320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

tähelepanekuid elust enesest

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Staadium Vaata postitust
    Olen isiklikult näinud juhtumit, kus on ära viidud taarat üle 1K euri eest. Kust see kõik tuli, ma ei tea. Pärnu mnt'l on Maksimarketi kõrval taarapunkt, kus asi käib väga kiiresti ja lihtsalt...
    Eraisikuna ehk 1k kokku saada palju aga turismitaludel või staadionitel vms, kus sponsoreid ja külastajaid palju koguneb seda taarat kõvasti ning taara realiseerimine on "puhas kasum".
    Kunagi nooremana, kui statal töötasin, sai ühe staadioni ~pooleteise kuuga kogutud taarat viidud, kaubik oli maast laeni täis ning summa oli kolmekohaline.

    Kommentaar


      Tänasel päeval peavad turismikad ja muidu kohad siiski läti taaraga maadlema.
      Algselt postitas Stok
      Arsenali puhul loetakse hooaeg ebaõnnestunuks kuskil septembri keskpaiku.

      Kommentaar


        Mõni aeg tagasi ilmus naabriks üks tore seltskond, armas pere kolme lapsega. Kaheks nädalaks nad siia maabusid ja kordagi ma nendega kokku ei sattunud, aga kuna suvel on nii palav ja meil mõlemat on õnnistatud päikesepoolsete aknatega, siis ilmselgelt olid meil mõlemal aknad 24/7 lahti. Minu laps röökis peaaegu iga öö ja mõtlesin, et kuidas see naabreid küll segab, sest kõigil aknad lahti. Vahepeal panin nende poolse akna täiesti kinni ja kannatasin natukene rohkem seda mõnusat kuumust. Mingil hetkel hakkasin ka nende korterist seda karjumist kuulma, kolm last ka ehk täiesti arusaadav. Ükskõik kui pikalt ja mis kell see karjumine toimus, seda oli üpris õrnalt kuulda ja absoluutselt ei seganud.

        Astun hommikul kodust välja ja ukse ees on kommikarp kirjaga. Naabrid olid vabanduskirja jätnud enda laste röökimiste pärast ja ma õigesti kirja lõpust aru ei saanud, et kas sooviti meile jõudu, et nemad juba 3 korda läbi elanud need röökimised ehk kerge vihje, et ka meie karjumist oli kuulda või siis soovisid endale jõudu kolmanda lapsega hakkama saamiseks. Anyways, kommikarp ja vabanduskiri on tõsiasi. Ma olin lihtsalt tõsiselt üllatunud ja täiesti hämmingus, et on veel selliseid toredaid inimesi olemas. Kahju on, et nad siin ainult 2 nädalat olid ja neile aitäh ei saa öelda - Teeks neile hea vegan koogi.

        Mõte oli see, et kuigi päevast päeva näed igalpool ahve kes ainult enda hea peal väljas on, siis on siiamaani veel olemas inimesi kes on inimest olemist väärt.
        Je suis Nasfal

        Kommentaar


          Linnupojal on laps. Linnupojapoeg? :O

          Kommentaar


            Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
            Linnupojal on laps. Linnupojapoeg? :O
            Pigem küsi, mis on läinud evolutsioonis niivõrd valesti, et Eesti mees tahab 2018 aastal naabritele tänutäheks vegan kooki küpsetada. Mida vit...

            Kommentaar


              Algselt postitas Nasfal Vaata postitust
              Pigem küsi, mis on läinud evolutsioonis niivõrd valesti, et Eesti mees tahab 2018 aastal naabritele tänutäheks vegan kooki küpsetada. Mida vit...
              Ma küll maitseks seda vegan kooki, linnukas palun üks mulle ka teha.

              Kommentaar


                Algselt postitas Nasfal Vaata postitust
                Pigem küsi, mis on läinud evolutsioonis niivõrd valesti, et Eesti mees tahab 2018 aastal naabritele tänutäheks vegan kooki küpsetada. Mida vit...
                Ma küsiks vastu, et mis on läinud evolutsioonis niivõrd valesti, et Eesti mees arvab, et liha=jõud/võim/lahedus/änksasus.
                Suvel oli 50% reklaamidest televiisoris lihast, suht masendav.

                Et kui kooki paned muna asemel midagi muud, siis on teine maitse või mis sellel häda siis on? Peale selle, et need munad mis sa poest ostad on f-ing ebatervislikud ei näe ma põhjust toetada seda massilist kanade vägistamist/antibiootikumide sisse surumist/retarded elutingimusi.

                Ma isiklikult ei sunni veganiks olemist kellelegi peale, aga kui uhked lihasööjad hakkavad vitamiinidest või millestki muust sarnasest rääkima millest neil õrna aimugi pole on suht kurb, sest tavaliselt jääb neil endi arvates õigust veel ülegi, sest liha on vaja süüa või muidu jääd ju haigeks.

                (not so) offtopic: Kas keegi teab veel mõnda arenenud riiki kus topitakse lastele koolides sisse "tervislikku" piima. Vesi peidetakse ära, et lapsed piima jooks jne. Teistele riikidele on see vist aastast 2000 juba teada, et piimas midagi kasulikku ei ole.
                Pakuks Eesti selle sajandi kõige haledamaks kampaaniaks "igale lapsele klaas piima päevas"
                Je suis Nasfal

                Kommentaar


                  Algselt postitas Linnupoja Vaata postitust
                  Ma küsiks vastu, et mis on läinud evolutsioonis niivõrd valesti, et Eesti mees arvab, et liha=jõud/võim/lahedus/änksasus.
                  Suvel oli 50% reklaamidest televiisoris lihast, suht masendav.

                  Et kui kooki paned muna asemel midagi muud, siis on teine maitse või mis sellel häda siis on? Peale selle, et need munad mis sa poest ostad on f-ing ebatervislikud ei näe ma põhjust toetada seda massilist kanade vägistamist/antibiootikumide sisse surumist/retarded elutingimusi.

                  Ma isiklikult ei sunni veganiks olemist kellelegi peale, aga kui uhked lihasööjad hakkavad vitamiinidest või millestki muust sarnasest rääkima millest neil õrna aimugi pole on suht kurb, sest tavaliselt jääb neil endi arvates õigust veel ülegi, sest liha on vaja süüa või muidu jääd ju haigeks.

                  (not so) offtopic: Kas keegi teab veel mõnda arenenud riiki kus topitakse lastele koolides sisse "tervislikku" piima. Vesi peidetakse ära, et lapsed piima jooks jne. Teistele riikidele on see vist aastast 2000 juba teada, et piimas midagi kasulikku ei ole.
                  Pakuks Eesti selle sajandi kõige haledamaks kampaaniaks "igale lapsele klaas piima päevas"
                  Piima toiteväärtusega soovitaks ma sul ennast kindlasti kurssi viia, sest see, mis sa piima kohta kirjutasid on täis jama.

                  Liha söömine võrdubki ju änksaduse ja lahedusega. Toiduahela tipus on alati lahedam ja änksam olla kui all. Kui sa sööksid liha, siis oleks sul niipalju energiat, et suvel teleka ees sa oma aega ei raiskaks.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas Nasfal Vaata postitust
                    Pigem küsi, mis on läinud evolutsioonis niivõrd valesti, et Eesti mees tahab 2018 aastal naabritele tänutäheks vegan kooki küpsetada.
                    Kui hisptertsoonis elada, siis väga üllas lähenemine ju. Vegankooki söövad nii veganid kui mitteveganid. Kindla peale minek.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Nasfal Vaata postitust
                      Piima toiteväärtusega soovitaks ma sul ennast kindlasti kurssi viia, sest see, mis sa piima kohta kirjutasid on täis jama.
                      Kuna ma olen vegan, siis olen ilmselgelt väga kursis mida kus kohast saab.

                      Piimas ei ole ühtegi kasulikku vitamiini. Kaltsiumi millest inimesele kasu seal oleks on 0. Lisaks on piim täis lehmahormoone mis on kahjulikud, eriti lastele. (võib ka arvata, et see fakt, et enamus lehmad on antibiotse täis ei ole ka väga hea sulle)

                      btw, mida rohkem piima kuskil riigis tarbitakse, seda rohkem on seal eesnäärme vähki. Sellel on ilmselge põhjus.

                      edit: jah elamine on kahjulik ja lõppeb surmaga, aga kui ma saan enda surma sellega edasi lükata, et piima asemel võtan poes parem mõnuga paar peotäit ube, siis why not. Lisaks on endal moraalselt ka parem elada kui tean, et minu pärast ei tapeta massiliselt loomi.
                      Je suis Nasfal

                      Kommentaar


                        Elamine ongi kahjulik ning lõppeb surmaga.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas Linnupoja Vaata postitust
                          Ma isiklikult ei sunni veganiks olemist kellelegi peale, aga kui uhked lihasööjad hakkavad vitamiinidest või millestki muust sarnasest rääkima millest neil õrna aimugi pole on suht kurb, sest tavaliselt jääb neil endi arvates õigust veel ülegi, sest liha on vaja süüa või muidu jääd ju haigeks.
                          See ikka rohkem veganite teema, et vaja kaagutada nende toidu kasulikkusest ja kuidas nad maailma päästavad. Mõni vegan ei jõua ära oodata hetke, et uuele inimesele uhkelt kuulutada ja rist kaelast ära saada, kuidas veganism on ikka a ja o.
                          Algselt postitas Stok
                          Arsenali puhul loetakse hooaeg ebaõnnestunuks kuskil septembri keskpaiku.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas Reintz Vaata postitust
                            See ikka rohkem veganite teema, et vaja kaagutada nende toidu kasulikkusest ja kuidas nad maailma päästavad. Mõni vegan ei jõua ära oodata hetke, et uuele inimesele uhkelt kuulutada ja rist kaelast ära saada, kuidas veganism on ikka a ja o.
                            Eheh, noh, minu meelest on see ikka kahepoolne kaagutamine. Tasub vaid ühel vennal lihtsalt pika jutu sees mainida...
                            Algselt postitas Linnupoja Vaata postitust
                            Kahju on, et nad siin ainult 2 nädalat olid ja neile aitäh ei saa öelda - Teeks neile hea vegan koogi.
                            ...Kui juba tuleb mingi vend jutuga, et...
                            Algselt postitas Nasfal Vaata postitust
                            Pigem küsi, mis on läinud evolutsioonis niivõrd valesti, et Eesti mees tahab 2018 aastal naabritele tänutäheks vegan kooki küpsetada. Mida vit...

                            Kommentaar


                              Ah minge emmi. Selveris on mingi vegankotleid. Porksi ja kapsaga, 3 eurtsi vist olid ja sitaks head. Ja piim ja lihh on ka head.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas Nasfal Vaata postitust
                                Piima toiteväärtusega soovitaks ma sul ennast kindlasti kurssi viia, sest see, mis sa piima kohta kirjutasid on täis jama.

                                Liha söömine võrdubki ju änksaduse ja lahedusega. Toiduahela tipus on alati lahedam ja änksam olla kui all. Kui sa sööksid liha, siis oleks sul niipalju energiat, et suvel teleka ees sa oma aega ei raiskaks.
                                Ma pole veegan aga Linnupojal on õigus, piimaga on seotud palju müüte ning pole oluline kui palju see kaltsiumit või vitamiine sisaldab, sest meie organism pole sealt suuteline neid omandama. Alles avaldati (võis olla ka aasta-kaks tagasi) Harvardis järjekordne teaduslik uuring, kus jõuti järeldusele, et piima joomine ei mõjuta luude tugevust jne.

                                edit: vaatamata sellele ma ikka joon pannkookide kõrvale mõnuga piima, sest mulle maitseb.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X