320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

tähelepanekuid elust enesest

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas JuriM Vaata postitust
    Oleg Grossi "maksudega optimeerimine" loodetavasti saab adekvaatse lahenduse
    Üsna mõttetu teema. Oleks võinud siis juba ajakirjandusliku katsega tõestada, et Gross peseb kartulisalatit läbi. Rahaliselt kasulikum.

    Inimene, kes OG Elektras töötades on juhtkonna teadmisel, käsul või mahitusel salateid pes­nud ning suudab selle omanikule Oleg Grossile usutavalt ära tõestada, saab temalt mil­jon eurot puhtana kätte, kirjutas Grossile kuuluv ajaleht Kuulutaja.

    Kommentaar


      Tulumaksu tagastus on sissetulek nagu palkgi.

      Seekord sai “Kuuuurija” mureliku kirja Hanneselt. Mees väidab nimelt, et küsis Töötukassalt töötuabiraha kui märtsis sai ta vastuseks, et kuna mees oli tulumaksu riigilt see kuu tagasi saanud, siis pole tal õigust täiendavale abirahale. Katrin Lust asus asja uurima ning avaldame Hannese murekirja ning Töötukassa vastuse tema murele.
      Ela ja tunne, et elad
      see on kõige lihtsam
      filosoofia, mis toimib
      sule silmad ära vaata
      tagasi, hinga sügavalt ja
      hüppa üle iseenda varju
      tule koos minuga.

      Kommentaar


        Küsisin ühe briti sõbra käest are you proud to be British?, mille peale ta vastas:"Of course. There is no better nation really, considering the size of our country the accomplishments we've had are remarkable. Everyone in Europe wants to come here. We have the best entertainment, football, healthcare system" jms ülistust.

        Hakkasin siis mõtlema, et kas ma olen samuti uhke selle üle, et eestlane olen. Pigem mitte. Samas ma ei ole täiskasvanuna väga Eestis elanud, seega ei tunne, et oleksin panustanud sellesse "uhkusesse". Toome võrdluseks Anett Kontaveidi kellel instagramis sõnad "Proud Estonian". Tema puhul on see ju väga loogiline, et ta tunneb uhukust eestluse üle, kuna ta on lapsest saadik Eestit rahvusvahelistel turniiridel esindanud.

        eki definitsioon sõnale uhkus:
        1. oma väärtuse tundmisest (ja kõrgest hindamisest), kordaminekutest jms. tulenev tunne, uhkustunne; uhke-olek.

        Kas eestlane olemine on oma väärtus? Loomulikult olen ma uhke(ehk pole õige sõna) selle üle, et eestlased on läbi ajaloo suutnud säilitada oma keele ja kultuuri, ning sellele lisaks veel oma riigi saanud. Kuid minul ei ole sellega mingit pistmist olnud, ning tõenäoliselt ei ole ka minu eelkäijatel kuna tegu on suures osas soomlastega. Tundub, et kerge identiteedi kriis lööb mul välja siin vist.

        Küsimus suurele ringile: Kas oled uhke selle üle, et eestlane oled? Miks?

        Kommentaar


          Algselt postitas j6u1uv4n4 Vaata postitust
          Küsimus suurele ringile: Kas oled uhke selle üle, et eestlane oled? Miks?
          sigpic

          Kommentaar


            Ilma vutita olla ei saa, vajan, kui õhku ma
            Ei tohi koju küll jääda sa, kui mängib Tammeka

            Kommentaar


              Algselt postitas j6u1uv4n4 Vaata postitust
              Küsisin ühe briti sõbra käest are you proud to be British?, mille peale ta vastas:"Of course. There is no better nation really, considering the size of our country the accomplishments we've had are remarkable. Everyone in Europe wants to come here. We have the best entertainment, football, healthcare system" jms ülistust.

              Hakkasin siis mõtlema, et kas ma olen samuti uhke selle üle, et eestlane olen. Pigem mitte. Samas ma ei ole täiskasvanuna väga Eestis elanud, seega ei tunne, et oleksin panustanud sellesse "uhkusesse". Toome võrdluseks Anett Kontaveidi kellel instagramis sõnad "Proud Estonian". Tema puhul on see ju väga loogiline, et ta tunneb uhukust eestluse üle, kuna ta on lapsest saadik Eestit rahvusvahelistel turniiridel esindanud.

              eki definitsioon sõnale uhkus:
              1. oma väärtuse tundmisest (ja kõrgest hindamisest), kordaminekutest jms. tulenev tunne, uhkustunne; uhke-olek.

              Kas eestlane olemine on oma väärtus? Loomulikult olen ma uhke(ehk pole õige sõna) selle üle, et eestlased on läbi ajaloo suutnud säilitada oma keele ja kultuuri, ning sellele lisaks veel oma riigi saanud. Kuid minul ei ole sellega mingit pistmist olnud, ning tõenäoliselt ei ole ka minu eelkäijatel kuna tegu on suures osas soomlastega. Tundub, et kerge identiteedi kriis lööb mul välja siin vist.

              Küsimus suurele ringile: Kas oled uhke selle üle, et eestlane oled? Miks?
              See on tunnetuse küsimus. Nende accomplishment on teiste riikide vallutamine ja ressursside ära kulutamine, kui vähegi teised riigid tugevnesid, jäid nad oma impeeriumist ka ilma. Ka Blackadderis tehti selle üle nalja, et briti sõduri suurimaks šokiks oli, kui pärismaalased said ka endale relvad. Ja nende healthcare system ei ole Euroopa parim ja on kohe eepliselt perseli kukkumas.

              Eestlased ongi kriitilised ja skeptilised ja kitsid kiitma. Kuigi samas võiks olla uhke enda üle küll.
              Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.

              My spell checking is second to nine!

              Kommentaar


                Algselt postitas j6u1uv4n4 Vaata postitust
                Küsisin ühe briti sõbra käest are you proud to be British?, mille peale ta vastas:"Of course. There is no better nation really, considering the size of our country the accomplishments we've had are remarkable. Everyone in Europe wants to come here. We have the best entertainment, football, healthcare system" jms ülistust.

                Hakkasin siis mõtlema, et kas ma olen samuti uhke selle üle, et eestlane olen. Pigem mitte. Samas ma ei ole täiskasvanuna väga Eestis elanud, seega ei tunne, et oleksin panustanud sellesse "uhkusesse". Toome võrdluseks Anett Kontaveidi kellel instagramis sõnad "Proud Estonian". Tema puhul on see ju väga loogiline, et ta tunneb uhukust eestluse üle, kuna ta on lapsest saadik Eestit rahvusvahelistel turniiridel esindanud.

                eki definitsioon sõnale uhkus:
                1. oma väärtuse tundmisest (ja kõrgest hindamisest), kordaminekutest jms. tulenev tunne, uhkustunne; uhke-olek.

                Kas eestlane olemine on oma väärtus? Loomulikult olen ma uhke(ehk pole õige sõna) selle üle, et eestlased on läbi ajaloo suutnud säilitada oma keele ja kultuuri, ning sellele lisaks veel oma riigi saanud. Kuid minul ei ole sellega mingit pistmist olnud, ning tõenäoliselt ei ole ka minu eelkäijatel kuna tegu on suures osas soomlastega. Tundub, et kerge identiteedi kriis lööb mul välja siin vist.

                Küsimus suurele ringile: Kas oled uhke selle üle, et eestlane oled? Miks?
                Sa tunned mingeid imelikke britte vist. Keskmise briti jaoks on ikka NHS täissaast ning kohalikud poliitikud halvimad maailmas(see teine vastab isegi mingil määral tõele, otsustusvõimetuimad kindlasti). Koloniaalminevikust on enamikel täiesti savi, üsna vähestel on võib-olla natuke piinlik ning veel vähemad on selle üle uhked.

                See päritolu järgi lahterdamine on eestlaste puhul üldse kummaline, käsi püsti, kellel kõik esivanemad 300 aasta jooksul puhtad eestlased on olnud vms?

                Kommentaar


                  2 World Wars, 1 World Cup
                  Inter - ausaim klubi Itaalias.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas LaRaBla Vaata postitust
                    Sa tunned mingeid imelikke britte vist. Keskmise briti jaoks on ikka NHS täissaast ning kohalikud poliitikud halvimad maailmas(see teine vastab isegi mingil määral tõele, otsustusvõimetuimad kindlasti). Koloniaalminevikust on enamikel täiesti savi, üsna vähestel on võib-olla natuke piinlik ning veel vähemad on selle üle uhked.

                    See päritolu järgi lahterdamine on eestlaste puhul üldse kummaline, käsi püsti, kellel kõik esivanemad 300 aasta jooksul puhtad eestlased on olnud vms?
                    See tüüp trollis tegelt, aga tema GB ülistamine polnud jutu point üldse.

                    Ma küll ei tunne eestlasi kes ennast päritolu järgi lahterdaks, v.a. Eesti venelased. Ise lahterdasin, kuna olen ingerisoome päritolu, sest minu vanavanemad põgenesid 30ndatel Eestisse kui Stalin neid natsiteks pidas. Enamus minu sugulasi elab kas Venemaal või Soomes. Tunnen ennast siiski eestlasena, kuna ingerimaast ja ingerisoomlastest ei ole kultuuriliselt väga palju järel. Viimased 10 aastat olen Soomes elanud ja tunnen ennast seal ka koduselt. Eestis elades kutsuti mind soomlaseks, kuna mul on soomepärane nimi, ning Soomes elades kutsuti mind eestlaseks kuna see nimi on tegelt ingerisoome nimi ja keegi pole seda Soomes varem kuulnud.

                    Igatahes, huviga kuulaks kellegi arvamust mida eestlus ja Eesti üle uhke olemine tema jaoks tähendab.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Stok
                      Meil on Kadriorg, Haapsalu raudteejaam, Walter Zapp, Alfred Rosenberg, Arvo Pärt, Mena Suvari, Kazaa ja Skype. Kui vabastajad ei oleks meite linnadest edasi-tagasi lennukipommidega üle käinud, siis oleks meil ka arhitektuur, kunst ja pargid.

                      Samahästi võiks küsida, kas oled uhke selle üle, et sündisid valgena/mehena/heterona/Flora fännina?
                      Yep.



                      Mingis kontekstis võib ju uhke olla küll oma riigi/kultuuri üle? Nagu Anett on? Või on ta selle üle uhke, et ta Eesti värvides võitnud on? Ehk siis enda saavutuste?

                      Kommentaar


                        Kuradi intrigeeriv küsimus, eriti mulle, kes ma end pigem konservatiivsema eluvaate esindajana ja pigem rahvuslikult meelestatud tegelasena positsioneerinud olen. Seda lõime lugedes tõdesin, et ma pole mitte kunagi mõelnud selle peale, kas ma olen ka uhke selle üle, et eestlane olen.

                        Rahvuskaaslaste tegutsemist ja väljaütlemisi vaadeldes tundub mulle ajuti, et põetakse klassikalist väikerahva kompleksi; ja kohati, et rahvas on enam-vähem kolmeks jagunenud. Osad teevad kõik selleks, et mitte paista nähtavalt välja väikerahva liikmena, sest tunnevad selle üle justkui miskit piinlikkust. Seetõttu käitutakse ja esinetakse kõikjal deklaratiivselt kosmopoliitsena, mis toob sageli kaasa väga veidra ülevõtmismaania: välismaade kombed, retoorika, elustiil ja nii edasi. Osad jällegi on pendli teine äärmus ehk need, kes piltlikult öeldes magavad muhukirja kampsunis, murumüts peas ja kamast tilkuv lusikas peos. Demonstratiivsuse tase on umbes sama nagu eelkirjeldatud osal rahvast.

                        Ja kolmanda, ilmselt kõige suurema osa moodustavad siis vist need minusugused, kes on lihtsalt rahul selle üle, et eluloteriis on tõmmatud pilet, mis on nad paigutanud elama siia perselapikesele maale, puhta õhu ja loodusega ning sita kliimaga paika, kus oma eluga suht kenasti hakkama saadakse ning kus valdav osa rahvast on veel üsna tõhusalt säilitanud pragmaatilise mõistuse ja eluterve umbusu, mis ei lase enamjaolt globaalsete lauslollustega kaasa minna. Just need kaks viimast elementi on aidanud mu meelest ka kultuurrahvana säilida. Kohanemisvõime on suur, ühesõnaga. Saadi hakkama Euroopa rahvaste pere noorima liikmena kolmekümnendatel, saadi hakkama poolsajandiga kirsatalla all, ja päris kenasti on hakkama saadud ka tagaajaja rollis, millest end iseseisvuse taastamise järel leiti. Eks see nutikus ja asjade avara pilguga nägemine ole muidugi tõmblustuultes vintskleva maailmaga kaasa joostes pisut tuhmuma hakanud, aga üldiselt saame ju oma eluga endiselt päris kenasti hakkama. Ja, noh, viimase veerandsajandiga nii olmes kui üldkombestiku positiivsemas pooles vanale Euroopale järele võtmisega oleme kah päris kenasti hakkama saand?

                        Mis või kes on puhas eestlane, seda mina defineerida ei oska. Ilmselt osalt seetõttu, et olen ise segavereline, sest minu isa ei näinud oma isa kunagi, teada on vaid, et Tartu alt taganenud Wehrmachti sõdur ta oli, kelle nimeks mu papsi dokumentidesse esimene pähekaranud nimi ehk Johan kirja läks. Igas eesti peres on mingi selline lugu, igas eesti peres tuleb vereliini põlvkonna või mõne jooksul kusagilt sisse võõras veri.

                        Oskan ma selle üle uhke olla? Ei tea, ei oska vist. Aga et Eesti on riik, tunnustatud, vaba ja meie päris oma riik, hästi hakkama saav riik. Et meil on proportsioone arvesse võttes maailma suurimaid raamatu- ja teatrirahvaid. Et meie hõredaist ridadest kerkib järjepidevalt esile maailmatasemel sportlasi, kultuuriinimesi, teadlasi. Et meil on hoolimata oma väiksusest tingitud majanduslikust survest (ning hoolimata mõningaist konarusist süsteemis) ikkagi suures plaanis olemas igaühele kättesaadav universaalne ja tasuta tervishoid ning haridus, tagatud tasuta koolilõuna igale lapsele ja kõige selle juures saame suures osas maailmast tunnustatud rahva ja riigi esindajatena vabalt ringi liikuda... Kurat, selle kõige üle võib ju uhke olla küll või?

                        Kommentaar


                          hommik anuga on väga armas seekord. kaks ajakirjanikku räägivad, kuidas neid peetakse juuksevärvi ja soo pärast rumalaks ja siis panevad järjest steitmente:
                          Anu: Kas sind võib nimetada TV3 uudisteankruks?
                          Sükiainen: Ma ei dikteeriks end uudisteankruna, pigem ajakirjanik.

                          Eeva Esse: näiteks särk numbriga 77 ei ütle midagi, aga see tähistab tähestiku 7. tähte ehk H ja tähendab Heil Hitlerit.

                          (7. täht on siiski G)

                          Kommentaar


                            G pole täht, vaid punkt ju.
                            see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                            "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                            "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                            Kommentaar


                              Ukraina presidendiks saab suure tõenäosusega näitleja ja stand-up koomik. Siiski tuleb väga suure tõenäosusega ka teine valimisvoor.
                              Instagram

                              Twitter

                              Eesti Lokomotiv Moskva fännid

                              telekavaataja.blogabet.com

                              Kommentaar


                                Valladolidi väravad Sociedadi vastu on löönud

                                Kiko ja Keko

                                Kommentaar

                                Working...
                                X