320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

A le Coq Arena

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Mujal maailmas on staadionide ümbrus ikkagi pigem autovabam.
    The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

    Kommentaar


      Kui jalgpalli 21 pealikud on liitunud teadlikult programmiga PLAYGREEN - mis on siis on siis üleeuroopaline projekt, kus staadioni ümbrused olgu võimalikud keskonnasäästlikud, siis loomulikult samal ajal see autode virrvarr ei meigi senssi üldse. Et noh, me võime ju liituda igasuguste projektidega kunstlikult, aga rohkem oleks vaja ka sisulist tegutsemist ja nagu lulla ütles siin juba, siis mujal euroopas on tõesti autovabad statad hinnas.

      Kommentaar


        Algselt postitas Tofoa Vaata postitust
        Mujal maailmas on staadionide ümbrus ikkagi pigem autovabam.
        Selle vahega, et staadionite all on suured parklad ja kõikjal on ikkagi juurdepääsuteed võistkondade turvaliseks toimetamiseks staadionile ning kasvõi kiirabile.

        Teine oluline vahe on, et mujal maailmas on staadionitele suurepärane ligipääs ühistranspordiga. Metroo ja muu taolisega. Meie rahvusstaadionile sõidab mõistlikusse lähedusse ainult nr 23 buss, mis kindlasti ei rahulda 10 000 inimese statkale toomise vajadust. Ehk statka kõige suurem õnnetus on see, et kuigi ta asub kesklinnas, asub ta kahe raudtee vahel, mis piirab rõvedalt ligipääsu. Mu isiklik näide: ühistranspordiga jõuan kodust statkale ca 40 minutiga. Rattaga kulub 12 minutit. Autoga 8. See ca 10 minutit versus 40 on ropp vahe. Ehk ühistransporti väldin ma igal juhul.

        Kuni statka teenindamiseks ei ole normaalset ühistranspordi lahendust, kahtlen ma, et see ümbrus õnnestub väga autovabaks muuta. Ja kuna see on juba ka nii ehitatud, et tõesti statka all pole parklat, siis mingi korraldusega seotud autode hulk jääb sinna igal juhul. Suurtel mängupäevadel on ju parklad täis ilma, et tavalised pealtvaatajaid sinna väga pääseksid. Mälu järgi on isegi UEFA kategooriates kirjas, kui palju peab sõltuvalt statka suurusest parkimiskohti olema. Meie õnnetus on see, et need parkimiskohad on statka ümber nähtavad.

        Aga printsiibis muidugi tuleks igal võimalusel Tallinnas parandada linnaruumi ja -keskkonda, eelkõige luua ka kesklinna normaalsed tingimused rattaga liiklemiseks.
        Futbol puro en mi corazon, sangre blanca en mis venas.
        Algselt postitas taku*
        Ega butsad ei mängi. Idioodid. Soeng mängib.

        Kommentaar


          Lisaks on tegu igapäevaselt ju kõige tavalisema büroohoonega. Mujal maailmas on tihtilugu staadion ikkagi just seda - staadion. Seal ei asu kaks alaliitu, klubi, kohvik, mingid helimehed ja jumal teab kes veel.
          Algselt postitas Kasper Vaata postitust
          Selle vahega, et staadionite all on suured parklad ja kõikjal on ikkagi juurdepääsuteed võistkondade turvaliseks toimetamiseks staadionile ning kasvõi kiirabile.

          Teine oluline vahe on, et mujal maailmas on staadionitele suurepärane ligipääs ühistranspordiga. Metroo ja muu taolisega. Meie rahvusstaadionile sõidab mõistlikusse lähedusse ainult nr 23 buss, mis kindlasti ei rahulda 10 000 inimese statkale toomise vajadust. Ehk statka kõige suurem õnnetus on see, et kuigi ta asub kesklinnas, asub ta kahe raudtee vahel, mis piirab rõvedalt ligipääsu. Mu isiklik näide: ühistranspordiga jõuan kodust statkale ca 40 minutiga. Rattaga kulub 12 minutit. Autoga 8. See ca 10 minutit versus 40 on ropp vahe. Ehk ühistransporti väldin ma igal juhul.

          Kuni statka teenindamiseks ei ole normaalset ühistranspordi lahendust, kahtlen ma, et see ümbrus õnnestub väga autovabaks muuta. Ja kuna see on juba ka nii ehitatud, et tõesti statka all pole parklat, siis mingi korraldusega seotud autode hulk jääb sinna igal juhul. Suurtel mängupäevadel on ju parklad täis ilma, et tavalised pealtvaatajaid sinna väga pääseksid. Mälu järgi on isegi UEFA kategooriates kirjas, kui palju peab sõltuvalt statka suurusest parkimiskohti olema. Meie õnnetus on see, et need parkimiskohad on statka ümber nähtavad.

          Aga printsiibis muidugi tuleks igal võimalusel Tallinnas parandada linnaruumi ja -keskkonda, eelkõige luua ka kesklinna normaalsed tingimused rattaga liiklemiseks.

          Kommentaar


            Algselt postitas Kasper Vaata postitust

            Teine oluline vahe on, et mujal maailmas on staadionitele suurepärane ligipääs ühistranspordiga. Metroo ja muu taolisega. Meie rahvusstaadionile sõidab mõistlikusse lähedusse ainult nr 23 buss, mis kindlasti ei rahulda 10 000 inimese statkale toomise vajadust. Ehk statka kõige suurem õnnetus on see, et kuigi ta asub kesklinnas, asub ta kahe raudtee vahel, mis piirab rõvedalt ligipääsu. Mu isiklik näide: ühistranspordiga jõuan kodust statkale ca 40 minutiga. Rattaga kulub 12 minutit. Autoga 8. See ca 10 minutit versus 40 on ropp vahe. Ehk ühistransporti väldin ma igal juhul.
            Wembley on muu maalim, eks?
            Ei ütleks, et sealsest metroopeatusest on lühem maa staadionile, kui alekokilt Kristiine keskuse või Vineeri peatusse.

            Eesti inimene on lihtsalt nii mugav, et soov on alati autoga treppi saada.

            E: ja kindlasti ei saanud me seal esimese rongi peale.
            Inimesed, olge valvsad! Ma armastan teid ikka veel! Minu armastus – see on jube ja õudne, seepärast te peategi olema valvsad.

            Kommentaar


              Algselt postitas Rein Vaata postitust
              Wembley on muu maalim, eks?
              Ei ütleks, et sealsest metroopeatusest on lühem maa staadionile, kui alekokilt Kristiine keskuse või Vineeri peatusse.

              Eesti inimene on lihtsalt nii mugav, et soov on alati autoga treppi saada.

              E: ja kindlasti ei saanud me seal esimese rongi peale.
              Wembley on selles suhtes ilus võrdlus, et suur hunnik asfalti ja parklaid ümberringi.


              Et ongi perses lahendusega nagu meie rahvusstaadiongi. Selle vahega, et Wembleyle viib sirge ja konkreetne jalakäijate tee. Kristiinest tulles saad mõnusalt läbi keskuse ja selle parkla jalutada jne. Õnneks nüüd viimane osa pole enam päris suvaline tühermaa.

              Santiago Bernabeul on metroopeatus vist maksimaalselt 50 meetrit statkast. Sain esimese rongi peale nii minnes kui tulles. Ehk ma ei usu, et siin on mingi "Eesti inimese" probleem. Asju saab lihtsalt hästi korraldada ja halvasti. Hetkel ei ole loodud Tallinnas eeldusi, et saaks mugavalt ja mõnusalt ühistranspordiga staadionile ja sealt ära. Koolipoisina mängudel käies oli pidevalt jama, et pärast mängu lõppu oli juba viimane tramm läinud jne. Aga see kõik ongi võimalik seepärast, et Eestis ei ole jalgpall kultuuri ja ühiskonna osa ning inimesed ei mõtle nende asjade peale.

              Liit on suutnud mingite Elroni reiside hilisemad ajad ja Saaremaa praami hilisema väljumise välja rääkida, mille eest respekt, aga sa ei suuda mind veenda sellest, et Tallinna-suuruse linna kontekstis oleks A. Le Coq Arena ühistranspordiga hästi ligipääsetav koht. Võid veelkord vaadata mu toodud näidet. Kui ühistranspordiga minek võtab sama palju aega kui jala, siis kus on point?
              Lisatud failid
              Futbol puro en mi corazon, sangre blanca en mis venas.
              Algselt postitas taku*
              Ega butsad ei mängi. Idioodid. Soeng mängib.

              Kommentaar


                Algselt postitas Kasper Vaata postitust
                Liit on suutnud mingite Elroni reiside hilisemad ajad ja Saaremaa praami hilisema väljumise välja rääkida, mille eest respekt, aga sa ei suuda mind veenda sellest, et Tallinna-suuruse linna kontekstis oleks A. Le Coq Arena ühistranspordiga hästi ligipääsetav koht. Võid veelkord vaadata mu toodud näidet. Kui ühistranspordiga minek võtab sama palju aega kui jala, siis kus on point?
                Selles osas pole alehopp eriline näitaja, linnas on veel palju kohti kuhu jala minnes kulub pea sama kaua aega kui ühistranspordiga. Kadrioru staadion on suhteliselt sama keiss, kuigi vist nüüd saab bussiga mõne meetri lähemale. Olen täiesti nõus, et praegune ühistranspordi korraldus ei kutsu seda kasutama. Ja tõesti, autoga alehopile umbes 10-15mintsa mitte rohkem, ühistransporti pole proovinudki, sest juba marsruuti vaadates teheakse ilge ring peale, jalutades 35-40 minutit. Sellest valikust mulle jääb kaks, kas jalutada või autoga.

                Samas olgu nende autodega kuidas on, haljastuse osas inimlikumaks võiks seda staadioni ümbrust teha küll.

                Kommentaar


                  Algselt postitas tpx Vaata postitust
                  Selles osas pole alehopp eriline näitaja, linnas on veel palju kohti kuhu jala minnes kulub pea sama kaua aega kui ühistranspordiga. Kadrioru staadion on suhteliselt sama keiss, kuigi vist nüüd saab bussiga mõne meetri lähemale. Olen täiesti nõus, et praegune ühistranspordi korraldus ei kutsu seda kasutama. Ja tõesti, autoga alehopile umbes 10-15mintsa mitte rohkem, ühistransporti pole proovinudki, sest juba marsruuti vaadates teheakse ilge ring peale, jalutades 35-40 minutit. Sellest valikust mulle jääb kaks, kas jalutada või autoga.

                  Samas olgu nende autodega kuidas on, haljastuse osas inimlikumaks võiks seda staadioni ümbrust teha küll.
                  Kadrioru staadionile Kesklinnast nr. 3/1 tramm ca 400m kaugusel. Lasnast 67/68/31 bussid ca 500m kaugusel. Sinu väitel on vist tõsi taga kui elad kuskil Bussijaama kandis, sealt on tõesti kiirem jalutada kui ühistranspordiga sõita, kuid muidu on tegemist ikka üsna hästi ühendatud kohaga.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas Kasper Vaata postitust
                    Selle vahega, et staadionite all on suured parklad ja kõikjal on ikkagi juurdepääsuteed võistkondade turvaliseks toimetamiseks staadionile ning kasvõi kiirabile.

                    Teine oluline vahe on, et mujal maailmas on staadionitele suurepärane ligipääs ühistranspordiga. Metroo ja muu taolisega. Meie rahvusstaadionile sõidab mõistlikusse lähedusse ainult nr 23 buss, mis kindlasti ei rahulda 10 000 inimese statkale toomise vajadust. Ehk statka kõige suurem õnnetus on see, et kuigi ta asub kesklinnas, asub ta kahe raudtee vahel, mis piirab rõvedalt ligipääsu. Mu isiklik näide: ühistranspordiga jõuan kodust statkale ca 40 minutiga. Rattaga kulub 12 minutit. Autoga 8. See ca 10 minutit versus 40 on ropp vahe. Ehk ühistransporti väldin ma igal juhul.

                    Kuni statka teenindamiseks ei ole normaalset ühistranspordi lahendust, kahtlen ma, et see ümbrus õnnestub väga autovabaks muuta. Ja kuna see on juba ka nii ehitatud, et tõesti statka all pole parklat, siis mingi korraldusega seotud autode hulk jääb sinna igal juhul. Suurtel mängupäevadel on ju parklad täis ilma, et tavalised pealtvaatajaid sinna väga pääseksid. Mälu järgi on isegi UEFA kategooriates kirjas, kui palju peab sõltuvalt statka suurusest parkimiskohti olema. Meie õnnetus on see, et need parkimiskohad on statka ümber nähtavad.

                    Aga printsiibis muidugi tuleks igal võimalusel Tallinnas parandada linnaruumi ja -keskkonda, eelkõige luua ka kesklinna normaalsed tingimused rattaga liiklemiseks.
                    Esimese kahe lõigu kohta. Meil ei ole vaja mingit ühistranspordiga olukorra lahendamist. Manchesteris, mis on sama suure inimeste arvuga ning kuhu tuleb statkale 75 kilo inimest, saab rahumeeli taksoga sõita piisavalt lähedale. Isegi ei ole viitsinud mingit ühistranspordiliini aretada kui mängul käidud. Ja me räägime Tallinnas mingi 10k statkast, mis 99% mängudest on mingi 200 pealtvaatajaga ning siis ei saa kristiine parklasse, kotka, spordi, või tondi või mis iganes tänavale oma autot jätta? Täiesti väljamõeldud probleem. Sul mahub igal suvalisel ajal spordi tänavale 50 autot ritta, mis täidab vajaduse ära ja siis on 5 min kõndimist. Kristiine parklas ruumi omajagu. Kui on mingi koondise või frankfurdi keiss, siis... aktsepteerid, et letti ei sõida.

                    UEFA kategooria viidete kohta - kui nii on, siis on. On ka Old Traffordile juures asfalt maas. Aga mingist parkimise probleemist rääkida Tallinna mastaabis, Lilleküla konteksti, mahutatavuse ja täituvuse juures... suht imelik ju?

                    Kommentaar


                      kasparile niipalju, et tegelt on alekok ju rongipeatuste, trammipeatuste ja kristiine keskuse kõikidest liinidest u500m kaugusel. pikaks teeb selle distantsi olematu tänavaruum jalakäijale. friends arena metroopeatus stockholmis on 1,8 km staadionist. kümned tuhanded kõnnivad rahumeeli, teepeal müüakse tänaval hot doge ja fänni nänni. hea build-up mänguks. enda kogemuse pealt ja tsekkisin google mapsist üle, siis see 2km jalutusega ikka kõige kiirem ja otsem tee kesklinnast tulles. 2 km on sama kui lähim bussikas alekokile oleks vabakal. arvan na ootan väga, et alekoki ümbrus kaasajastub 2001. aasta seisust.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
                        Esimese kahe lõigu kohta. Meil ei ole vaja mingit ühistranspordiga olukorra lahendamist. Manchesteris, mis on sama suure inimeste arvuga ning kuhu tuleb statkale 75 kilo inimest, saab rahumeeli taksoga sõita piisavalt lähedale. Isegi ei ole viitsinud mingit ühistranspordiliini aretada kui mängul käidud. Ja me räägime Tallinnas mingi 10k statkast, mis 99% mängudest on mingi 200 pealtvaatajaga ning siis ei saa kristiine parklasse, kotka, spordi, või tondi või mis iganes tänavale oma autot jätta? Täiesti väljamõeldud probleem. Sul mahub igal suvalisel ajal spordi tänavale 50 autot ritta, mis täidab vajaduse ära ja siis on 5 min kõndimist. Kristiine parklas ruumi omajagu. Kui on mingi koondise või frankfurdi keiss, siis... aktsepteerid, et letti ei sõida.

                        UEFA kategooria viidete kohta - kui nii on, siis on. On ka Old Traffordile juures asfalt maas. Aga mingist parkimise probleemist rääkida Tallinna mastaabis, Lilleküla konteksti, mahutatavuse ja täituvuse juures... suht imelik ju?
                        Sa said ikka totaalselt valesti aru sellest, millest ma rääkisin. Auto parkimise probleemi ei olegi.
                        Algselt postitas fcgonga Vaata postitust
                        kasparile niipalju, et tegelt on alekok ju rongipeatuste, trammipeatuste ja kristiine keskuse kõikidest liinidest u500m kaugusel. pikaks teeb selle distantsi olematu tänavaruum jalakäijale. friends arena metroopeatus stockholmis on 1,8 km staadionist. kümned tuhanded kõnnivad rahumeeli, teepeal müüakse tänaval hot doge ja fänni nänni. hea build-up mänguks. enda kogemuse pealt ja tsekkisin google mapsist üle, siis see 2km jalutusega ikka kõige kiirem ja otsem tee kesklinnast tulles. 2 km on sama kui lähim bussikas alekokile oleks vabakal. arvan na ootan väga, et alekoki ümbrus kaasajastub 2001. aasta seisust.
                        Rongipeatused - 500 meetrit tõesti, väga okei. Trammipeatused ja Kristiine - 1,1 kilomeetrit, Tallinna-suuruses linnas saaks oluliselt paremini.

                        Ma olen oma elu jooksul korduvalt ka Vabakalt seltskonnaga Arenale jalutanud - pole tõesti mingit probleemi. Aga kui me räägime heast ühistranspordiühendusest, siis kesklinnas on trammipeatused 300-400 meetri tagant. Ilmselt mingisuguse põhjusega.

                        Muidugi võib võtta suhtumise, et aga miks Tallinnas üldse vaja on mingit ühistransporti - kõik ju nii lähedal. Mingi nurga alt ju tõesti ongi. Minu puhul isiklikult ei ole transport ka takistuseks, lähen igal juhul staadionile. Aga lasteaialaps võib-olla ei taha seda kilomeetrit sügisese vihmaga plätserdada. Või liikumispuudega fänn.

                        Ses suhtes, et alati leiab välismaalt mingi veel debiilsema näite ja saab öelda, et meil kõik ülihea ju. Aga endiselt: kui ma lähen kodust statkale autoga 8 minutit, rattaga 12 minutit, jala 40 minutit ja ühistranspordiga samamoodi 40 minutit, siis midagi on siin minu jaoks valesti. Minu jaoks see ei ole hästi korraldatud ühistransport.
                        Futbol puro en mi corazon, sangre blanca en mis venas.
                        Algselt postitas taku*
                        Ega butsad ei mängi. Idioodid. Soeng mängib.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas Kasper Vaata postitust
                          Ses suhtes, et alati leiab välismaalt mingi veel debiilsema näite ja saab öelda, et meil kõik ülihea ju. Aga endiselt: kui ma lähen kodust statkale autoga 8 minutit, rattaga 12 minutit, jala 40 minutit ja ühistranspordiga samamoodi 40 minutit, siis midagi on siin minu jaoks valesti. Minu jaoks see ei ole hästi korraldatud ühistransport.
                          Sellega täiesti nõus. Numbrid ilmekalt näitavad, et asi ei tööta.

                          Kommentaar


                            Mina olengi see liikumispuudega fänn ja koondise mängudel enam ei käi. Miks? Transpordist liiga kaugel. Varem sai Kotka tänavalt otse üle raudtee ja teekond oli viimase piiri peal. Nüüd on see kinni. Kui kogu see tsoon kinni panna, siis jääb arvutist vaatamine.

                            Kommentaar


                              Tallinn on Euroopa ehk kõige odavam linn, kus Taksoga sõita, et milles siin küsimus? Kesklinnast, Kristiinest jne saab 2-2.50nega staadioni juurde ja pole ühtegi muret.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas Nasfal Vaata postitust
                                Tallinn on Euroopa ehk kõige odavam linn, kus Taksoga sõita, et milles siin küsimus? Kesklinnast, Kristiinest jne saab 2-2.50nega staadioni juurde ja pole ühtegi muret.
                                Jutt algas sellest kuidas Tallinn autovabamaks teha - taksod = autod kahjuks.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X