320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

tähelepanekuid elust enesest

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Nahkpea Vaata postitust
    Või küsime siis aktuaalsemate sündmuste valguses, et kas ükski BLM-i juhtidest, misiganes tasandil, on hukka mõistnud need rüüstamised ja tapmised? Mina pole leidnud.

    Küll on näiteks New Yorki piirkonna BLM-i juht õigustanud neid rüüstamisi, sest "The American way is through bullets and blood". Palun väga, võid factchecki teha.
    Selle asemel, et kirjutada "vabandust, postitasin tõesti paska" tulevad mingid emoticonidega uued ägedad ja kõrvalised tekstid.

    Või väited "ma ei tea, pole kuulnud". Nah, sa väidad siis selliseid asju?

    Kuna ma võin peast loetleda kohti, kust sihukest sitta infot saab, ongi õige Dannari öeldu, et mõttetu püüda arutleda.

    Allikakriitilist lugemist tulevikuks! Jõudu.
    When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

    Kommentaar


      Naljakas. Kõigepealt lärmab, et tõesta, et pole kohvile kutsutud. Endal pole samuti ühtegi allikat, et oleks kohvile kutsutud. Nüüd olen mina nagu mingi valeinfo levitaja, sest äkki ikkagi on, kuigi mitte keegi kuskil ei tea, aga äkki siiski kutsuti, kust ma tean. :P
      "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

      Kommentaar


        Mina panen teemale punkti väitega, et BLM pole ühegi oma liikme ükskõik kui skandaalset väljaütlemist kunagi millegagi vabandada püüdnud, nagu ei ole vabandatud ka praeguste rüüstamiste eest. Võite niipalju factchecke teha kui tahate, aga see on fakt. Järeldused sellest võib igaüks ise teha.
        "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

        Kommentaar


          Algselt postitas Nahkpea Vaata postitust
          Mina panen teemale punkti väitega, et BLM pole ühegi oma liikme ükskõik kui skandaalset väljaütlemist kunagi millegagi vabandada püüdnud, nagu ei ole vabandatud ka praeguste rüüstamiste eest. Võite niipalju factchecke teha kui tahate, aga see on fakt. Järeldused sellest võib igaüks ise teha.
          Ja lahendus on mis?

          Kommentaar


            Algselt postitas Nahkpea Vaata postitust
            Mina panen teemale punkti väitega, et BLM pole ühegi oma liikme ükskõik kui skandaalset väljaütlemist kunagi millegagi vabandada püüdnud, nagu ei ole vabandatud ka praeguste rüüstamiste eest. Võite niipalju factchecke teha kui tahate, aga see on fakt. Järeldused sellest võib igaüks ise teha.
            Unustame BLMi kui organisatsiooni hiljutiste sündmuste valguses. Kas Black Lives Matter kui mõtteavaldus on miskit millega nõustud?

            Kommentaar


              Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
              Ja lahendus on mis?
              Minu asi pole mingeid lahendusi leida, seda peaks tegema keegi kuskil mujal. Oleneb kui palju olukord veel eskaleerub USA-s. Kui see jätkub või läheb veel rohkem käest ära, siis tõenäoliselt kuulutatakse nad nagu Antifagi siseterroristideks ja ongi kõik.

              Niigi tegelikult on selle kõige valguses seal ju mingeid vastutulekuid tehtud. Mississippi osariigi lipp muudetakse, Nascari sarjas ei tohi enam inimesed seda rebel lippu lehvitada jne. Ma küll ei tea, kas need on üldse BLM-i otseste nõudmiste hulgas olnud, aga lihtsalt käesoleva tundliku teema taustal on midagi siiski tehtud. Mingit politsei laialisaatmist ja asendamist mingi kommuunipõhise julgeolekuga või mida nad täpselt nõuavadki, seda nõudmist ei saa ju keegi tõsiselt võtta.
              "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

              Kommentaar


                Algselt postitas j6u1uv4n4 Vaata postitust
                Unustame BLMi kui organisatsiooni hiljutiste sündmuste valguses. Kas Black Lives Matter kui mõtteavaldus on miskit millega nõustud?
                Ei nõustu.

                Ma oleks nõus olnud kui see loosung oleks kõlanud "All Lives Matter". Sel oleks olnud selline kandev sõnum, et kõikide elud, kaasaarvatud mustanahaliste omad, loevad. Ma pole ju mingi hirmus inimene ja kellegi surma ei soovi.
                "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

                Kommentaar


                  Algselt postitas Nahkpea Vaata postitust
                  Ei nõustu.

                  Ma oleks nõus olnud kui see loosung oleks kõlanud "All Lives Matter". Sel oleks olnud selline kandev sõnum, et kõikide elud, kaasaarvatud mustanahaliste omad, loevad. Ma pole ju mingi hirmus inimene ja kellegi surma ei soovi.
                  Kas Black Lives Matter tähendab, et ainult mustanahaliste elud loevad? Sel juhul oleks ju täpsem kirjutada Only Black Lives Matter. Kas All Lives Matter sinu meelest ei ole kohatu üldistus antud kontekstis kus on rõhutatud, et justnimelt mustanahaliste vastu käib ebaproportsionaalselt asi? Väide, et All Lives Matter on selles kontekstis ju BLM sõnumi alandamine.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas j6u1uv4n4 Vaata postitust
                    Kas Black Lives Matter tähendab, et ainult mustanahaliste elud loevad? Sel juhul oleks ju täpsem kirjutada Only Black Lives Matter. Kas All Lives Matter sinu meelest ei ole kohatu üldistus antud kontekstis kus on rõhutatud, et justnimelt mustanahaliste vastu käib ebaproportsionaalselt asi? Väide, et All Lives Matter on selles kontekstis ju BLM sõnumi alandamine.
                    See on loonud fooni vastuolulisuseks. Ja seda mitte ainult vastaste hulgas.

                    Hiljuti vaatasin ühte klippi, politsei vormiriietuse järgi oli see Suurbritannias. Mingid tütarlapsed filmisid seal midagi ja 5-6 politseinikku kõmpisid neist mööda. Üks tüdruk hüüdis neile "Black lives matter", politseinik kohmas vastu, et "All lives matter". Ja neiu kukkus hüsteeritsema, et "No, all lives don't matter, only black lives matter".

                    Tütarlapsi seal näha iseenesest polnud, aga puhtalt kõnepruugi järgi julgeks väita, et tegu oli valgenahalistega. Lihtsalt illustreerimaks kui vastuoluline see slõugan iseenesest on ja kuidas seda kasutatakse isegi selle pooldajate poolt.
                    "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Nahkpea Vaata postitust
                      Mingit politsei laialisaatmist ja asendamist mingi kommuunipõhise julgeolekuga või mida nad täpselt nõuavadki, seda nõudmist ei saa ju keegi tõsiselt võtta.
                      https://www.politico.com/news/magazi...reforms-313750

                      Ometi on seda juba edukalt tehtud. Kõik kuritegevuse statistika on tugevas languses ja kaebused politsei poolt kasutatava üleliigse jõu suhtes on alanenud 95%! Ja politsei laialisaatmine ei tähendanud väiksemat politseijõudu, vaid vastupidi, uus politseijõud oli kahe kolmandiku võrra SUUREM.

                      Kuskil kirjutasid, et politsei ei kasuta üleliigset jõudu mitte-valgete suhtes, see oli puhas vale.

                      https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6080222/
                      https://ajph.aphapublications.org/do...PH.2016.303575


                      Aga kuna sa oma meediat ja uskumusi tarbid niikuinii ainult infowarsist ja breitbartist, siis asjakohasem oleks küsida kas valitsus paneb tõesti kemikaale vette, mis konnad geiks muudavad ?

                      Kommentaar


                        Ma pole üldsegi väitnud, et politsei ei kasuta üleliigset jõudu mitte-valgete suhtes. Ma väitsin, et 2018. aastal näiteks sai politsei käe läbi surma 18 valgenahalist vs 9 mustanahalist relvastamata inimest. Ma kordan, et jutt käib relvastamata inimestest.

                        Sinu toodud statistikast nähtub, et 52% kõikidest ohvritest olid valged ja 32% mustad. Paraku ei tooda seal välja mingeid numbreid, aga 83% kõikidest vahistamisel seotud surmadest olid seotud isikutega, kes olid relvastatud. Kuidas see täpselt minu öeldu ümber lükkab?
                        "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

                        Kommentaar


                          Camdeni kohta pidin isegi tsipa vaatama.

                          No kas see on nüüd selle kommuunipõhise politsei teene või on 2012-2018 kogu New Jersey osariigis kuritegevus langenud? Newarkis näiteks kukkusid vägivaldsed kuriteod 25% ja mitte-vägivaldsed 40%, Jersey Citys 23% vägivaldsed ja 14% mitte-vägivaldsed. Samuti on teistes linnades see kukkunud. Camden pole midagi erandlikku.

                          PS! Kuigi üldiselt jah võib Camdeni panna isegi nagu edulugude hulka. Kas see ka föderaalselt toimiks samal viisil, ma ei tea.
                          "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

                          Kommentaar


                            Rayshard Brooksi tapnud mehele oli varasemate aastatega tehtud 12 kaebust, George Floydi omale 18 ja keegi kolmas, kelle nimi mul meelest läheb ja uudist nägin CNNist, et vb veidi omapoolele ilustatud statistika oli 3 eelneva aasta vist 70+! Sihukeste ringkaitset harrastavate psühhopaatidega ei saagi ju midagi muud peale hakata kui laiali saata ja nullist alustada. Ma seda esimest juhtumit isegi niimoodi ei kiru nagu vasakpoolne meedia, et oleks pidand laskama vennal koju plehku panna ja sealt üles korjama. No ei ole nii, et politseilt tazeri varastad ja jooksu pistad, aga öösel inimtühjal tänaval võiks proovida vähemalt jalga tabada, mitte 2 lasku selga panna. See on jälle üks süstemaatiline viga seal, treening on liiga lühike ja ebakvaliteetne seal.

                            Kommentaar


                              Rahvasport, sa seda politico artiklit ise ikka lõpuni oled lugenud? Edulugu on selles, et enam ei ole murder rate Hondurase sarnane, kõik muu on kaugel eduloost, mida võiks mudelina üle USA kasutama hakata. Infowarsi ja breitbarti asemel kirjutab selle eksperimendi kohta kriitiliselt näiteks ka Washington Post, keda just erilises Trumpi või ekremeelsus süüdistada ei saa..

                              Kommentaar


                                Mulle näib, et Camden pigem lihtsalt reformis politseid ja enamik raha ei läinud kogukonda. Tundub pisut teine case, sest politsei kohalolekut pigem suurendati. Lihtsalt politsei hakkas rohkem käituma nagu politsei peaks käituma. Ma arvan, et laiemalt mõeldakse siiski seda, et politseilt võetakse rahastust ära ja suunatakse see sotsiaalsetesse meetmetesse. See on igati üllas eesmärk, aga mulle näib, et USA on läinud teatud ohtlikes piirkondades politseiriigi teed ja kui seda nüüd järsult muuta, siis võib asi ka väga-väga viltu minna.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X