320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

tähelepanekuid elust enesest

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
    Ma nüüd muusikutont ka ei ütleks, sest ilmselgelt oleks samamoodi arusaadav olukord ka teiselt poolt. Et ses osas oligi loll juhtum, et mõlemad käitusid inimlikult arusaadavalt, aga üks oli lõpuks surnud
    Jah, ega armukadedust on raske hândlida, see võib iga suhte untsu ajada ja kummitadagi veel pärast lõppu.

    Kommentaar


      Kas see tüüp oli siis juba enne armukade? Mulle tundub, et väga palju on mõlemale poolele hinnangute andmist ilma konteksti teadmata.

      Kommentaar


        Algselt postitas Yattara Vaata postitust
        Aga see ei olnud ju selle tüübi kodu ega naine...
        Naine oli R.R-i eksnaine, õigeksmõistetuga vabatahtlikus suhtes. Kodu oli R.R-i eksnaise valduses, kuhu ta vabatahtlikult lubas ka õigeksmõistetu. Sesmõttes kõik ok. Kui see oleks olnud ühtlasi ka R.R-i alaline kodu, siis võiks ehk tõepoolest argumenteerida veel seda, et R.R-il oli õigus õigesmõistetut sealt teatud jõuga minema ajada. Nii aga ei olnud.

        Kommentaar


          Kas see maja polnud mitte ühisomand? Ma arvan, et oleks olnud tervislikum seda tüüpi mitte sinna vedada, enne kui asjad lõplikult selged.

          Lisaks, see vast maitseasi, aga minu jaoks on veits naljakas kedagi enda naiseks või meheks tituleerida, kui tegemist lühiajalise suhtega. Ma vastasin sulle, sest minu arvates su olustiku kirjeldus ei ole päris objektiivne ja jättis mulje nagu tubli pereisa oleks enda naise-lastega kodus ja keegi võõras tundiks sisse.

          Kommentaar


            Algselt postitas allars Vaata postitust
            Naine oli R.R-i eksnaine, õigeksmõistetuga vabatahtlikus suhtes. Kodu oli R.R-i eksnaise valduses, kuhu ta vabatahtlikult lubas ka õigeksmõistetu. Sesmõttes kõik ok. Kui see oleks olnud ühtlasi ka R.R-i alaline kodu, siis võiks ehk tõepoolest argumenteerida veel seda, et R.R-il oli õigus õigesmõistetut sealt teatud jõuga minema ajada. Nii aga ei olnud.
            Juriidiliselt muidugi. Ma lähtusin inimlikust poolest, et armukadedus, haavumine jms shit ajab inimesed krussi ja seal võiks olla mõlemale poolele võimalikult mõistev. Loll olukord.

            Kommentaar


              Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
              Juriidiliselt muidugi. Ma lähtusin inimlikust poolest, et armukadedus, haavumine jms shit ajab inimesed krussi ja seal võiks olla mõlemale poolele võimalikult mõistev. Loll olukord.
              Eijah, sellega nõus muidugi. Inimsuhted on maailma keeruliseim teema.

              Kommentaar


                suht normaalne suund ühelt poolt paluda ennast panna "inimlikult kellegi tasandile", tekitada mingi kena süžee, kuidas "rahulikult magad kodus ja täiesti ootamatult tuleb keegi ja hakkab ilma igasuguse põhjuseta taguma", samal ajal teise tegutseja puhul hakata mingitest "alalistest kodudest" ja muudest juriidilistest, mitte inimlikest nüansidest patrama.

                Et kui nüüd tõepoolest inimlikkusest rääkida, siis selline lohh, kes ei suuda austada teise mehe poolt rajatud kodu... on null austust vääriv indiviid, kellega käib nüüd ilmselt elu lõpuni kaasas tropi, võiks öelda, et kusiku staatus. Situatsiooni kulminatsiooni vaadates võib ju nõustuda riigikohtu seisukohaga, aga inimlikul tasandil ning sündmuste ahelat tervikut vaadates, oleks piisanud, kui ühel mehel oleks olnud piisavalt eneseaustust ja uhkust, mitte istuda trullades teise mehe diivanil. Olgu selle teise mehe ja tema endise naise suhtestaatus milline tahes.

                Rättel sai surma, sest ei osanud oma emotsioone talitseda. Kindlasti ei ole see proportsionaalne karistus, aga seda peab siiski aktsepteerima, et kui sa kedagi ahjuroobiga taguma (ükskõik, mis põhjustel) lähed, siis võib igas suunas lappama minna. Samamoodi on aga karm see, et liigub ringi kohtualuse sarnaseid mehi, kelle väärtussüsteemis on sündmustele eelnenud käitumisahel igati ok ning kes sealjuures ei suuda oma naise eest seista muudmoodi, kui 1,5 tonnise masinale hääli sisse pannes. Olgu see õpetuseks ja meeldetuletuseks ka neile teistele, et kui oled ikka munn, siis võib leiduda mehi, kellel on emotsionaalselt tasandil sitt nii ventikas, et sõidavadki sulle konkreetselt sisse. Ja siis leiadki ennast fight or flight olukorrast, kus pead olema valmis põgenema või ise tapma. Või siis oma parimaid aastaid kohtu all istudes veetma. Vahepeal oleks sellest "vanakooli" mehelikkusest rohkem kasu.

                Kommentaar


                  Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
                  suht normaalne suund ühelt poolt paluda ennast panna "inimlikult kellegi tasandile", tekitada mingi kena süžee, kuidas "rahulikult magad kodus ja täiesti ootamatult tuleb keegi ja hakkab ilma igasuguse põhjuseta taguma", samal ajal teise tegutseja puhul hakata mingitest "alalistest kodudest" ja muudest juriidilistest, mitte inimlikest nüansidest patrama.

                  Et kui nüüd tõepoolest inimlikkusest rääkida, siis selline lohh, kes ei suuda austada teise mehe poolt rajatud kodu... on null austust vääriv indiviid, kellega käib nüüd ilmselt elu lõpuni kaasas tropi, võiks öelda, et kusiku staatus.
                  Ma olen aru saanud, et peale lahutust jäid naine ja lapsed vanasse kodusse elama. Kus daam siis oma uue mehega kohtuma oleks pidanud? Naine oleks iga kord pidanud lapsed uue elukaaslase elukohta kaasa võtma või kuidas see asi sinu silmis välja peaks nägema?

                  Kommentaar


                    Algselt postitas eika Vaata postitust
                    Ma olen aru saanud, et peale lahutust jäid naine ja lapsed vanasse kodusse elama. Kus naine siis oma uue mehega kohtuma oleks pidanud? Naine oleks iga kord pidanud lapsed uue mehe elukohta kaasa võtma või kuidas see asi sinu silmis välja peaks nägema?
                    Ehk oled siis veidi valesti aru saanud. See on ju räägitud mitmeid kordi, et antud juhul oli maja see, mis oli suurim tüliallikas. Rättel pakkus, et naine ostku osa välja või siis paneks maja ühiselt müüki või siis ostab naiselt osa välja. Kokkuleppeni ei oldud veel jõutud ning omavahel oli ka korduvalt räägitud, et sinna ei tooda teisi isikuid.

                    Aga jällegi, väärtushinnanguid on erinevaid, ilmselt ei ole mõtet siin nende üle kuigi pikka dialoogi pidama jääda. Minu omad on sellised nagu kirja panin ja kui kunagi peaks tekkima sarnane olukord, siis loodetavasti neist ka juhindun.

                    Kommentaar


                      Muusik ei suutnud lahti lasta naisest pärast lahutust ja see oligi kõige jama aluseks. Maja jäi naisele ja mehel, isegi kui oma kätega rajas selle, pole küll mingit õigust seal jaurama hakata, s.h ka uue mehega.

                      Kommentaar


                        Ühel polnud õigust jaurama minna, teisel polnud õigust teist surnuks sõita. See on fakt. Samas on meil siin mugav seda rääkida ja ilmselt ei oskaks me kumbki ette arvata, et mida me ise samas olukorras teeksime. Ma võin ka öelda, et ma pigem ei läheks naise eksmehe koju bängima. Samas olen seda teinud. Samamoodi ma ilmselt ei läheks ka ahjuroobiga enda eksnaise uut meest kolkima, samas olen korra suhteliselt sarnaselt kaklusesse sattunud. Ehk igasugu totrusi võib ette tulla ja kogu see juhtum oli halbade juhuste jada.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
                          Ehk oled siis veidi valesti aru saanud. See on ju räägitud mitmeid kordi, et antud juhul oli maja see, mis oli suurim tüliallikas. Rättel pakkus, et naine ostku osa välja või siis paneks maja ühiselt müüki või siis ostab naiselt osa välja. Kokkuleppeni ei oldud veel jõutud ning omavahel oli ka korduvalt räägitud, et sinna ei tooda teisi isikuid.

                          Aga jällegi, väärtushinnanguid on erinevaid, ilmselt ei ole mõtet siin nende üle kuigi pikka dialoogi pidama jääda. Minu omad on sellised nagu kirja panin ja kui kunagi peaks tekkima sarnane olukord, siis loodetavasti neist ka juhindun.
                          Noojah. Mind siiski häirib see "lohh, kes ei suuda austada teise mehe poolt rajatud kodu... on null austust vääriv indiviid" osa. Minu meelest oleks kummalisem elukorraldus see, kus naine ja lapsed käiksid uue mehe juures ja võsukesed peaksid järjepidevalt öid kodust eemal veetma. Et praegune oli laste seisukohast sittadest variantidest parem.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas eika Vaata postitust
                            Noojah. Mind siiski häirib see "lohh, kes ei suuda austada teise mehe poolt rajatud kodu... on null austust vääriv indiviid" osa. Minu meelest oleks kummalisem elukorraldus see, kus naine ja lapsed käiksid uue mehe juures ja võsukesed peaksid järjepidevalt öid kodust eemal veetma. Et praegune oli laste seisukohast sittadest variantidest parem.
                            Mind häirib see, et Plastic kirjutab Rätte nime valesti.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas eika Vaata postitust
                              Noojah. Mind siiski häirib see "lohh, kes ei suuda austada teise mehe poolt rajatud kodu... on null austust vääriv indiviid" osa. Minu meelest oleks kummalisem elukorraldus see, kus naine ja lapsed käiksid uue mehe juures ja võsukesed peaksid järjepidevalt öid kodust eemal veetma. Et praegune oli laste seisukohast sittadest variantidest parem.
                              Aktsepteerin, et toone on rohkem, kui mu küllaltki mustvalge väljendus annab mõista. Samas tahaks siiski jääda oma seisukohtade juurde. See "laste seisukohalt on nii parem" on on ka veidi demagoogia mu jaoks. Ma eeldan, et laste seisukohalt on kõige parem see, et kodurahu oleks tagatud. Kõnealuse setupiga see aga ilmselgelt ei olnud, sest ega see üks öö ei olnud ju isoleeritud out of the blue sündmus, vaid sellel oli siiski pikk eellugu ja sellest oli korduvalt räägitud ju osapoolte vahel.

                              Aga me jõuame siin ringina tagasi väärtushinnanguteni. Ma olen üsna kindel, et minul eneseuhkus ei lubaks teise mehe ehitatud kodus diivanil peeretada ja piima (otse pakist) juua olukorras, kus selle koduga seotud olukord ei ole lõplikult konsensuslikult lahendatud ning ma ei ole saanud selle mehega omavahel asju selgeks räägitud. Ja samamoodi vastaspoolelt vaadatuna... tõsi, arvaksin, et püsivate kehavigastuste ja külmrelvadeni asi ei läheks, aga kergemat sorti füüsiline noomitus oleks pigem asjakohane kui mitte.

                              Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                              Mind häirib see, et Plastic kirjutab Rätte nime valesti.
                              vabandust.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
                                Aga me jõuame siin ringina tagasi väärtushinnanguteni. Ma olen üsna kindel, et minul eneseuhkus ei lubaks teise mehe ehitatud kodus diivanil peeretada ja piima (otse pakist) juua olukorras, kus selle koduga seotud olukord ei ole lõplikult konsensuslikult lahendatud ning ma ei ole saanud selle mehega omavahel asju selgeks räägitud.
                                Pooli valimata. Aga kui teine pool ei taha rääkida ja sul raha ka väga pole. Et tavaliselt kuk tüliks läheb, siis eksmehed ei taha midagi uutest kuulda veel vähem nendega mõistliku diili teha. Kui kuulata lahutuste diile tülides ja kasvõi alimentide maksmise statistikat, siis kõik pole nii suuremeelsed, kui sina ilmselt.
                                Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.

                                My spell checking is second to nine!

                                Kommentaar

                                Working...
                                X