320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

tarbija/kliendi nutt ja hala

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Kasepats-Pidur Vaata postitust
    Hansacandle kalmuküünlad.

    Kirjade järgi olevat põlemisaeg 1,5 päeva, mille mina oma ajuga teisendan 36-ks tunniks.

    Sai pühapäeva õhtul surnuaias mõned küünlad pandud, arvestusega et ehk pole esmaspäeval (hingedepäeval) mahti minna, aga küünlad põlevad veel sel ajal ilusti. Selgus, et siiski oli mahti ja läksime uuesti (ilus vaadata kui terve kalmistu tuledemeres). Küünalde süütamisest oli möödas täpselt 25 tundi ja 4-st 3 olid juba ära põlenud ning 1 hingitses veel vaikselt põhja peal.

    Loll saab surnuaias ka peksa krt.
    Kui tuul puhub, siis põleb küünal kiiremini. Aga tuult pole ju nagu ka olnud.
    I don't write erotica but I do write. Don't get paid for it though. My writing is a little more high profile than erotica generally. I stay anonymous though so I can never be compensated for my work.

    Kommentaar


      Algselt postitas Rudy Vaata postitust
      Ega küünlad koos polnud? Kui nad üksteist soojendavad, siis põlevad kiiremini.
      Tõsi, seal oli teisi küünlaid ka, aga päris koos ei olnud, mingi 15-20cm olid vahed. Ei usu, et praeguse ilmaga soojendavat efekti niiviisi saab.

      Algselt postitas dareth Vaata postitust
      Kui tuul puhub, siis põleb küünal kiiremini. Aga tuult pole ju nagu ka olnud.
      Süüdates tuli seljaga tuule suunas olla, seega mingi õhuliikumine ikka toimus. Kui sellest küünalde põlemisaja 10h kõikumine tingitud oli, siis ... olen teinekord targem.

      Kommentaar


        Käi perse Estonian Air

        Kommentaar


          Hakkasin eile õhtul mina telekat vaatama. Lülitasin sisse ja kuidagi vajutasin puldil mitut nuppu korraga, mis siis tipnes minu jaoks sellega, et ei saanud enam puldist häält reguleerida. Eks ma siis proovisin erinevaid lahendusi - lülitasin teleka välja ja sisse, sobrasin menüüs, sobrasin ka internetis. Tolku ei miskit.
          Kuna kõik muu puldil toimis, siis lihtsalt polnud loogiline, et nüüd lihtsalt on midagi nõnda katki, et heli ei saa reguleerida. Siinkohal täpsustan, et teleka küljes olevate nuppudega sai seda teha. Viimase lükkena võtsin kasutusele digiboksi puldi ning andsin sellele õiguse telekat juhtida - ülla-ülla... ka sellega ei saanud häält reguleerida. Otsustasin siis lõpuks, et las telekas puhkab ja homne on targem.
          Ikkagi ei toiminud. Juba hakkasin mõttes tootjale kirja kirjutama, kuid ennem seda sukeldusin veel interveebi - klaasikaline mees saab ikka ise probleemide lahendamisega hakkama. Peale üsna pikka ja endale ebamäärast otsingufraasi sattusin siiski võrdlemisi konkreetsele teemale. Nimelt räägiti seal n.ö hotelli-seadetest - tuleb välja, et teatavate nuppude vajutamisel on võimalus siseneda salajasse menüüsse. Loen ja püüan siis mõista, et kuidas see kõik peaks toimuma, kui ühel hetkel arvuti kõrval olevat pulti vaadates sain tõdeda, et... homne on targem. Tuleb puldil lihtsalt õiget nuppu hääle reguleerimiseks vajutada. Täitsa kellas oli muidugi see, et suutsin osavust praktiseerida kahel erineval puldil. Nüüd tuleb tunnistada, et see va uus Elioni pult on vist üsna lollikindel. Vanal mudelil on palju nooli ja värke, telekas omast rääkimata.
          see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

          "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

          "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

          Kommentaar


            Ei teagi kuhu panna see. Siia või ebaterve huumori alla. Igavesti väärt seda, et ma kohe kuskile esindusse tormaksin. Aga noh 2 raha rohkem, kui '99 aasta kõikide kahjustustega Nokia 3210 eest! Loo moraal on see, et tra kui sul midagi reklaamida ei ole siis ära topi seda iga reklaamipausi sisse 5 korda!

            Kommentaar


              Algselt postitas wordprez Vaata postitust
              Aa ja fuck Arutech. Kui võimalik, siis vältige.
              Algselt postitas elx Vaata postitust
              Ära nüüd Arutechi küll süüdista
              Tulin õigesse teemasse üle täpsustama, et pasane põrand oli ainult üks aspekt.

              Kõik algas millalgi suve lõpus, kui korteri omanik ütles, et yo, teeme teile talve vähe inimlikumaks (elan viiendal korrusel) ja vahetame ülejäänud kahes toas ka aknad uuemate vastu välja (üks oli juba tehtud).

              Mingi aeg edasi tuleb mingi vennike külla, mõõdab aknaid, kirjutab üles ja siis hakkab küsima, et mis ja kuidas. Ma tean, et kuskil on e-kiri, kus omanik räägib täpselt lahti, mis tellimisele läheb ja kõik muud detailid (mitmeosaline, mitmest kohast lahti käiv etc), aga millega ma pole jõudnud veel tutvuda. Eeldasin aga, et kui aknafirma asjapulk juba esimesi töid tegema tuleb, siis tema on kursis.

              Ei olnud, sest ta oli 'lihtsalt projektijuht, kes muidu üldse selliseid töid ei teegi, aga praegu juhuslikult ajad sobisid'.

              Olgu siis nii.

              Paar nädalat hiljem, kokkulepitud ajal tullakse neid aknaid paigaldama. Sellest saan ma teada nii, et keegi lihtsalt haarab mu korteri välisukse lingist. Selgus, et see oli lukus. Avasin. Vitali vol 1 sammus sisse ja asus aknaid üle mõõtma. Samal ajal tõstin mina veel viimaseid asju eest ära. Vitali 1 ütles mulle, et oot, ära veel koli, siin on mingi kamm, lähen mõõdan köögis ka ja kui see ka valesti, siis me ei tee täna midagi. Ahaa, mõtlen. Küll on tore. Obv selgub, et ka teine aken on valesti mõõdetud ja Vitali I ütleb, et anteeksi ebamugavused ja tsau.

              Jõuan mina vaid mõelda, et kust otsast tubade algsele kohale tagasi kolimist alustada, kui korteri uks, seekord veel sulgemata, avaneb ning Vitali siseneb koos Vitali vol 2-ga. Mõõdavad ühe. Mõõdavad teise. Ikka vale. Anteeksi ebamugavused, tsau.

              Selge, tuju on paha küll, aga mis seal ikka. Tõmban omanikule kõne peale, et jo täna ei sünni mõhkugi, tegele ise edasi.

              Koristamise käigus nii 15-20 mintsa hiljem haarab keegi jälle ukselinki. Seekord on see mingil põhjusel jälle lukus. Avan ja ennäe üllatust, kaksikVitaalid on tagasi, ühes nendega algse mõõtmismähise maha pannud 'projektijuht'. Peedistavad kutti kahekesi, õpetavad, kuidas teha. Ühe akna juures, teise akna juures, uuesti esimese akna juures. Küsivad, et ponjal? Ponjal. Lõpuks lahkuvad.


              Kerin edasi viimasesse laupäeva. Vitalid 3 ja 4 sammuvad sisse (helistasid alt korruselt, seega teadsin ukse lahti keerata). Asuvad asjatama, aga samamoodi grammigi maakeelt ei mõika. Vähemalt mitte selle maa keelt. Ja kui lõpuks aknad pandud, siis põrand pasane, aga mitte sõnagi selle kohta, et jou katke see kinni või et me katame ise kinni. Tapeet akna äärtest rebitud, aga see selleks. Umbkeelse vestluse käigus sai ilmselt selleks luba antud ja tapeet selles kindlas toas vajab vahetamist niiehknaa.

              Teise akna ümber viimistleti nunnu valge kast nagu Sepa poolteist ruutmeetrit. Ainult, et ühe külje peal mindi vist lõhkumisega liiale ja sinna on siis lõpuks suvaline valge plekk plötserdatud. Kindlasti parem kui see, mis selle asemel oleks sinna jäänud, aga jällegi, nii need asjad ju ka käima ei peaks.

              Aa ja krt, sa tead, mis tööd sa teed ja et käed saavad mustaks. Osta endale mingeid niiskeid Pampersi salfakaid kaasa. Miks krt peab minul olema sulle anda mingi 'trjapka', et sa saaks selle täis pasandada ja siis ära visata.

              Ehk siis kokkuvõtteks, oskaks mina paremini vene keelt või keegi neist sõnagi eesti keelt, oleks üks või kaks küsitavust valutumalt lahenenud ehk. Oleks ma pisut elukogenum, taibanuks põranda eest paremini ennetavat hoolt kanda. Aga. Oleks Arutechi asjaajamine natukene kliendisõbralikum, siis oleks kõik need probleemid adresseeritud ja kõrvaldatud.

              Aknad said paika, allkirjad antud ja adios. Plekke täis põrand on nüüd sinu mure. Tervitustega, 4 Vitalit, üks 'projektijuht' ja üks telefoni-Olga, kes eesti keelt oskas.
              Legend has it that when N'Golo Kante lost his virginity, he immediately won it back again.

              Kommentaar


                Sama firma vahetas ka meil suvel aknad. Kerge flashback tekkis.
                Paljud probleemid samad, mõned olid teised. Terve see asutus tundus tol hetkel paras kolhoos olevat ja nüüd sain sellele veel kinnitust.

                Pidid sa seda nüüd meelde tuletama
                Inimesed, olge valvsad! Ma armastan teid ikka veel! Minu armastus – see on jube ja õudne, seepärast te peategi olema valvsad.

                Kommentaar


                  Seisan Statoili järjekorras,et endale suitsu osta. Tööpäeva lõpp hakkas lähenema ning pood oli inimesi täis ja nagu meil on Eestis kombeks saanud ainult üks kassa lahti - tüüpiline. Igatahes, seisan rahulikult järjekorras ja minu ees on 4 matsi, kes kõik tellivad endale hotdoge, samal ajal rahvast saabub aga juurde ja järjekord venib juba päris pikaks, ligi 10 matsi vb rohkem. Meie õnneks tuleb tagatoast välja teine klienditeenindaja, kes teeb teise kassa lahti ja pooled matsid trügivad sinna (tol hetkel oli minu ees ainult üks inimene ja mul ei olnud mõtet enam sinna trügima hakkata).

                  Lõpuks sai ka viimane mats on vorsti kätte ja pärast 10. min ootamist saabus minu tõehetk. Ahui, sest see kena, säravasilmne ja 120kg kaaluv neiu otsustas, et nüüd on õige aeg pausile minna ja pani välja sildi, et teid teenindatakse kõrval kassas vms. Küsimuse peale et aga meie? (minu taga oli veel üks klient, kes ootas pmts sama kaua nagu mina) vastas proua, et tal vaja kiiresti lattu minna, mingi very important stuff. Vaatasin teise kassa poole, kus seisis u. 5 matsi järjekorras ja mõtlesin, et fuck it ja lahkusin.


                  Ju ta muretses mu tervise pärast, aga käigu pu*si, niimoodi ei tehta.

                  Kommentaar


                    Ostsin aasta alguses uue telefoni. Samsung galaxy A5-e. Ehk siis üsna tuntud ja levinud margi. Mõtlesin, et ostan kohe ka kaitsekile ja kaaned, et telefoni hoida. Tahtsin kiirelt kauba kätte saada ja sellepärast ei hakanud Amazonist või kuskilt mujalt välismaalt tellima vaid valisin CASER netipoe. Mõtlesin, et mõne päevaga peaks kaup Smartpostiga kohal olema. Ikkagi Eesti firma ja kaua sellega ikka võib minna. Hui läkski nii. Tellimuse tegin 4. jaanuaril. Kuna tingimustes oli kirjas, et max 14 päeva võib minna, siis ootasin esimese hooga selle aja täis, enne kui neile kirja kirjutasin. 19. jaanuaril kirjutasin kirja, et tellisin kauba, 14 päeva on möödas, aga mingit teavitust pole. Mingit kirja ka firma poolt vahepealsel perioodil ei tulnud, et kaubaga jama on.

                    Kirjale tuli mõne tunniga vastus, et soovitud kaup tegelt tehases (?!?) olemas, aga mingi komplekteerimisviga on olnud ja vahelattu pole jõudnud. Lubati kohe tegeleda sellega. Mõtlesin okei, mis siis ikka. Kuna vahepeal sain sõbralt mingid kaaned ja kile, siis otseselt ei põlenud ka väga sellega. Kordus sama teema. 14 päeva jälle möödas, aga kaupa mitte kuskil. Samuti mitte mingit teadet vahepeal firma poolt, et mingi jama võiks olla sellega. 2.veebruaril saatsin uue kirja. Juba kurjema. Et kuna olen nüüd juba 28 päeva oodanud ja ikka kaupa ei ole, siis tundub mulle, et te ei kavatsegi seda tellimust täita.

                    Ütlesin, et kui seitsme päevaga pole kaup minuni jõudnud või raha mulle tagasi kantud, siis annan Tarbijakaitseametisse asja. Järgmine päev tuli kiri vastu, et kaup pole korduvalt vahelattu jõudnud. Vabandame ja blablabla. Et pakuks võimalust tellida mingisugune asenduskaup, mis võib ületada esialgset summat 3€ võrra. Või kui see ei sobi siis annaksin teada, et soovin ikka raha tagasi. Hui enam viitsisin oodata ja ütlesin, et kantku raha tagasi. Kirjutati vastu, et raha laekub tagasi 1-2 päeva jooksul. Täna siis sain lõpuks raha tagasi.

                    Tra küll. Mingite telefoni kaitsekaante ja kile pärast nii palju huiamist ja ootamist. Pärast ka googeldasin, et pole üldse esimene kord neile mingite tühiste tellimustega huiata. Samuti ooteajad haigelt pikad. Lõppkokkuvõttes ilmselt saanuks Amazonist tellides selle ajaga juba mitu korda kauba kätte. Igatahes ei soovita sealt midagi tellina. Mingit infot hakkas tilkuma alles siis, kui ise nende poole pöördud.

                    Kommentaar


                      Ericbana, täielik deja vu. Mu naine tellis sealt samast netipoest endale ja töökaaslasele kaaned telefonile, mis maksid kokku mingi ca 15 euri. Ootas kuu aega ja kaupa ei tulnud. Lõpuks palus siis raha tagasi, alguses ei vastatud e-mailile, siis lõpuks sai sama vastuse, et ostke siis midagi muud meilt blabla. Pika jauramise peale kandsid nad lõpuks raha tagasi. Õudne koht on see, imestan et see asutus veel tegutseb..

                      Tundub, et see firma üritabki selle peale välja minna, et rahvas ei viitsi mingi 5 euri pärast jändama hakata..

                      Kommentaar


                        Nutitelefoniümbriseid müüv ettevõte Ca5er OÜ saatis oma klientidele kirja, mille järgi on ettevõte rahalistes hädades ning palub nende lahendamiseks abi oma klientidelt.


                        ju siis ei ole oma olukorda paremaks saanud
                        THEO HERNANDEZ

                        Kommentaar


                          Algselt postitas Ericc Vaata postitust
                          http://majandus24.postimees.ee/32192...agasimaksmisel

                          ju siis ei ole oma olukorda paremaks saanud
                          Ma tellisin novembris endale kaaned. Kolme nädalaga oli kohal. Pärast kahte nädalat saatsin kirja ja siis tuli nädalaga kohale. Nimelt tegin veel custom pildiga korpuse endale.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas wordprez Vaata postitust
                            Aa ja fuck Arutech. Kui võimalik, siis vältige
                            Keegi tõstis selle teema jälle silma alla ja mõtlesin, et kirjutaks ka lõppvaatuse üles.

                            See paar posti kõrgemal räägitud lugu aknavahetusest ei jäänud siiski päris nõnda, et vennad plötserdavad seina ära ja saavad sulnilt silmapiiri suunas sammuda nagu õiged mehed kunagi.

                            Korteri omanik alustas päris kurja e-kirjavahetust, mille käigus selgus, et telefoni-Olga eriti ei tahtnud millegi eest vastutav olla ja soovitas kõrgemate ülemustega suhelda, kui mingit lahendust asjale soovime. Enter Tallinna-Jelena. Sündmuste käik sai ette loetud, asjalugusid tõendavad fotod esindatud ja sealt tuli hoopis teist tooni jutt. Saadi aru, et mähis on aus ja vajab kordaajamist. Esiti pakuti küll, et tulevad 'tublid Tartu poisid' ja teevad selle akent ümbritseva valge kasti asemele natuke suurema oranži kasti (sest seda värvi on akent sisaldav sein). Mu korteri omanikule aga see ei meeldinud ning pushis, et terve sein korda tehtaks. Ja kuidagi jõudis ka kokkuleppele. See kirjavahetus läks nii mulle kui ka telefoni-Olgale, instruktsioonidega, et jõudku me omavahel aja suhtes kokkuleppele. See oli detsembri alguses.

                            Enne pühi ja kahenädalast puhkust väljamaal jõudsin vist teha kaks kõnet, milles lubati mulle tagasi helistada ja mingi aeg kokku leppida. Neid kõnesid ei tulnud kunagi. Uue aasta alguses saatsin sõbraliku e-kirja, a la 'me mõlemad tahame, et see probleem laheneks, ehk võtate ühendust ja pakute aja välja'. Vastust ei tulnud kunagi.

                            Oleks minu korter, oleks vennad juba nafikusse saatnud ning omal käel asja lahendanud, aga kuna omanik tahtis, et sitakeerajad ise selle jonksu ajaks, siis tuli ikkagi ise ühendust otsida. Väga ei tahtnud enam Olgale helistada, sest joptvui, mis sellest kasu on, kui ta lihtsalt tagasi ei helista mulle. Vaatasin mingil põhjusel nende kodukale ja ennäe üllatust! Olga on asendatud Üllega. Kommunikatsioon, alga!

                            Helistan, kurdan muret, saadan eelpool mainitud kirjvahetuse, kus kirjas nii see, et sitakeerajad Vitalid olid Võrust, kui ka see, milline peaks olema lõpplahendus. Päev hiljem helistab veel südamlikum eestikeelne daam ja kurdab, et tema helistab Võrust ja see oli tema poiste kärn. Et saatku ma aga pildid probleemsetest kohtadest ja nemad saadavad laupäeval kella 10-11 vahel A-rühma asja korda ajama. Saadan fotod, kirjutan veel üle, et detailid on kirjavahetuses Tartuga, sh see, et probleemid üldse tekitanud keelebarjäär ei tohiks enam korduda ja sestap oleks vaja emakeelset A-rühma.

                            Kerime edasi reede õhtusse. Sõber ööbis minu juures ning oli just helistanud, et laekub lähiminutitel ja annab alt kella. Alt antakse kella. Selline 'hoian nuppu 20 sekki järjest all, et see värdjas oma trummid ise auklikuks tahaks torgata' kella andmine. 'Väga naljakas, dickweed' mõtlen ma ja lasen enda arvates sõbra sisse. Paar minutit hiljem kostub nii korteri uksekell kui ka trepikoja ukse tilistamine uuesti. Mõistan, et see polnud sõber, kelle sisse lasin, aga samal ajal ust avades ei jõudnud segadusse sattudagi veel, kui vastu vaatasid Vitali 1 (og aknavahetaja selles loos) ja Vitali 5 (rookie).

                            Minu täiesti siiras ja valjuhäälselt välja öeldud tervitus meestele oli 'Türademaa', sest mõistsin, et mitte miski ei lahene. Mehed tulid päev varem, ei taha nõustuda, et nende kärn. Köögis ringi vaadates ei taha nõustuda, et terve sein tuleks teha, kuigi see on kokku lepitud ja nõuavad, et mina omanikule helistaks ja küsiks, et ''miks ei või akna ümber ainult oranži kasti teha ja kuule see kooruv värv ühel pool ja mingi ebatasasus teisel pool, need pole ju üldse meie tehtud, et meie, pljät, ei hakka, pljät, siin teie, pljät kööki remontima, pljät. Ise saadavad mingeid pildikesi, pljät, aga endal on pljät, köögi seinal ju täiesti mitte nende süüna tekkinud probleemid ka pljät.'' Osa pljäte olid liialdatud, aga neid tuli ohtralt. Kõige tipuks hakkasid vennad ise pildistama, et näe, raisk, mis tahavad meid tegema sundida. Pohhui, mitu korda olin rääkinud, et kokkulepe Tallinna Jelenaga oli terve sein ja et foriils tulite valel päeval.

                            Ma vist ei pea lisama, et laupäeval ei tulnud kedagi?


                            Pikk jutt, sitt jutt, tldr, etc. On ainult kaks asja. Esiteks, kuidas türa nad üldse veel firmana elus on, kui sellised kuradi surmavad kommunikatsiooniämbrid iga kuradi sammu tervitavad ja iga kord, kui neil on võimalus midagi teha, tehakse sitta (alates mõõtmisest kuni paigalduseni ja mitte kunagi juhtunud parandustöödeni)?

                            Ja teiseks, käi putsi, Arutech. Kui võimalik, siis vältige.

                            Andestatagu mulle mu prantsuse keel.

                            Over and out.
                            Legend has it that when N'Golo Kante lost his virginity, he immediately won it back again.

                            Kommentaar


                              Helistatakse Elionist/Teliast/mis iganes ta on nüüd, et jou klient sa pead omal paketi vahetama, sest sul on mingi eriti vana pakett ja üleüldse sellist pole enam olemas. Käskisid mul lisakspõhipaketile endale meeldivad kanalid ise välja valida miskist noppekanalite nimekirjast. Valin siis ainukesed mida vaatan, ehk Discoveryd ja Nat Geo. 50-70 senti tükk kah, et tundub nagu mõistlik diil. Helistan neile tagasi. Nüüd siis võtavad mu nimekirja vastu, AGA LISAKS PEATE SELLE LAHEDA 70 EURISE DIGIBOKSI OSTMA. Wtf nagu?! Algul oli jutt, et lihtsalt valin kanalid ja asi korras..nüüd pean juba mingit paska ostma hakkama. Mitte kordagi mulle seletada ka ei osatud, et miks kurat mul uut digiboksi vaja on. Saatsin telefonitsi pikalt ja siis saatsin emailitsi veel kaugemale.
                              Paar päeva hiljem helistavad uuesti, et digiboksi ostma ei pea ja öelgu ma ainult telekanalid...nüüd selgub, et neid kolme kanalit ei saagi eraldi ikkagi valida ja pean ikka mingi paketi ostma.

                              Ühesõnaga minge vit*u elion/telia!

                              Kommentaar


                                Algselt postitas Shparkz Vaata postitust
                                Helistatakse Elionist/Teliast/ .....
                                .....
                                Ühesõnaga minge vit*u elion/telia!
                                Kurat, ma siis eriline dinosaurus kui ma Starmani digiboksi 2010'st aastast saadik kasutan.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X