320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Kohtunikud madalamates liigades

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    #61
    Algselt postitas Leshiy Vaata postitust
    kas te ei n2i mida ma kirjutan w?

    ma r22gin seda et need klounid v6iksid alustada 3-4 liigas 22re peal...kuid meie kahjuks nendes liigades ei ole piirikohtunike...aga v6iksid olla. et uued tulijad saaksid seal harjutada JOONE PEAL
    kas sa oled peaga mitu korda vastu seina jooksnud??? Loe eelnevaid postitusi ka natuke. Põud on, pole panna kedagi piiridele! Lihtsalt füüsiliselt pole niipalju kohtunikke, et ära toita. Muidu EJLil oli plaan ka III liiga saada 3 kohtuniku peale aga ....

    Kommentaar


      #62
      Algselt postitas z3ro Vaata postitust
      kas sa oled peaga mitu korda vastu seina jooksnud??? Loe eelnevaid postitusi ka natuke. Põud on, pole panna kedagi piiridele! Lihtsalt füüsiliselt pole niipalju kohtunikke, et ära toita. Muidu EJLil oli plaan ka III liiga saada 3 kohtuniku peale aga ....
      on ta jooksnud v mitte vastu seina, tema arvamus on ju arusaadav: et algajad võiksid enne teises liigas äärel olemist veel madalamal kätt proovida. see et põud on see on juba teine probleem... ma usun, et paar kodumängu veel hispaania v inglismaaga ja jalkaliidul on piisavalt finantsi igasuguseid innovaatlike ideid rakendada
      pommitaja

      Kommentaar


        #63
        Algselt postitas solskjaer Vaata postitust
        Praegu saab madalamas liigas platsikohtunik 400 .-

        "- maksud "

        Kommentaar


          #64
          Aastad möödunud. On arengut olnud madalamate liigade kohtunikel?

          Kommentaar


            #65
            Algselt postitas gize Vaata postitust
            Aastad möödunud. On arengut olnud madalamate liigade kohtunikel?
            Mingisugune areng ikka on, 3. liigas juba äärekohtunikud, 1 EJL poolt määratud ja 1 kodumeeskonna poolt, kes saab kätt harjutada, päris hea süsteem tegelt, FC Otepääst näiteks juba 2 päris normi algajat kohtunikku tulnud, kellele tuleb positiivset tagasisidet. Aga no, mõned väljakukohtunikud on ikka samasugused udud ja ei suuda isegi mängijatele normaalseid vastuseid anda. nt meie selle hooaja esimeses mängus võeti keskväljal veaga meil kiirrünnak maha ja veategija sai vigastada ise, küsisin kohtunikult et kas kiirrünnaku mahavõtmise eest kollast ei peaks näitama, ta ütles et ma ootaks natuke nüüd, läks tegeles vigastatuga ja ei andnud mulle kaarti kaardiküsimise eest ja vastasele ka midagi ja rohkem juttu polnud. Muidu on mul endal üldiselt järjest parem mulje jäänud kohtunikest madalamates liigades.
            FC Otepää II

            Kommentaar


              #66
              Algselt postitas Martinho Vaata postitust
              Aga no, mõned väljakukohtunikud on ikka samasugused udud ja ei suuda isegi mängijatele normaalseid vastuseid anda. nt meie selle hooaja esimeses mängus võeti keskväljal veaga meil kiirrünnak maha ja veategija sai vigastada ise, küsisin kohtunikult et kas kiirrünnaku mahavõtmise eest kollast ei peaks näitama, ta ütles et ma ootaks natuke nüüd, läks tegeles vigastatuga ja ei andnud mulle kaarti kaardiküsimise eest ja vastasele ka midagi ja rohkem juttu polnud. Muidu on mul endal üldiselt järjest parem mulje jäänud kohtunikest madalamates liigades.

              Kohtunik ei pea oma otsuseid kommenteerima. Eriti sellisel toonil esitatavatele pärimistele.
              Inimesed, olge valvsad! Ma armastan teid ikka veel! Minu armastus – see on jube ja õudne, seepärast te peategi olema valvsad.

              Kommentaar


                #67
                Jep kui midagi vastata ei ole siis kohtunik ongi vait, üldiselt võiks vastata viisakale küsimisele, aga pidevat urinat peaks ignoreerima.

                Samuti omapoolne kommentaar kohtunikele: viimasel ajal on olnud vägapalju mänge, kus kohtunik rikub ühe otsusega terve mängu ja ka päeva. Muidu normaalne vile ja siis järgneb selline lüke näiteks: vilistab värava ära ja siis terve meeskond kellele värav löödi läheb kohtunikku sõimama ja paari minutiga värav tühistatakse. Teine: kohtunik leiutab mingi imelise reegli, et väravavaht ei tohi vastasmängijat väljaspool trahvikasti puudutada (vv valdas palli muuseas) ja annab talle võitlusmomendi eest punase kaardi, viimane meenutus: tõmmati meie mees kastis seljatagant jalgalibistades maha (ta läks vv 1:1) ja kohtunik näitas nurgalööki, uurisime et miks nurk, jäljed on ju näha et trahvikastis äärejoonest 5-6 meetrit eemal tõmmati maha, siis vastas, et viga kindlasti ei olnud ja tema ei näinud kas pall oli väljas või mitte (kohtunik oli intsidentdist 15m kaugusel, mina 50 ja mina nägin ilmselgelt, et pall ei saanud olla äärejoone lähedalgi, õnneks on see lõik kuskil video peal ja taastame selle kenasti, panen siia üles ka vaatamiseks - väike häbipost ja saate ennast ise ka hinnata mis sigadusi te korraldate) - kohtunik vilistas terve mängu tiptop vilet üksinda ja siis lõpus selline pauk mis otsustas mängu saatuse. Liiga palju selliseid katastroofilisi eksimusi tuleb kohtunikel läbi perse, kusjuures piisab ühest sellisest ja ongi mäng tehtud ning punkt või punktid kaotatud. Aga mitte alati.

                Viimasel ajal eriti pikalt platsile ei lähe, sest selliste lükete tõttu viskab vahel ikka afektiseisundisse ja siis tahaks ikka vändata küll kellelegi.

                Kommentaar


                  #68
                  Kohtunikul ei ole kohustust igale küsijale vastata. Kui midagi on, räägitakse kapteniga.

                  Kommentaar


                    #69
                    Arvestades sellega, et IV liigas on kohtunik üksinda siis tulebki otsuseid mis nt mingile mansale ei meeldi ja lähebki jamaks ära. Nt suluseisud jne. On ju loogiline, te sulgu ei suuda IV 100% täpsisega keegi võtta, kui just liiniga ühel joonel kohtunik ei ole, kui tuleb kontra siis ta arvatavasti ei jõua nii kiiresti teisele poole, et fikseerida sulgu. Kahjuks see nii on. Võiks igal pool ikkagi 3 kohtunikku olla.

                    Kommentaar


                      #70
                      mina olen ka seisukohal, et kuigi kohtunik EI PEA mängijatega suhtlema, oleks super, kui ta seda siiski teeks. eriti siis, kui mängijad ei saa mõnest otsusest aru. jube palju ikkagi on mängijaid, kes EI TUNNE REEGLEID. loomulikult ei tohi selgituste jagamine viia kohtuniku tähelepanu platsil toimuvast eemale. ehk et selgitusi võiks jagada ainult mänguseisaku ajal. olen kindel, et mängijatega suhtlemine paneb neid rohkem kohtunikku austama, eriti kui selgitused on asjalikud ja lõpetavad võimaliku küsimusi tekitanud olukorraga seotud kõhklused-rahulolematused koheselt!

                      Kommentaar


                        #71
                        Muidugi oleks ilus, kui kohtunik mängijale selgitaks, kui see ilusti küsib. Enamasti aga arvatakse, et kohtunik ei tea midagi ja siis lennatakse peale talle. Sellisel juhul jätaks päris paljud küsijale vastamata.

                        Kommentaar


                          #72
                          jah, tommil on ka õigus. ja veelgi enam, mitte ei jätaks vastamata vaid lehvitaks kollast kaarti! algne respekt õigusemõistja suhtes peaks ikka iseenesest mõistetav olema. aga see teada-tuntud väga ebaühtlane kohtunike tase madalamates liigades ongi selle puudumises mõnikord süüdi kahjuks.

                          Kommentaar


                            #73
                            Algselt postitas umbadapopp
                            Kust sa tead, milline toon oli, võibolla oli sõbralik patsutus seljale ning malbe häälega arglik küsimine? See selleks, ise arvan ikka, et kohtunik peaks suutma mängijatele oma otsused ''maha müüa'', kasvõi siis rääkimisega, et miks seda kollast siis ei tulnud. Ütle paar sõna, et kaitses oli piisavalt vendi või ükskõik, mida mõistlikku reeglitest tulenevalt, aga ära tekita mängijates arusaamatute otsustega mõttetuid pingeid. Kui normaalsel toonil küsida, siis ei tohiks ju probleem olla kohtunikel vastata, milles tema otsus seisnes?
                            Küsimus- Kas selle asja eest ei peaks andma kollast kaarti, on juba halb toon.
                            Ses suhtes ertzig nõus, et kui tullakse viisakalt küsima, siis võid kiirelt ja konkreetselt vastata. Pikka diskussiooni mängijatega laskuda pole mõtet, see ärritab ainult mõlemaid osapooli.


                            Algselt postitas tomm Vaata postitust
                            Muidugi oleks ilus, kui kohtunik mängijale selgitaks, kui see ilusti küsib. Enamasti aga arvatakse, et kohtunik ei tea midagi ja siis lennatakse peale talle. Sellisel juhul jätaks päris paljud küsijale vastamata.
                            Nõus, tundub, et tegu on vilemehega.
                            Inimesed, olge valvsad! Ma armastan teid ikka veel! Minu armastus – see on jube ja õudne, seepärast te peategi olema valvsad.

                            Kommentaar


                              #74
                              Oli alles hiljuti niisugune olukord, kus siis tehti viga eksju ning mängija küsis, et kas kaardi koht ( küsis jumala normaalselt ja rohkem jutuajamist ei olnud)? Vastasin, et ei. Peale seda tuli koheselt minu juurde vastasmeeskonna kapten (kelle võistkonna mängija vea tegi) ja hakkas nõudma kollast kaarti, et mängija küsis minu käest, et kas see pole kaart. Kapten ütles mulle, et ta luges seda ja selle eest peaks kaart olema. Ja siin tekibki vahel arusaam, et olen lugenud ja nii peaks olema. Iga sellise asja eest kaarti anda, tähendab seda, et sa keerad selle mängu ju täiesti p...e. Kui ikka demonstratiivselt nõutakse ja peale käiakse siis ka antakse. Olenevalt olukorrast kõik asjad. Kui hakata vaatama mida võib nt ropendamise eest väljakul anda eksju, siis oleks plats mängu lõpuks ju tühi. Kõike saab mõistusega võtta ja olukorrad erinevad. Loodan, et saite mõttest aru. Päikest

                              Kommentaar


                                #75
                                Algselt postitas Rein Vaata postitust
                                Nõus, tundub, et tegu on vilemehega.

                                Tõsi, aga olen vähe teistsuguse pallimängu vilemees. Jalgpalli veel niipea liiga tasemel vilistama ei kipu, mängiks nii kaua täiega, kui võimalik on.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X