320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

tarbija/kliendi nutt ja hala

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas GoldenEagle Vaata postitust
    Miks kohe või vähemalt laupäeval EMO-sse ei mindud?
    Koha pealt minema sai omal jalal, midagi katki ei tundunud olevat, sai ka rattaga edasi sõita. Mingisugust eluohtlikku olukorda ka ei olnud. Ega 38-kraadise palavikuga ei pea ka EMOsse minema. Või peab?

    Kommentaar


      Algselt postitas RealFan Vaata postitust
      Koha pealt minema sai omal jalal, midagi katki ei tundunud olevat, sai ka rattaga edasi sõita. Mingisugust eluohtlikku olukorda ka ei olnud. Ega 38-kraadise palavikuga ei pea ka EMOsse minema. Või peab?
      38-kraadise palaviku saab reeglina koduste vahenditega alandatud. Paistes ja valutava põlve puhul, eriti kui ta tuntavalt igapäevaelu häirib, on EMO kõige mõistlikum ja operatiivsem lahendus, sest pole ka välistatud tõsisem trauma, mis võib perearsti vastuvõttu oodates, igapäevaste tegevuste, kasvõi kõndimise käigus süveneda. EMO-sse pöördumine ei peaks toimuma vaid ülima hädaolukorra puhul. 🙂
      Elu on lühike, pidu on pikk.

      Kommentaar


        Algselt postitas GoldenEagle Vaata postitust
        Paistes ja valutava põlve puhul, eriti kui ta tuntavalt igapäevaelu häirib, on EMO kõige mõistlikum ja operatiivsem lahendus, sest pole ka välistatud tõsisem trauma, mis võib perearsti vastuvõttu oodates, igapäevaste tegevuste, kasvõi kõndimise käigus süveneda. EMO-sse pöördumine ei peaks toimuma vaid ülima hädaolukorra puhul. 🙂
        Kunagi katkestasin maratoni, sest põlv hakkas rõvedat valu tegema. Meditsiinitelki kohale jõudes oli põlv juba nii valus, et käia ei saanud. Sain transpordi EMOsse. Sealt tuli kaks elutõde personalilt. Tegelt peaks ikka perearstile minema (150 km eemal) ja no kui ikka väga vaja EMO, siis tegelt võiks ikka mõnda teise EMOsse minna, kus väidetavalt pole sellist järkarit. EMO-s reaalselt inimlikku suhtumist saab ainult siis, kui pea pooleks on, vastasel juhul oled sa tavaline Vello EMO eesruumis, kellel on 37,2 palavik või sääsehammustus sügeleb.
        Once a Gooner, always a Gooner

        Kommentaar


          Minu (küll suht vähesed) kogemused EMO-ga on pigem meeldivad. Polnud ka surmahädad, kuid asjad, mis igapäevaelu tuntavalt häirisid. Tehti suht kiiresti selgeks, millega tegu (või millega kindlasti ei ole) ning anti retseptid rohtudele/soovitused, kuidas ravida. Ja toimisid. Jutt siis Ravi tänava omast.
          Elu on lühike, pidu on pikk.

          Kommentaar


            Ma olen väga pirts käsitöö burgeri nautija ja pigem pettun, kui rahule jään. Eestis on paar head kohta, aga pigem on valdav hall keskpärasus. Selline meh maailm. Võtsin isede päeval ette ka Tartusse kolinud Uulitsa nimelise koha. Ootused olid kõrged, reitingud ja jutt netis on ju kõva. Jah, ma sügavat uurimist ei teinud, aga esmapilgul tundus hea. Anyway, see oli konkurentsitult kõige sitem burger, mis ma saanud olen. Sai tundus olevat kergelt vettinud, pihv ka juust moodustasid maitsetu koosluse ja kaste tundus olevat mingi umbmäärnane tomati löga. Mul oli rahast kahju. Ei tea kas asi oli burgerist tingitud pettumusest, aga mulle tudnus, et nad olid suutnud ka bataadi friikad pekki keerata.

            Muide, mu viimase aja parim kogemus seevastu, on sellisest kohast nagu Saaremaakera. Kõik tundus täiuslik!
            Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.

            My spell checking is second to nine!

            Kommentaar


              Erakorraline meditsiin on arstiteaduse valdkond, kus keskendutakse eluohtlikus haigusseisundis patsientide ravile, kellele abi andmist ei ole võimalik edasi lükata.

              Kõik valutava põlve ja 38 palavikuga Vellod ootavadki seni kuni nende jaoks päris abivajajate kõrvalt aega tekib.

              Kommentaar


                Algselt postitas saaaaar Vaata postitust
                Erakorraline meditsiin on arstiteaduse valdkond, kus keskendutakse eluohtlikus haigusseisundis patsientide ravile, kellele abi andmist ei ole võimalik edasi lükata.

                Kõik valutava põlve ja 38 palavikuga Vellod ootavadki seni kuni nende jaoks päris abivajajate kõrvalt aega tekib.
                see kui ohtlik kellegi seisund on otsustatakse ikkagi haiglas ja neil vastavad kategooriad selleks. Ka arstitöendi saamiseks muideks peab vahel EMOsse minema.

                Paar aastat tagasi oli seline juhtum, et puru silmas tegi aina hullemat valu ja ei osanud enam midagi teha kui kiirabisse minna. Keskhaiglas ütles adminn otse välja, et nemad nii väikeste asjadega ei tegele ja kui ma tahan abi saada, pean 100 eurot maksma. Täpselt nii ütleski. Söitsin söbraga Tartu TÜ Silmakliinikusse kus neil jäi suu lahti sellise jutu peale, et isegi erakliinikud ei küsiks välismaallaselt sellist summat. Vöörkeha vöeti miski aparaadiga välja ja ei pidanud sentigi maksma.
                “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

                Kommentaar


                  Algselt postitas kaala Vaata postitust
                  see kui ohtlik kellegi seisund on otsustatakse ikkagi haiglas ja neil vastavad kategooriad selleks. Ka arstitöendi saamiseks muideks peab vahel EMOsse minema.

                  Paar aastat tagasi oli seline juhtum, et puru silmas tegi aina hullemat valu ja ei osanud enam midagi teha kui kiirabisse minna. Keskhaiglas ütles adminn otse välja, et nemad nii väikeste asjadega ei tegele ja kui ma tahan abi saada, pean 100 eurot maksma. Täpselt nii ütleski. Söitsin söbraga Tartu TÜ Silmakliinikusse kus neil jäi suu lahti sellise jutu peale, et isegi erakliinikud ei küsiks välismaallaselt sellist summat. Vöörkeha vöeti miski aparaadiga välja ja ei pidanud sentigi maksma.
                  Lihtsalt mainin, et tegelikult peaks sul perearst olema, kes arstitõendeid kirjutab ja kelle juurde lähed, kui keegi on sulle puru silma ajanud.

                  Kommentaar


                    Ma siis mainin juba ära ka, et minu kogemused Tartu EMO-ga, nii palju kui neid on olnud, on eranditult olnud negatiivsed. Põhimõtteliselt mida mongol juba eespool kirjutas, tõenäoliselt võib mõistva suhtumise osaliseks saada ka lahtise luumurru või tõsise verejooksu korral (eeldusel, et sa veel teadvusel oled). EMO võidab alati tundub samuti väga kohane.

                    Tegelikult see "jah EMO, ei EMO" oli üsna teisejärguline teema minu jaoks praegu. Mind häiris registratuuritädi tegevus antud olukorras.

                    Kommentaar


                      Viimased aastat PERHis, uksest sisse astumine kuni väljumine:
                      - Õla liigese luksatsioon, seoti tugisidemesse, 3h.
                      - Ise endale kätte pussitamine, 7 õmblust, 40min.
                      - Rattaga suurem risu, kiirabiga sisse, ASAP.
                      - Sõrmede luu murrud, kips, 2h.
                      - Käelaba murru kahtlus, ei leidnud parkimiskohta, läksin koju ära.
                      - Paanikahoog, rütmihäired vms, 45 minutit ootasin, siis läksin koju ära.
                      - Vt eelmine punkt paar nädalat hiljem, targemaks ei saanud, 2h30min. Käisin vahepeal Selveris koju sisseoste tegemas ja Tammsaare ärimajas kontoris töö asju tegemas.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Rudy Vaata postitust
                        Viimased aastat PERHis, uksest sisse astumine kuni väljumine:
                        - Õla liigese luksatsioon, seoti tugisidemesse, 3h.
                        jäi välja liigesest ja tõmmati tagasi?

                        Kommentaar


                          Algselt postitas cabron Vaata postitust
                          jäi välja liigesest ja tõmmati tagasi?
                          Liigesesse läks kohe tagasi paar sekundit pärast õnnetust.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas eika Vaata postitust
                            Lihtsalt mainin, et tegelikult peaks sul perearst olema, kes arstitõendeid kirjutab ja kelle juurde lähed, kui keegi on sulle puru silma ajanud.
                            Need 2 lugu pole omavahel seotud. Asja sain lahendatud NV`l, polnud mingit paberit vaja. Küll aga unus tol korral selle admini peale kaebus teha.

                            Töendi pärast EMOsse pöördumisest on ka meedias räägitud: https://kasulik.delfi.ee/news/uudise...da?id=70291543
                            “Just because you're offended, doesn't mean you're right.”

                            Kommentaar


                              Algselt postitas Rudy Vaata postitust
                              Liigesesse läks kohe tagasi paar sekundit pärast õnnetust.

                              Mul oli kokku tund aega väljas, 20 minsa ootasin emos sellest. Aga oli proff tiim, alati head kiired kogemused EMOga olnud

                              Kommentaar


                                Algselt postitas Rudy Vaata postitust
                                Viimased aastat PERHis, uksest sisse astumine kuni väljumine:
                                - Õla liigese luksatsioon, seoti tugisidemesse, 3h.
                                - Ise endale kätte pussitamine, 7 õmblust, 40min.
                                - Rattaga suurem risu, kiirabiga sisse, ASAP.
                                - Sõrmede luu murrud, kips, 2h.
                                - Käelaba murru kahtlus, ei leidnud parkimiskohta, läksin koju ära.
                                - Paanikahoog, rütmihäired vms, 45 minutit ootasin, siis läksin koju ära.
                                - Vt eelmine punkt paar nädalat hiljem, targemaks ei saanud, 2h30min. Käisin vahepeal Selveris koju sisseoste tegemas ja Tammsaare ärimajas kontoris töö asju tegemas.
                                Teil peab raudne tervis olema.Võiks kaaluda Ironmanil osalemist.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X