320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Kuningas jalgpall

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Kuningas jalgpall

    Ei teagi, mis üldteema alla seda lugu paigutada, aga eile õhtul algas Soome TV2-st päris hiljuti Inglismaal tehtud telesari, mis käsitleb vutiajalugu. Nimeks "Kuningas jalgpall". Esimese osa teemaks oli Brasiilia jalgpall. Huvitavad intervjuud ja üldiselt selline laiem teemakäsitlus, mis hõlmas jalgpalli ühe osana muust ühiskonnas toimuvast. Mulle meeldis! Tore oli meenutada näiteks sellist legendaarset tegelast nagu Garrincha (58. ja 62. aasta Brasiilia maailmameistriks tulnud tiimi imemees). Oli ta isegi geniaalsem pallur kui Pele???? Nojah, sellel vutisarjal olla koguni 13 osa ja mina kavatsen küll nad kõik ära vaadata. Soovitan teilegi kõigile.
    the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
    because belle of st mark is a beauty extraordinaire

    #2
    mis aegadel need on ?

    Kommentaar


      #3
      Eile oli 19.00. Järmisel nädalal oli vist 19.05 ja kestab siis nagu 50 minutit. Järmise nädala saate teema on Aafrika.

      Kes soome keelt möistab see loeb. Tekst lehelt http://www.yle.fi/ohjelmaopas/data/1001-t02.htm

      Osa 2/13: Afrikka. Jalkapallo tuli siirtomaaherrojen mukana, mutta nyt laji kohottaa kansallistunnetta Afrikan joka kolkassa. Kamerunin menestys vuoden -90 MM-kisoissa synnytti suuria toiveita. Niiden tiellä ovat erilaiset organisaatio-ongelmat ja tähtien kato Euroopan rahakentille. Dokumenttisarja maailman suosituimmasta urheilulajista ja sen historiasta. Stereo.

      Kommentaar


        #4
        [quote]Orginally posted by yheksa

        Eile oli 19.00. Järmisel nädalal oli vist 19.05 ja kestab siis nagu 50 minutit. Järmise nädala saate teema on Aafrika.

        Yess. Nii et kõik, kes Soomet näevad, täna õhtul vaatama! Huvitav näha, milline oli Aafrika jalgpall enne Kameruni vägitegusid ja Roger Milla't.
        the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
        because belle of st mark is a beauty extraordinaire

        Kommentaar


          #5
          Promon siin veelkord seda sarja, sest...eilne osa Euroopa jalgpallist 20. sajandi I poolel oli tõesti viimase peal! Näiteks filmikatke 1907. aasta Inglise karika finaalist. Või siis väravad sellest kuulsast mängust Wwmbley'l, kui ungarlased eesotsas Ferenc Puskasega inglastele koha kätte näitasid.
          the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
          because belle of st mark is a beauty extraordinaire

          Kommentaar


            #6
            Ega kellelgi pole eilset osa videos - ehk saab laenata. Ma nägin vaid viimast 8-9 minutit ehk seda osa, mil Vfl Stuttgart tuli Saksa meistriks ja Saksamaa Ungarit 54 finaalis võitis.
            Kui keegi saab aidata, ehk lased privamessi mulle.
            ¡No Pasarán!

            Kommentaar


              #7
              ??

              Mitmest osast ma siis hetkeseisuga ilma jäänud olen ??

              Kommentaar


                #8
                Orginally posted by FCB

                Mitmest osast ma siis hetkeseisuga ilma jäänud olen ??
                4 osa on seni olnud: Kõigepaelt Brasiilia jalgpallist, siis Aafrika vutist, siis vutikultuurist üle maailma (Ghana, Iraani, USA ja Hispaania näitel) ja viimane osa seni rääkis Euroopa jalgpalli kujunemisest kuni 1954. aastani. Oleksin selle peale tulnud, tahtnuks algusest peale videosse võtta - nüüd on mul ainult see seni viimasena näidatud osa.
                the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
                because belle of st mark is a beauty extraordinaire

                Kommentaar


                  #9
                  Sari peaks jätkuma veel tükk aega ,kuradi hea oleks ,kui mõni eesti kanal ka seda kunagi näitaks. No väga huvitav
                  BBC on ikka dok. filmides maailma parim. Soovitan kõigile
                  katsuge pihta saada. Ja vaatasin kava- ennäe ongi käes
                  HOMME-19.05 on 6 osa.Euroopa riigid. Kokku on 13 osa.
                  FCF Forever

                  Kommentaar


                    #10
                    Kõigile huvitatutele tuletan meelde, et jalgpallisari Soome TV2-s jätkub taas pärast olümpiapausi. Juba täna õhtul järjekordne osa - veidikene peale seitset.
                    the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
                    because belle of st mark is a beauty extraordinaire

                    Kommentaar


                      #11
                      Juhtusin ka ise seda kord vaatama, muidu omamoodi huvitavad lood sinna põimitud ent häirivad mõningad faktivead. Inglastelt neid ei ootaks.
                      Vänn

                      Kommentaar


                        #12
                        Leidsin ühe mcnamara poolt tehtud teema ja endal tekkis küsimust et kas seda sarja oleks võimalik kuskilt näha?on ehk kellegil endal olemas?
                        Mis on ühist Tallinna jõulukuusel ja Cristiano Ronaldol? Mõlemad kipuvad ümber kukkuma, aga süüdi on alati teised!
                        Ott Järvela

                        Kommentaar


                          #13
                          Kuningas jalgpall teenis möödunud aastal vaatamata majandussurutisele 957 miljonit USD kasumit. Suurendades seda märkimisväärselt vaatamata rasketele aegadele. Fantastiline tulemus tegelt.
                          Eesti ärimeestel võiks aju natuke ragiseda . Siin on mõtteainet,kuhu oleks edaspidi mõistlik oma raha paigutada . Kas aladesse ,mis ainult raha neelavad või alasse ,mis ka raha tagasi toob! Kui Eesti suudaks kas või ühe klubiga jõuda UEFA CUP või CL alagruppi , teeniks see klubi kümneid kordi sinna investeeritud raha tagasi. Omal ajal oli Levadia sellele üpriski lähedal ja ,kui ma ei eksi siis teenisid nad üksi alagrupi lävele jõudes 8 milj.
                          FCF Forever

                          Kommentaar


                            #14
                            Algselt postitas ROOTSI KUNN Vaata postitust
                            Kuningas jalgpall teenis möödunud aastal vaatamata majandussurutisele 957 miljonit USD kasumit. Suurendades seda märkimisväärselt vaatamata rasketele aegadele. Fantastiline tulemus tegelt.
                            Eesti ärimeestel võiks aju natuke ragiseda . Siin on mõtteainet,kuhu oleks edaspidi mõistlik oma raha paigutada . Kas aladesse ,mis ainult raha neelavad või alasse ,mis ka raha tagasi toob! Kui Eesti suudaks kas või ühe klubiga jõuda UEFA CUP või CL alagruppi , teeniks see klubi kümneid kordi sinna investeeritud raha tagasi. Omal ajal oli Levadia sellele üpriski lähedal ja ,kui ma ei eksi siis teenisid nad üksi alagrupi lävele jõudes 8 milj.
                            Maailma mastaabis on see 957 miljonit USD kasumit, võrreldes kõikvõimalike teiste ärisektoritega naeruväärne summa.
                            Aga ühele Eesti ärimehele, võiks see targalt tegutsedes küll kasulik ettevõtmine olla. Muidugi peaks olema tahe Eesti jalgpalli edendada tähtsam, kui raha.

                            Kommentaar


                              #15
                              Algselt postitas molbert Vaata postitust
                              Maailma mastaabis on see 957 miljonit USD kasumit, võrreldes kõikvõimalike teiste ärisektoritega naeruväärne summa.
                              See on küll rumal võrdlus. Kuna eeldatavasti on nende kasum ikka reaalne, aga need kes kordi rohkem teenisid, vanguvad praegu ilmselt elu ja surma piiril. Vähemalt paljud neist.

                              Kommentaar

                              Working...
                              X