320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Arsenal

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas metssiga Vaata postitust
    noh kena, et me kõik oleme meditsiiniga ka nii kursis, et paugutame arsti idioodiks.
    olen tänu abielusidemetele piisavalt kursis, et oma väitele kindlaks jääda. Mul naine hoiab meie med tiimi lolluste peale pidevalt peast kinni.

    Kommentaar


      Ebakompetentsus on meditsiinitöötajate kutsehaigus. Mõneti mõistetav ka muidugi, nende aastate jooksul, mil end oimetuks õpitakse, kaob valdav enamus maailmaparanduskutsumusest, mis sujuvalt asendub 'polesulhädamidagi' ja 'külliseäraparaneb' sündroomiga.

      Hästimakstud Londoni vutiklubi arstil samas ei ole hordides pensionäridest hüpohondrikuid uksetaga järjekorras, peaks saama oma töö hästi tegemisele keskenduda küll. Minu maitse jaoks on ka natuke palju neid juhtumeid kus mängija X vigastab kehaosa Y, mille peale klubitohter arvab, et X operatsiooni ei vaja ja küll Y ise ära paraneb, lõpptulemus on ikkagi see, et Y ei parane ise ära ja X kaotab mitmeid-mitmeid kuid oma hooajast, kui lõpuks ikkagi noa alla läheb.

      Üleüldse, meie see nn British Core on ka klubi Injury Core. Jack, Theo, Ox, Welbz, Gibbs, Rambo. Ma ei taha teada palju viimase viie aasta jooksul see kamp kokku laatsaretis redutanud on...

      Kommentaar


        See hästimakstud vutiklubi arst muide hoiab siiamaani sooja ( võibolla isegi käigus) oma general practioneri kohta Manchesteri kliinikus. Ei ta kas igatseb ikka pensionäre ukse taha või pole kindel oma spordimeditsiini karjääris.
        Aga lisaks Coco X ja Y näidetele kasvõi ürituse Peri viimast külmetust antibiootikumidega ravida. Mille peale Per klubi arstid kukele saatis. Ja seda täiesti õigustatult. Sest esiteks antibiots ei aita külmetuse vastu ( kui just pole tegu miski kopsupõletiku või põskkoopapõletikuga juba). Ja teiseks antibiotsi kuuri ajal sporti teha ei või ja kuuri järel peaks ka nädala vahet pidama mõistlik inimene. Mis teeb tegelikult antibiotsi ikka väga viimase häda vahendiks profisportlasele. Muidugi on opakaid nagu Taaramäe, kes närib antibiotsi ka tuuri ajal sõites ja sõidab edasi. Aga üldiselt see ei ole just mõistlik.

        Kommentaar


          Algselt postitas coco Vaata postitust

          Üleüldse, meie see nn British Core on ka klubi Injury Core. Jack, Theo, Ox, Welbz, Gibbs, Rambo. Ma ei taha teada palju viimase viie aasta jooksul see kamp kokku laatsaretis redutanud on...
          Jube jah. Kui tähte närida, siis ma kriipsutaks ainult Rambo sealt listist maha. Ta on ikka üle keskmise vastupidav - vähemalt Arsenali mõistes. Mingi Stoke faktor ei lähe "injury prone" alla.

          Kommentaar


            Algselt postitas malagar Vaata postitust
            See hästimakstud vutiklubi arst muide hoiab siiamaani sooja ( võibolla isegi käigus) oma general practioneri kohta Manchesteri kliinikus. Ei ta kas igatseb ikka pensionäre ukse taha või pole kindel oma spordimeditsiini karjääris.
            Aga lisaks Coco X ja Y näidetele kasvõi ürituse Peri viimast külmetust antibiootikumidega ravida. Mille peale Per klubi arstid kukele saatis. Ja seda täiesti õigustatult. Sest esiteks antibiots ei aita külmetuse vastu ( kui just pole tegu miski kopsupõletiku või põskkoopapõletikuga juba). Ja teiseks antibiotsi kuuri ajal sporti teha ei või ja kuuri järel peaks ka nädala vahet pidama mõistlik inimene. Mis teeb tegelikult antibiotsi ikka väga viimase häda vahendiks profisportlasele. Muidugi on opakaid nagu Taaramäe, kes närib antibiotsi ka tuuri ajal sõites ja sõidab edasi. Aga üldiselt see ei ole just mõistlik.
            Vaevalt arstid seal mertesackerile külmetuse peale antibiootikume pakkusid ja ma ei saa pihta, mismoodi on tervislikum 2-3 nädalat voodis ollaja haigusest nõrkeda, kui võimalik end 4 päevaga antibiootikumidega terveks ravida ja vaikselt peale seda aeroobset teha.
            Mõistlikkust on mõistlik mõõta ikka enesetunde järgi, mitte kalendris pastakaga päevi lugedes.

            Kommentaar


              antbiots ravib ainult põletikku. Ei ravi nohu, köha, palavikku ega muid külmetusnähtusi. Kui põletikku ei ole organismis on antibiots kasutu. Ja seda ütles Wenger ise, et arst pakkus antibiotsi aga Mert ei tahtnud. Hingamisteede külmetushaigusi ravid kõige edukamalt sooja joogi ja rögalahtistiga.

              Kommentaar


                Algselt postitas malagar Vaata postitust
                antbiots ravib ainult põletikku. Ei ravi nohu, köha, palavikku ega muid külmetusnähtusi. Kui põletikku ei ole organismis on antibiots kasutu. Ja seda ütles Wenger ise, et arst pakkus antibiotsi aga Mert ei tahtnud. Hingamisteede külmetushaigusi ravid kõige edukamalt sooja joogi ja rögalahtistiga.

                Sa paned puusalt vist?
                Nohu, köha, palavik tekivad põletiku tagajärjel organismisisese kaitsereaktsioonina, mis kaovad siis, kui põletajatekitajad, viirused või bakterid on kadunud. Viiruste puhul antibiootikumid kasutud, bakterite põhjustatud põletiku puhul efektiivsed.
                Bronhiiti võib home remedy'tega ka rögalahtistiga ravides kuu aega minna, olenedes organismist ja põletikutekitajast, enne paranemist.
                Mina väidan seda, et mitte arst pole loll, et antibiootikumi pakkus, vaid merte, et vastu ei võtnud.

                Kommentaar


                  Pean tunnistama, et olen juba targem meditsiini koha pealt Väga huvitav diskussioon.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas Saint13 Vaata postitust
                    Sa paned puusalt vist?
                    Nohu, köha, palavik tekivad põletiku tagajärjel organismisisese kaitsereaktsioonina, mis kaovad siis, kui põletajatekitajad, viirused või bakterid on kadunud. Viiruste puhul antibiootikumid kasutud, bakterite põhjustatud põletiku puhul efektiivsed.
                    Bronhiiti võib home remedy'tega ka rögalahtistiga ravides kuu aega minna, olenedes organismist ja põletikutekitajast, enne paranemist.
                    Mina väidan seda, et mitte arst pole loll, et antibiootikumi pakkus, vaid merte, et vastu ei võtnud.
                    Noh ma ei kujutanud ette, et peab pikalt lahti kirjutama.
                    Nohu tõesti isegi nimetatakse meditsiinilises kõnepruugis neelupõletikuks aga on sellegipoolest üldjuhul viirusliku tekkega. Ravi rajaneb üldujul platseeboefektil. Kuna ühegi ravimi positiivne mõju pole just tõestatud. Antibiootikumide kohta on näiteks wikis öeldud järgmist :Antibiootikumid ei avalda mingit mõju viirusinfektsioonidele ning seetõttu ei avalda nad mingit toimet viirustele, mis põhjustavad nina-neelupõletikku.[50] Nende ravimite kõrvalmõjud on sageli organismile kahjulikud, kuid sellegipoolest kirjutatakse neid tihti välja.[50][51] Antibiootikumide väljakirjutamise põhjuste hulka kuuluvad inimeste kõrged ootused nende positiivse mõju suhtes, raviarsti soov patsienti aidata ning nende ravimite kahjuliku mõju alahindamine. See üjtib ka normaalsete arstide seisukohaga.
                    Teine Merti haiguse kahtlusalune ehk bronhiit võib olla nii viiruslik kui bakteriaalne. Esimesel juhul on samuti antibiootikumid täiesti kasutud ja pigem nõrgestavad organismi paralleelselt haigusega. Ravi :kodused vahendid, nagu soojad joogid, ravimteed, taimsed rögalahtistid (alteetõmmis, termopsisepreparaadid). Ägedas faasis on soovitatav tubane režiim.

                    Anitbiootikumidega ravi on põhjendatud ja vajalik kui röga on loomult mädane. Siis on tegemist bakteriaalse põletikuga, mis eeldabki antibiootikumide kasutamist. Noh nüüd tekkib küsimus kas Peril oli röga mädane või mitte. Seda me paraku ei tea ja selles osas võisin arstile liiga teha. Sest sel juhul oleks antibiotsid vajalikud. vastasel juhul aga selge overkill ja tegelikult kasutud.

                    Mis puutub 4 päevaga antibiotsiga terveks ravimisse siis see on kahe otsaga asi. Sa saad põletiku välja siva kui õnneks läheb ja kui põletikku üldse on. Aga antibiotsi kuur ise mõjub organismile kurnavalt ja mingi nädal aega oleks mõistlik selle järel füüsilisest koormuses ( ka kergest aeroobsest hoidud). Kõvad mehed taovad nüüd rusikaga rindu, et mul juba 4 päeva järel ju hea olla, et miks kurat ma ennast tagasi hoian. Ja maailm on täis nii profi kui amatöörsportlasi kes uhavad ka laus antbiotsi kuuri ajal trenni edasi teha. Organism pole mu isikliku kogemuse põhjal umbes nädala kuuri järel täisvõimsuse juures ja pooletoobisena trenni tehes on koormus organismile rängem ja ka vigastused kergemad tulema.

                    paneme mõned artiklid ka - need küll lampi googlest otsitud - ei ole nüüd aega siin tervet uurimust teha

                    Täna on Euroopa antibiootikumipäev, mille eesmärgiks on teadvustada, et antibiootikume tuleb tarvitada teadlikult, mõistlikult ja väga ettevaatlikult. Terviseamet on kokku pannud meelespea, mida antibiootikume tarvitades silmas pidada.



                    viimasest artiklist tooks välja veel tsitaadi :
                    antibiootikumide tarvitamine viirusnakkuste põdemis
                    el suurendab oluliselt bakterite
                    antibiootikum-resistentsuse tekkimise ohtu,

                    igal aastal kirjutavad arstid välja tuhandeid ja kümneid tuhandeid antibiootikumi-retsepte
                    viirusnakkuste ravimiseks – ja mitte ainult Eestis – iga arst leiab oma põhjenduse. Igal juhul
                    on selge, et antibiootikumide kergekäelise liigmääramisega eeskätt gripi ja ülemiste
                    hingamisteede muude ägedate viirushaiguste hooaja jooksul antakse järjekordne tõuge
                    bakterite antibiootikum-resistentsuse kujunemisele
                    Novembris tähistatakse esimest korda antibioo­ti­­kumipäeva, kuid mitte selle reklaamimiseks ja populaarsuse kasvatamiseks, vaid rohu varjupoolte tutvustamiseks.


                    ma ei tea kas saab veel rohkem puust ette ja punaseks teha. Kui sellest ka abi pole siis tuleb lihtsalt eriarvamusele jääda.
                    EDIT -PS- kõik tekst on täiesti mu enda poolt kokku otsitud ja kirjutatud ja mu naine ei oma sellega mingit seost. Ehk siis kui millegagi puusse olen pannud on see täiega mu oma lollus

                    Kommentaar


                      buy the ticket, take the ride.

                      Kommentaar


                        Õuõu, hoiab ilusate arstitädide pildid õiges teemas, eksole
                        Legend has it that when N'Golo Kante lost his virginity, he immediately won it back again.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas malagar Vaata postitust
                          Noh ma ei kujutanud ette, et peab pikalt lahti kirjutama.
                          Nohu tõesti isegi nimetatakse meditsiinilises kõnepruugis neelupõletikuks aga on sellegipoolest üldjuhul viirusliku tekkega. Ravi rajaneb üldujul platseeboefektil. Kuna ühegi ravimi positiivne mõju pole just tõestatud. Antibiootikumide kohta on näiteks wikis öeldud järgmist :Antibiootikumid ei avalda mingit mõju viirusinfektsioonidele ning seetõttu ei avalda nad mingit toimet viirustele, mis põhjustavad nina-neelupõletikku.[50] Nende ravimite kõrvalmõjud on sageli organismile kahjulikud, kuid sellegipoolest kirjutatakse neid tihti välja.[50][51] Antibiootikumide väljakirjutamise põhjuste hulka kuuluvad inimeste kõrged ootused nende positiivse mõju suhtes, raviarsti soov patsienti aidata ning nende ravimite kahjuliku mõju alahindamine. See üjtib ka normaalsete arstide seisukohaga.
                          Teine Merti haiguse kahtlusalune ehk bronhiit võib olla nii viiruslik kui bakteriaalne. Esimesel juhul on samuti antibiootikumid täiesti kasutud ja pigem nõrgestavad organismi paralleelselt haigusega. Ravi :kodused vahendid, nagu soojad joogid, ravimteed, taimsed rögalahtistid (alteetõmmis, termopsisepreparaadid). Ägedas faasis on soovitatav tubane režiim.

                          Anitbiootikumidega ravi on põhjendatud ja vajalik kui röga on loomult mädane. Siis on tegemist bakteriaalse põletikuga, mis eeldabki antibiootikumide kasutamist. Noh nüüd tekkib küsimus kas Peril oli röga mädane või mitte. Seda me paraku ei tea ja selles osas võisin arstile liiga teha. Sest sel juhul oleks antibiotsid vajalikud. vastasel juhul aga selge overkill ja tegelikult kasutud.

                          Mis puutub 4 päevaga antibiotsiga terveks ravimisse siis see on kahe otsaga asi. Sa saad põletiku välja siva kui õnneks läheb ja kui põletikku üldse on. Aga antibiotsi kuur ise mõjub organismile kurnavalt ja mingi nädal aega oleks mõistlik selle järel füüsilisest koormuses ( ka kergest aeroobsest hoidud). Kõvad mehed taovad nüüd rusikaga rindu, et mul juba 4 päeva järel ju hea olla, et miks kurat ma ennast tagasi hoian. Ja maailm on täis nii profi kui amatöörsportlasi kes uhavad ka laus antbiotsi kuuri ajal trenni edasi teha. Organism pole mu isikliku kogemuse põhjal umbes nädala kuuri järel täisvõimsuse juures ja pooletoobisena trenni tehes on koormus organismile rängem ja ka vigastused kergemad tulema.

                          paneme mõned artiklid ka - need küll lampi googlest otsitud - ei ole nüüd aega siin tervet uurimust teha

                          Täna on Euroopa antibiootikumipäev, mille eesmärgiks on teadvustada, et antibiootikume tuleb tarvitada teadlikult, mõistlikult ja väga ettevaatlikult. Terviseamet on kokku pannud meelespea, mida antibiootikume tarvitades silmas pidada.



                          viimasest artiklist tooks välja veel tsitaadi :
                          antibiootikumide tarvitamine viirusnakkuste põdemis
                          el suurendab oluliselt bakterite
                          antibiootikum-resistentsuse tekkimise ohtu,

                          igal aastal kirjutavad arstid välja tuhandeid ja kümneid tuhandeid antibiootikumi-retsepte
                          viirusnakkuste ravimiseks – ja mitte ainult Eestis – iga arst leiab oma põhjenduse. Igal juhul
                          on selge, et antibiootikumide kergekäelise liigmääramisega eeskätt gripi ja ülemiste
                          hingamisteede muude ägedate viirushaiguste hooaja jooksul antakse järjekordne tõuge
                          bakterite antibiootikum-resistentsuse kujunemisele
                          Novembris tähistatakse esimest korda antibioo­ti­­kumipäeva, kuid mitte selle reklaamimiseks ja populaarsuse kasvatamiseks, vaid rohu varjupoolte tutvustamiseks.


                          ma ei tea kas saab veel rohkem puust ette ja punaseks teha. Kui sellest ka abi pole siis tuleb lihtsalt eriarvamusele jääda.
                          EDIT -PS- kõik tekst on täiesti mu enda poolt kokku otsitud ja kirjutatud ja mu naine ei oma sellega mingit seost. Ehk siis kui millegagi puusse olen pannud on see täiega mu oma lollus
                          Sesuhtes hea, et sa ise targemaks said seda uurides. Nüüd võrdle seda oma teksti minu omaga ja avastad, et see on sama, ainult viis korda lühem, aga eks oma käega kirjutatud konspektist saab ikka paremini aru.

                          Viirusinfektsioonide puhul kasutatakse ühtesid ravimeid, bakteriinfektsioonide puhul teisi. Ja arstid ei kirjuta neid liiga kergekäeliselt välja. Põletikutekitajate kindlaks määramine võtab tavaolukorras (tavalised inimesed perearsti juures) aega ning arst valib kõige tõenäolisema variandi. Pneumoniasse või bronhiiti on väga võimalik ära surra ja raviga viivitamine on palju suurem risk, kui see, et vale ravimeetod valitud.

                          See nädal peale antibiootikume on rumalus, teist korda ütlen. Enesetunne on tähtis.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas Saint13 Vaata postitust
                            Sesuhtes hea, et sa ise targemaks said seda uurides. Nüüd võrdle seda oma teksti minu omaga ja avastad, et see on sama, ainult viis korda lühem, aga eks oma käega kirjutatud konspektist saab ikka paremini aru.

                            Viirusinfektsioonide puhul kasutatakse ühtesid ravimeid, bakteriinfektsioonide puhul teisi. Ja arstid ei kirjuta neid liiga kergekäeliselt välja. Põletikutekitajate kindlaks määramine võtab tavaolukorras (tavalised inimesed perearsti juures) aega ning arst valib kõige tõenäolisema variandi. Pneumoniasse või bronhiiti on väga võimalik ära surra ja raviga viivitamine on palju suurem risk, kui see, et vale ravimeetod valitud.

                            See nädal peale antibiootikume on rumalus, teist korda ütlen. Enesetunne on tähtis.
                            Mis ise targemaks - üritasin sulle puust ja punaseks ette teha - tavaliselt toimivad argumendid paremini kui tood tsitaadid ja värgid - siis ei öelda et lased puusalt jne.
                            Ausalt mul jäi su tekstis ennem see viiruste puhul ebaefektiivne kahe silma vahele - muidu oleks tekst märgatavalt lühem tulnud.
                            Mis puutub bronhiiti siis jään eriarvamusele - ei ole vaja antibiootikumidega tormata - nüüd lasen küll veidi puusalt kuna pole viis aastat eestis elanud ja ei tea kuidas seal hetkel olukord, aga siin Soomes saab vereanalüüside vastused tervisekeskuses enamasti samal päeval või halvimal juhul järgmise päeva hommikul. Seega üsna kiiresti. Mistõttu normaalne arst määrab antibiotsi ilma analüüsideta siis kui patsiendi kliiniline pilt annab selleks objektiivse põhjuse. Ma linkisin enda meelest üsna mitu artiklit, kus on selge sõnaga kirjas et kergekäeline antibiootikumide määramine on meditsiinis levinud probleem ja eriti levinud on see Lääne-Euroopas. Kohati tuleneb see ka patsientide endi luuludest, kes iga häda peale antibiotsi tahavad ja mõned arstid annavad ka survele kergelt järele. Aga kohati kipuvad arstid ise rabistama ja üle diagnoosima. Su enda jutt bronhiiti ja kopsukasse suremisest on hea näide siin . Kui just haigus pole jõudnud juba kriitilisse faasi siis üldjuhul siiski neisse nii ruttu ei surda ja kui on juba arstile tulekuga niikaua molutatud et kriitiline on siis on ka kliiniline pilt üsna ilmne tavaliselt.
                            Ja mis puutub nädalasse peale biotse siis minu enesetunne ütles küll et miski nädala jooksul ei kannatanud jõusaalis täiega teha - käisin ikka korra päevas proovimas kuidas on juba. Kusjuures tutavad arstid jagavad ka pigem seisukohta, et on kasulikum mitte antibiotsi kuuri järel trenni tagasi tormata. Ilmselt küll taastumiseks vajalik aeg on personaalne. Muidugi saab teha lühema aja pealt ja ilmselt on ka inimesi kes söövad antibiotsi nagu köhakommi ja ei pane tähelegi, et midagi organismis muutub aga noh mul keerab küll kuur jõuvarud kinni.
                            Mis puutub klubi arsti ja Peri siis on paraku info ebatäielik ja selles osas nõustun et võibolla karjusin liialt vara. Kogu küsimus on kas meite arst tegi Perile analüüsid ja tuvastas, et viimasele on vaja antibiotsi või vaatas lihtsalt näkku ja leidis et prooviks. Esimese variandi puhul on jah Per loll aga teise variandi puhul läheb küll kivi arsti kapsaaeda. Ja miskipärast ma kahtlen, et Per, kes jätab igati intelligentse mulje, juhul kui talle analüüsid bakteriaalse põletiku tõestusega nina alla lükatakse loogilisest ravist keelduks.
                            Aga noh see on lehekatkete põhjal järelduse tegemine, millega võisin tõesti tohtrihärrale liiga teha. Samas tema toimetulek Wilshere ja Welbecki vigastustega ei kõrgenda just minu niigi madalat arvamust sellest onust.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas malagar Vaata postitust
                              Ravi rajaneb üldujul platseeboefektil. Kuna ühegi ravimi positiivne mõju pole just tõestatud.
                              Just täpselt seda ütlesin ma viimati Ekvatoriaal-Guinea džunglis sundimatult võrkkiiges oma lemmikasendi sissevõtnud väga heale sõbrale neeger Johnile, kes kurtis külmavärinaid, kõrget palavikku, lihaskrampe ning oli veendunud, et Ebola on lõpuks temani jõudnud. Kindlasti kasutasin ma ka sõnu nagu resistentsus, viirushaigus ning eesnäärme alatalitlus, mis samas sõber Johni karvavõrdki ei kõigutanud. Korduvad kogemused musta mandri soolapuhujatest ravitsejatega, kes iga nohu peale oma tervistavat leotist olid varmad raske raha (või naabri lehma) eest maha müüma, olid Johni muutnud tervise mõistes tuimaks nagu õhtusöögiks pakutud gaselli. Arste ei saa usaldada, oli John veendunud. Ja miks peakski? Kui seesamunegi internet on täis teadjaid, kes panevad distantsilt täpse diagnoosi ning ajalehtedes avaldatule tuginedes ei pea paljuks kohaldatud ravimeetodeid kritiseerida.

                              PS. Hea sõbra Johni näidustused põhjustas muidugimõista eelmisel õhtul tarbitud kahtlast päritolu roostekarva alkohoolne jook ning sümptomid leevenesid juba ööpäeva möödudes, tänan küsimast.
                              sigpic

                              Kommentaar


                                Noh sa rebisid küll väga kontekstist välja tsitaadi

                                Kommentaar

                                Working...
                                X