320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

tähelepanekuid elust enesest

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas nonoh Vaata postitust
    Jaa, rahvaraamatus on mingi ale-värk. Nägin eila, et mu enda üks raamatutest on ka praegu neli eurtsi. Tellisin kohe kolm tükki! Hää kingiks viia..
    https://www.rahvaraamat.ee/p/edasi-v...=9789949786312 ?

    Kommentaar


      Sellega seoses... olen alati mõelnud, et kumb see kirjanikule hullem on: su raamatut ei avaldatagi või su raamatut müüakse 1-2 euroga odavmüügis.
      olgem kristlased, vabandused on esitatud

      Kommentaar


        Algselt postitas zaz Vaata postitust
        Sellega seoses... olen alati mõelnud, et kumb see kirjanikule hullem on: su raamatut ei avaldatagi või su raamatut müüakse 1-2 euroga odavmüügis.
        Paralleeli saab tõmmata mõttega, et ,,kumb on hullem, kas mitte olla profijalgpallur või mängida Eesti liigas 1-2k eest kuus,,. Suhteliselt samaväärne ma usun.

        Kommentaar


          Algselt postitas zaz Vaata postitust
          Sellega seoses... olen alati mõelnud, et kumb see kirjanikule hullem on: su raamatut ei avaldatagi või su raamatut müüakse 1-2 euroga odavmüügis.
          Olemata küll nüüd kirjanik, aga Eestis vist sellega eriti elatist ei teeni niikuinii enamus. Idee vist on pigem see, et keegi loeks ka neid ja see korda läheks. Selle loogika järgi ei tahaks keegi ju, et tema raamat oleks ka raamatukogus. Et tore on, kui keegi ostab täishinnaga, aga eriti hull oleks, kui isegi alega ei osteta.
          Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.

          My spell checking is second to nine!

          Kommentaar


            Algselt postitas futbolidipaul Vaata postitust
            Olemata küll nüüd kirjanik, aga Eestis vist sellega eriti elatist ei teeni niikuinii enamus. Idee vist on pigem see, et keegi loeks ka neid ja see korda läheks. Selle loogika järgi ei tahaks keegi ju, et tema raamat oleks ka raamatukogus. Et tore on, kui keegi ostab täishinnaga, aga eriti hull oleks, kui isegi alega ei osteta.
            Raamatukogust saab ikka head kopikat. Müügist tuleb pigem kirjastajale kopikas.

            Kommentaar


              Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
              Raamatukogust saab ikka head kopikat. Müügist tuleb pigem kirjastajale kopikas.
              Ma kirjastuste ja kirjanike raha teenimise kohapealt olen täiesti võhik. Kuid, kuidas see asi toimib, et raamatukogust head kopikat teenitakse? Kas laenutuste arvu pealt kultuuriministeerium või kirjanike liit maksab või kuidas?

              Kommentaar


                Algselt postitas Nasfal Vaata postitust
                Ma kirjastuste ja kirjanike raha teenimise kohapealt olen täiesti võhik. Kuid, kuidas see asi toimib, et raamatukogust head kopikat teenitakse? Kas laenutuste arvu pealt kultuuriministeerium või kirjanike liit maksab või kuidas?
                http://ahf.ee/teated/ Mingi selline fond. Kuigi see kopikas on ka üsna selline, noh, väga napp. Üldiselt peaks vähemtuntud autoritel olema selline leping, et makstakse raamatu eest mingi honorar ja heal juhul ka väike protsent läbimüügist. Keiti Vilmsile olla pakutud (mälu järgi) tema viimase raamatu eest 700 eurot pmst.
                Nimekamad tegelased saavad suurema protsendi, aga üldjuhul on see ka selline oma heaks tehtav töö ja ühelt müügilt jõuab autorile ikka väga väike osa.

                Kommentaar


                  Meenub rahvakirjanik Erik Tohvri biif Kalle Käsperiga.


                  Tohvri:
                  Kalle Käsper on küll staažikas tegija, aga millegipärast pole lugejate erilist poolehoidu saavutanud, ning seega ei ole kirjastajad eriti valmis oma rahadega riskima. Olen alati oma teoste laenutatavust internetis jälginud ja paar aastat tagasi heitsin pilgu ka Käsperi kaheksaköitelise superromaani „Buridanid“ laenutusele. Üle terve Eesti oli raamatukogudest laenutatus ainult kuus üksikeksemplari.
                  Käsper:
                  Tänan Teid ka nende jõupingutuste osas, mida olete teinud „Buridanide“ loetavuse väljaselgitamiseks. Ainus, millega ma ei saa nõustuda, on Teie hinnang sellele näitajale. Kuus laenutust – see on ju tipp-topp tulemus nii pika, tõsise, ning, mis siin salata, käibivaid ajaloodogmasid ning poliitilisi hoiakuid trotsiva teose kohta! Olen siiralt õnnelik. Seni arvasin, et epopöad loetakse ainult Austraalias, Venemaal ja Hundisilma talus. Vaatame, mida toovad järgmised sajandid. Teile – edu edasiseks!

                  Kommentaar


                    Algselt postitas futbolidipaul Vaata postitust
                    Olemata küll nüüd kirjanik, aga Eestis vist sellega eriti elatist ei teeni niikuinii enamus. Idee vist on pigem see, et keegi loeks ka neid ja see korda läheks. Selle loogika järgi ei tahaks keegi ju, et tema raamat oleks ka raamatukogus. Et tore on, kui keegi ostab täishinnaga, aga eriti hull oleks, kui isegi alega ei osteta.
                    ei teeni jah, paralleel jalgpalliga on pädev küll - kusagil teenitakse miljoneid, Eesti liiga on aga rohkem hobi

                    kirjanikud olid enda meelest kavalad, kui laenutushüvitis läbi suruti,
                    arvates, et poest ei osta nende teoseid seepärast keegi, et kõik massiliselt võtavad raamatukogust

                    Arvestama peab ka sellega, et laenutushüvitus on loodud hüvitamaks kirjastusturul tegutsejate saamata jäänud tulu, mis tekib sellest, et inimesed ostmise asemel laenutavad raamatuid raamatukogust

                    - ent siis selgus, et seda hüvitist saavad enim ikka need, kel ka muidu hästi läheb nagu Kivirähk,
                    kellele lisandusid nüüd hoopis igasugu naistekate tõlkijad
                    GEORGE: No, no, no! Nothing happens /-/ RUSSELL: Well, why am I watching it?
                    GEORGE: Because it's on TV RUSSELL: Not yet..
                    (Seinfeld, The Pitch)

                    Kommentaar


                      Algselt postitas vaikiv mees Vaata postitust
                      - ent siis selgus, et seda hüvitist saavad enim ikka need, kel ka muidu hästi läheb nagu Kivirähk,
                      kellele lisandusid nüüd hoopis igasugu naistekate tõlkijad
                      Kelleks on umbes kümne varjunime all tegutsev Tauno Vahter (kuulujutt, kontrollimata info).

                      Kommentaar


                        Vaatasin seda Mõnu antud listi ja jäi silma, et mõni kirjanik on lausa 0 laenutust saanud enda raamatutele. Teades, et on olemas fanaatikuid, kes loevad rohkem kui raamatukokku jõuab, siis otsustasin üle kaeda just antud kirjaniku Regina Jaaksoni raamatu.

                        Antud naisterahva teos on ,,KÕIGE MAGUSAM VILI. ALISTUMINE''

                        Chris tõusis püsti, et mulle džentelmenlikult toa uks lahti teha. Meie kehad sattusid hetkeks kohakuti, tema suu oli minu omast vaid sentimeetrite kaugusel. Minu hingamine kiirenes, keha läbistas jälle kerge värin, vaatasin mehele oma suurte, ilmselt nagu hirmunud hirvesilmadega otsa ning neelatasin.

                        Chris silmitses mind oma kelmika naistemehe pilguga ning lausus heasoovlikult: „Ilusaid unenägusid sulle, Lara! Loodan, et puhkad end homseks mõnusasti välja!“
                        Selline teos maksab 16 eurot. Huvitav, et mis toimub inimese peas kui ta aastal 2019 mingi Pilcheri ja Cartlandi romaandi omavahel mixib? Sinna alla on kulutatud reaalset raha ja aega...

                        Kommentaar


                          Mul on ainult hea meel, kui raamatuid loetakse, ostmine on teisejärguline (ent kah oluline, sest halbade müüginumbritega on keeruline kirjastajat leida).


                          Raamatult teenib teatava protsendi, millest pool makstakse tiraazi arvult (ehk justkui ette) ja teine pool iga müüdud eksemplari eest (jooksvalt). Samas, ma olen täiesti tundmatu tegija kah, võib-olla proffideda on kuidagi teisiti.

                          Raamatukogu laenutuste raha saamiseks tuleb taotlus kirjutada ja vastavalt taotluste summale ning laenutuste arvule jaotatakse riigieelarvest eraldatud fikseeritud summa taotlejate vahel laiali.

                          Kommentaar


                            Mu enda ning tutvusringkonna ja raamatupoodide välja pandud top 10 põhjal on jäänud mulje, et hetkel müüb raamatuturul autobiograafia ning kõik muu on selline kohatäide ja niššivärk.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas Stok
                              Päris paljusid müügil olevaid raamatuid ei oleks pidanud üldse kirjastatamagi. Kui on tõesti vältimatu tung sopakaid kirjutada, siis internetis on ruumi küllalt. Enda näitel väidan, et ma ei külasta raamatupoode, sest ma ei tea, milline on väärtkirjandus ja milline sopakas, sest uusi raamatuid tuleb peale nagu spämmi. Kivirähk on minu jaoks täielik sopakas.
                              Hea näha, et inimesel on enesekindlust rumal olla.
                              the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
                              because belle of st mark is a beauty extraordinaire

                              Kommentaar


                                Algselt postitas Stok
                                Meie Mees on ka Eesti populaarseim bänd, aga see ei tähenda, et nad oleks hea bänd.
                                Enam kindlasti ei ole ning nad on hea bänd. Fa Cupi vaatamise save oli kordades parem.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X