320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

tähelepanekuid elust enesest

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas VaatanEtte Vaata postitust
    https://www.muurileht.ee/tasulisest-...nu-silme-labi/

    Päris huvitav pilguheit kõrghariduse erinevustesse meil ja usas.

    Päris normaalne ei ole sünnist saati koguda ja surmani maksta kõrghariduse eest.
    Aga vist ei ole ka kõrgharidus tasuta ja kõigile kõige parem lahendus.

    jah,

    paljudel vanemate sünnist saati kogutud college fund'ist kõrge õppemaksu tasumiseks ei jätku
    ja võetakse kõrgharidusega kaasneva parema töökoha ja kõrgema palga ootuses hiiglaslik laen
    GEORGE: No, no, no! Nothing happens /-/ RUSSELL: Well, why am I watching it?
    GEORGE: Because it's on TV RUSSELL: Not yet..
    (Seinfeld, The Pitch)

    Kommentaar


      Tasuta haridus ruulib!

      Kommentaar


        Mõne aja pärast meil ilmselt lähebki kõrgharidus tasuliselt. Ülikoolid ei tule enam ise välja, nt TLÜ ja TTÜ on õppekavasid jõudsalt vähendanud. Iga pea loeb järjest enam, tudengeid lastakse lebomalt läbi ja hariduse kvaliteet kukub. Ehk tööturu jaoks oleks tarvilik mingis osas kõrgharidus tasuliseks teha. ca 80% ülikooli ja 20% tudengi osa. See summa ei saa kunagi olema nagu USA-s. Kui noor inimene ei suuda väikest summat koguda enne ülikooli, siis võib-olla polegi tema koht ülikoolis. Õppelaenu ei võta tänapäeval eriti keegi, ehk siis ma ei usu, et rahapuudus mõne kuldaju elu meil ära rikub.

        Kommentaar


          Mingi osa kohti igal olulisemal erialal peaks jääma ikkagi tasuta, ülejäänutele kohandada kas mingis osas või täies ulatuses õppemaks. Päris kõigi õppekohtade puhul tudengilt mingi osa õppemaksu tasumist tahtes tekib paratamatult varanduslik filter vahele. Elamiskulud üksi on juba vägagi kõrged, kui just ülikool su enda kodulinnas ei asu. Meie piiratud inimressursi juures luksust, et haridusvõimalused pere rahalistest vahenditest sõltuma panna lubada ei saa.

          Kommentaar


            Algselt postitas keenjus250 Vaata postitust
            Kui noor inimene ei suuda väikest summat koguda enne ülikooli, siis võib-olla polegi tema koht ülikoolis.
            Never go full retard.
            Слава Україні! Героям слава!

            Kommentaar


              Minu lemmik pressiesindaja on kindlalt Rimis. Ta on väitnud, et müüjatel istumise keelamine on tegelikult müüjate endi soov, kuna tool oleks ees ja nii saab paremini ja rohkem tööd teha. Siis mingi paari kuu eest väitis ta, et kui Lätis on Luunja kurk 2 eurot, siis on see ilmselt turujääk ja meie Rimi 4.90 on igati aus hind. Käisin nädalavahetusel Riias ja lihtsalt huvi pärast jälgides võin kinnitada, et terve Riia on täis turujääke, kuna sealses rimis müüakse kurki kilohinnaga kolm kopikatega ja isegi Riia keskturul on röögatud turujäägid, mida müüakse 3.50ga. Et yolo, pane edasi, preili Bats!

              Kommentaar


                Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                Minu lemmik pressiesindaja on kindlalt Rimis. Ta on väitnud, et müüjatel istumise keelamine on tegelikult müüjate endi soov, kuna tool oleks ees ja nii saab paremini ja rohkem tööd teha. Siis mingi paari kuu eest väitis ta, et kui Lätis on Luunja kurk 2 eurot, siis on see ilmselt turujääk ja meie Rimi 4.90 on igati aus hind. Käisin nädalavahetusel Riias ja lihtsalt huvi pärast jälgides võin kinnitada, et terve Riia on täis turujääke, kuna sealses rimis müüakse kurki kilohinnaga kolm kopikatega ja isegi Riia keskturul on röögatud turujäägid, mida müüakse 3.50ga. Et yolo, pane edasi, preili Bats!
                Ja päris palju seda "Luunja" kurki tuuakse Hispaaniast...
                Mis on ühist Tallinna jõulukuusel ja Cristiano Ronaldol? Mõlemad kipuvad ümber kukkuma, aga süüdi on alati teised!
                Ott Järvela

                Kommentaar


                  Algselt postitas budu Vaata postitust
                  Ja päris palju seda "Luunja" kurki tuuakse Hispaaniast...
                  Luunja kilet nad ilmselt spaania kurgile peale ei tõmba.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                    Luunja kilet nad ilmselt spaania kurgile peale ei tõmba.
                    Ma nii kindel selles ei oleks. Aga kinnitada ka eile saa. Teada on, et Luunja toob Hispaaniast kurki sisse.
                    Mis on ühist Tallinna jõulukuusel ja Cristiano Ronaldol? Mõlemad kipuvad ümber kukkuma, aga süüdi on alati teised!
                    Ott Järvela

                    Kommentaar


                      Algselt postitas budu Vaata postitust
                      Ma nii kindel selles ei oleks. Aga kinnitada ka eile saa. Teada on, et Luunja toob Hispaaniast kurki sisse.
                      KataLUUNJA!?
                      Linnalegend.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas budu Vaata postitust
                        Ma nii kindel selles ei oleks. Aga kinnitada ka eile saa. Teada on, et Luunja toob Hispaaniast kurki sisse.
                        Keegi ei keela neil seda sisse tuua ja hispaania kurgi all Rimis müüa.

                        Kommentaar


                          Ma ei tea, mind ajab küll naerma kui räägitakse, et toetage eesti värki. Ostke eesti tomateid, kurke ja nii edasi. Kes seda luksust jõuab lubada endale igapäevaselt, julgelt läheb poola kaup korvi.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                            Minu lemmik pressiesindaja on kindlalt Rimis. Ta on väitnud, et müüjatel istumise keelamine on tegelikult müüjate endi soov, kuna tool oleks ees ja nii saab paremini ja rohkem tööd teha.
                            Ot päriselt Rimi müüjad istuda ei tohi? Pole kunagi tähele pannud ausalt öeldes.
                            Ma tean et Statoilis see karm teema kuna istumine näitaks, et teenindajal pole austust kliendi vastu vms. Üldiselt äärmiselt loll teema ja mul kliendina pigem kahju sellistest reeglitest. Kunagi seal töötades sai loetud neid mystery shopper raporteid ja see oli ikka julm mis jama seal aeti.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas gizmoduck Vaata postitust
                              Ot päriselt Rimi müüjad istuda ei tohi? Pole kunagi tähele pannud ausalt öeldes.
                              Ma tean et Statoilis see karm teema kuna istumine näitaks, et teenindajal pole austust kliendi vastu vms. Üldiselt äärmiselt loll teema ja mul kliendina pigem kahju sellistest reeglitest. Kunagi seal töötades sai loetud neid mystery shopper raporteid ja see oli ikka julm mis jama seal aeti.
                              Rimis leti taga ei tohi jah. Kassas võib, aga mujal mitte. Kaubamajas peaks samamoodi olema, ka riidepoodides, kuna seal on pidevalt vaja näidata, et klient on kunn.

                              Kommentaar


                                Kui klient on kunn, siis miks talvisel a'al köetakse igasugu ostukeskused (vähemalt Tartus) mingi 25 kraadini, et inimesed 1) higistaksid end lolliks 2) kannaksid pealmisi rõivaid kuskil käe otsas.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X