320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

tähelepanekuid elust enesest

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Tofoa Vaata postitust
    Et siis hakkame kolmekümneselt inimestel silmi avama ja maailmavaateid muutma? I don't think so.
    Päris küüniline. Inimesed muutuvad 40seltki

    Teistpidi järjekorras saame aga selle millest see arutelu siin lahti läks - magistrikraadiga ökofeminismi ja eesti kirjanduse seostaja. Kellele vist siiani keegi pole osanud ühtki kasulikku rakendust pakkuda.
    Seisan üksi mere ääres
    jalas kollased sandaalid
    valged, merevahust sääred
    hüüan: "Elagu skandaalid!"

    Kommentaar


      Algselt postitas chac Vaata postitust
      Teistpidi järjekorras saame aga selle millest see arutelu siin lahti läks - magistrikraadiga ökofeminismi ja eesti kirjanduse seostaja. Kellele vist siiani keegi pole osanud ühtki kasulikku rakendust pakkuda.
      Konkreetne vastus on see, et juhul kui kriteeriumiks netotulu, siis ilmselt mitte kuigi paljuga. Laiem vastus on see, et küll me 10 aasta pärast näeme, mis ta teeb. Veelgi laiem vastus on aga see, et konkreetse isiku/töö ei tohiks olla üldistamise aluseks ei matemaatikule, füüsikule, arstile, sotsioloogile, gümnasistile ega ka külajoodikule.

      Kommentaar


        Algselt postitas chac Vaata postitust
        Pigem ikka vastupidi, kindel eriala, ja tulevik kindlustatud (+oma kodu, pere, karjäär jne) ja siis kui need põhiasjad paigas, alles siis humanitaaria & maailmaparandamine. Tühja taskuga maailma ei paranda ju Ja kui üritad seda teha kellegi teise arvelt siis see ei pruugi sugugi meeldida sellele kelle arvelt seda tehakse
        need vennad, kes sinu pakutud järjekorras asju teevad, ei viitsi hiljem küll mingit humanitaariat enam õppima hakata. parimal juhul loevad paar pehmemat raamatut läbi ja jagavad, hipsteriõlle näpus, kuskil kalamaja baaris oma elutarkusi teistele.

        millal siis veel teiste kulul elada ja maailma parandada, kui mitte noorena?

        Kommentaar


          Algselt postitas shefield
          Minu arvates see ongi mis chac´ile pinda käib..

          Mulle isiklikult tundub, et meil just ongi liiga palju seda teiste kulul(projektipõhine) elamist ja kohati jääbki mulje(rõhutan ,et mulje) just selle õppimisest nn pehmetel erialadel.

          Lihtsalt viiteks sulle, et alles hiljaaegu oli ülikool tasuline. Ja need "pehmed" erialad olid väga suures ulatuses täidetud inimestest, kes täitsa vabatahtlikult selle eest ise maksid. Datat spoonfeedima ei viitsi hakata, kui huvitab, leiad ise.

          Kommentaar


            Algselt postitas Stok
            Ah? Kuskohas? 19. sajandi Tartus või?
            ära ohi nii palju. 4-5 aastat tagasi oli veel nii, et mingi osa sai riikliku tellimuse ja lävendi alusel tasuta. Paljudel erialadel suurem osa aga maksis. Võta kasvõi toonane majandusteaduskond (tegelikult tegemist sotsiaalteadusega), kus tasuta kohale saamiseks pidi eksamite keskmine olema mingi 80+, tasulise koha jaoks 60+.

            Kommentaar


              Algselt postitas shefield
              Minu arvates see ongi mis chac´ile pinda käib..

              Mulle isiklikult tundub, et meil just ongi liiga palju seda teiste kulul(eurorahad ) elamist ja kohati jääbki mulje(rõhutan ,et mulje) just selle õppimisest nn pehmetel erialadel.
              Teatud mööndustega, ja mitte ainult ega isegi põhiliselt. Nagu vist juba kuskil kirjutasin, mingi loomulik rotatsioon peab igal elualal käima, ka teatris/kirjanduses, vanad kaovad eest ja noored, haritud tulevad asemele. Loomulik et riik seda ka toetab. Iseasi kui suures mahus seda tehakse ja mis kvaliteediga.

              Mis mind isegi ehk rohkem häirib on see - et tulemus - noor magistrikraadiga inime, hakkab ennast pidama võrdseks magistrikraadidega arstide, inseneride, arhidektide, IT jt vägagi praktiliste alade inimestega ja tema ootused ühiskonnale kipuvad olema sama suured, kuigi võime panustada millessegi kasulikku on pigem kordades väiksem. Ja kui ühiskond ei paku talle kui magistrikraadiga haritud inimesele võimalusi eneseteostuseks, võib tekkida teatud kibestumus ja trots. Kui selliste inimeste kontsentratsioon ühiskonnas saab liiga suureks siis pikas perspektiivis teeb see kogu olukorra halvemaks, kõigi jaoks.

              PS. rõhutan veelkord üle, see pole ainus see üksikjuhtum, sarnaseid näiteid on ju veelgi meediast läbi käinud.

              Algselt postitas El President Vaata postitust
              millal siis veel teiste kulul elada ja maailma parandada, kui mitte noorena?
              Teiste kulul elamine on põhimõtteliselt Sulle vastuvõetav elamise viis?
              Seisan üksi mere ääres
              jalas kollased sandaalid
              valged, merevahust sääred
              hüüan: "Elagu skandaalid!"

              Kommentaar


                Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
                Lihtsalt viiteks sulle, et alles hiljaaegu oli ülikool tasuline. Ja need "pehmed" erialad olid väga suures ulatuses täidetud inimestest, kes täitsa vabatahtlikult selle eest ise maksid. Datat spoonfeedima ei viitsi hakata, kui huvitab, leiad ise.
                Jep.. eks õpitakse seda mis on parasjagu popp, cool ning mitte eriti keeruline. 90ndate esimeses pooles olid kõige kõvemad vennad ärijuhid.

                Inseneeria (va. tänapäeval ehk IT ja 4-8 aastat tagasi ehitus, kus oli tung kordades suurem, kui õppekohtade arv) on paljudele ehk liiga hirmutav ja raske (noh... neile, kes matemaatika ja füüsika biiti ei jaga). Kahju, pädevatest inimestest on puudus.

                Kommentaar


                  Algselt postitas chac Vaata postitust
                  Teiste kulul elamine on põhimõtteliselt Sulle vastuvõetav elamise viis?
                  teatud eluetapil on kõik kellegi teise kulul elanud. minu arvates ei saa seda küsimust üldse nii püstitada. ja ma olen kaugel arvamusest, et humanitaar- ja sotsiaalvaldkonna inimesed elavad teiste kulul. mille alusel sa seda üldse mõõdad? kui inimene laiendab oma teadmisi / avardab silmaringi mõnes pehmes valdkonnas ülikooli tasemel ja hiljem leiab tööd hoopis teisel erialal, siis ei ole õpingud sellegipoolest mahavisatud aeg/raha. mina ei tahaks elada liinitööliste ühiskonnas (see oli pigem kujundlikult öeldud).

                  Kommentaar


                    chaci "teiste kulul elamine" on küll väga proletaarse klassivõitluse vaim. Noh, et ma siin panen asfalti, aga mingi kuradi kirjanik, nahh, seal, türa, teeb kultuuri.

                    Kommentaar


                      Pensioniikka jõudes peaks tegema selge rehitsemise - need, kes pole piisavalt makse jõudnud tööeas maksta, neilt tuleb kompensiatsiooniks vara vastavas väärtuses konfiskeerida. Kui sellest väheks jääb, siis pensionist kinni pidada. Kes on rohkem maksnud, sellele makstakse enammakstud tulu tagasi. Kui võimalik, siis intressiga..... Vaja ainult paika panna see piir...........

                      Kommentaar


                        Algselt postitas orbitaaljaam Vaata postitust
                        Pensioniikka jõudes peaks tegema selge rehitsemise - need, kes pole piisavalt makse jõudnud tööeas maksta, neilt tuleb kompensiatsiooniks vara vastavas väärtuses konfiskeerida. Kui sellest väheks jääb, siis pensionist kinni pidada. Kes on rohkem maksnud, sellele makstakse enammakstud tulu tagasi. Kui võimalik, siis intressiga..... Vaja ainult paika panna see piir...........
                        Jah, minust allpool kõik maksma. Kui mina ka, siis on ebaõiglane!

                        Kommentaar


                          Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                          Tahtsin öelda seda, et pahatihti on ühiskonna toimimisest sotsiaalteadlastel laiem vaatenurk. Näiteks majandust õppinud pangapihvide puhul on jummala reaalne shit, et nad oskavad jubehästi arvutada ja puha, aga siis räägivad sulle kõige labasemate propaganda- ja ajupesunippidesse langenult tantramassaažist, kolmandast silmast ja feng shuist.
                          Tegelikult on majandus ka sotsiaalteadus.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas Saarlane Vaata postitust
                            Tegelikult on majandus ka sotsiaalteadus.
                            matemaatika on neil siiski päris jõhker. reaalsed arvutused ebareaalsete andmetega

                            Kommentaar


                              Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                              chaci "teiste kulul elamine" on küll väga proletaarse klassivõitluse vaim. Noh, et ma siin panen asfalti, aga mingi kuradi kirjanik, nahh, seal, türa, teeb kultuuri.
                              Kirjanikke on ka mitmesuguseid. Mõni elab oma raamatute müügist ära, teine tõlgib, kolmas toimetab mõnda ajakirja, neljas elukutselt farmatseut või jurist.
                              Ja näiteks arst või arhitekt, või matemaatikuna näiteks mitmesuguste kindlustuse riskistsenaariumite arvutamine pole vist väga asfaldipanemise moodi?
                              Seisan üksi mere ääres
                              jalas kollased sandaalid
                              valged, merevahust sääred
                              hüüan: "Elagu skandaalid!"

                              Kommentaar


                                Algselt postitas El President Vaata postitust
                                teatud eluetapil on kõik kellegi teise kulul elanud. minu arvates ei saa seda küsimust üldse nii püstitada. ja ma olen kaugel arvamusest, et humanitaar- ja sotsiaalvaldkonna inimesed elavad teiste kulul. mille alusel sa seda üldse mõõdad? kui inimene laiendab oma teadmisi / avardab silmaringi mõnes pehmes valdkonnas ülikooli tasemel ja hiljem leiab tööd hoopis teisel erialal, siis ei ole õpingud sellegipoolest mahavisatud aeg/raha. mina ei tahaks elada liinitööliste ühiskonnas (see oli pigem kujundlikult öeldud).
                                Hästi, küsime siis nii. Kas kreeklaste elamine laenude kulul, nagu nüüdseks selgunud, ka tagastamatute laenude, st. sisuliselt kellegi teise kulul - kas seda küsimust ei saa ka püstitada? Kreeklased laiendavad ka oma silmaringi ja võibolla tulevikus hakkavad hoopis teistmoodi tööle? Ja kreeklastele laenatu pole tegelikult mahavisatud raha vaid me võime sellest isegi teenida, nagu üks tore EV rahandusminister hiljuti veendunult selgitas?

                                Ootan nüüd "huvitavaid" põhjendusi miks neid kahte ikka ei sobi võrrelda
                                Seisan üksi mere ääres
                                jalas kollased sandaalid
                                valged, merevahust sääred
                                hüüan: "Elagu skandaalid!"

                                Kommentaar

                                Working...
                                X