320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Kohtunikud madalamates liigades

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas kaups Vaata postitust
    Oleneb mida ja kuidas...
    ma võin omavahel rääkida kasvõi prostituutidest ju? see ei ole keelatud! senikaua kuni ma teistekohta midagi ei ütle!? Ma saan aru kui oleks kohtuniku otsust kritiseerinud vms

    Kommentaar


      Algselt postitas in-the-stone Vaata postitust
      ma võin omavahel rääkida kasvõi prostituutidest ju? see ei ole keelatud! senikaua kuni ma teistekohta midagi ei ütle!? Ma saan aru kui oleks kohtuniku otsust kritiseerinud vms
      Meeskondlikud jutuajamised peavad jääma samuti normaalsuse piiridesse. Kui meeskonnakaaslased omavahel ropendavad ja sõimavad üksteist, siis on kohtunikul neid õigus karistada hoiatusega. Kõik kuulub Fair Play põhimõtete alla. Praegusel juhul kohtunik võibolla arvas, et need kommentaarid tundusid tema jaoks halvustava ja kritiseeriva tooniga, sellepärast ka selline otsus....

      Kommentaar


        Algselt postitas in-the-stone Vaata postitust
        Selline loll situatsioon oli täna kas õige/Vale loodan teilt kuulda.
        Lugu järgmine !
        Oli yx tavaline mäng 2 võistkonda ja 1 EJL Kohtunik!
        Ja siis mina ja minu meeskonna kaaslane hakkasime arutama yhte olukorda mänguajal, nimelt kus vastane oli suluseisus ja kohtunik vilistas ilusti suluseisu ära ja siis keset mängu minu meeskonna kaaslane kysis kas oli ikka suluseis ma ytlesin et oli jah umbes 5-7 m! siis ta ytles selge ja jooksis minema! Aga PEale seda kui jooksma hakkas Vilistas kohtunik ja kutsus meid mõlemaid enda juurde, ja lausus järgmist :
        " Kui te veel omavahel räägite (meeskonna kaaslased) siis te saate mõlemad kollased!"

        Sellepeale tuleb kysimus, kas siis omavahel ei või sellest aastast liigades rääkida? Või milles see asi on?!
        Loodan saada vastust kas kohtunikul oli õigus või mitte?!


        Aitähh!
        Arvan et alustada tuleb sellest kuidas defineerida mõiste "kohtunik". Kahjuks eesti keeles nii õigusemõistjat kohtusaalis kui ja vahemeest väljakul nimetatakse kohtunikuks. Inglise keeles aga need samad mehed on judge ja referee et siis vahe on ilmselgem. Eks paljud meie noorkohtunikud ei oska seda vahet teha ja arvavad et nemad ongi "Jumalad" platsil ja mänguplats on kohtusaal. Kui suudame õigesti sõnastada probleemi küll tuleb ka lahendus.

        Erilist tähelepanu väärivad "sigatseja" kohtunikud kes tahtlikult valivad ühe poole, kellele abiks olla.

        Et siis oleks hea aru saada kas see mees, kes suu tahtis kinni panna on ebapädev või "sigatseja".

        Kommentaar


          Algselt postitas Andrei12ka Vaata postitust
          Arvan et alustada tuleb sellest kuidas defineerida mõiste "kohtunik". Kahjuks eesti keeles nii õigusemõistjat kohtusaalis kui ja vahemeest väljakul nimetatakse kohtunikuks. Inglise keeles aga need samad mehed on judge ja referee et siis vahe on ilmselgem. Eks paljud meie noorkohtunikud ei oska seda vahet teha ja arvavad et nemad ongi "Jumalad" platsil ja mänguplats on kohtusaal. Kui suudame õigesti sõnastada probleemi küll tuleb ka lahendus.

          Erilist tähelepanu väärivad "sigatseja" kohtunikud kes tahtlikult valivad ühe poole, kellele abiks olla.

          Et siis oleks hea aru saada kas see mees, kes suu tahtis kinni panna on ebapädev või "sigatseja".
          Jutt oli lihtne !~Minu teammate kysis kas vastane oli tglt ka sulus minu vastus talle jah 5-7 m ja siis oligi kõik ! kohtunik tuli sõimama et tal on siiber ja blablabla

          Kommentaar


            Algselt postitas in-the-stone Vaata postitust
            Jutt oli lihtne !~Minu teammate kysis kas vastane oli tglt ka sulus minu vastus talle jah 5-7 m ja siis oligi kõik ! kohtunik tuli sõimama et tal on siiber ja blablabla
            , ei ole jah see jutt, mille eest kaarti anda või platsilt minema saata. Kui referee mängutulemust mõjutada ei tahtnud siis tõenäoliselt oli "halva enesehinnanguga, ebapädev".

            Kommentaar


              Algselt postitas Andrei12ka Vaata postitust
              , ei ole jah see jutt, mille eest kaarti anda või platsilt minema saata. Kui referee mängutulemust mõjutada ei tahtnud siis tõenäoliselt oli "halva enesehinnanguga, ebapädev".
              ja pealeselle , oli yx otsus veel ebaselge ! tagasisööt oli meie väravavahile kes lõi palli puhtaks ja vastane libistas korgid eees hyppeliigestesse ja meie väravavaht sai kollase :O !
              Need kohtuniku paberid tulevad liiga kergelt inimestele kätte

              Kommentaar


                Algselt postitas in-the-stone Vaata postitust
                ja pealeselle , oli yx otsus veel ebaselge ! tagasisööt oli meie väravavahile kes lõi palli puhtaks ja vastane libistas korgid eees hyppeliigestesse ja meie väravavaht sai kollase :O !
                Need kohtuniku paberid tulevad liiga kergelt inimestele kätte
                mille eest kollane oli vv'le (ametlikult)?
                kas asi oli karistusalas?

                Kohtunike ja mängijate suhetest ütlen lühidalt, et kohtunik peaks olema koostööpartner, kes koos mängijatega muretseb selle eest, et mäng oleks aus ja võidaks parim. Ja peale mängu läheksid kõik normaalse tujuga koju. Ma olen sügavalt veendunud, et Eesti kohtunikud on erapooletud. Pigem on mängijad need, kes rikkuvad rohkem Ausa Mängu põhimõtteid. Kordades rohkem. Ühte/kolme meest on lihtsam petta (simuleerimised, varjatud nügimised, solvavad sõnad, möödaläinud olukordades tagasitegemine jne).

                in-the-stone: selles konkreetses olukorras ilmselt kohtunik kuulis midagi valesti. Olen tihti näinud olukordi, kus kohtunik teeb mingi otsuse, mis tundub mängijatele vale otsusena. Mängijad hakkavad omavahel kõva häälega seda arutama ja kohtunikku maha tegema. Kõik näib, nagu oleks tegu tiimikaaslaste diskussiooniga. Aga eesmärk on kohtunikus süümekaid tekitada vms. See ei ole Fair Play. Tuleb mängu mängimisega tegeleda. Äkki tundus kohtunikule olukord sellisena, in-the-stone?!

                Kommentaar


                  Algselt postitas dedmoroz Vaata postitust
                  mille eest kollane oli vv'le (ametlikult)?
                  kas asi oli karistusalas?

                  Kohtunike ja mängijate suhetest ütlen lühidalt, et kohtunik peaks olema koostööpartner, kes koos mängijatega muretseb selle eest, et mäng oleks aus ja võidaks parim. Ja peale mängu läheksid kõik normaalse tujuga koju. Ma olen sügavalt veendunud, et Eesti kohtunikud on erapooletud. Pigem on mängijad need, kes rikkuvad rohkem Ausa Mängu põhimõtteid. Kordades rohkem. Ühte/kolme meest on lihtsam petta (simuleerimised, varjatud nügimised, solvavad sõnad, möödaläinud olukordades tagasitegemine jne).

                  in-the-stone: selles konkreetses olukorras ilmselt kohtunik kuulis midagi valesti. Olen tihti näinud olukordi, kus kohtunik teeb mingi otsuse, mis tundub mängijatele vale otsusena. Mängijad hakkavad omavahel kõva häälega seda arutama ja kohtunikku maha tegema. Kõik näib, nagu oleks tegu tiimikaaslaste diskussiooniga. Aga eesmärk on kohtunikus süümekaid tekitada vms. See ei ole Fair Play. Tuleb mängu mängimisega tegeleda. Äkki tundus kohtunikule olukord sellisena, in-the-stone?!
                  ei saa sulle vastu vaielda! Vb tundus aga see diskussioon kestis kaks lauset (kas oli suluseis? vastu ei ) kõik ! ja viga tehti karistusalas väravavahile . Ei tea veel mille eest protokolli pole üleval ei oska öelda mille eest aga kujutan ette et midagi väga rumalat, kuna väravavaht ei öelnud yhtegi sõna selle olukorra ajal ega midagi

                  Kommentaar


                    Õnnestus täna vilistada ühte noortemängu ja sain aru kust kohast tulevad need ülbikud, kes kohtunikega mölisevad ja iga asja peale protesteerivad. Nende õpetajateks on nende enda treenerid. Vanasti öeldi, et laps on kodu peegel. Kui seda vanarahvatarkust natuke mugandada,siis saamegi uue tarkuse- mängija on treeneri peegel.
                    Inimesed, olge valvsad! Ma armastan teid ikka veel! Minu armastus – see on jube ja õudne, seepärast te peategi olema valvsad.

                    Kommentaar


                      Nõustun Reinuga absoluutselt. Noored näevad et nii võib ja sealt see alguse saabki ning nii see lumepall veerema hakkab.
                      Eks ole teravamaid ja kirkamaid pliiatseid igas pakis, kui ka natuke tuhmimaid. Kriitika on hea ja peaks olema edasiviiv, kuid tehkem seda konstruktiivselt
                      Kõik me oleme inimesed ja eksimine on inimlik, kõigil on paremiad ja halvemaid päevi.

                      Edu nii mängijatelt kui ka vilemeestele, mõlemad teevad seda oma vabast ajast hobina!

                      Kommentaar


                        Kui mängija jääb pimedaks,saab temast kohtunik
                        Mis on ühist Tallinna jõulukuusel ja Cristiano Ronaldol? Mõlemad kipuvad ümber kukkuma, aga süüdi on alati teised!
                        Ott Järvela

                        Kommentaar


                          Rekkamees on nagu koer- magab kuudis, kuseb ratta peale, peremehe peale urised ei tohi, muidu saab jalaga
                          Inimesed, olge valvsad! Ma armastan teid ikka veel! Minu armastus – see on jube ja õudne, seepärast te peategi olema valvsad.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas Rein Vaata postitust
                            Rekkamees on nagu koer- magab kuudis, kuseb ratta peale, peremehe peale urised ei tohi, muidu saab jalaga
                            ega sa ka võlgu ei jää. Aga ma saan selle jama eest korralikult raha aga sina ?
                            Mis on ühist Tallinna jõulukuusel ja Cristiano Ronaldol? Mõlemad kipuvad ümber kukkuma, aga süüdi on alati teised!
                            Ott Järvela

                            Kommentaar


                              Algselt postitas budulojus Vaata postitust
                              ega sa ka võlgu ei jää. Aga ma saan selle jama eest korralikult raha aga sina ?
                              Miks sa siis omale korralikku telekapaketti ei muretse, alati hädaldad, et ei näe seda ja teist. Ära ihnutse.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas in-the-stone Vaata postitust
                                Jutt oli lihtne !~Minu teammate kysis kas vastane oli tglt ka sulus minu vastus talle jah 5-7 m ja siis oligi kõik ! kohtunik tuli sõimama et tal on siiber ja blablabla
                                Algselt postitas in-the-stone Vaata postitust
                                ei saa sulle vastu vaielda! Vb tundus aga see diskussioon kestis kaks lauset (kas oli suluseis? vastu ei ) kõik ! ja viga tehti karistusalas väravavahile . Ei tea veel mille eest protokolli pole üleval ei oska öelda mille eest aga kujutan ette et midagi väga rumalat, kuna väravavaht ei öelnud yhtegi sõna selle olukorra ajal ega midagi
                                jõua endas nüüd siis selgusele, mis seal tegelikult oli.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X