320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

tarbija/kliendi nutt ja hala

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust
    Sarnased sõnad, kuid erinev tähendus - mäletama, mälestus, tunne, emotsioon jne.

    Inimene hakkab infot salvestama juba (mõne tarkpea arvates) isegi üsas olles. See on nüüd õhukene piir. Kuid esimesest elusekundist alates - sellega võin nõustuda, sest psühhoanalüüsiga võib täitsa edukalt ajas algusesse minna.
    Ehk siis inimene salvestab kõik, mida näeb, kuuleb, tunneb - tajub. Kuid mäletab sellest tibatillukese killukese. Samas, see info on temas kõik olemas.
    Lisaks on inimesel (ütleme siis lapsel) eriline oskus negatiivseid emotsioone n.ö mitte mäletada. Kaitsereaktsioon või midagi sellist, eks.
    See aga ei tähenda, et antud situatsioon, emotsioon ei hakka tema järgnevat elu kujundama. Tobe lugu aga on - inimene ise ei saa aru, millepärast talle näiteks ei meeldi turvatöötajad või rahvarohked kohad.

    Huvitav, kui paljud teist siin suudavad end kolmeseks tagasi mõelda? Pakun ühe ilusa numbri. Enamik ei mäleta isegi paar aasta, päeva tagasi juhtunut, olgugi et meie pea on harjunud seoseid looma.
    Tegelikult võib sõna otseses mõttes öelda, et kolmene ei mäleta m*nnigi. Küll aga...see info on temas olemas (saved as...) jne.


    Millepärast väikesed lapsed kardavad Jõuluvana? Mis on siin seost turvatöötajaga?

    Avalikus ruumis on kõik kehad siis n.ö tunnistajad - süüdistatavale lapsele, kes alles avastab maailma (testib olemasolevat infot, inimesi jne).

    Kirjutasin, et see olukord jääb talle meelde ja sellega kaasnenud emotsioone ta mäletab, sest Mõnu sõnul oli laps ka õhtul endast väljas, mis aitab seda kõike kinnistada.

    Rahareform, 1992. Olin 5 aastane ja mäletan pettumust, kui vanaema rääkis palju minu hoiusel oleva 100 rubla eest oleks kunagi asju saanud osta.
    Augustiputš, 1991. Olin 4 aastane ja mäletan hirmu, sest naabrimees rääkis, et nüüd läheb sõjaks. Jooksin sellest kohe naabripoisile rääkima. Telekast nägin Yeltsint, tanke ja tossavat hoonet.
    Jõulud, 1990. Olin 3 aastane ja mäletan selgelt kuidas vanaema paksud punased kardinad suurest hirmust ette tõmbas, sest ta oli harjutud, et jõule tuleb salaja tähistada. Istusin oma koeraga laua all kartes et venelased viivad meid Siberisse, kui vahele jääme. Laual kann morssi(punasesöstra), mooritud kanaliha, keedukartulid, sült, kausis barbarissikommid, präänikud ja kuusk oli ilgelt väike. Ei mäleta kingitusi või kes seal veel olid aga hirm on siiani meeles.

    Sul on õigus, selline kogemus võib tõesti tema elu/iseloomu/käitumist kujundada ja isegi hirme esile kutsuda.


    Mida me teame:

    Mini-Mõnu pani poes kauba kotti (võimalik,et pikalt planeeritud ja ettekavatsetud kuritegu. Soovitan otsida plaane/skeeme voodi alt)
    Female-Mõnu riidles/keelas/õpetas/kasvatas, et nii tohi juba varem (Mõnu sõnul. Ise kahtlustan kokkumängu ja et tegemist oli grupiviisilise organiseeritud tegevusega, sest pelgalt raadiotööga alimentide raha kokku ei aja).
    "Väidetavalt" Mini-Mõnu ei mõistnud/hoolinud ja omandas selle kuritegelikul viisil, eesmärgiga seda hiljem tarbida, mustal turul realiseerida või trofeena eksponeerida.
    Turvamees tegi oma tööd vastavalt reeglitele (Samas ta ei kasutanud gaasi ja raudu, seega võis ka kambas olla).

    Mõnu võrdleb Stockmanni natsidega, mis näitab selgelt et ta ei suuda adekvaatselt südmust hinnata ning emotsioonid varjutavad tugevalt toimunu analüüsimist või puuduvad tal teadmised ajaloost.

    Nõme olukord tõesti ja inimlikult mõistetav pahameel aga Mõnu kirjeldus püüab luua intsidendist tahtlikult moonutatud pilti. Turvameest ei kutsutud sellele kolmesele, vaid olukorda lahendama. Oleks see kolmene poes üksi viibinud, siis ehk saaks seda nii kirjeldada ja jaurata mingitest kolmeaastastest gängster-lastest, püüdes nii toimunu tõsidust vähendada või naeruvääristada.

    Triloogia "Ocean's 3Y" "Infant Job" ja "Lutt, Sokk ja Kaks Suitsevat Kindermuna." esimene film ilmub aastal 2022. Peaosades: Kevin Spacey as Mini-Mõnu, Omid Djalili as concentration camp guard nr 1 at Stockmann, Peter Franzén as concentration camp guard nr 2 and Merle Palmiste as Female-Mõnu. Guest stars: Steve Buscemi as Pints, Andrew Dice Clay as Papa-Mõnu and Wallace Shawn as Daz-Tissid.

    Filmi valmimist toetas Eesti Filmi Instituut, Kaitseliidu Järva malev, Läti Saatkond, Simon Wiesenthali Keskus, Grossi Toidukaubad ja Kultuurkapital.

    Kommentaar


      Jama olukord muidugi, aga bright side on see, et laps enam poest nii pea midagi ei näppa.

      Kommentaar


        Siin on vaja Mõnul kiirelt sekkuda, pojast on juvefänn sirgumas.

        Kommentaar


          Algselt postitas Pints Vaata postitust
          Triloogia "Ocean's 3Y" "Infant Job" ja "Lutt, Sokk ja Kaks Suitsevat Kindermuna." esimene film ilmub aastal 2022. Peaosades: Kevin Spacey as Mini-Mõnu, Omid Djalili as concentration camp guard nr 1 at Stockmann, Peter Franzén as concentration camp guard nr 2 and Merle Palmiste as Female-Mõnu. Guest stars: Steve Buscemi as Pints, Andrew Dice Clay as Papa-Mõnu and Wallace Shawn as Daz-Tissid.

          Filmi valmimist toetas Eesti Filmi Instituut, Kaitseliidu Järva malev, Läti Saatkond, Simon Wiesenthali Keskus, Grossi Toidukaubad ja Kultuurkapital.
          Ootan juba mõnumeetri hinnangut filmide teemas!
          sigpic

          Kommentaar


            Ühest küljest propsi PPA-le esmaspäeval meiliga saadetud passi ja id kaardi taotlus lahenes nii, et pass oli teisipäeval ja id kaart neljapäeval valmis. Teisest küljest hala sel teemal, et oma ooteaja arvutamise võiksid nad kiiremas korras üle vaadata. Telefonis ette helistades lubati ooteaega 3 minutit, kohale jõudes 5 minutit. Kõlab ju hästi eksole? Peale teenindaja käest numbri saamist tungis hinge kahtlus nähes, et enne mind on 14 inimest. Vahepeal järjekorda vaadates oli ooteaeg liikunud 9 minuti peale. Olles 35 minuti pärast jõudnud siis dokumente kätte saama oli ooteaeg liikunud 19 minuti peale. Kokkuvõtvalt siis ooteaja arvutamine on 6 korda kuni poolteist korda mööda.

            Kommentaar


              Algselt postitas Pints Vaata postitust
              2) Sellest hetkest, kui keegi mainib natse või toob sisse kohatu võrdluse seoses nendega on verbaalne/kirjalik "lahing" juba kaotatud.
              Tegelikult ei pruugi, kui sul on PR-osakonnas endine elukaaslane ja oled ka tegevjuhiga kuskil tööalaselt lõbusalt veini joonud..

              Kommentaar


                ma olen siinkohal Mõnuga nõus, et see oli ikka eriti nõme olukorra lahendamise viis, mis paraku on Eestis normiks. kliendisuhete jokk, mis ei jäta inimlikkusele üldse ruumi. lasta kolmeaastasel(!) endast varas teha ja siis lennata vanemale kraesse... lastele jäävad sellised asjad meelde küll ja hiljem võib teraapiat vajada. kas see oli eesmärk?

                Kommentaar


                  Algselt postitas El President Vaata postitust
                  ma olen siinkohal Mõnuga nõus, et see oli ikka eriti nõme olukorra lahendamise viis, mis paraku on Eestis normiks. kliendisuhete jokk, mis ei jäta inimlikkusele üldse ruumi. lasta kolmeaastasel(!) endast varas teha ja siis lennata vanemale kraesse... lastele jäävad sellised asjad meelde küll ja hiljem võib teraapiat vajada. kas see oli eesmärk?
                  Kas on eesmärk, et kolme aastasele jääb juba nii noorelt karistamatuse tunne külge ja 10 aasta pärast on Kanuti gängis v.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas Nasfal Vaata postitust
                    Kas on eesmärk, et kolme aastasele jääb juba nii noorelt karistamatuse tunne külge ja 10 aasta pärast on Kanuti gängis v.
                    Kui ma ei teaks, siis ma peaks sind Icemaniks. Aga niisama küsides, et kas sa oled mingi debiilik või?

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                      Kui ma ei teaks, siis ma peaks sind Icemaniks. Aga niisama küsides, et kas sa oled mingi debiilik või?
                      Tra kuidas saab nüüd nii tõsiselt võtta väljendit ,,Kanuti gängis v,, jne... Võta nüüd veits vaiksemalt ja isegi kui jäi vale mulje ei pea kohe debiilikuid loopima hakkama. Sina lahmid on okei ja kui teised lahmivad ja sa aru ei saa, siis ei ole?

                      Veits kurb kui isegi su 3 aastasel lapsel on poest tulles rohkem mune kui sul.

                      Kommentaar


                        What.. ainuke asi mis võib-olla üle piiri läks, oli politsei mainimine. Pakun, et kui turvamees või kes iganes tuleks sulle riiulite vahel ütlema, et su laps pani paar üllatusmuna endale kotti, siis mõni ema hakkaks kindlasti bitchima ja kaitsma enda last. Turvamees tuli ja lasi koti sisu ette näidata, so what? Max ülereageering mõnu poolt. See, et laps end õhtul halvasti tundis on pigem positiivne, teab, et tegi midagi paha, õige kah.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas cannuman Vaata postitust
                          Siin on vaja Mõnul kiirelt sekkuda, pojast on juvefänn sirgumas.


                          v oot....fack offff

                          Mõnult jaa max ülereageering ja väga hea, et poiss end halvasti tundis. Niimoodi õpibki. Nasfali jutus point sees.
                          Ela ja tunne, et elad
                          see on kõige lihtsam
                          filosoofia, mis toimib
                          sule silmad ära vaata
                          tagasi, hinga sügavalt ja
                          hüppa üle iseenda varju
                          tule koos minuga.

                          Kommentaar


                            Paljud teist "õige, raisk, nii laps õpibki" üldse kujutavad ette, et milline / kui väike see kolme aastane laps tegelt on? Või kui kuskil peaks kärulaps teil naiste seelikusabast kinni haarama, siis oleks okei reaktsioon laps ja lapsevanem läbi sõimata. Siis, raisk, saab imik õpetuse kätte, et suhtes naist, türa, ei rebita.

                            Kommentaar


                              No jah minu arvates päris okei ei ole ka privas ähvarada kohe hambad sisse lüüa, kui inimesel teine arvamus ja avaldab seda....Ses suhtes Mõnu on ikka max silmakirjalik inimene. Ise teeb kohe igalpool teisi maha ja kui nüüd avaldatakse arvamust lihtsalt foorumis, mis Sulle ei meeldi, suht naljakas on mingi fb messengeri saata ähvardus, et "kui sõna veel siin võtad, löön sulle hambad sisse"....no ma ei tea, chill dude. See sinu ähvardus nagu....ma ei tea, päris mentaliks ka pole vaja nüüd tõmmata, kui teisel teine arvamus.

                              Ja mina jään oma arvamuse juurde, see sündmus on juba nagu möödanik, väike laps sai oma vitsad kätte ja jääb ehk eluks ajaks meelde, et poes asju kotti panna ilma maksmata, ei ole okei. Kui sa nüüd selle minu arvamuse pärast tuled ja lööd mulle hambad sisse, palun väga, tule ja anna. Kuigi ausalt öeldes nagu kogu terve aastate jooksul, mis paska ja valet sa oled minu kohta siin tootnud, eriti need read, mis praegu tootsid. Oleks ma sinusugune, saadaks sulle samad ähvardused v läheks isegi tegude juurde aga ma saan aru, mis seisundis sa praegu need read kirjutasid ja ma pigistan pigem silmad kinni selle koha pealt.
                              Ela ja tunne, et elad
                              see on kõige lihtsam
                              filosoofia, mis toimib
                              sule silmad ära vaata
                              tagasi, hinga sügavalt ja
                              hüppa üle iseenda varju
                              tule koos minuga.

                              Kommentaar


                                ongi ring täis.

                                1. Iceman varastas poest kaupa ja kottis nii omanikku
                                2. Omanik oli pissed ja kottis turvat et see ei suutnud vargust ära hoida
                                3. Turva elas ennast järgmise kliendi, ehk mini-mõnu ja lapse ema peal välja
                                4. Mini-Mõnu ja lapse ema elasid ennast Mõnnari peal välja kodus pärast seda tralli ja ajasid Mõnu vihaseks.
                                5. Mõnu terroriseerib internetis icemani
                                6. Iceman läheb poodi...
                                ....
                                .......

                                Kommentaar

                                Working...
                                X