320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Arsenal

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas marv3llous Vaata postitust
    Ei no mõtted on sul toredad, idealistlikud ja lõppeks ka kindlasti õiged. Aga ma küsin uuesti, et kas me räägime nüüd kõik samast situatsioonist kus Nasri kirjutaks hetkel alla uue lepingu Arsenaliga?
    Kui ta kirjutaks, siis oleks tegu ilmselt rahasumma ootustele vastavaks muutumisega. Ehk punkt 4.

    Kommentaar


      Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
      Hea küll, võtan enda mõttekäigu juppideks.
      1. Olen Samir Nasri, täitsa asjalik mängija, natuke liiga kergelt katki minev. Tahaks midagi võita. Lööd väravaid, oled meeskonna parim, aga klubi uusi mängijaid, mida tegelikult oleks vaja võitudeks, ei soetata.
      Heakene küll siis. Nasri lõi väravaid ja oli meeskonna parim kuskil 3 kuud, kolmandik hooajast. Ülejäänud 6 kuud ja siis kui meeskond vajas kõige rohkem kedagi, kes üles astuks ja toidaks tiimi, polnud Nasrid kusagil. Ilma RvP panuseta oleksime tõenäoliselt CL kohast ka ilma jäänud. Lisaks alsutas Nasri oma lepingumässu juba enne, kui klubil oli üldse võimalik kedagi mängijaturult vaatama hakata.


      Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
      2. Ootad aasta, siis teise, midagi ei muutu ja peale selle tahavad teised vedavad mehed ära minna. Hea küll, saad olla enda meeskonna vaieldamatu liider, aga see sobib umbes Charlie Adamile äkki kusagil Blackpoolis, aga kui sa oled tulnud võõrale maale mängima, siis on sul kaks motivaatorit - raha või võidud. Võite Arsenaliga nii pea ei tule, raha küsid juurde - ei anta. Kes nüüd kelle järgi ootas, tee palun see endale selgeks.
      Klubi ja fännid ootasid Nasri järgi 2 hooaega enne kui härra lõpuks hakkas tema eest raisatud raha, aega ja treeneri usaldust klubile platsil tehtud väärtusena tagasi tootma. Mis puudutab motivaatore, siis paraku ta nii kipub olema jah et 90% tänapäeva jalgpalluritest on vaid lojaalsed rahale. Jälle üks tore kapitalistliku staarikultust propageeriva ühiskonnakoralduse fundamentaalne viga.

      Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
      3. Mida mind siis selle meeskonnaga seob? Avalikkusega tohib suhelda ainult meetodil: "Võidame kõik", "Tahan karjääri siin lõpetada" jne.
      Mis sind oma sõpradega seob, oma koolidega, kaasmaalastega, inimestega?! Selleks et endale leida lojaalsuspunkt ja piisav motivatsioon olla mõistlikult kaua pühendunud ühele klubile, ei pea olema Wengeri üsast sündinud. Tõesti ei pea.

      Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
      4. Lõpuks ütled kusagil, et mulle aitab, tahan minema, sest kusagil silmapiiril terendab võiduvõimalus (Cityga küll maruväike) ja rahavõimalus (Cityga küll marusuur). Ilmselt oleks Nasri jäänud, kui ükski neist võimalustest tal Arsenalis oleks.
      Kogu see saaga taandub lõpuks sellele tasemele, et silmapiiril paistab sheikide raha. Loomulikult palgasõdur nagu ta on, vaatab ja imestab hr Nasri kuidas Shitty pingipoisid teenivad 3x rohkem kui tema. Ja karikad ei ole kuskil kellelegi garanteeritud, me võime vaid eeldada et hetkel on ManUs ja ManCs suurem matemaatiline võimalus karikaid võita kui Arsenalis. Nasri fiasko paraku ei mängi selle vahe vähendamisele kuidagi kaasa. Cvnt.

      Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
      5. Fännid, kes ostavad paar särki ja hooajapileti (mis on sitaks kallis ja läheb suuresti klubile, mis omakorda võitjameeskonda sellest ei koolita juba aastaid ja palgana jõuab ka mängijateni võrdlemisi vähe), hakkavad sind lauludes v*tuks sõimama.
      Cvnt on Cvnt. Fännide pahameel on igati õigustatud. Fännid on peava lõpuks ikkagi need, kes käivad rasket igapäevatööd tehes aastakümneid klubi mängudel ja maksavad kinni tänapäeva superstaaride naeruväärsed palganumbrid ja elustiilid.

      Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
      6. Mida teeksid sina Nasri rollis? Hakkaksid meeletult otsima võimalust klubi ja fännidega suhte silumiseks? Näiteks sinu enda tööl. Ütleme, et palka sulle juurde ei anta ja näiteks töökaaslased on ka imelikud. Kaua sa puhtalt patriotismi pealt sinna jääd?
      Ei ole paraku tippsport üks-ühele võrreldav tehasetööga kuskil Balsnacki liinididel või Rottermani kontorites. Kui ma nühin kuskil kontoris üheksast viieni ja ma arvan et kaastöötajad ei vääri minu seltskonda või ettevõte minu teenuseid selle naeruväärse palga eest, mida nad kipuvad mulle maksma, siis ma saadan nad kuradile ja lähen kuskile mujale, kui see on optsioon. Aga vaata kontoris ei sõltu minu palk sellest, et mind seal pidevalt keskklassi inimesed raha eest vaatamas käivad, inimesed ei loo endale aastakümnete pikkuseid emotsionaalseid seoseid mingite kuradi korporatsioonidega. Jalgpall on sport, meelelahutus ja olid ajad kus klubi särgis väravaid lüüa ja siis röökivate fännide ette pikali viskuda oli iga jalgpalluri unistus.

      Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
      7. Ehk minu hinnangul peaks ikkagi klubi ja fännid tegelema sellega, et mängijad rõõmsad oleksid ja seal mängida tahaksid. Mitte ei pea mängija tegelema sellega, et jumala eest klubi ja fännid õnnelikud oleksid. Mängija annab niigi endast väljakul kõik, kuna 98% olukordadest sõltub tema pingutusest tema karjääri tulevik, aga oled sa kindel, et klubi ja fännid antud juhul ikkagi endast kõik annavad? Pigem on fännidel seisukoht, et alati ollakse neile kõigi poolt võlgu - klubi on võlgu, et nad ei võida ja Nasri on võlgu, et ta tahab teenida seda, mida ta väärt on ehk mida talle reaalselt tööturul pakutakse.
      Sul on ikka kõik sassis, arusaadav. Vist. Täpselt nagu poliitikudki arvavad, et inimesed peaksid olema tänulikud neile, et nad olemas on?! Jalgpalliklubi on olemuselt nagu riik, kes teenib rahvast. Tema eesmärk on anda rahvale võimalikult kena elu, samal ajal neilt võimalikult vähe makse kasseerida. Vastutasuks küsitakse isamaaarmastust. Kahjuks nagu ka meie persekukkunud ühiskonnas ja vigastes riigimudelites, samuti ka jalgpalliklubides, arvavad mõned seltsimehed et jalgpallifänn on selleks, et toita klubi ja eelkõige seda, kes kõrgetest piletihindadest kõige rohkem kasu lõikab. Mängijat. Fännid maksavad kõikide klubiga seotud olevate inimeste palgad, mõtle nüüd korra uuesti kes peab kelle rahulolu eest hoolitsema!?

      Pigem on tänapäeva superstaarikultust nautivad staarihakatised need, kes absoluutselt ei mõista, millises tänuväärses positsioonis nad on ja kellele nad peaksid respekti andma. Ainult mõnda üksiku valitud primadonna komejanti peaks klubid ja fännid taluma, nt Ronaldo viimased paar hooaega ManUs olid üsna naljakad - kuid samas arusaadav et punanina ainus eesmärk oli superstaar rahul hoida. Sarnases olukorras oli Ronaldinho Barcas, kuni lõpuks tema esitused väljakul langesid sellele tasemele, kus tema väljakuvälised tegemised motiveerisid klubi juhtkonda talle üsna kiiresti ja inetult vee peale tõmbama. Nasri ei ole mingi Ronaldo ega Ronaldinho, et fännid või klubi peaksid talle siin mingeid järeleandmisi tegema, põlvili paluma ja tänulikud olema. Ainus kes siis tänulik peaks olema, on mees ise et klubi võttis ta oma tiiva alla, toitis ja haris teda kuni tast lõpuks hakkas saama arvestatav mängija. Aga nagu näha siis see ei ole praegu kaasus, ja sellel põhjusel on mees cvnt. Ja täiesti ehe cvnt. Ja ehedad cvntid tuleb sinna Manchesteri tussukolooniasse saata, seal on neid lademes ja tuleb kiire tempoga juurde.

      Kommentaar


        "Ainus kes siis tänulik peaks olema, on mees ise et klubi võttis ta oma tiiva alla, toitis ja haris teda kuni tast lõpuks hakkas saama arvestatav mängija. Aga nagu näha siis see ei ole praegu kaasus, ja sellel põhjusel on mees cvnt. Ja täiesti ehe cvnt."

        Hahahahaa. Ja mujale siirdudes tulnuks Nasrist keskpärane junn, kes juba praegu peaks mõtlema liinitööle siirdumisele?

        Kommentaar


          Algselt postitas eika Vaata postitust
          "Ainus kes siis tänulik peaks olema, on mees ise et klubi võttis ta oma tiiva alla, toitis ja haris teda kuni tast lõpuks hakkas saama arvestatav mängija. Aga nagu näha siis see ei ole praegu kaasus, ja sellel põhjusel on mees cvnt. Ja täiesti ehe cvnt."

          Hahahahaa. Ja mujale siirdudes tulnuks Nasrist keskpärane junn, kes juba praegu peaks mõtlema liinitööle siirdumisele?
          Kuule katsu nüüd olla veidi. Ainus mida me saame täie kindlusega väita on see, et Arsenal investeeris aega, raha ja usaldust mängijasse kellel tundus olevat piisavalt potensiaal sellise lükke õigustamiseks. Ja nagu näha siis kolmandal hooajal hakkas ka mees temasse investeeritut tagasi tootma. Nii paar kuud.

          Seda mis või kes temast oleks saanud, kui ta oleks jäänud Marseillesse, läinud Bayernisse või tselisse, me ei tea. Ei saa kunagi teadma, seega sellest spekuleerida oleks idiootne. Me teame et ta läks Arsenali, mökutas kaks hooaega, siis tegi korralikud 3 kuud, siis mökutas hooaja lõpuni ja nüüd arvab, et ta on liiga hea et tõsi olla?! Cvnt.

          Kommentaar


            Sama moodi nagu Man City haarab teilt mängijaid, haarate te ise mujalt. Imelik, et Arsenali fännid siis ei virisenud, kui mees Prantsusmaalt raha ja tiitlitega ära meelitati. Oleks võinud juba siis täristada, ilge cvnt küll, et Marseille nii üle lasi.

            Kommentaar


              Algselt postitas eika Vaata postitust
              Sama moodi nagu Man City haarab teilt mängijaid, haarate te ise mujalt.
              Selles konkreetses juhtumis pole City ju milleski süüdi (noh, selles mõttes on, et turu on solkinud sellesordiliste klubide suhkruissid ära ja 90 000 naela nädalas ei ole enam mainimist väärt palgaraha). Aga mida rohkem köhivad, seda toredam. Nasri lihtsalt pole oma lahkumissoovis jäänud väärikaks, samas võimalusi selleks on ju alati olemas olnud. Imestada, et pööbel selle peale vastavalt reageerib, on silmakirjalik.

              Kommentaar


                Miks nii pikalt arutada üldse? Nasri eest peaks saama 25 milli ja Mata peaks saadaval olema 22 milli eest, kaua kurat seda vahetust juba ootama peab??? Asi võib ka nii olla, et Udinese käest saavad kotid taha ja siis ei taha keegi Arsenali tulla.

                Kommentaar


                  Algselt postitas eika Vaata postitust
                  Sama moodi nagu Man City haarab teilt mängijaid, haarate te ise mujalt. Imelik, et Arsenali fännid siis ei virisenud, kui mees Prantsusmaalt raha ja tiitlitega ära meelitati. Oleks võinud juba siis täristada, ilge cvnt küll, et Marseille nii üle lasi.
                  See on aksepteeritav reaalsus, et väiksemad klubid ja liigad toodavad suurtesse liigadesse ja klubidele mängijaid. Selle üle ei ole midagi imestada, fännid saavad sellest samuti aru. Prantsusmaa liiga ei ole paraku Euroopa tippliiga, seega on neil oluliselt raskem võidelda ja konkureerida hiidudega oma tippmängijate alles hoidmisel. Noored väiksemate tippliigade lapsgeeniused korjatakse hästi makstud summade eest kiirelt tippliigadesse ja nii see käib. Kui Chamakh lasi Bourdeaux nn üle ja tuli Bosmaniga Arsenali, oli see ma usun väga mitmel tasemel kohalikele fännidele arusaadavam. Esiteks andis ta klubile 10 aastat teenistust, teiseks küsiti tema eest, arvestades tema lepingu staatust, lihtsalt liiga palju raha. Mida Arsene polnud nõus maksma. Kui samas Bourdeuax fännid oleks marokolase kohta halvustavaid laule laulnud, poleks keegi seda neile pahaks pannud.

                  Algselt postitas elukas Vaata postitust
                  Miks nii pikalt arutada üldse? Nasri eest peaks saama 25 milli ja Mata peaks saadaval olema 22 milli eest, kaua kurat seda vahetust juba ootama peab??? Asi võib ka nii olla, et Udinese käest saavad kotid taha ja siis ei taha keegi Arsenali tulla.
                  Ei olegi midagi aruda. Täpselt nii ongi, 20 milku eest mingu kuhu tahes. 97% tõenäosusega siiski citysse. keegi teda taga igatsema ei jää ja küll keegi asemele tuuakse. Ja kui ei toodagi siis mis seal ikka.

                  Ja üleüldse oleks viimane aeg alaliitude poolt kehtestavatele salary-cap´idele. Ma saan aru et oligarhhid tahavad oma naftamiljarditega supereditoridega footballmanageri mängida aga no kaua võib.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas coco Vaata postitust
                    See on aksepteeritav reaalsus, et väiksemad klubid ja liigad toodavad suurtesse liigadesse ja klubidele mängijaid. Selle üle ei ole midagi imestada, fännid saavad sellest samuti aru. Prantsusmaa liiga ei ole paraku Euroopa tippliiga, seega on neil oluliselt raskem võidelda ja konkureerida hiidudega oma tippmängijate alles hoidmisel. Noored väiksemate tippliigade lapsgeeniused korjatakse hästi makstud summade eest kiirelt tippliigadesse ja nii see käib.
                    No mul on tunne, et siinkohal Arsenali fännid ei saa aru aksepteerivast reaalsusest, et Arsenal on hetkel (mängijate silmis) Man Cityst väiksem klubi, mis toodab Man Citysse mängijaid, mitte enam see kõige rahakam tipp, kuhu püüeldakse. Marseille fännid saavad aru, et Nasrid tahavad ühel hetkel Arsenali, aga Arsenali fännid ei saa aru, et ühel hetkel tahavad Nasrid Man Citysse. Kuigi loogika liikumistest on sama. Või saan ma asjadest valesti aru?

                    edit:
                    Sama teema muidugi selle lausega:
                    Algselt postitas coco Vaata postitust
                    Ja üleüldse oleks viimane aeg alaliitude poolt kehtestavatele salary-cap´idele. Ma saan aru et oligarhhid tahavad oma naftamiljarditega supereditoridega footballmanageri mängida aga no kaua võib.
                    Oleks Arsenalil oma sugardaddy, siis vaevalt sellist lauset fännidelt tuleks, eksole.

                    Kommentaar


                      Tegelikult võiks üldse jalgpallis kehtida tavalise tööturuga sarnane olukord, kus mängija teatab kuu aega enda lahkumisest ette ja kõik. Seejärel saaks ta liituda uue klubiga mingil teatud üleminekuaknal. Turg jääks üleminekutest solkimata ja üldse oleks naljakas.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                        Tegelikult võiks üldse jalgpallis kehtida tavalise tööturuga sarnane olukord, kus mängija teatab kuu aega enda lahkumisest ette ja kõik. Seejärel saaks ta liituda uue klubiga mingil teatud üleminekuaknal. Turg jääks üleminekutest solkimata ja üldse oleks naljakas.
                        Paljudel on ka lepingus punk, kus töötaja ei tohi 6 kuu jooksul konkurendi (või siis sama teenust pakkuva tööandja) juurde tööle minna
                        Eesti koondiste meestele meeldiks see värk. Saaksid puhata tihti.
                        Inimesed, olge valvsad! Ma armastan teid ikka veel! Minu armastus – see on jube ja õudne, seepärast te peategi olema valvsad.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas eika Vaata postitust
                          No mul on tunne, et siinkohal Arsenali fännid ei saa aru aksepteerivast reaalsusest, et Arsenal on hetkel (mängijate silmis) Man Cityst väiksem klubi, mis toodab Man Citysse mängijaid, mitte enam see kõige rahakam tipp, kuhu püüeldakse. Marseille fännid saavad aru, et Nasrid tahavad ühel hetkel Arsenali, aga Arsenali fännid ei saa aru, et ühel hetkel tahavad Nasrid Man Citysse. Kuigi loogika liikumistest on sama. Või saan ma asjadest valesti aru?

                          edit:
                          Sama teema muidugi selle lausega:
                          Oleks Arsenalil oma sugardaddy, siis vaevalt sellist lauset fännidelt tuleks, eksole.
                          Suurused milles City meist üle on, on umbes järgmised: omanike rahakoti suurus, mängijate palkade suurused, ja viimasel ajal(nagu ka seesinane foorum siin elavalt tõestab) aina kasvav gloryhunteritest rahvusvahelise fännibaasi suurus. Sellega asi piirdub.

                          Ilma sheigirahata oleks city mingi suvaline midtabeli klubi ilma igasuguse ajaloo ja apiilita. Kedagi ei huvitaks. See et taevast rahapada järsku alla kukkus, ei muuda asjaolu et esimene karikas üle 50ne aasta võideti just tänu sellele õlirahale. Arsenalil on ikka veidi rohkem ette näidata ja võib juldelt panna Manchesteri ja Liverpooli sugustega ühte suurusjärku. See et otsustati tulevikku panustada ja ehitada endale nullist ja laenurahadega esmaklassiline staadion mille tõttu rahavood vaibusid ja mängijaturul oligarhidelle mõnda aega vastu ei saa hakata, ei tee Arsenali mingist suvalisest palgasõdurite armeest koosnevast meeskonnast mingit pidi kehvemaks.

                          Ja see viimane argument on nii mitmel tasemel mööda, et pisar tuleb silma. Oleks isa vägistaja käiks isegi vägistamas eksole.

                          Inglismaa tänapäeva suurklubide(Arsenal, Manu, pool) ülevõtmine suhkruisside poolt ei oleks üldse ligilähedane tselski või shitty taoliste midtabeli ajaloota virelejatele. Selleks et sitast saia teha pumbati tselsisse meeletu raha, city on selle summa juba vist kordades ületanud ja ikka on sepikul sitamaitse juures. Kusjuures kõigil kolmel tõeliselt suurel klubil on nüüdseks juba võõramaised omanikud olemas, lihtsalt majandusmudelid on veidi teistsugused.

                          Kommentaar


                            Coco, sinu jutust jääb mulje, et Nasri oli ennem Arsenali mingi suvaline mees metsast, kes Arsenali poolt üles korjati ja tegijaks tehti. Päris nii see asi ka polnud. Usu või mitte aga juba Marseille`s oli tegemist väga kõva mängijaga, kes oma heade esituste eest end ka koondisesse murdis. Muidugi on Nasri Arsenalis edasi arenenud aga kes ütleb, et ta seda poleks Marseille`s või mõnes teises klubis teinud? Tegemist on ju veel väga noore mängijaga, kes kindlasti läheb veel ka järgmiste aastatega aina paremaks.

                            Ja pole sellel Prantsusmaa liigal häda midagi. Viimaste aastate jooksul on piisavalt atraktiivseks liigaks muututud, et kõrgelt hinnatud mängijad nagu Yoann Goucruff, Loic Remy, Michel Bastos, Hugo Lloris jne on "suuremate" liigade klubide asemel valinud Prantsusmaa suurklubid.

                            Üldse mitte paha pärast (julgen end väikestmoodi Arsenali "kapifänniks" nimetada) aga see tekst riivas veidi silma.

                            Kommentaar


                              Oot, coco, kas sina ei ole välismaine gloryhunter? Ma ju eeldan, et sa hakkasid neid fännama hetkel, mil nad olid ikka üks Inglismaa tippklubisid? Seda tahtsin ma ka varem küsida, et kas mitte mängijad pole need, kelle arvelt klubid piletihindasid kruvivad, Aasiast reklaamirahasid korjavad ja nii edasi, mitte ei ole selleks sinusugused aastakümneid tribüünidel istuvad ja piletitega eelarvet täitvad fännid?

                              Kommentaar


                                Et see PEAB siis olema kivisse raiutud, et Arsenal ja Liverpool mängivad Meistrite Liigas ja tiitlile ning igasugused Aston Villad ja Man Cityd peaksid aegade lõpuni midtabelis ehk tabeli keksel võmpa imema? Selge. Mul on jällegi selline mure, et kui ma hakkasin jalgpalli fännama, siis Juventus oli ülilahe. Nüüd on mingi Arsenal meist Euroopas edukam. tramistoimub, eksole. Totaalne ebaõiglus ja ma loodan, et varsti hakkab õiglus jälle võidutsema ja mingisugused Arsenalid kaovad Meistrite Liigast ära ja Juventus on igal aastal finaalis.

                                Algselt postitas coco Vaata postitust
                                Suurused milles City meist üle on, on umbes järgmised: omanike rahakoti suurus, mängijate palkade suurused, ja viimasel ajal(nagu ka seesinane foorum siin elavalt tõestab) aina kasvav gloryhunteritest rahvusvahelise fännibaasi suurus. Sellega asi piirdub.
                                Tänapäeva globaliseeruvas jalgpallifänluses on ju väga pohhuj, milline klubi ajalugu on. Ütle suvalisele düüdile, et ta nimetaks 4 klassikalist Inglismaa suurklubi ja kõigil oleks Chelsea valikus. Ka sul. Ainult mingid peerud mainiksid nt Evertoni, eksole.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X