320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

tähelepanekuid elust enesest

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas LaRaBla Vaata postitust
    Ehk mu jutu mõte - Ei ole mõtet mingeid näiteid nitpickida, kordades suurema tõenäosusega on tegemist lihtsalt kokkusattumusega.
    Okei. Süveneme asjasse kriminaali vaatevinklist. Oletame, et kriminaal saab sissetuleku S kui ta paneb kuriteo toime. Väike t on tõenäosus, et ta jääb vahele. Palk on legaalne tulu mille kriminaal saab kui ta ei pane kuritegu toime. V on karistus kui vahele jääb. K() on kasufunktsioon. EK Eeldatav Kasu.

    Eeldatav Kasu: (1-t)K(S)+tK(-V)<>K(Palk)

    Ehk siis kriminaal võrdleb oma kasu kui paneb kuriteo toime (1-t)K(S) ja oma kahju kui jääb vahele tK(-V) oma legaalse palga vastu K(Palk).

    Kui legaalne palk on suurem, kui eeldatav kasu kuritegevusest, siis kuritegu toime ei pane. Eeldan, et kui miljonid inimesed vaesusest välja tuua, nii et nad ei peaks muretsema kust järgmine toidukord tuleb, siis nende otsus kas panna kuritegu toime või mitte on märksa lihtsam?

    Toon näiteks Lula policy Bolsa Familia. Uurimistöö näitab, et sotsiaalprogrammil mis aitab vaeseid peresid (tingimusel, et lapsed koolis käiks) on statistiliselt oluline korrelatsioon kuritegevuse kahanemisel.

    This paper combines detailed crime data from the city of São Paulo with information on Bolsa Família coverage per school to provide one of the first pieces of evidence on the effect of CCTs on crime. We overcome the problem of endogeneity of CCT coverage by exploiting an institutional change to the Bolsa Família program that expanded coverage to older age groups. Combining the initial demographic composition of schools with the timing of institutional change, we construct an instrument that identifies an exogenous dimension of variation in the number of children covered by the CCT. This instrument allows us to show that CCT coverage in a school has a negative impact on crime in the school neighborhood. The evidence also indicates that the reduction in crime is not concentrated on school days, so it is likely that the incapacitation effect from time spent in school is not a particularly relevant mechanism.

    Our paper speaks directly to the literature on the impact of CCTs by showing that the reductions in poverty and inequality associated with these programs have broader social consequences, which should be taken into account in program design and evaluation. Narrow impact evaluations of these interventions, focused on very specific dimensions, should therefore be taken with a grain of salt. The results also contribute to the literature on determinants of crime, by presenting an additional piece of evidence on the relationship between socioeconomic conditions and crime: Bolsa Família has been heralded as an effective and low cost instrument to fight inequality; our results suggest that the reduction in inequality determined by the program was accompanied by reduced crime rates, reinforcing the connection between inequality and crime stressed before in the literature.




    Juhul kui artiklile ligi ei pääse, siis viskan paar tabelit:


    In order to understand the channels through which Bolsa Família affects crime, we estimate our benchmark specification for different types of crime, for days with and without classes, and for different hours of the day.

    Our instrument makes use of the number of students between 16 and 17 in 2006 and one may think that changes in the number of students in this age group are directly related to crime. The literature on the demographic determinants of crime, such as Levitt (1999) and Jacobson (2004), would indeed raise this concern. So we control for the log of the number of students between ages 16 and 17 in each year in all specifications. We also control for the log of the total number of students in the school, since students at other age groups are both potential offenders and victims. Furthermore, given that children from different schools interact and migrate across boundaries of school districts, in some specifications we control for the log of the number of children in neighboring schools. To construct this variable, we count the number of students enrolled in schools within 2 km of a given school. Finally, we control for various characteristics of teachers, students, and schools, all of which are likely to be correlated with local socioeconomic conditions. Our full set of controls includes the following: number of students between ages 16 and 17 (log), number of students (log), average years of schooling of teachers (log), teacher-student ratio (log), students per classroom (log), a dummy for access to sanitation in the school, percentage of non-white students, percentage of delayed students, a dummy for the availability of computers for students, the proportion of high school students in the school, and, in some specifications, number of students enrolled in schools within 2 km (log). These are intended to capture, above all, socioeconomic conditions associated with the area where the school is located (or, similarly, of the students’ families) and impacts of other competing policies that may have similar effects to those expected from CCTs.





    Kommentaar


      Algselt postitas j6u1uv4n4 Vaata postitust
      K() on kasufunktsioon. EK Eeldatav Kasu.

      Eeldatav Kasu: (1-t)K(S)+tK(-V)<>K(Palk)

      Ehk siis kriminaal võrdleb oma kasu kui paneb kuriteo toime (1-t)K(S) ja oma kahju kui jääb vahele tK(-V) oma legaalse palga vastu K(Palk).



      Koolis on vaja alustuseks käia, et matemaatikast aru saada

      Kommentaar


        Algselt postitas Sambaz Vaata postitust
        Mul ei ole vaja mingit filosoofiat mingil diibil tasandil, arusaamaks oma kodusest kasvatusest, et inimestega ei nussita omamata tema nahanärvist või mis soost tegelasega talle meeldib oma orgasme jagada. See võltsmoraalitsemine eestlaste suust, kuidas usakad peaksid oma rassismiga võitlema seal ajab ka mind samas naerma.
        Ega jah, kindlasti ajab naerma ka võltsmoraal, kuidas Põhja-Korea nö rahvavaenlastega peaks võitlema. Nad ise ju teavad paremini, kas pole?
        Pmst oleme tänapäeval skisofreenilises olukorras, kus nt meeleavaldustega kaasnevad rüüstamised ja pogrommid on justkui väike ebameeldivus aga traagiline juhus, kus politseinik paadunud retsidivistile oma põlve kaela peale surus ja too ära suri, on võrreldav genotsiidiga ja too võmm on midagi Hitleri või Stalini sarnast.

        Kommentaar


          Algselt postitas Sambaz Vaata postitust
          Mul ei ole vaja mingit filosoofiat mingil diibil tasandil, arusaamaks oma kodusest kasvatusest, et inimestega ei nussita omamata tema nahanärvist või mis soost tegelasega talle meeldib oma orgasme jagada. See võltsmoraalitsemine eestlaste suust, kuidas usakad peaksid oma rassismiga võitlema seal ajab ka mind samas naerma.
          Nii naljakas on vaadata, et äärmuslased nii libed kui konseratiivid lihtsalt üritavad absoluutselt igalpool täiesti mittepuutuvalt oma statemente peale suruda. Teema on rassismis ja siis sa täiesti suvakohas lihtsalt lendad sisse lausega, et mulle kodus õpetati, et inimesi ei nussita omamata, mis soost tegelasega talle meeldib oma orgasme jagada. Ma jagan sinuga 100%-liselt antud seisukohta, aga see fake wannabe äärmus liberaalsuse pealesurumine ja pealepressimine on debiilne.

          Kommentaar


            Algselt postitas Gallacher Vaata postitust
            Pmst oleme tänapäeval skisofreenilises olukorras, kus nt meeleavaldustega kaasnevad rüüstamised ja pogrommid on justkui väike ebameeldivus aga traagiline juhus, kus politseinik paadunud retsidivistile oma põlve kaela peale surus ja too ära suri, on võrreldav genotsiidiga ja too võmm on midagi Hitleri või Stalini sarnast.
            Jep. Vähemalt on valitsuse tasemel lubatud kõik need vandaalid pikaks ajaks trellide taha saata. Saab näha kui see mäsu seal lõpuks läbi saab, et kas sel saab ka reaalseid tagajärgi olema või on nagu meie Pronksiööga, kus lubaduste järel reaalseid tegusid ei järgnenud ja ega keegi seal õieti karistada ei saanudki.

            USA-s on muidugi olukord ka palju komplitseeritum. Seal reaalselt tapetakse inimesi selle hullunud karja poolt. Kui palju neid seal tapetud on, seda ei tea õieti keegi. Ja see saab päris kindel olema, et mitte kõik mõrvarid oma karistust kätte ei saa.
            "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

            Kommentaar


              Algselt postitas Nasfal Vaata postitust
              Nii naljakas on vaadata, et äärmuslased nii libed kui konseratiivid lihtsalt üritavad absoluutselt igalpool täiesti mittepuutuvalt oma statemente peale suruda. Teema on rassismis ja siis sa täiesti suvakohas lihtsalt lendad sisse lausega, et mulle kodus õpetati, et inimesi ei nussita omamata, mis soost tegelasega talle meeldib oma orgasme jagada. Ma jagan sinuga 100%-liselt antud seisukohta, aga see fake wannabe äärmus liberaalsuse pealesurumine ja pealepressimine on debiilne.
              Kus sa peale surumist nägid ei oska ma muidugi öelda, mõte oli kuskil mujal ikkagi. Kuid aga jään oma seisukohale muidugi kindlaks, liiga palju on meil viimasel ajal ühiskonnas isehakanud teadlasi, epidemiolooge ja kardiolooge ja psühhika analüütikuid.

              Kommentaar


                Nende viimaste lehekülgede valguses on ainult lootus, et Eesti haridussüsteem suudab nüüd ja tulevikus siiski paremini hakkama saada.
                When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

                Kommentaar


                  Tervitab Sambazt

                  Kommentaar


                    teemasse ka: mehed arutavad eestlaste kõigi aegade võitude ja võitluste mälestuspäeval mingite väljamaalaste vabaduse üle...

                    Kommentaar


                      Algselt postitas mcnamara Vaata postitust
                      Jah. Võimalik on olla keskealine valge heteromees ja elada maailmas, kus mul ei ole enam privillege. Otse vastupidi - priviligeeritud on kõik teised ühiskonnagrupid. Loodan, et nii juhtubki.
                      lol mis kulda siin on tulnud. sad, et maha magasin.

                      Kommentaar


                        Telefoni kontaktides on Veiko ja Veix. Kunagi kindlasti arvasin, et kindel lahendus. Nüüd vaatad ja loodad, et saad õigele inimesele pihta. Lõpetad kõne ja... oled järgmine kord jälle sama küna ees, sest praeguseks probleem lahendatud ju.
                        see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                        "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                        "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                        Kommentaar


                          Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust
                          Telefoni kontaktides on Veiko ja Veix. Kunagi kindlasti arvasin, et kindel lahendus. Nüüd vaatad ja loodad, et saad õigele inimesele pihta. Lõpetad kõne ja... oled järgmine kord jälle sama küna ees, sest praeguseks probleem lahendatud ju.
                          Ma olen pannud kõik ees- ja perekonnanimega. Muidu vaataks sealt vastu midagi sellist: Veiko, Veiks, Veix, Veikz jne. Ainult mõned vähe unikaalsema nimega tegelased on eesnimega seal.
                          "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

                          Kommentaar


                            Algselt postitas Nahkpea Vaata postitust
                            Ma olen pannud kõik ees- ja perekonnanimega. Muidu vaataks sealt vastu midagi sellist: Veiko, Veiks, Veix, Veikz jne. Ainult mõned vähe unikaalsema nimega tegelased on eesnimega seal.
                            Vaatasin ka just hirmuga, et peaks enda telefoniraamatu üle käima, kuna näiteks vincent on Vints, mis mingitel hetkedel meelest läheb. Kunagise kolleegi Urmase kohta tundus kunagi lõbus nimeks panna Ummi-Schummi. Kui nüüd 10 aastat hiljem talle vaja helistada oli, siis otsisin nagu loll taga...

                            Kommentaar


                              Ma ykskord tahtsin yhte madratsit osta, siis too preili oli mul mõnda aega Madrats nime all. Näitasin naisele ka

                              Kommentaar


                                Aivar Mäe keissist polegi keegi tark miskit arvanud?

                                Kommentaar

                                Working...
                                X