320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

tähelepanekuid elust enesest

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    No tee proovi, kanna nädal aega järjest iga päev 10k suvalistele tuttavatele üle maailma...
    Praktiline kogemus ütleb, et eriti kõik mis läheb väljaspoole EUd, on pankade jaoks hirmus kahtlane asi, ka siis kui täiesti ausa ja tõendatud päritoluga rahaga tegu.

    Kommentaar


      liigutasin mingi 5-6k ühekordse maksena. Eesti arvele. Pidin paberid täitma, rahapesu tõkestamise seadusele viidati. Umbs mõni aasta tagasi SEB pank.

      Kommentaar


        Viimasel ajal suur probleem on just dollarimaksetega, sest need on isegi näiteks kandel Swedist SEB panka niiöelda välismaksed ja piduriks just korrespondentpank USA's, sest seal vist kogu see meie pangandus hetkel mustas nimekirjas.
        May the Violet flag flutter in the wind on all fields of challenge and valour, a vivid hope is our solace, we have eleven athletes and one heart. Go, Fiorentina, we want you to be the queen of all teams, go, Fiorentina, fight with bravery and prowess everywhere! In any hour of dismay and victory, remember you're the history of football!

        Kommentaar


          Bitcoin massidesse.
          Слава Україні! Героям слава!

          Kommentaar


            Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
            Oot, kui mul on enda arvel tõendatud kohast saadud suur summa, siis miks peaks panka kottima, kuhu ma seda kannan? Kontrollitakse vast seda, et kas ma ikka ise ja teadlikult teen. Rahapesu peaks siis kahtluse alla tulema, kui mulle täna tuleb suur summa ja see kibekiirelt edasi liigub jne.
            Dannar, Sa jätad siin välja teise poole sellest regulatsioonist.
            Tegemist on siiski rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestamise regulatsiooniga.

            Ehk isegi kui saad tõendatud kohast (a'la Eesti Loto) suurema summa ja hakkad seda siis mingitele Sinuga ilmselge seoseta Venemaa pangakontodele jupi kaupa tilgutama siis läheb pangas mingi tulukene kindlasti põlema

            Kommentaar


              Algselt postitas rainis007 Vaata postitust
              Dannar, Sa jätad siin välja teise poole sellest regulatsioonist.
              Tegemist on siiski rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestamise regulatsiooniga.

              Ehk isegi kui saad tõendatud kohast (a'la Eesti Loto) suurema summa ja hakkad seda siis mingitele Sinuga ilmselge seoseta Venemaa pangakontodele jupi kaupa tilgutama siis läheb pangas mingi tulukene kindlasti põlema
              Et kui ma tahaks kanda kogu arvel oleva summa venemaa kontole, siis oleks pangal õigus mida teha? Eriti, kui selle konto osas pole mingit red flagi seal?

              Kommentaar


                Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                Et kui ma tahaks kanda kogu arvel oleva summa venemaa kontole, siis oleks pangal õigus mida teha? Eriti, kui selle konto osas pole mingit red flagi seal?
                Pank võib täiesti vabalt keelduda ülekande teostamisest.

                Kommentaar


                  Algselt postitas lenc Vaata postitust
                  Pank võib täiesti vabalt keelduda ülekande teostamisest.
                  Et mis õigus on mul siis enda rahadega käituda olla? Tahan osta 500 000 eest näiteks Hispaanias villa, siis seda ei saa teha, kuna pank ei luba?
                  Või kui ma kannaks Sveitsi panka?

                  Kommentaar


                    Kui sul on kontol 500 000 ja tahad sellega otse välja osta villa kuskil Hispaanias või näiteks ütleme, et tuleb lihtsalt YOLO stiilis tuju jahi ja kopteri ostuks samal päeval, siis sul on kaks varianti. Kas palkad panga jaoks ennast esindama loojeri, kes ajab sinu eest kogu bürokraatia pangaga või lihtsalt ei soorita selliseid napakaid oste. Üldiselt inimesed, kellel on raha osta asju, mis maksavad viie nulliga, ei tee seda peaaegu mitte kunagi stiilis, et davai kannan kogu raha korraga üle ja tulen õhtul kaubale järgi. Välja arvatud superrikkad loomulikult, kelle jaoks see pool milli on sama, mis keskmisele kodanikule 500 euri.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas vendetta Vaata postitust
                      Kui sul on kontol 500 000 ja tahad sellega otse välja osta villa kuskil Hispaanias või näiteks ütleme, et tuleb lihtsalt YOLO stiilis tuju jahi ja kopteri ostuks samal päeval, siis sul on kaks varianti. Kas palkad panga jaoks ennast esindama loojeri, kes ajab sinu eest kogu bürokraatia pangaga või lihtsalt ei soorita selliseid napakaid oste. Üldiselt inimesed, kellel on raha osta asju, mis maksavad viie nulliga, ei tee seda peaaegu mitte kunagi stiilis, et davai kannan kogu raha üle, tulen kaubale järgi. Välja arvatud superrikkad loomulikult, kelle jaoks see pool milli on sama, mis keskmisele kodanikule 500 euri.
                      Aga kuidas sa saad seda lõpuks takistada? Et mind tõesti huvitaks, et kas tõesti saaks mul pârast gigantset lotovõitu, ütleme 20 milli, olla takistusi, kui ma näiteks arvaks, et tuleb sõda jne, siis osta enda lõbuks lühiajalisi asju? Et kas olen mina enda konto omanik pangas või pean ma mingi summa täitudes käituma vastavalt nende soovidele?

                      Ja kas te ei näe selles probleemi, et ma ei saaks endale näiteks tellida Taylor Swifti korterisse tunniks esinema 20 milli eest? Ja mida ma peaks selleks tegema, et seda pangale tõestada? Ja äkki võiks siis pank ôelda, et 100 000 eest Tallinna tornelamusse korteri ostmine on mulle keelatud, kuna nemad ei kiida seda heaks?

                      Ala kui ma võidaks 200 000, siis ma ei saaks enda üürikat ilma panga loata seda otse omanikult välja osta?

                      Kommentaar


                        Sest kui see tõele vastab, siis oleks see väga hea lugu.

                        Kommentaar


                          Lühidalt, ei ole jah päris sinu otsustada, mida sa oma süllekukkunud rahaga teed
                          Ma saan su näidetest aru, aga reaalses elus selliseid inimesi Eestis ei ole praktiliselt olnud, kes suurema lotovõidu või päranduse tahaks tõelise YOLO stiilis kiirelt läbi lüüa. Küll olen kuulnud seda, et päranduse saanud või näiteks lihtsalt kinnisvara müünud ja raha kontole seisma jätnud inimesele helistab suht varsti pank ja tahab rääkida investeerimisvõimalustest... see ehk võiks anda vihje, miks pank ei ole sugugi vaimustunud klientidest, kes tahaks oma raha lihtsalt ära kulutada kiirelt.

                          Mingit erilist lugu ma selles ei näe. Sest kui sa loed läbi kõik väikese kirja, siis JOKK. Sa saad oma raha kätte ja võid kasvõi kaminas ära põletada, lihtsalt 2020 see ei käi enam nii kiirelt kui 1995 kui maju ja autosid osteti nii, et kontorist sula välja ja kilekotiga tehingupaigale.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas vendetta Vaata postitust
                            Lühidalt, ei ole jah päris sinu otsustada, mida sa oma süllekukkunud rahaga teed
                            Ma saan su näidetest aru, aga reaalses elus selliseid inimesi Eestis ei ole praktiliselt olnud, kes suurema lotovõidu või päranduse tahaks tõelise YOLO stiilis kiirelt läbi lüüa. Küll olen kuulnud seda, et päranduse saanud või näiteks lihtsalt kinnisvara müünud ja raha kontole seisma jätnud inimesele helistab suht varsti pank ja tahab rääkida investeerimisvõimalustest... see ehk võiks anda vihje, miks pank ei ole sugugi vaimustunud klientidest, kes tahaks oma raha lihtsalt ära kulutada kiirelt.
                            Hästi huvitav. Noh, et võidan 100 000 ja tahan osta 50 000 eest mingi mersu ja siis ei saagi?

                            Kommentaar


                              No alustuseks helista Silberautosse ja küsi, mitu autot aastas nad niimoodi müüvad, et kogu summa kantakse ühe ülekandega. Seda lihtsalt ei tehta. Mõni üksik hull erand ehk korra aastas tuleb ette.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas vendetta Vaata postitust
                                No alustuseks helista Silberautosse ja küsi, mitu autot aastas nad niimoodi müüvad, et kogu summa kantakse ühe ülekandega. Seda lihtsalt ei tehta. Mõni üksik hull erand ehk korra aastas tuleb ette.
                                No üks variant on see, et seda ei tehta, kuna tglt pole mersumeestel raha. Teine küss on see, et kellel pank selle ära keelab?

                                Kommentaar

                                Working...
                                X