320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Sander Puri (Waterford FC, Iirimaa)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    See oli puhtalt treeneri kaotus, mõnes teises Poola klubis oleks ta juba ammu kinga saanud, Kielceski terendab hooaja lõpus hundipass. 2-0 eduseisul lasti rõõmsalt 3 mehega vastaste karistusala lähedal kaitsjatele survet kuni vastased joppamisega värava said. Seejärel hakkas treener jalga väristama ning vahetusi tegema. Selle asemel, et keskvälja või keskkaitset lappida võttis ta välja tipuründaja Niedzelani ning tõi sisse paremääre Puri... Tulemuseks see, et kui Korona kaitsesse vajus jäi Lechial rõõmsalt ruumi keskväljal toimetada.

    Kommentaar




      Meie reporter Kielcest vahendas telefoni teel, et vutipingviinide ja peaminister Donald Tuski pingutustele Poola vutifänlus jõuliselt enne EM-i maha suruda, on viinud protestideni, mitte ainult Kielces vaid paljudel viimase vooru mängudel.





      Eilses kohtumises istusid Korona fännid 80 min. täielikus vaikuses, lipud sorakil, siis tõusid nagu üks mees püsti, pöörasid demonstratiivselt selja ja lahkusid ca 10 min. enne mängu lõppu kõik koos staadionilt.

      Peatreener aga sai vist tõesti kinga...

      W związku z ostatnimi decyzjami wojewodów mazowieckiego i wielkopolskiego, którzy zamknęli stadiony Legii Warszawa i Lecha Poznań, kibice Korony Kielce na najbliższym, środowym meczu z Lechią Gdańsk zapowiadają protest. Sympatycy

      Kommentaar


        Sasal ei jätka jah enam peatreenerina, uueks treeneriks praegu Wlodzimierz Gasiol, kes olnud kunagi madalamates liigades Korona peatreener ning on olnud juba paar aastat seotud Korona noortemeeskonna tegmistega.

        Aga Poola fännide protestide suhtes pole mul absoluutselt mingit sümpaatiat. Põhjused--staadionitel võib vabalt peksa saada kui sa piisavalt kõvasti oma meeskonda ei toeta, kasutatakse ohtliku pürotehnikat, plakatid ja lipud pole mitte ainul ebatsensuursed vaid ka rassistlikud ning peaaegu kõikide meeskondade 'ultratest' fännid on vähem või rohkem ametlikult seotud organiseeritud kuritegevusega. Kusjuures see pole mitte enamus fänne--näiteks Legia puhul hinnatakse nende arvu kusagile 500-le, kuid nende tegevuse tõttu on jalgpallistaadionid muutunud kohtadeks kuhu mina näiteks oma 7-aastase pojaga ei lähe. Kui paarsada külalisfänni mängu ajal oma persed paljastavad ning need väljaku poole keeravad võib veel naljaks keerata, siis ei saa kunagi kindel olla, et kas mängu ajal või peale mängu ei lähe löömaks. Ja ei lööda mitte ainult vastasfänne vaid vägivallatsetakse ka omavahel--näiteks umbes kuu aja tagune lugu kus üks Legia jalgpallur sai peale mängu rusikaga näkku väljakule jooksnud Legia fännitribüüni "juhthäälelt". Juba alates 2008.a olen oodanud, millal hakkavad Poola ametivõimud tõsiselt võtma olukorda, kus tavapoolakate suhtumine jalgpallifännide kaklusesse on umbes selline "ah need pole mingid huligaanid, nendevahelises kakluses sai surma ainult üks inimene"... Selle aasta esimese kahe kuuga näiteks tapeti "fännide" omavaheliste arveteklaarimistes 3 inimest... Minu arvates on kommentaarid liigsed. Suur roll praeguse olukorra tekkimisel on "jalgpallipingviinidel", kes on sellist seisu aastaid tolereerinud ning nende arvates pole praegu häda midagi. Õnneks on valitsus mõistnud, et järgmise aasta EM võib tuua kaasa päris tõsise blamaaži, kui pätte konrolli alla ei saada. Siiski võib ennustada, et kui poolakad asja tõsiselt käsile võtavad tuleb järgmise aasta EM igati vinks-vonks.

        Kommentaar


          Algselt postitas kesa Vaata postitust
          Meie reporter Kielcest vahendas telefoni teel, et vutipingviinide ja peaminister Donald Tuski pingutustele Poola vutifänlus jõuliselt enne EM-i maha suruda, on viinud protestideni, mitte ainult Kielces vaid paljudel viimase vooru mängudel.
          Algselt postitas kesa Vaata postitust
          "fänluse mahasurumine" seisneb märatsejate ja idiootidde karistamises?

          Kommentaar


            Algselt postitas priity Vaata postitust
            Sasal ei jätka jah enam peatreenerina, uueks treeneriks praegu Wlodzimierz Gasiol, kes olnud kunagi madalamates liigades Korona peatreener ning on olnud juba paar aastat seotud Korona noortemeeskonna tegmistega.

            Aga Poola fännide protestide suhtes pole mul absoluutselt mingit sümpaatiat. Põhjused--staadionitel võib vabalt peksa saada kui sa piisavalt kõvasti oma meeskonda ei toeta, kasutatakse ohtliku pürotehnikat, plakatid ja lipud pole mitte ainul ebatsensuursed vaid ka rassistlikud ning peaaegu kõikide meeskondade 'ultratest' fännid on vähem või rohkem ametlikult seotud organiseeritud kuritegevusega. Kusjuures see pole mitte enamus fänne--näiteks Legia puhul hinnatakse nende arvu kusagile 500-le, kuid nende tegevuse tõttu on jalgpallistaadionid muutunud kohtadeks kuhu mina näiteks oma 7-aastase pojaga ei lähe. Kui paarsada külalisfänni mängu ajal oma persed paljastavad ning need väljaku poole keeravad võib veel naljaks keerata, siis ei saa kunagi kindel olla, et kas mängu ajal või peale mängu ei lähe löömaks. Ja ei lööda mitte ainult vastasfänne vaid vägivallatsetakse ka omavahel--näiteks umbes kuu aja tagune lugu kus üks Legia jalgpallur sai peale mängu rusikaga näkku väljakule jooksnud Legia fännitribüüni "juhthäälelt". Juba alates 2008.a olen oodanud, millal hakkavad Poola ametivõimud tõsiselt võtma olukorda, kus tavapoolakate suhtumine jalgpallifännide kaklusesse on umbes selline "ah need pole mingid huligaanid, nendevahelises kakluses sai surma ainult üks inimene"... Selle aasta esimese kahe kuuga näiteks tapeti "fännide" omavaheliste arveteklaarimistes 3 inimest... Minu arvates on kommentaarid liigsed. Suur roll praeguse olukorra tekkimisel on "jalgpallipingviinidel", kes on sellist seisu aastaid tolereerinud ning nende arvates pole praegu häda midagi. Õnneks on valitsus mõistnud, et järgmise aasta EM võib tuua kaasa päris tõsise blamaaži, kui pätte konrolli alla ei saada. Siiski võib ennustada, et kui poolakad asja tõsiselt käsile võtavad tuleb järgmise aasta EM igati vinks-vonks.

            no hr.kesa ju soovib,et eesti fänlus jõuaks samale tasemele
            Mis on ühist Tallinna jõulukuusel ja Cristiano Ronaldol? Mõlemad kipuvad ümber kukkuma, aga süüdi on alati teised!
            Ott Järvela

            Kommentaar


              Algselt postitas Shermann Vaata postitust
              "fänluse mahasurumine" seisneb märatsejate ja idiootidde karistamises?
              Kuidas võtta, kas pitch invasion karikafinaalis, peale lõpuvilet, on räige rikkumine või mitte, ei hakka kommenteerima, seda on juhtunud vutiajaloos kõikjal...
              Kuni märulipolitsei jõulise sekkumiseni, tegelesid Legia ultrad peamiselt rõõmustamisega ja üle keskjoone ei tikkunud, Lechi ultrad seisid nukralt ja vaoshoitult tribüünil täpselt niikaua kuni märul neid kummikuulidega õrritama saabus.
              Tavaliselt just politsei ülemäära jõulise sekkumisega mölluks lähebki. See on paratamatult ultrakultuuri sisse programmeeritud.

              See selleks, asi rahustati staadionil maha, protestitakse ikkagi peamiselt karistuse vastu, mis mõlema klubi mängud tühjade tribüünide ette viis, sunnitult inimtühi staadion on aga vutimaades klubile ja fännidele võimalikest karistustest karmim (Eestis on seda raske mõista) ja peaministri küllaltki rangete väljaütlemiste vastu fännide kohta.

              Kui jätta kõrvale Poola ultrate slaavilik kalduvus omavahel rusikatega vehkida, siis staadionil kaasaelamise kultuurilt on nad ühed Euroopa atraktiivseimad aga ultrafänlus just esmajärjekorras atraktiivsuse poole püüdlebki ja neilt oleks meil palju positiivsema poole pealt õppida.

              Kui ei tea aga kuidas vutistaadionil käituda, kuhu sektorisse oma nina toppida, mis klubivärvides ringi siiberdada ning mida suust välja ajada, võid igal pool maailmas piki koonu saada, ka Eestis.

              Kommentaar


                Algselt postitas kesa Vaata postitust
                ultrafänlus just esmajärjekorras atraktiivsuse poole püüdlebki ja neilt oleks meil palju positiivsema poole pealt õppida.
                Üldiselt üritan viisakalt väljenduda aga kesa, kui sa Poola ultratest midagi ei tea siis parem ole vait. Kui võrrelda seda mis siin toimub nt Inglise või Saksa fännidega siis ei ole siin midagi võrrelda--ega ilmaasjata ei pea Poola "fänne" puuris kinni hoidma. Ja jutud politseipoolsetest provoktasioonidest võib ka ära unustada. Poola fännid provotseerivad omavaheliste kaklustega politseid sekkuma, et siis ühiselt politseile vastu hakata. Soovitan küsida näiteks leedukatelt, et mis toimus Kaunases viimase Leedu-Poola sõprusmängu ajal.
                Ma tõsiselt loodan, et EM-iks saadakse siin asjad "fännidega" korda, mulle Poolas päris meeldib ja poolakad on üle keskmise meeldiv rahvas. Mul on Poolas elamise jooksul olnud piisavalt kogemusi, et peale seda kui ütlen, et olen mingil määral jalgpallifänn hakkab vestluskaaslane mulle kõõrdi vaatama. Asja aitab siluda see kui lisada, et peamiselt toetan ikka Eesti koondist--siis liigitatakse see patriotismiks, mis igale poolakale südamelähedane.
                Ja üleüldse võiks selle diskussiooni siit kusagile mujale asjakohasemasse teemasse tõsta.

                Kommentaar


                  Ultrafänlus ei ole automaatselt huliganism, vastupidist väita on väär aga kahjuks levinud arusaam ja neile kahele ei saa võrdusmärki panna.

                  Huvitaval kombel on inglastelt pärit "hooliganism" leidnud endale järglasi just slaavi rahvustest ultrarühmituste hulgas.
                  Nii nagu vanasti Inglismaal, kus vähemalt madalamates liigades pole huliganism siiani päris lõpuni likvideeritud, ei organiseeri huliganismist vaevatud fännirühmitused kaklusi omavahel, et politseid provotseerida, vaid ikka ainult neile iseendile tedaolevatel põhjustel. Miks on see neile vajalik, kurat seda teab, mulle pole inglise vutist pärit kakluskultuur kunagi sümpatiseerinud. Kui omavahelist löömat segatakse, siis ühinetakse loomulikult ühise rindena nende subkultuursesse maailma segavalt sissetungiva võõra vastu, umbes sarnaselt mõnda aega tagasi vist Lasnamäel juhtunud sündmusele, kus tiblast meesterahvas tümitas naisterahvast ja politsei peretülisse sekkumisel mees äsas pollarile ning kaitset vajav naisterahvas hammustas politseinikku, loogika on neil vist sarnane.

                  Igal pool juhutb, juhtus Šotimaal, kus ühel tüübi katus ära sõitis ja Celticu treenerile kallale tungis, juhtus Saksamaal, kus mingi segane kohtunikule õlletoobiga virutas, need on negatiivsed ilmingud, mille põhjal ei tohiks kogu riigi vutikultuuri kohta oma arvamust kujundada. Nagu omal ajal kui kogu Eesti meedia oli koheselt tagajalgadel ning väänas tuld, tõrva ja kujundas avalikku negatiivset arvamust Eesti vutifännide suhtes iga üliüksiku jama korral, mis meil juhuslikult juhtus.

                  Sümpaatne ja järgimist vääriv on poolakate fanaatiline, atraktiivne ja väga vaatemänguline fänlus staadionil ning oleks ülimalt kahju kui pahupoolega võideldes see lahjemaks surutaks. Samuti on muljetavaldav erinevate, muidu üksteist vaenavate, klubifännide solidaarsus nüüdsel juhtumil.

                  Kielces viibiv sõber kiitis keemiat, mis vuti ümber valitseb igati ääretult meeldivaks ja staadioni õhkkonda hoolimata fännide protestiaktsioonist vingeks.

                  Ahh, mis ma siin ikka öbisen, priity, kui midagi huvitavat Poola vutist kohalikust meediast leiad, anna ikka teada

                  Kommentaar


                    Mul pole samuti midagi selle vastu kui häälekalt kaasa elatakse. Poola probleem ongi selles, et vähemalt nende sündmuste põhjal, mis ma siin mõne aasta jooksul olen näinud võib suures osas ultrate ja kriminaalide vahele võrdusmärgi tõmmata. Probleemid on ka seadusandlusega--näiteks jalgpallikaak kes on saanud oma klubilt staadionikeelu võib rahumeeli minna oma meeskonnale kaasaelama võõrsilmängule kuna sealsele staadionile pole tal veel staadionikeelu kehtestatud... Samuti võib ta minna vaatama karikamängu kuna staadionikeeld on kehtestatud vaid liigamängudele ning karikasari toimub organisatoorselt teistsuguse egiidi all... Minu meelest üsna absurdne olukord. Poola valitsuse initsiatiivi peamine iva ongi, et kui kaagile on staadionikeeld kehtestatud, kehtib see automaatselt kõikidele massiüritustele. Täpsetest detailidest pole ma teadlik, kuid eeldan, et sellise karistuse määramine peaks käima kohtu kaudu, mis omakorda lisab protsessile läbipaistvust kuna praegu käib staadionikeeldude kehtestamine klubide kaudu. Mina küll ei ütleks, et taolised muutused mingil viisil fänlust väljasuretama hakkavad. Kui mälu ei peta, siis on üldse Poola kõrgliiga kõigi klubide peale hetkel staadionikeeld kehtestatud paarikümnele kaagile ehk siis klubid on sisuliselt allunud kaakide diktatuurile ja keelud on kehtestatud vaid väga äärmuslikel juhtudel. Nii et minu arvates on praegused fännide protestid algatatud nende kaakide poolt, kes näevad, et uue süsteemi kohaselt võib nende mõjuvõim staadionitel kaduma hakata.
                    Ise ei ole kahjuks Kielcesse mängule jõudnud, kuid niipalju kui ajakirjanduse ja fännide foorumi põhjal võib järeldada, on Kielce fännid ühed viisakamad ja vähem kriminaalsed fännid kõigi kõrgliiga klubide omade hulgas.
                    P.S. Keegi hea admin võiks Poola fännide teemalise arutelu "Poola jalgpalli" teemasse tõsta, viimane nagunii varjusurma jäänud.

                    Kommentaar


                      Fänniühenduse pöördumine ja protesti põhjendus:



                      Kielces õnneks mäng toimub publikule avatud staadionil, ultrafännid boikoteerivad ja nende sektor on inimtühi, publikut tublisti vähem kui eelmisel mängul.
                      Kui vutiõhkkonna ja atmosfäärinarkarina algul kahetsesin, et polnud võimalust Kielcet külastada, siis nüüd on isegi hea meel, fännitühje mänge on kodumaal niigi küllaga nähtud.

                      Sander on esialgu pingil.

                      Korona läks 1:0 juhtima ja võitis, Sander sai 61. min väljakule.

                      Aga kes võidab poliitikute vs fännide sõja, see on antud hetkel Poola vutis huvitavam teema.

                      Kas võidab raha, võim, poliitikud ja kommertsialiseerumisega kaasnevad ainult VIP-idele mõistetavad reeglid ja VIP tsoonis valitsev mentaliteet, kust vaadates on iga hardcore fänn kaak, hull, keda tuleb kindlatesse, kitsastesse raamidesse suruda.
                      Võitluse varjus täielikult õigustatud sõjas firmlike ustawkade jm. vägivalla vastu, keelatakse staadionil fännidel atraktiivsust lisavad flared, hiljem lipud, lõpuks sunnitakse kõik uutele all-seater statadele maha istuma ja reeglite vastu eksijaid koheldakse sarnaselt metsavahel üksteise päid lõhki löövate ustawnikutega huligaanidena, keda tuleb jalgrõngastada ja staadionilt eemale hoida.

                      Lõpuks aga kaotavad sõjas kõik tavafännid, kellelt röövitakse atmosfäär, õhkkond, õlu (sellist luksust VIP-id enesele oma kinnises sektoris ei keela) ja surutakse peale karmid turvameetmed ning kallid piletihinnad.

                      Ehk siiski suudetakse kuidagi kokku leppida ja Poola vutt säilitab staadionitel oma ainulaadse fanaatilise ja atraktiivse fänluse

                      Kielces
                      11. mai 5626 fännisektoriga
                      14. mai 4103 tühja fännisektoriga

                      Wroclavis, kus iga mäng läheb täisstaadionile 8000-8500 pealtvaatajat, eilsel mängul kohal ainult 4500, fännid elasid mängule kaasa väravate taga.
                      Poznanis, kus publikut tavaliselt üle 20 000, eile 15 000.

                      Protestid jätkuvad


                      Fännid boikoteerivad suure tõenäosusega ka 9. juunil Poola-Prantsusmaa maavõistlust, piletihinnad on lakke löödud.

                      Kommentaar


                        Poola jalgpalliajakirjanik Piort Borkowski sõnul pole Eesti jalgpallikoondislane Sander Puri Poola liiga taseme jaoks piisavalt hea.

                        Mul Piort Borkowskiga üks arvamus...

                        Kommentaar


                          Algselt postitas marconius Vaata postitust
                          http://sport.postimees.ee/?id=449910
                          Mul Piort Borkowskiga üks arvamus...
                          aga ikkagi ei saa ma aru miks sa sandrit nii vihkad?kas tema on süüdi ,et ajakirjandus on temast teinud kui parima?
                          Mis on ühist Tallinna jõulukuusel ja Cristiano Ronaldol? Mõlemad kipuvad ümber kukkuma, aga süüdi on alati teised!
                          Ott Järvela

                          Kommentaar


                            Algselt postitas budulojus Vaata postitust
                            aga ikkagi ei saa ma aru miks sa sandrit nii vihkad?kas tema on süüdi ,et ajakirjandus on temast teinud kui parima?
                            kust sa vihkamist välja loed?lihtsalt ei meeldi ja kõik...

                            Kommentaar


                              Algselt postitas marconius Vaata postitust
                              http://sport.postimees.ee/?id=449910
                              Mul Piort Borkowskiga üks arvamus...
                              Mina loodan ja usun, et Puri suudab teile mõlemale näidata, et asi nii pole.

                              Kommentaar


                                8 (3 põhis) mängu, 1 värav, ca 45 minutit mängu kohta ja kohe saab öelda, et ta tase ei vea välja ? Ma ka väga ülepeakaela tema mängijaoskustest vaimustuses ei ole, aga natuke ennatlik järeldus.
                                Inter - ausaim klubi Itaalias.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X