320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

tähelepanekuid elust enesest

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas GoldenEagle Vaata postitust
    Aga õnneks on trahvieelnõu Toompeal pidama jäänud.
    Küll läbi läheb. Riigieelarve vajab iga kodaniku panust.

    Kommentaar


      Ilmunud on esimesed Belgia lipuga facebooki profiilipildid.

      Kommentaar


        Algselt postitas Shparkz Vaata postitust
        Ilmunud on esimesed Belgia lipuga facebooki profiilipildid.
        Eks need Prantsusmaa lipud olidki vaikselt ära tüüdanud ja kedagi pole parasjagu kuulsustest ka rippida.

        Kommentaar


          ma sain nüüd teemad selgeks.

          belgia värk tõestab, et sundlõimumine ei toimi, erinevad kultuuriruumid jäägu erinevateks, ei maksa neid segada - see toob kaasa ainult probleeme. erinevate uskude põrkumine toob kaasa ainult probleeme.

          ja põhiküsimus - kui soomes toimuks kodusõda, kas nad siis peaks põgenema etioopiasse, sest seal on turvaline ja pole sõda? mis siis et kultuuriruum, rassiruum ja usuruum on erinev.

          ainus, mis seda kõike jama päästaks, oleks suurpuhastus ja väljasaatmine, selleks et sääraseid olukordi juhtuks vähem, poleks pinget ja laseks kultuuridel loomupäraselt areneda. miks peavad kõik segunema?

          mul ei ole mitte midagi väärt inimese vastu, olgu ta ükskõik mis usust, rassist, riigist. aga kui inimene ohustab minu elu, seades endi ideoloogia ja väärtused teiste inimeludest kõrgemaks, siis mulle sellised inimesed ei meeldi ja lahendagu oma probleeme selles maailmaruumis, kus säärane ideoloogia ja väärtused on tavapärane.
          slimm.ee

          Kommentaar


            Algselt postitas JanK Vaata postitust
            mul ei ole mitte midagi väärt inimese vastu, olgu ta ükskõik mis usust, rassist, riigist. aga kui inimene ohustab minu elu, seades endi ideoloogia ja väärtused teiste inimeludest kõrgemaks, siis mulle sellised inimesed ei meeldi ja lahendagu oma probleeme selles maailmaruumis, kus säärane ideoloogia ja väärtused on tavapärane.
            Kuidas sa neil vahet teed? Või saadad kõik välja, kes pole valged?
            Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.

            My spell checking is second to nine!

            Kommentaar


              Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
              2. eile oli õudne kisa, et trahve hakatakse suuremaid tegema. Ohnoz. Ma olen ise saanud elus umbes 10 euro eest piletite sõidu trahvi ja siis tõenäoliselt paari euro jagu raamatukoguviiviseid. Kust kuradist need inimesed nii palju trahve saavad, et nüüd kõik kohe pankrotti lähevad?
              massilised pankrotid on muidugi utreering, aga selge peaks ka see olema et politsei tegeleb viimasel ajal rohkem rahakogumisega (trahvide näol) kui sellega milleks ta ellu kutsutud - turvalise elu tagamisega eestis.
              kui sa sõidaks igapäevaselt autoga ringi nagu enamus inimesi, siis saaksid aru millest jutt. aga tundub et nüüd on ka teised grupid, st. jalakäijad sihikul
              Seisan üksi mere ääres
              jalas kollased sandaalid
              valged, merevahust sääred
              hüüan: "Elagu skandaalid!"

              Kommentaar


                Algselt postitas JanK Vaata postitust
                ma sain nüüd teemad selgeks.

                belgia värk tõestab, et sundlõimumine ei toimi, erinevad kultuuriruumid jäägu erinevateks, ei maksa neid segada - see toob kaasa ainult probleeme. erinevate uskude põrkumine toob kaasa ainult probleeme.

                ja põhiküsimus - kui soomes toimuks kodusõda, kas nad siis peaks põgenema etioopiasse, sest seal on turvaline ja pole sõda? mis siis et kultuuriruum, rassiruum ja usuruum on erinev.

                ainus, mis seda kõike jama päästaks, oleks suurpuhastus ja väljasaatmine, selleks et sääraseid olukordi juhtuks vähem, poleks pinget ja laseks kultuuridel loomupäraselt areneda. miks peavad kõik segunema?

                mul ei ole mitte midagi väärt inimese vastu, olgu ta ükskõik mis usust, rassist, riigist. aga kui inimene ohustab minu elu, seades endi ideoloogia ja väärtused teiste inimeludest kõrgemaks, siis mulle sellised inimesed ei meeldi ja lahendagu oma probleeme selles maailmaruumis, kus säärane ideoloogia ja väärtused on tavapärane.
                Stalin mõtles ka samamoodi...
                tell your mother, we are hooligans!

                Kommentaar


                  Politsei ja trahviga seoses võiks ju nii olla, et inimesed ei rikkuks seadust mitte sellepärast, et trahvist hoiduda, vaid sp, et rikkumine on ohtlik/paha. Olgu selleks kas siis maanteel 130km/h sõitmine, punase tulega üle tee minek või vales kohas parkimine. Ehk siis viimasega on pahatihti see, et ala keelumärk, siis ei pargita sp, et seal on keeluala, vaid sp, et võib trahvi saada. Aga autojuhi aru võiks nii suur olla, et aru saada, miks sinna parkida ei võiks (sisse/väljasõit, piirab liiklust jne). Aga kuna see aruraasuke nkn nii suur pole, siis ongi parkimist lubavad ja keelavad märgid. Ja kui neid ei ole, siis pargitakse kõik sissesõidud ja väljasõidud kinni. Aga trahvi ei saa teha, märki pole!.. (p.s) olen ise korra parkimise eest trahvi saanud (oli lubatud 2h parkida seal pool, ma unustasin kella panemata).

                  Selle Belgia teemaga... Lihtne oleks ju, kui viimase kriisiga oleks need terroristid tulnud. Saadaks kõik, kellel elukohta pole, minema eks. Aga paraku on terroristid juba aastaid või lausa sündinud Euroopas või tulnud siia ametlikult.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas Shaq Vaata postitust
                    Selle Belgia teemaga... Lihtne oleks ju, kui viimase kriisiga oleks need terroristid tulnud. Saadaks kõik, kellel elukohta pole, minema eks. Aga paraku on terroristid juba aastaid või lausa sündinud Euroopas või tulnud siia ametlikult.
                    Kuidas sa aru ei saa? Kõik, kes on islamistid tuleb välja saata. Ja seejärel teised! Kui on must, näita ust värk.
                    Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.

                    My spell checking is second to nine!

                    Kommentaar


                      Algselt postitas mg Vaata postitust
                      Stalin mõtles ka samamoodi...
                      Ainsad sõnad millega Stalinit siin seostada saab eelpool quote-itud lauses on ilmselt suurpuhastus ja väljasaatmine ja needki alles siis, kui paigutada Nõukogude Liidu võimu konteksti.

                      JanK, soome võrdlus on faking kõige tabavam asi mida ma selle kogu immigratsioonijura vältel lugenud olen. Müts maha.
                      "I like an aggressive team, I want to see a team that is strong, committed and quick on the break.
                      These are things which Atletico fans have always liked, it helps them identify with and love this shirt."

                      Kommentaar


                        Algselt postitas atleticomadrid Vaata postitust
                        JanK, soome võrdlus on faking kõige tabavam asi mida ma selle kogu immigratsioonijura vältel lugenud olen. Müts maha.
                        JanK on tõesti nagu sõõm värsket õhku siin paksu peeruhaisu sees. Ei tea kas ta müüs auto maha ja läks kuskile eneseleidmise rännakule? Samas vaimus jätkata. Inimkonnal on veel lootust!
                        FORZA ITALIA FORZA ROMA - "A Scudetto in Rome is worth a thousand elsewhere."
                        sigpic

                        Kommentaar


                          Algselt postitas futbolidipaul Vaata postitust
                          Kuidas sa aru ei saa? Kõik, kes on islamistid tuleb välja saata. Ja seejärel teised! Kui on must, näita ust värk.
                          Hakkad värvikoodi järgi neid välja saatma või? once you tried black you can't go back. Ehk siis nagu hakata liiklusõnnetuste vältimiseks autosid riigist välja ajama.

                          Kommentaar


                            Ning need kiilakad Tartu ossid tuleks ka kõik välja saata. Kui on kiilakas ja nahktagiga, näita aga ust. Ja need torusiili emad.

                            Kommentaar


                              ma mõistan teie pahameelt, et lähenen sellele teemale niivõrd mustvalgena. mõtlesin neid "värvikoodi" järgi selekteerimist ja muid vihjavaid ideesähvatusi.

                              nagu ennist mainisin, siis kahju on tehtud ja tõepoolest on keeruline siia (euroopasse) saabunud muust kultuuriruumist inimesi oma kodumaale tagasi saata. mida teha saaks? neid mitte enam siia kultuuriruumi lasta, sest moslemeid on siia imbunud juba massides, mitte mõnisada-mõnituhat. need on juba massid, mis võivad korralikult kahju teha kui tahavad.

                              mida praegustega teha? need, kes oma "õigusi" nõuavad, kultuuriruumiga lõimuda ei soovi ja probleeme tekitavad, nende osas kehtestada nulltolerants - saata tagasi endile mugavasse kultuuriruumi, milles oldakse harjunud.

                              mis on kõige suuremaks peavaluks, on euroopas sündinud, ent mitteeuroopalikus kultuuriruumis (perekond annab edasi oma traditsioone, mis pole euroopaga kooskõlas, õpetab moslemi tavade järgi jne) kasvanud moslemeurooplased, kes põhjustanud palju pahandust oma tegudega (pariisi terror nt) ja neis ei kuma seda euroopalikkust, mis tekitaks usalduse sundlõimumise osas. nemadki on ju sisserännanute pojad, tütred - see probleem ei ole tekkinud pärast süüria sõja algust, vaid on podisenud juba aastakümneid. nüüd on lihtsalt julgus selliseid teemasid korraldada, varem hoiti madalat profiili.

                              mina pigem olen mures, mis euroopa kultuurist saab? euroopa väärtused vs lähis-ida, aafrika jne väärtused... me lihtsalt ei sobi nendega. asi on kultuurilistes eripärades, mitte nahavärvis - ma pole rassist, mul pole miskit nende kultuuride vastu ka, lihtsalt jah - turismireis on üks, asüüli taotlemine ja paguldamine teine teema. 100 000 eestlast iraagis? oleks tore?

                              5 miljonit iraanlast austraalias? ma ei usu et see toimiks. nii et pole mõtet sundida rahvaid, kultuure, uskusid lõimuma - see ei käi nii. mida vankumatum on usk, väärtused, kultuur, seda suuremad probleemid tekivad, kui proovitakse nendega manipuleerida, tuues kõrvale "konkureeriva" jõu.

                              ja nüüd rääkida, et "tegelikult on moslemid ja negriidid änksid kutid, igas rahvuses on patuoinaid ja säravaid tähekesi, ei maksa nende alusel veel üldistada" on ka jama - sama võib üks kõik mille kohta öelda. anna aga julgus, anna mass taha ja siis teevad kõik seda mida nad tunnevad, et õigus teha on. 10 eestlast ühes linnas on kindlasti aram kui 20 000 eestlast ühes linnaosas.

                              lihtsalt, on aeg tunnistada, et on tehtud väga suuri vigu seoses pagulaskriisiga, tuleb vigadega tegeleda ja mõista - mõte aidata neid on küll väga siiras, meeldiv ja soe, kuid nt rootslane ei võrdu süürlane, mis sest et mõlemad on inimesed, neil on samad organid, samad meeled ja räägivad emakeelt.

                              lähtuti valelt tasemelt - lähtuti sellest, et aitame inimesi, mitte et aitame teises kultuuriruumis olevaid inimesi. leian, et piisav panus olnuks korraldada sõjapõgenike transport LÄHIRIIKIDESSE, kus on võimalikult sarnane kultuur jne.

                              miks nii? no oletame, et soomes oleks sõda, nad põgeneksid sõja eest lähis-ida riiki, nt saudi araabiasse. esiteks - peavad nad ära õppima araabia keele, sest soome keelega saab ainult teiste põgenikega suhelda, muud mitte kui miskit teha ei saa. seejärel peavad nad kohanema kultuuriga - mis on muidugi keeruline ja kindlasti ebameeldiv, sest kui elu aeg elatud soomes, omale tavapärases kultuuriruumis, kus vanemadki üles kasvanud ja nende vanemadki, siis selline muutus on jõhker. veel hullem - inimene on pandud sundseisu ehk tal pole sisemist motivaatorit õppida keelt ja kohaneda kultuuriga. ta lihtsalt pidi sõja eest pagema, KUID mõtetes on ta ikka seal samas, kuskohast lahkus - kodumaal. ta pole lahti lasknud, sest "sõda ei kesta ju igavesti".

                              igastahes, olukorrale läheneti nii, kuidas kõige õilsam ja ideaalsem oleks, mitte nii kuidas sihtgrupile (sõjapõgenikele) lihtsaim oleks. nüüd on aeg pead vangutada, see ajalooraamatutesse kirja panna ning tulevastele põlvedele olla see suur õppetund ja selgitus - niimoodi neid asju ei aeta.
                              slimm.ee

                              Kommentaar


                                Algselt postitas Shaq Vaata postitust
                                Hakkad värvikoodi järgi neid välja saatma või? once you tried black you can't go back. Ehk siis nagu hakata liiklusõnnetuste vältimiseks autosid riigist välja ajama.
                                Mul on tunne, et sa ei saanud pauli teravale irooniale pihta.
                                Elu on lühike, pidu on pikk.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X