320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Publiku juurdekasv Eestikatel

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    #31
    Algselt postitas gianluca Vaata postitust

    Kogu point aga ilmselt ikkagi ennekõike selles:

    Olosuhdepuolella Veikkausliigan suurin huolenaihe taitaa olla se, että kotisohvaa ei mikään voita. Kun katselee lauantaina Canalilta Everton-Liverpool, ManU-Bolton ja Sampdoria-Juventus, sunnuntaina Portsmouth-Tottenham ja AC Milan-Inter, kuinka kummassa siellä välissä jaksaisi vääntäytyä tuuliselle stadikalle seuraamaan paljon heikompitasoista peliä? Varsinkin kun tiistaina ja keskiviikkona saa taas tuijottaa haluamansa Mestarien liigan pelit Viasatilta

    http://blogit.mtv3.fi/lexhollo/2008/09/
    Juha kirjoittaa.

    Valioliigaa pelataan englannissa talvella ja Veikkausliigaa kesällä. Nämä kaksi eivät siis kilpaile keskenään niin suoraan kuten tuosta sai kuvan. Futiksesta tykkäävä katsoo talvella tollosta futista eikä jaksa mennä paikalliseen jää- tai palloiluhalliin katsomaan live-urheilua. Kesällä futiksesta pitävä kyllä löytää tiensä Veikkausliigan peliin jos vain kesäloma ja mökkimatkoiltaan ehtii.

    Kommentaar


      #32
      Wikist leidsin soomlaste maksimumnumbrid, mis on täitsa korralikud:

      Suurimmat yleisömäärät
      Tilanne kauden 2008 jälkeen.
      Yleisöä Ottelu Kausi Huom!
      23 382 HJK–MyPa 1996 Ilmaislippukampanja
      12 850 Lahti–TP-47 2004 Jari Litmasen paluu Veikkausliigaan, ilmaislippukampanja
      12 782 TamU–HJK 2002 Ilmaislippukampanja
      11 817 HJK–TPS 1995
      11 193 Jazz–MyPa 1993
      10 770 HJK–Honka 2006 Joukkueiden ensimmäinen kohtaaminen Veikkausliigassa
      10 720 TamU–Inter 2005 Ilmaislippukampanja
      10 575 Reipas–Ilves 1990
      10 317 HJK–VPS 1998
      10 303 HJK–Jokerit 2000 Ensimmäinen Finnair Stadiumilla pelattu liigaottelu

      tulevik on tunni aja pärast

      Kommentaar


        #33
        Algselt postitas kesa Vaata postitust
        http://www.veikkausliiga.com/Document.aspx?id=33
        Veikkausliiga on suomalaisen jalkapalloilun miesten pääsarja ja samalla pääsarjaa hallinnoiva organisaatio.


        Visio ja arvot

        Veikkausliigan missio, olemassaolon keskeisin tarkoitus, on kasvattaa ja kehittää miesten huippuseurajalkapalloilun suosiota ja kiinnostavuutta lajin pääsarjatasolla Suomessa.
        Veikkausliigan visio on kehittyä Suomen suosituimmaksi urheilusarjaksi ja kiinnostavimmaksi urheilubrändiksi vuoden 2011 loppuun mennessä. Tämä kiteytyy yleisömäärätavoitteeseen, eli tavoitteena on saavuttaa 5000 katsojan ottelukohtainen keskiarvo kaudella 2011.
        Veikkausliiga on toiminnassaan yllätyksellinen, viihdyttävä, yhdessä koettava, rohkea, energinen, ajanmukainen ja kunnioittaa lajia, respect. Tästä kunnioituksesta itse urheilua ja jalkapallon perinteitä kohtaan tulee olla erityisen ylpeä.


        Kas EJL ei võiks ML-le sarnase eesmärgi püstitada?

        5000 külastajat keskmiselt mängule on vast võimatu aga 1000 külastajat ML mängul keskmiselt aastaks 2011 võiks EJL ML üheks peamiseks prioriteediks küll välja kuulutada ja selle nimel tegutsema asuda.

        Veikkausliiga kodukas on muidugi tase, mida tasuks Meistriliiga kodukat tehes eeskujuks võtta.
        Mõistlik ja teostatav eesmärk!
        www.jkkalju.ee
        www.facebook.com/jkkalju

        Kommentaar


          #34
          Vabandust... oleks see vene, saksa, inglise keel saaks miskit aru, aga soome keelest ei miskit...
          Kui keegi teeks lühitõlke oleks õnnelik
          Tundmatu - ehk mida mina ka tean

          Kommentaar


            #35
            Algselt postitas Tundmatu Vaata postitust
            Vabandust... oleks see vene, saksa, inglise keel saaks miskit aru, aga soome keelest ei miskit...
            Kui keegi teeks lühitõlke oleks õnnelik
            Eesmärk 2011. aastaks 5000 fänni keskmiselt mängule saada.
            The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

            Kommentaar


              #36
              Algselt postitas Tundmatu Vaata postitust
              Vabandust... oleks see vene, saksa, inglise keel saaks miskit aru, aga soome keelest ei miskit...
              Kui keegi teeks lühitõlke oleks õnnelik
              Üks väidab, et Veikkausliiga suurim pidur pealtvaatajate arvu kasvuks on TV, millest hea tuulise ja külma ilmaga tugitoolis lesides Canal+-st Premieri jm. tippvutti vahtida, teine arvab, et pole probleemi kuna Veikkausliiga Premieri jt tippliigade hooajaga ei kattu ning suvel kui puhkus ja mökki külastamine ei ole takistuseks on võimalik mänge külastada küll.

              Kommentaar


                #37
                Algselt postitas Tofoa Vaata postitust
                Eesmärk 2011. aastaks 5000 fänni keskmiselt mängule saada.
                Aitäh, tõesti, aitäh!

                Kommentaar


                  #38
                  Jah kallis Aadu&Co kuna sind erutavad nii Hitler kui ka juudid, siis usun, et sa tõesti ei tohiks mind sallida, sest ma nimelt vihkan sinusguseid kiilakaid pudruajusid.
                  On ainult üks klubi - TARTU TAMMEKA!
                  I don’t care what you think of me!
                  Unless you think I’m awesome – in which case, you’re right! Carry on…

                  Kommentaar


                    #39
                    Algselt postitas Kebab Vaata postitust
                    Jah kallis Aadu&Co kuna sind erutavad nii Hitler kui ka juudid, siis usun, et sa tõesti ei tohiks mind sallida, sest ma nimelt vihkan sinusguseid kiilakaid pudruajusid.
                    oleks Aadu&Co vaid kiilakas
                    FC Flora

                    Kommentaar


                      #40
                      Nii väikene kritseldus ka minu poolt selle ERRi spordiportaali artikli jätkuks.

                      Mina ei näe, et see artikkel nüüd nii mustades toonides oleks olnud. Vaadakem kasvõi viimast kahte lõiku, mis olid pigem positiivsed. Artikli hea külg oligi see, et piisavalt oli antud erinevatele osapooltele sõna. Samas jah tublid on need, kes jõudsid artikli lõpuni lugeda. Tavaliselt jõutakse sügavamalt keskenduda 3-4 esimesele lõigule. Loomulikult ei saa ka mina kõige kirjutatuga päri olla, kuna mõned situatsioonid olid ehk tõesti tiba kontekstist välja kisutud ja utreeritud. Kindlasti ka kirjutamisstiil ja maailma asjadest arusaamine on autoril kujunenud varasema elu ja töö käigus, ent Tarvet pean mina siiski suhteliselt ausaks ja objektiivseks kirjutajaks.

                      Ent mõnikord olen tahtnud ka ise mõnede fännide kohta paar kurja sõna öelda, ilmselt kartusest muutuda rahvavaenlaseks pole seda teinud. Nii on mul olnud mõningaid etteheiteid ka fännide "suure kolmiku" Kalju, Flora ja Levadia esindajatele. Edaspidi parandan end, kuna kitsaskohad tuleb jõuga laiaks astuda, et need siis kiiremini paraneks ja mädanema ei läheks.

                      Mis puudutab seda Leedu näidet, et negatiivsest üldse ei kirjuta, siis see pole ka päris õige. Kui tavainimene loeb ainult kiidulaulu ja siis tuleb staadionile ja saab positiivse elamusele lisaks ka negatiivset kogemust, siis võib hakata see negatiivne pilt liikuma veelgi enam suust suhu, mis teadagi on võimsaim meediarelv. Samas hakataks enam ka kahtlema kajastavas meedias ja jalkaürituste korraldajate aususes ja siiruses. Sestap ma täielikku keeldu negatiivsetele kirjutistele ei paneks, samas peaks suutma tekitada olukorra kus negatiivse alltoonidega lugude kõrval domineeriksid positiivsed lood. Praegusel ajal ongi ju tegelikult sport vist ainus eluvaldkond, millest saab positiivseid lugusid kirjutada ja mis saab positiivset sõnumit raskel ajal kanda.

                      Keegi ei takista ükskõik kellel siin foorumis kirjutada valmis endapoolne arvamusartikkel/autorilugu, mis oleks korralikult kirjutatud ja hästi argumenteeritud ning saata see vastusena ERRi spordiportaali artiklile. Usun, et neil oleks isegi selle üle hea meel. Ei tohi aga asuda otse rünnakule, et eelmine artikkel oli vale (mida ta tegelikult ju otseselt ei olnud) ja sellist asja poleks üldse tulnud avaldada, vaid viisakalt/tsiviliseeritult vastanduda eelmisele artiklile ja tuua välja kui palju positiivset tegelikult on. Minu pärast võiks seda kirjutada kasvõi Kuno, kuna siis on lugejal aru saada selge positsioon kust see artikkel on tulnud ja keda esindab. Samas klubijuhina on Kunol ka selge ja autoriteetne maine. Lisaks saab kõrvalteemana tuua näiteid Kalju igapäevaelust tribüünidel ja mujal. Samas võib seda teha ükskõik kes. Hakake aga kirjutama.

                      Kui tahame, et oleks enam positiivseid lugusid meedias fännide kohta, siis peame ise ka selle nimel natukene tööd tegema. Esmalt olema viisakad tribüünil (muidugi mitte tennisepublik, head lorilaulud ja hüüded käivad asja juurde, ent tuleb tunnetada piiri millest üleminek oleks taas allikas halbadele uudistele (parima selleaastase fännielamuse sain ma Tammeka fännide poolt, vaadake nende teemat, sealt ka minu poolt pikem kirjutis, neid tasuks praegu ehk küll esile tõsta)), kandma seda sõnumit igapäevaelus suheldes teiste inimestega, kirjutama ja kommenteerima jalgpalli positiivse külje pealt. Kuno ju ka üksi ei jõua... Mina vaikselt püüan asja oma kanaleid pidi pushida, proovige teie ka. Igaühel meist on ju mingi oma mõjupiirkond.

                      Kui võtta teemaks siin arutletud Kojamehe personaalküsimus, siis ajakirjaniku seisukohast ma ei leia hetkel kedagi, kes oleks väljapaistvam fännide eest kõneleja. Samas pean nõustuma mitme Koja välja toodud punktiga, kuigi taas mitte kõigiga. Suurim mure minu jaoks on aga, et klubide fännklubidel või Meistriliiga fännidel üldisemalt ei ole tekkinud väljapaistvat eestkõnelejat, kelle poole ajakirjanik saaks esmajärjekorras pöörduda, teades, et saab sealt adekvaatse ja sisuka vastuse ja kes samas ikkagi esindaks fännide ringkonda. Kunnil sisuliselt kunagi oli võimalus selliseks tegelaseks tõusta, ent paljugi sellest on ta ka ise maha mänginud. Kasvõi see Senaatoriga korraldatud fiasko Reporteri eetris. (Kunn, mul ei ole isiklikult sinu vastu midagi, nii igaks juhuks mainin ) Kuidas aga olukorda lahendada? Pakkuge mõtteid, sest eestkõnelejat, kellele ajakirjanikud saaksid esmalt helistada ja infot ning arvamusi küsida, oleks väga vaja. See inimene peaks olema ka suhteliselt sõbralik kõigi fänniühendustega.

                      Kui antud teemal tuleb täpsustusi ja mõtteid panen ikka kirja. See siin sai ühe kiire jutiga kirjutatud.

                      Lõpetuseks tahtsin öelda, et mulle väga meeldib see eemärk - aastaks 2011 igal klubil Meistriliigas keskmiselt 1000 fänni tribüünil. Ehkki selle saavutamine kõigi poolt oleks tõenäolisem ehk 2012 aasta jooskul. Aga eesmärgi püstitus on hea ja selles suunas peaksid klbuid ju tegelikult juba praegu tööle hakkama.

                      Kommentaar


                        #41
                        Väga õige Steiv! Mul teglikult natuke hea meel, et selline arvamuslugu errsport portaalis ilmus, see käivitas elava arutelu. Oskaksime me kõik siit nüüd järeldusi teha ja kitsaskohtadega edasi töötada, oleks super.

                        Nagu paljud eeskõnelejad juba ütlesid...õpime vigadest ja keskendume edaspidi positiivsele.
                        "Parim kättemaks on mitte muutuda oma vastase sarnaseks" - Marcus Aurelius
                        www.facebook.com/jkkalju

                        Kommentaar


                          #42
                          Mis mulle meeldib on see, et foorumis vahest saab ka üdini asjaliku arvamust lugeda

                          Nagu öeldakse: POLE HALBA ILMA HEATA!!! Ega selline vanasõna pole tühja koha pealt ju tekinud....
                          www.jkkalju.ee
                          www.facebook.com/jkkalju

                          Kommentaar


                            #43
                            Väidetavalt maksab EJL igale meistriliiga klubile praegu igakuist toetust 40000 krooni. Praegusel juhul läheb see raha vastavalt klubidele kas mitteamatöörmängijate tasustamisele, infrastruktuuri ülalpidamiseks ja nii edasi. See kõik on väga õige ja tore, kuid mõnes mõttes pole selline rahakulutamine kuigi jätkusuutlik- on ju tegu ühekordse toetusega, millest pikas perspektiivis kasu ei ole.

                            Samas võiks selle raha ju suunata reklaamindusse- iga klubi saaks igakuiselt 40 000 krooni eest hüvitust oma reklaamikampaania eest. Kes reklaami ei tee, see raha ei saa (klubidel peaks olema korralikult vormistatud paberimajandus näitamaks, et nad kasutavad seda raha ka päriselt reklaami tegemiseks). See peaks potensiaalselt ärgitama meeskondi reklaami tegema, mis oleks neile ka pikas perspektiivis kasulik- reklaam tähendaks rohkem publikut staadionil, suurem publikuhuvi tähendaks samas suuremat meedia ja sponsoritepoolset huvi.

                            edit: Või mõtlen ma liiga naiivselt?

                            Kommentaar


                              #44
                              Algselt postitas eika Vaata postitust
                              Väidetavalt maksab EJL igale meistriliiga klubile praegu igakuist toetust 40000 krooni. Praegusel juhul läheb see raha vastavalt klubidele kas mitteamatöörmängijate tasustamisele, infrastruktuuri ülalpidamiseks ja nii edasi. See kõik on väga õige ja tore, kuid mõnes mõttes pole selline rahakulutamine kuigi jätkusuutlik- on ju tegu ühekordse toetusega, millest pikas perspektiivis kasu ei ole.

                              Samas võiks selle raha ju suunata reklaamindusse- iga klubi saaks igakuiselt 40 000 krooni eest hüvitust oma reklaamikampaania eest. Kes reklaami ei tee, see raha ei saa (klubidel peaks olema korralikult vormistatud paberimajandus näitamaks, et nad kasutavad seda raha ka päriselt reklaami tegemiseks). See peaks potensiaalselt ärgitama meeskondi reklaami tegema, mis oleks neile ka pikas perspektiivis kasulik- reklaam tähendaks rohkem publikut staadionil, suurem publikuhuvi tähendaks samas suuremat meedia ja sponsoritepoolset huvi.

                              edit: Või mõtlen ma liiga naiivselt?
                              Väga õige mõte, olen kindel, kui nad teeksid selle 40 000.- eest reklaami siis saaksid ilusti selle publiku pealt tagasi ja enamgi veel.

                              Kommentaar


                                #45
                                Selline mote, et kas klubidel ei tasuks naiteks oma noormangijaid kasutada piletite müümiseks? Suvi on ju tulemas ja ma arvan, et leiaks küll poisse naiteks oma trennist kes suvetood tahaks teha. Poisile voiks anda uks patakas pileteid hinnaga u 20 eeki, mis on imevaike aga ma arvan et muuks Eestis paar korda rohkem kui 50 kroonised hirmkallid piletid . Poiss voiks naiteks koik raha mis teenib piletite pealt endale jatta. Paar sotti ikka teeniks voi mis? Klubi saaks pealtvaatajate arvu suuremaks ja voibla need inimesed tuleks isegi tagasi uuesti .

                                Jätse ja lehti jne müüakse nii ju igal pool seega, miks mitte pileteid?



                                Jalka imagost: No selleks voiks midagi heategevusega seotut teha naiteks. Ma maletan, et kunagi mangis Floora mingisuguste vangidega (kas nad teevad seda siiamaani?) Voiks olla naiteks mang Kalju - Levadia voi mis iganes klubide vahel AIDSi, vähi, ülemaailmse nälja, kliimasoojenemise ja terrorismi vastu ja koik piletitulud lahevad 100% heategevusele. Jumala kindlalt kirjutatakse sellest ja publikut tuleks kah rohkem.



                                On need motted teostatavad ja mottekad voi ajasin ma nuud vaga lolli juttu?

                                Kommentaar

                                Working...
                                X