320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Mm 2018 & 2022

Collapse
This topic has been answered.
X
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas eika Vaata postitust
    Aga too mõni näide, kui VAR on palunud kohtunikul vaieldavat otsust muuta?

    (ega ma pole ka kõiki mänge näinud, äkki on olnud)
    Ma ei ole samuti kõike mänge näinud ning pean tunnistama, et jään praegu näite toomisega hätta. Teisalt ei välista see taolise olukorra tekkimist - see on ju vägagi võimalik?
    Orbitaaljaama öeldu on õige, see omakorda viib järeldusele, et VAR-i eesmärk - aidata kohtunikul vältida selgelt vääraid otsuseid - on mõnikord raskendatud/keeruline ning langetatud otsus võib olla vaieldav.
    Ma olen rääkinud.

    Kommentaar


      Algselt postitas mazz Vaata postitust
      Jep, nõrk argument VARi vastastelt (vt ka Daz Boobi rändid). Absoluutset tõde ei eksisteeri niiehknaa mitte kuskil, aga ega sellepärast kohtud pidamata ei jää. VAR tõmbab veaprotsenti ca komakoha võrra koomale ja see on juba kõva sõna.
      Mina tegin enda rändid ära ca 5-7 aastat tagasi, kui oli teemaks väravajoonetehnoloogia. #lühinägelikud.

      VAR on ilmekalt tõestanud, et kõige suurem küsimärk on see, mis toimub kohtunike kõrvade vahel (tegelikult on vaja kohtunike kvaliteeti tõsta - näiteks - sul vaatab teleka taga neli inimest mingit asja, kuid lõpuks peab ikka väljakukohtunik minema telekast ise asja vaatama. Koomusk.). Tehnika aga paraku seda tegevust ei soodusta - pigem vastupidi (aeg tõestab jooksvalt, et inimkond jääb rumalamaks).

      Ma pakun kõhutunde järgi, et VAR tõstab "õiglust" 0,%-i, sest ka praegu on paljud VARi otsused erinevalt tõlgendatavad (nt Griezmanni, Salahi, Iraani pennud).
      see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

      "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

      "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

      Kommentaar


        Algselt postitas eika Vaata postitust
        Aga too mõni näide, kui VAR on palunud kohtunikul vaieldavat otsust muuta?

        (ega ma pole ka kõiki mänge näinud, äkki on olnud)
        Neymarilt võeti pennal

        Kommentaar


          Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust
          Ma pakun kõhutunde järgi, et VAR tõstab "õiglust" 0,%-i, sest ka praegu on paljud VARi otsused erinevalt tõlgendatavad (nt Griezmanni, Salahi, Iraani pennud).
          Õnneks targemad inimesed ei võta otsuseid vastu kõhutunde pealt.

          Serie A-s oli valeotsuste protsent enne VARi ~5%. Pärast VARi langes see ~0,5% peale.

          Igasugune jauramine VARi vastu on minu jaoks hämminguid tekitav. Jah, asja saab veel tõhusamaks, selgemaks ja kiiremaks ajada, aga tulevikus vaadatakse hooaega 2018/19 tagasi ning mõeldakse, kuidas inglased nii tainad olid ja ajaga kaasas ei käinud. VAR ei ole tulevik, VAR on olevik ja igasugune põhimõtteline VARi vastu olek ... noh, nagu marv kirjeldas, siis omamoodi uue ajastu IQ test.
          The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

          Kommentaar


            Minu usk VAR-i kadus peale Serbia - Šveits mängu kui Mitrovici vastu jäädi penalt andmata. Pole vist liialdus väita, et see oli selle MM-i kõige selgem veaolukord kastis, kus oli ääretult raske mingit tõlgendamisruumi leida.
            "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

            Kommentaar


              Algselt postitas Nahkpea Vaata postitust
              Minu usk VAR-i kadus peale Serbia - Šveits mängu kui Mitrovici vastu jäädi penalt andmata. Pole vist liialdus väita, et see oli selle MM-i kõige selgem veaolukord kastis, kus oli ääretult raske mingit tõlgendamisruumi leida.
              Kui kohtunik teeb väljakul ühe jämeda eksimuse, kas sinu usk kõikidesse kohtinkesse kaob pärast seda? Muidugi eksivad kohtunikud ka VARiga, aga seda 10x vähem kui ilma VARita.
              The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

              Kommentaar


                Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust
                Mina tegin enda rändid ära ca 5-7 aastat tagasi, kui oli teemaks väravajoonetehnoloogia. #lühinägelikud.

                VAR on ilmekalt tõestanud, et kõige suurem küsimärk on see, mis toimub kohtunike kõrvade vahel (tegelikult on vaja kohtunike kvaliteeti tõsta - näiteks - sul vaatab teleka taga neli inimest mingit asja, kuid lõpuks peab ikka väljakukohtunik minema telekast ise asja vaatama. Koomusk.). Tehnika aga paraku seda tegevust ei soodusta - pigem vastupidi (aeg tõestab jooksvalt, et inimkond jääb rumalamaks).

                Ma pakun kõhutunde järgi, et VAR tõstab "õiglust" 0,%-i, sest ka praegu on paljud VARi otsused erinevalt tõlgendatavad (nt Griezmanni, Salahi, Iraani pennud).
                vaidlesin siin jaaniõhtul uberi juhiga samal teemal. ma samuti ei saa aru milleks see VAR kohtunike näol kui nad otsuseid ei tee? need 4 kohtunikku ei ole ju "keegi kusagil Moskvas videoruumis", vaid nad on ju nimeliselt välja toodud, koguni määratud mängule samamoodi nagu mängul kohapeal olevad kohtunikud. Siis kaob ära ka võimalus et kohtunik ei kaaluks võimalust videot vaadata ja et kas Ronaldole anda kollane või punane. Minu nägemus oleks et väljakukohtunik otsustab niipalju kui on tema võimuses ja kui on kaheldavusi, siis sekkub VAR. Lisaks hoiab see aega kokku- kohtunik ei pea mingit videot minema vaatama.
                Catalunya is not Spain!

                Kommentaar


                  Algselt postitas Tofoa Vaata postitust
                  Kui kohtunik teeb väljakul ühe jämeda eksimuse, kas sinu usk kõikidesse kohtinkesse kaob pärast seda? Muidugi eksivad kohtunikud ka VARiga, aga seda 10x vähem kui ilma VARita.
                  Kui kohtunik eksib, siis on see alati mõneti arusaadav. Nad ei pruugi kõike näha nii täpselt ja inimesed on ekslikud. Ma pole kunagi olnud eriline kohtunike siunaja, ma tean, et see on üks tänamatu amet.

                  Aga VAR oleks pidanud sellele olukorrale reageerima. Seal pole absoluutselt mitte mingit vabandust, miks see VAR siis üldse on? Sedasama küsimust on küsinud samale olukorrale viidates ka mitmed praegused ja endised tippmängijad. See oli kui mitte 100%-iline, siis 101%-iline penalti.
                  "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

                  Kommentaar


                    Algselt postitas Tofoa Vaata postitust
                    Õnneks targemad inimesed ei võta otsuseid vastu kõhutunde pealt.

                    Serie A-s oli valeotsuste protsent enne VARi ~5%. Pärast VARi langes see ~0,5% peale.

                    Igasugune jauramine VARi vastu on minu jaoks hämminguid tekitav. Jah, asja saab veel tõhusamaks, selgemaks ja kiiremaks ajada, aga tulevikus vaadatakse hooaega 2018/19 tagasi ning mõeldakse, kuidas inglased nii tainad olid ja ajaga kaasas ei käinud. VAR ei ole tulevik, VAR on olevik ja igasugune põhimõtteline VARi vastu olek ... noh, nagu marv kirjeldas, siis omamoodi uue ajastu IQ test.
                    Eks need nubrid ole erinevalt tõlendatavad nagu ka paljud "kindlad" olukorrad.
                    Taaskord - nii mõnigi pennu võinuks vabalt olla mitte pennu. Jne teised olukorrad.
                    see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                    "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                    "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust
                      Eks need nubrid ole erinevalt tõlendatavad nagu ka paljud "kindlad" olukorrad.
                      Taaskord - nii mõnigi pennu võinuks vabalt olla mitte pennu. Jne teised olukorrad.
                      Seda küll. Aga sellised olukorrad statistikas tõlgendatakse alati väljakul tegutsenud kohtuniku kasuks. Kui on võimalik kuidagi kohtuniku otsust toetada, siis seda ka tehakse.
                      The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Tofoa Vaata postitust
                        Seda küll. Aga sellised olukorrad statistikas tõlgendatakse alati väljakul tegutsenud kohtuniku kasuks. Kui on võimalik kuidagi kohtuniku otsust toetada, siis seda ka tehakse.
                        Julgen kahelda Meedia ja auditoorium on aastakümneid kohtunikke ja nende instantse n.ö töödelnud - see avaldab ikka mõju, kui otsustamiseks läheb.

                        Ja ma kirjutasin pikema teksti, kuid sitane tehnika vedas alt 😁 Dumbjuuser
                        see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                        "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                        "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                        Kommentaar


                          Algselt postitas Nahkpea Vaata postitust
                          Kui kohtunik eksib, siis on see alati mõneti arusaadav. Nad ei pruugi kõike näha nii täpselt ja inimesed on ekslikud. Ma pole kunagi olnud eriline kohtunike siunaja, ma tean, et see on üks tänamatu amet.

                          Aga VAR oleks pidanud sellele olukorrale reageerima. Seal pole absoluutselt mitte mingit vabandust, miks see VAR siis üldse on? Sedasama küsimust on küsinud samale olukorrale viidates ka mitmed praegused ja endised tippmängijad. See oli kui mitte 100%-iline, siis 101%-iline penalti.
                          Endised tippmängijad on varemgi hiilanud oma avaldustega, tundmata reegleid, seega vähemalt minu jaoks see suurt kaalu ei oma.

                          Minule VAR meeldib ja mõistan selle kasutegurit. Kas see on ideaalne süsteem? Ei. Aga kas see on samm edasi? Kindlasti. Tihti jääb mulje, et VARi vastased pole siiani omale selgeks teinud millal ja kuidas seda süsteemi üldse kasutatakse, näiteks Kalkun, kelle jauramine võttis sootuks müstilised mõõtmed.

                          Suur kniks ja kummardus eika ees, et viitsib siin asjakohast teavet jagada ja rahulikult selgitada.

                          edit: kirjutasin millegi pärast esimese hooga mitte Kalkun, vaid Kannik

                          Kommentaar


                            Algselt postitas Pints Vaata postitust
                            Minule VAR meeldib ja mõistan selle kasutegurit. Kas see on ideaalne süsteem? Ei. Aga kas see on samm edasi? Kindlasti.
                            Ma pole VAR-i vastu sugugi. Kui see aitab ilmselged kohtuniku eksimused oma pädevuse piires korrigeerida, siis kes siin ikka selle vastu olla saab. Jätame need 50-50 olukorrad, kus nagunii on tõlgendamiseküsimus, kus üks ütleb, et oli ja teine, et polnud ja kolmas ei oska üldse seisukohta võtta.

                            Kui ühes mängus jätab VAR reageerimata kõige ilmselgemale penaltile (ja ma tahaks kuulda, kuidas keegi suudab selle mitte veaks rääkida), siis see võrdub minu silmis sellega kui väravajoonetehnoloogia ühes mängus streigib ja üks meeskond selle läbi kahju saab. Serbia on vist isegi mingi protesti esitanud, aga no mida sa enam protestid. Nende frustratsioon on muidugi mõistetav, see võis olla see mäng, mis neid play-offist eemale jätab.
                            "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

                            Kommentaar


                              Eks see ütleb ka palju VARi kasulikkuse kohta kui ränt kohtunike teemal on stiilis "ühes mängus jäeti üks penalti määramata"...

                              Kommentaar


                                Tra mis kuradi penalti see veel oli? Iga korner võiks siis anda.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X