320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Möla auhindade kohta

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Suurim probleem on minumeelest tavainimeste peas üks loosung ,,Eesti jalgpall on mõttetu,, ja see on nii inimestesse siis juurdunud, et väga raske on kohaliku jalgpalli turundada siin. Kui Eesti koondis saab 8:0 korra kaotuse ja täielikult mutta tambitakse ning see tavainimene loeb neid pealkirju, siis tema teadmine aina rohkem kinnistub. Oleks aastal 2012 playoffile järgnenud veel midagi positiivset näiteks klubitasandil vms, siis oleks ehk see lumepall veerema hakanud ja oleks juba mingi vundament laotud olnud. Aga see emotsioon jäi selliseks ühekordseks ning need, kes tol hetkel juba asjaga kaasa tulid eemaldusid sellest samakiirelt.

    Suur miinus on meie rahvusel ka, sest on ju eestlase jaoks elu ja surma küsimus uhke auto ja prežtiisne töökoht ja iphone käes jne ning ta ei tahagi minna kuhugi väiksele külastaadionile seda jalgpalli vaatama kui telekas pakutav on 10x uhkem. See on ehk minu arvamus ja võib olla täiesti vale mõttekäik, aga ilma fancyte staadioniteta me rahvast sinna ei saa ning paratamatult ei ole meil sellist võimekust, et neid ehitada. Ise ikka käin võimalikult palju kodust jalgpalli vaatamas ja enamikel koondisemängudel olen nagu viis kopikat kohal, kuid tavainimesel on asjast täiesti ükskõik ja teda ei tõmba. Võibolla olen pessimist, aga ma väga suurt lootust igasugustel Podcastidel ja muudel turundusnippidel siiski ei näe (kuid neil on kindlasti oma väga oluline effekt).

    Kommentaar


      Algselt postitas telekavaataja Vaata postitust
      Ma sõnastan ehk ebapopulaarse arvamuse, kuid mida niiväga valet j6u1uv4n4 ütles?

      Ärge valesti aru saage, ma armastan jalgpalli, ma armastan eesti jalgpalli ja üritan seda igal võimalusel populariseerida. Need, kes mind teavad, võivad kinnitada.

      Aga laias laastus on Eesti Premium Liiga ühe mängu keskmine publik keskmiselt alla 400 inimese. Vooru peale ca 2000 inimest. Ja kui vaadata näiteks "Silm peale" episoodide vaadatavust, siis ma võingi öelda, et Eesti Premium Liigast hoolib ca 2000 inimest. Ja seegi number on nii suur tänu selgelt alamakstud entusiastide igapäevatööle, millele ei osata korralikku boosti anda.

      Jah, j6ulukas ütles 50-100. Aga see on ikka seesama masendavalt väike number. Kas te arvate, et nüüd norrakas saab suurema vaimustuse osaliseks, kui see number on 400? Või millal meil keegi väljaspool Tallinnat meistriks tuleb? Ses mõttes oli Narva karikavõit väga hea.

      Küsimus on selles, et mida igaüks meist teha saab. Minna staadionile, vedada sõpru, tarbida vastavat meediat, pushida seda...

      Ma olen jõuga läbi surunud projekti Balaball. Pole midagi erilist, aga näitena sobib suurepäraselt. Venekeelne elanikkond on meie (spordi) meediast täiesti eemaldunud. Ja järsku keegi teeb siin vene keeles ja teeb huvitavalt ja kohalikest. Ja siis selle kõige entusiasmi taustal, mul on imelik kogeda inimeste laiskust ja kohati tahtmatust mind aidata. Vahel üks klõps, üks repost, üks share teeb nii suure töö ära.

      Muide mu kaassaatejuht on pärit Venemaalt ja tal on YT kanal maailma jalgpallist. Filmides episoode Ida-Virumaal, Tallinnas on kõik väikesed poisid teda ära tundnud. Nad tarbivad oma meediumit sealt. Aga nende huvi jalgpalli vastu on meeletu.

      Meie jalgpallis (spordis) on hulgi pärle, mis on peidus. Otsime neid koos üles ja arendame spordikultuuri. Hetkel huvitab kohalik sport mingi 1% elanikkonnast.

      Meie jalgpalliliiga on muidugi kallis meile, kuid ärme nüüd liiga pilvedes ka hõlju.
      Kas sa lugesid ta postituse läbi? Vend ei käi mitte kunagi ühelgi mängul, mitte mu**igi ei tea ja lihtsalt lahmib puusalt mis pähe tuleb. See ongi vale.

      Keegi ei hõlju pilvedes, mitte keegi ei arva, et seis on hea. Lihtsalt suvalist sitta pole vaja loopida kui sulle ei meeldi või sul mingi suvaline põhjendamatu vimm on.

      Tüüp tuleb ütleb, et plaanis on mängule minna, andke palun soovitusi - OU KÕIK ON PASK, EGA MA TEGELT ISE POLE KÄINUD NÄINUD, AGA OLEN KUULNUD, ÄRA MINE PASK!

      Debiilne.
      Je suis Nasfal

      Kommentaar


        90ndate lõpus ja eelmise kümnendi alguses sai pea iganädalaselt käidud Tartus Polarise/Delta/Rocki mängudel. Noore poisina oli see minu esimene kogemus meeskondliku spordiala fännamisest. Tartu oli konkurentsivõimeline meeskond, ning mängud Tallinna tippmeeskondade vastu olid kõik tähtsad. Paari aasta pärast mängis Tartu juba tiitlile ja linnarahva huvi meeskonna vastu kasvas üha enam. Tippaegadel oli halli pääsemiseks fuajee ees reaalne trügimine ja järjekorrad ulatasid kaugele uksest välja. See atmosfäär mille tartlased Ülikooli spordihoones tekitasid oli fantastiline, ning olla üks osa sellest oli sõltuvust tekitav. Ühtekuuluvustunne oli tugev ja kui keegi kusagilt saalinurgast hüüdis "võitle Tartu, võitle", siis võis kindel olla, et mõne sekundi jooksul hüüdis seda terve saal. Euromängude ajal hüüti kohati Tartu asemel Eesti ja rahvustunne kasvas. Inimesed olid emotsionaalselt investeeritud sellesse meeskonda. Mäletan isegi seika kus sekund pärast lõpuvilet keegi jooksis platsile ja kohtunikule molli pani. Vaevalt see tollal mõni masendunud gämbler oli.

        Millest ma tegelikult oma ingliskeelsesse postitusse kirjutada ja kurta tahtsin oli see, et taolist tõeliselt köitvat linnadevahelist spordirivaliteeti Eesti jalgpallis ei eksisteeri. See on kurb. Rock vs Kalevi näol sai seda ise kogetud ja oleks äärmiselt meeldiv kui noored tartlastest jalgpallifännid ka midagi sellist kogeda saaksid. Kindlasti on oma võlu ka väiksema ja nõrgema jalgpallimeeskonna toetamisel, kuid enamus meist on siiski Barca mitte Espanyoli fännid. 50-100 numbrid olid lambist pakutud, ning tolles teemas ka kellegi poolt juba korrekteeritud. Seda on rõõm kuulda, et publikunumbrid Eesti jalgpallis tõusevad, aga ma usun, et just konkurentsivõimeline linnadevaheline rivaliteet teeks Meistriliiga huvitavamaks. Kuidas seda saavutada? Kas see on üldse võimalik? No fookin' idea. Mitmel Euroopa jalkaliigal tulevad top4 meeskonda samast linnast/pealinnast?

        Kommentaar


          Algselt postitas j6u1uv4n4 Vaata postitust
          Mitmel Euroopa jalkaliigal tulevad top4 meeskonda samast linnast/pealinnast?
          Millised need Eesti top 4 meeskonda on, kes tulevad samast linnast?
          The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

          Kommentaar


            Algselt postitas Tofoa Vaata postitust
            Millised need Eesti top 4 meeskonda on, kes tulevad samast linnast?
            Flora, Kalju, Levadia, Paide?
            Ilma vutita olla ei saa, vajan, kui õhku ma
            Ei tohi koju küll jääda sa, kui mängib Tammeka

            Kommentaar


              Algselt postitas mjaasa Vaata postitust
              Flora, Kalju, Levadia, Paide?
              Vana hea, vana hea.

              Aga j6uluvana, mis siis saab kui Inglismaa esikolmik on ühel päeval Chelsea, Tottenham ja Arsenal. Sama pask?

              Täna on jõud kogunenud Tallinna, jah, nagu ka muudes eluvaldkondades Eestis, aga samas tulevad teised linnad aina järgi ja kui solidaarsusmehanismid rakenduvad, peaks see vahe veelgi vähenema. Pealegi, Paide võib teoorias ka juba tänavu medalid võita.
              The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

              Kommentaar


                J6u1uka ainuke viga oli negatiivne foon. Aga no selle peale on veidi imelik nii leili minna. Meil on isegi siin foorumis hulgi inimesi, kes ei tea Eesti jalgpallist sittagi ja ei followi kohalikku liigat, kuna ManU/Barca/Bayern/jne. on nummimad. Kas tema postitus peletab selle venna nüüd eemale Eesti jalgpallist? Arvestades seda inglisekeelset postitust, siis vaevalt.

                See, miks j6uluka meelest liiga igav on, põhjendas ta samas lauses ära pmst. Ja olgem ausad see fakt on tõsi. Ja laias laastus ei ole vahet, kas jalkast huvitub 0.2% elanikkonnast või 0.7%. Pealegi, kui ilmad taas sügisemaks lähevad ja tippliigad alustavad, siis liigub see number 0.2 poole once again.
                Instagram

                Twitter

                Eesti Lokomotiv Moskva fännid

                telekavaataja.blogabet.com

                Kommentaar


                  Algselt postitas Stok
                  Keegi võiks selle tõsta publikunumbrite teemasse. Tegelikult on vahet, kas on 0.2% või 0.7%, sest järgmisel aastal, kui ilmad lähevad uuesti ilusaks, siis need ilmatundlikud 0.5% tulevad tagasi ja loodetavasti koos sõprade-pereliikmetega. Me ei saa ju hüpata 50-100 inimese pealt ühe hooajaga 4000 peale? Pealegi, Eestis ei olegi head jalkailma, on kas liiga külm või liiga soe - alati leiab ettekäände, miks mitte mängule minna.
                  Tegelikult ei ole vahet, kas staadionil istub 100 või 400 inimest. Globaalses mastaabis kindlasti mitte. Väga hea, et viimased voorud on head külastavust näidanud. Tuletan meelde, et eelmine aasta kolmandiku ilusast suvest puhati.

                  Oluline on teha kõik selleks, et šokolaad nimega "Premium Liiga" oleks lisaks heale maitsele ka suurepärase ja meelitava ümbrisega. Ja sellised j6uluv4n4 taolised "kliendid" ongi võtmeküsimuseks siin.
                  Instagram

                  Twitter

                  Eesti Lokomotiv Moskva fännid

                  telekavaataja.blogabet.com

                  Kommentaar


                    Minu meelest on oluline vahe kas on staadionil 100 või 400, just isikliku kogemuse põhjal. Kohal olles on see vahemik just see, kus mitte millegist hakkab saama midagi. Pealegi, tõsine sihikindel töö publikunumbrite nimel on ju alles alanud.
                    "I like an aggressive team, I want to see a team that is strong, committed and quick on the break.
                    These are things which Atletico fans have always liked, it helps them identify with and love this shirt."

                    Kommentaar


                      Algselt postitas atleticomadrid Vaata postitust
                      Pealegi, tõsine sihikindel töö publikunumbrite nimel on ju alles alanud.
                      Tahtmata küll kuidagi seda tehtavat tööd alahinnata, kuid selleks läks 25 aastat aega, et publikuga tegelema hakata?

                      Kommentaar


                        Staadionil olles on muidugi vahe. Aga globaalses mõttes on see liiga, kus igal mängul käib alla 500 inimese. Ja kui keegi juba Eesti jalgpalli jälgib, siis ta teab seda ja vaevalt see teda eemale peletab.
                        Instagram

                        Twitter

                        Eesti Lokomotiv Moskva fännid

                        telekavaataja.blogabet.com

                        Kommentaar


                          Aga mis need globaalsed numbrid siia üldse puutuvad?

                          Kommentaar


                            Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                            Tahtmata küll kuidagi seda tehtavat tööd alahinnata, kuid selleks läks 25 aastat aega, et publikuga tegelema hakata?
                            Ühine plaan ehk kogukonnajuhid saavad varsti erinevate klubide juures aasta täis. Sinnamaani tegi ju igaüks kuidas sai ja võis ja ise heaks arvas.
                            "I like an aggressive team, I want to see a team that is strong, committed and quick on the break.
                            These are things which Atletico fans have always liked, it helps them identify with and love this shirt."

                            Kommentaar


                              Algselt postitas Shparkz Vaata postitust
                              Aga mis need globaalsed numbrid siia üldse puutuvad?
                              No siin oli tunda solvumist, et härra santa claus näitab meie liigat kuidagi halvemast küljest välismaalasele kui see tegelikult on.
                              Instagram

                              Twitter

                              Eesti Lokomotiv Moskva fännid

                              telekavaataja.blogabet.com

                              Kommentaar


                                Algselt postitas Nasfal Vaata postitust
                                Suurim probleem on minumeelest tavainimeste peas üks loosung ,,Eesti jalgpall on mõttetu,, ja see on nii inimestesse siis juurdunud, et väga raske on kohaliku jalgpalli turundada siin. Kui Eesti koondis saab 8:0 korra kaotuse ja täielikult mutta tambitakse ning see tavainimene loeb neid pealkirju, siis tema teadmine aina rohkem kinnistub. Oleks aastal 2012 playoffile järgnenud veel midagi positiivset näiteks klubitasandil vms, siis oleks ehk see lumepall veerema hakanud ja oleks juba mingi vundament laotud olnud. Aga see emotsioon jäi selliseks ühekordseks ning need, kes tol hetkel juba asjaga kaasa tulid eemaldusid sellest samakiirelt.

                                Suur miinus on meie rahvusel ka, sest on ju eestlase jaoks elu ja surma küsimus uhke auto ja prežtiisne töökoht ja iphone käes jne ning ta ei tahagi minna kuhugi väiksele külastaadionile seda jalgpalli vaatama kui telekas pakutav on 10x uhkem. See on ehk minu arvamus ja võib olla täiesti vale mõttekäik, aga ilma fancyte staadioniteta me rahvast sinna ei saa ning paratamatult ei ole meil sellist võimekust, et neid ehitada. Ise ikka käin võimalikult palju kodust jalgpalli vaatamas ja enamikel koondisemängudel olen nagu viis kopikat kohal, kuid tavainimesel on asjast täiesti ükskõik ja teda ei tõmba. Võibolla olen pessimist, aga ma väga suurt lootust igasugustel Podcastidel ja muudel turundusnippidel siiski ei näe (kuid neil on kindlasti oma väga oluline effekt).
                                Staadionis nüüd küll asi ei ole.
                                Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.

                                My spell checking is second to nine!

                                Kommentaar

                                Working...
                                X