Lehekülg 31, kokku 37 EsimeneEsimene ... 21272829303132333435 ... ViimaneViimane
Näidatakse tulemusi 601 kuni 620, kokku 724
    Keisri hull Kasutaja Rohtaed avatar
    Liitus foorumiga
    Dec 2014

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas eika Vaata postitust
    Aga too mõni näide, kui VAR on palunud kohtunikul vaieldavat otsust muuta?

(ega ma pole ka kõiki mänge näinud, äkki on olnud)
    Ma ei ole samuti kõike mänge näinud ning pean tunnistama, et jään praegu näite toomisega hätta. Teisalt ei välista see taolise olukorra tekkimist - see on ju vägagi võimalik?
    Orbitaaljaama öeldu on õige, see omakorda viib järeldusele, et VAR-i eesmärk - aidata kohtunikul vältida selgelt vääraid otsuseid - on mõnikord raskendatud/keeruline ning langetatud otsus võib olla vaieldav.
    Ma olen rääkinud.

naughty by nature Kasutaja Daz Booob avatar
    Liitus foorumiga
    Sep 2003

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas mazz Vaata postitust
    Jep, nõrk argument VARi vastastelt (vt ka Daz Boobi rändid). Absoluutset tõde ei eksisteeri niiehknaa mitte kuskil, aga ega sellepärast kohtud pidamata ei jää. VAR tõmbab veaprotsenti ca komakoha võrra koomale ja see on juba kõva sõna.
    Mina tegin enda rändid ära ca 5-7 aastat tagasi, kui oli teemaks väravajoonetehnoloogia. #lühinägelikud.

VAR on ilmekalt tõestanud, et kõige suurem küsimärk on see, mis toimub kohtunike kõrvade vahel (tegelikult on vaja kohtunike kvaliteeti tõsta - näiteks - sul vaatab teleka taga neli inimest mingit asja, kuid lõpuks peab ikka väljakukohtunik minema telekast ise asja vaatama. Koomusk.). Tehnika aga paraku seda tegevust ei soodusta - pigem vastupidi (aeg tõestab jooksvalt, et inimkond jääb rumalamaks).

Ma pakun kõhutunde järgi, et VAR tõstab "õiglust" 0,%-i, sest ka praegu on paljud VARi otsused erinevalt tõlgendatavad (nt Griezmanni, Salahi, Iraani pennud).
    see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

"joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

"Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

In ya face!
    Liitus foorumiga
    May 2006

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas eika Vaata postitust
    Aga too mõni näide, kui VAR on palunud kohtunikul vaieldavat otsust muuta?

(ega ma pole ka kõiki mänge näinud, äkki on olnud)
    Neymarilt võeti pennal

cantankerous Kasutaja Tofoa avatar
    Liitus foorumiga
    Jan 1970

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas Daz Booob Vaata postitust
    Ma pakun kõhutunde järgi, et VAR tõstab "õiglust" 0,%-i, sest ka praegu on paljud VARi otsused erinevalt tõlgendatavad (nt Griezmanni, Salahi, Iraani pennud).
    Õnneks targemad inimesed ei võta otsuseid vastu kõhutunde pealt.

Serie A-s oli valeotsuste protsent enne VARi ~5%. Pärast VARi langes see ~0,5% peale.

Igasugune jauramine VARi vastu on minu jaoks hämminguid tekitav. Jah, asja saab veel tõhusamaks, selgemaks ja kiiremaks ajada, aga tulevikus vaadatakse hooaega 2018/19 tagasi ning mõeldakse, kuidas inglased nii tainad olid ja ajaga kaasas ei käinud. VAR ei ole tulevik, VAR on olevik ja igasugune põhimõtteline VARi vastu olek ... noh, nagu marv kirjeldas, siis omamoodi uue ajastu IQ test.
    The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

Reservmängija Kasutaja Nahkpea avatar
    Liitus foorumiga
    Mar 2008

Algupärane

Minu usk VAR-i kadus peale Serbia - Šveits mängu kui Mitrovici vastu jäädi penalt andmata. Pole vist liialdus väita, et see oli selle MM-i kõige selgem veaolukord kastis, kus oli ääretult raske mingit tõlgendamisruumi leida.
    "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

Liitus foorumiga
    Jan 1970

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas Nahkpea Vaata postitust
    Minu usk VAR-i kadus peale Serbia - Šveits mängu kui Mitrovici vastu jäädi penalt andmata. Pole vist liialdus väita, et see oli selle MM-i kõige selgem veaolukord kastis, kus oli ääretult raske mingit tõlgendamisruumi leida.
    Kui kohtunik teeb väljakul ühe jämeda eksimuse, kas sinu usk kõikidesse kohtinkesse kaob pärast seda? Muidugi eksivad kohtunikud ka VARiga, aga seda 10x vähem kui ilma VARita.
    The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

pagulane Kasutaja lorenzo avatar
    Liitus foorumiga
    Dec 2003

Algupärane

Mina tegin enda rändid ära ca 5-7 aastat tagasi, kui oli teemaks väravajoonetehnoloogia. #lühinägelikud.

VAR on ilmekalt tõestanud, et kõige suurem küsimärk on see, mis toimub kohtunike kõrvade vahel (tegelikult on vaja kohtunike kvaliteeti tõsta - näiteks - sul vaatab teleka taga neli inimest mingit asja, kuid lõpuks peab ikka väljakukohtunik minema telekast ise asja vaatama. Koomusk.). Tehnika aga paraku seda tegevust ei soodusta - pigem vastupidi (aeg tõestab jooksvalt, et inimkond jääb rumalamaks).

vaidlesin siin jaaniõhtul uberi juhiga samal teemal. ma samuti ei saa aru milleks see VAR kohtunike näol kui nad otsuseid ei tee? need 4 kohtunikku ei ole ju "keegi kusagil Moskvas videoruumis", vaid nad on ju nimeliselt välja toodud, koguni määratud mängule samamoodi nagu mängul kohapeal olevad kohtunikud. Siis kaob ära ka võimalus et kohtunik ei kaaluks võimalust videot vaadata ja et kas Ronaldole anda kollane või punane. Minu nägemus oleks et väljakukohtunik otsustab niipalju kui on tema võimuses ja kui on kaheldavusi, siis sekkub VAR. Lisaks hoiab see aega kokku- kohtunik ei pea mingit videot minema vaatama.
    Catalunya is not Spain!

Liitus foorumiga
    Mar 2008

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas Tofoa Vaata postitust
    Kui kohtunik teeb väljakul ühe jämeda eksimuse, kas sinu usk kõikidesse kohtinkesse kaob pärast seda? Muidugi eksivad kohtunikud ka VARiga, aga seda 10x vähem kui ilma VARita.
    Kui kohtunik eksib, siis on see alati mõneti arusaadav. Nad ei pruugi kõike näha nii täpselt ja inimesed on ekslikud. Ma pole kunagi olnud eriline kohtunike siunaja, ma tean, et see on üks tänamatu amet.

Aga VAR oleks pidanud sellele olukorrale reageerima. Seal pole absoluutselt mitte mingit vabandust, miks see VAR siis üldse on? Sedasama küsimust on küsinud samale olukorrale viidates ka mitmed praegused ja endised tippmängijad. See oli kui mitte 100%-iline, siis 101%-iline penalti.
    "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

Liitus foorumiga
    Sep 2003

Algupärane

Õnneks targemad inimesed ei võta otsuseid vastu kõhutunde pealt.

Serie A-s oli valeotsuste protsent enne VARi ~5%. Pärast VARi langes see ~0,5% peale.

Igasugune jauramine VARi vastu on minu jaoks hämminguid tekitav. Jah, asja saab veel tõhusamaks, selgemaks ja kiiremaks ajada, aga tulevikus vaadatakse hooaega 2018/19 tagasi ning mõeldakse, kuidas inglased nii tainad olid ja ajaga kaasas ei käinud. VAR ei ole tulevik, VAR on olevik ja igasugune põhimõtteline VARi vastu olek ... noh, nagu marv kirjeldas, siis omamoodi uue ajastu IQ test.
    Eks need nubrid ole erinevalt tõlendatavad nagu ka paljud "kindlad" olukorrad.
    Taaskord - nii mõnigi pennu võinuks vabalt olla mitte pennu. Jne teised olukorrad.

Liitus foorumiga
    Jan 1970

Algupärane

Eks need nubrid ole erinevalt tõlendatavad nagu ka paljud "kindlad" olukorrad.
    Taaskord - nii mõnigi pennu võinuks vabalt olla mitte pennu. Jne teised olukorrad.
    Seda küll. Aga sellised olukorrad statistikas tõlgendatakse alati väljakul tegutsenud kohtuniku kasuks. Kui on võimalik kuidagi kohtuniku otsust toetada, siis seda ka tehakse.

Liitus foorumiga
    Sep 2003

Algupärane

Seda küll. Aga sellised olukorrad statistikas tõlgendatakse alati väljakul tegutsenud kohtuniku kasuks. Kui on võimalik kuidagi kohtuniku otsust toetada, siis seda ka tehakse.
    Julgen kahelda Meedia ja auditoorium on aastakümneid kohtunikke ja nende instantse n.ö töödelnud - see avaldab ikka mõju, kui otsustamiseks läheb.

Ja ma kirjutasin pikema teksti, kuid sitane tehnika vedas alt 😁 Dumbjuuser

Eesti koondislane Kasutaja Pints avatar
    Liitus foorumiga
    Jun 2012

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas Nahkpea Vaata postitust
    Kui kohtunik eksib, siis on see alati mõneti arusaadav. Nad ei pruugi kõike näha nii täpselt ja inimesed on ekslikud. Ma pole kunagi olnud eriline kohtunike siunaja, ma tean, et see on üks tänamatu amet.

Aga VAR oleks pidanud sellele olukorrale reageerima. Seal pole absoluutselt mitte mingit vabandust, miks see VAR siis üldse on? Sedasama küsimust on küsinud samale olukorrale viidates ka mitmed praegused ja endised tippmängijad. See oli kui mitte 100%-iline, siis 101%-iline penalti.
    Endised tippmängijad on varemgi hiilanud oma avaldustega, tundmata reegleid, seega vähemalt minu jaoks see suurt kaalu ei oma.

Minule VAR meeldib ja mõistan selle kasutegurit. Kas see on ideaalne süsteem? Ei. Aga kas see on samm edasi? Kindlasti. Tihti jääb mulje, et VARi vastased pole siiani omale selgeks teinud millal ja kuidas seda süsteemi üldse kasutatakse, näiteks Kalkun, kelle jauramine võttis sootuks müstilised mõõtmed.

Suur kniks ja kummardus eika ees, et viitsib siin asjakohast teavet jagada ja rahulikult selgitada.

edit: kirjutasin millegi pärast esimese hooga mitte Kalkun, vaid Kannik

Liitus foorumiga
    Mar 2008

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas Pints Vaata postitust
    Minule VAR meeldib ja mõistan selle kasutegurit. Kas see on ideaalne süsteem? Ei. Aga kas see on samm edasi? Kindlasti.
    Ma pole VAR-i vastu sugugi. Kui see aitab ilmselged kohtuniku eksimused oma pädevuse piires korrigeerida, siis kes siin ikka selle vastu olla saab. Jätame need 50-50 olukorrad, kus nagunii on tõlgendamiseküsimus, kus üks ütleb, et oli ja teine, et polnud ja kolmas ei oska üldse seisukohta võtta.

Kui ühes mängus jätab VAR reageerimata kõige ilmselgemale penaltile (ja ma tahaks kuulda, kuidas keegi suudab selle mitte veaks rääkida), siis see võrdub minu silmis sellega kui väravajoonetehnoloogia ühes mängus streigib ja üks meeskond selle läbi kahju saab. Serbia on vist isegi mingi protesti esitanud, aga no mida sa enam protestid. Nende frustratsioon on muidugi mõistetav, see võis olla see mäng, mis neid play-offist eemale jätab.

Eesti koondislane Kasutaja RealFan avatar
    Liitus foorumiga
    Mar 2009

Algupärane

Eks see ütleb ka palju VARi kasulikkuse kohta kui ränt kohtunike teemal on stiilis "ühes mängus jäeti üks penalti määramata"...

Bavarian Kasutaja Mõmmik avatar
    Liitus foorumiga
    Feb 2010

Algupärane

Tra mis kuradi penalti see veel oli? Iga korner võiks siis anda.

Liitus foorumiga
    Mar 2008

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas RealFan Vaata postitust
    Eks see ütleb ka palju VARi kasulikkuse kohta kui ränt kohtunike teemal on stiilis "ühes mängus jäeti üks penalti määramata"...
    Siis oled väga valesti antud teemast aru saanud.

Edit: esiteks ei saa VAR midagi määrata, tema ülesanne on reageerida seal, kus kohtunik jätab reageerimata või teeb valeotsuse, sellega, et annab kohtunikule märku olukord üle vaadata.

VAR-il ei ole mingit vabandust jätta reageerimata olukorras, kus kohtunik jätab määramata ilmselge penalti. Neil on kõik tehnoloogilised võimalused seal ruumis olemas. Kui seda ei tehta, siis milleks see üldse kõik? Asi pole selles ühes penaltis, vaid kogu VAR-i usaldusväärsuses.

Eesti koondislane
    Liitus foorumiga
    Nov 2001

Algupärane

Tsitaat Algselt postitas RealFan Vaata postitust
    tegelikult neid mänge ja andmata penalteid on muidugi rohkem olnud ehk siis asi alati veel ei tööta. minu maitse jaoks on VAR ka mõned liiga pehmed penaltid andnud.

Algupärane

Miks te sellest VARist omaette teemat ei tee?

Endal tekkisid sellised küsimused. Kas järgmisel eurol näeme VARi? Sinna on muidugi aega aga vaikselt harjume ära sellega aga Uefa sarjades seda järgmine hooaeg veel ei kasutata.

Lisaks seda et VARile tuleb ka aega anda. Ikkagist esimene suurturniir kui eelmise aasta maailmajagude turniir kõrvale jätta.

Samas mingi tõehetk selgub peale grupifaasi kui kaalul juba enam ja mängud lisaajale lähevad. Näiteks kas hakatakse nüüd rohkem ka tähelepanu pöörama penaltiseerias VV liikumisele joonel. Aastate jooksul on seal ikka ebastabiilsust olnud. Mõni kohtunik laseb uuesti lüüa kui VV joonelt välja liikus. Ja ka muus osas. 120 minuti jooksul võib neid VARi olukordi kahe käe sõrmedel kokku lugeda. Ja see võib juba oluliselt mängu mõjutada oma seisakutega.

Omaette küsimus on kohtunikud. MM-l pole ju ainult tippliigade kohtunikud.

Meeskonnaliige Kasutaja orbitaaljaam avatar
    Liitus foorumiga
    Apr 2004

Algupärane

VAR-i jooned ei määra jala tõstmist. Päris peenhäälestusest nüridaks pole ka mõtet minna.

Põrandaalune panustaja Kasutaja telekavaataja avatar
    Liitus foorumiga
    Mar 2004

Algupärane

Sports.ru tegi mingi valiku ilusatest naisfännidest. Iseenesest mitte midagi uut ega erilist, aga mängudevabal päeval on vaja ka midagi vaadata.

Järjehoidjad

Postitamise reeglid

• Sa ei tohi postitada uusi teemasid
  • Sa ei tohi postitada vastuseid
  • Sa ei tohi postitada manuseid
  • Sa ei tohi muuta oma postitusi
  •  
  • BB kood on Sisse lülitatud
  • Emotikonid on Sisse lülitatud
  • [IMG] kood on Sisse lülitatud
  • [VIDEO] code is Sisse lülitatud
  • HTML-kood on Välja lülitatud