320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Rumalad küsimused ootavad vastuseid

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas baller Vaata postitust
    Miks enamik IT firmasi tegutseb just Tallinnas? Internet on meil ju igalpool hea ja stabiilne, miks mitte ajada oma äri kuskilt Imaverest, kus taristukulud olematud ja tootajad saavad ühe kuupalga eest endale korteri osta?
    Suurem hulk spetsialiste ei soovi ilmselt kuskil Imaveres elada.
    The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

    Kommentaar


      Algselt postitas Tofoa Vaata postitust
      Suurem hulk spetsialiste ei soovi ilmselt kuskil Imaveres elada.
      Jep. Imavere on parmudele ja sääskedele.
      see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

      "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

      "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

      Kommentaar


        Algselt postitas baller Vaata postitust
        Miks enamik IT firmasi tegutseb just Tallinnas? Internet on meil ju igalpool hea ja stabiilne, miks mitte ajada oma äri kuskilt Imaverest, kus taristukulud olematud ja tootajad saavad ühe kuupalga eest endale korteri osta?
        Lühike vastus on see, et Tallinnas on rohkem inimesi/ettevõtteid.Kui IT firma on nö paindliku asukohaga siis pole ju vahet, kuhu ta regatud on. Inimesed teevad kodus tööd ja kohtumised/koosolekud tehakse videosilla teel.
        Igalpool ikka ei ole hea ja stabiilne. Neid kohti, kus pole interneti ega levi on ikka päris palju, seda eriti maapiirkonnas.

        Kommentaar


          Miks peaks noor ja areneda sooviv it-mees elama kuskil väikses kohas?

          Kommentaar


            Sa mõtled Eestit?
            see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

            "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

            "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

            Kommentaar


              Jah. Raha on ju tore, aga ainult siis, kui sa saad seda vahetada kaupade/teenuste vastu, mis sinu jaoks on rohkem väärt, kui selle vastu vahetatav valuuta. Imaveres on midagi sellist raske leida.
              sigpic

              Kommentaar


                Algselt postitas Stok
                Noh ei pea ju elama Alutagusel, aga võib elada mõnes suvalises Eesti väikelinnas. Sa ise tood tihtipeale Jõgevat näiteks ja tuleb välja, et ka Jõgeva elanikud saavad raha vahetada kaupade vastu. Tartu on 45 min kaugusel, Tallinn rongiga alla kahe tunni. Kui ei taha netist tellida. Ma võibolla ei ole muidugi päris objektiivne, sest mul on kõik olemas.
                Aga kus sa väljas käid? Ehk mul pole midagi väikeste kohtade vastu, aga see sobib pigem sellisele peretüüpi hands-on mehele-naisele. Kui tahad mingit suuremat sotsiaalelu, siis hakkaks seal keskmine inimene jooma.

                Kommentaar


                  Stoki teempüstitus kuidagi nummi jah, ei pea IT-spetsialist olema, et küsida.. a mida krdit sa seal Jõgeval teed?

                  Kommentaar


                    Algselt postitas Stok
                    Ok siin jään küll vastuse võlgu, ma ei tea, mis kellegi jaoks tähendab väljas käimine ja ma ei tea, mis võimalused Jõgeval on. Joomise kohta näitavad minu vaatlustulemused, et seda esineb nii Tallinnas, Tartus, Viljandis, Kuressaares kui ka Riias, tõenäoliselt siis ka Jõgeval. Ma ei tea, kas Jõgeval kino või teater on, aga ma tean, et spordihall on küll, nii et päris kultuurinälga ei peaks jääma. Eks see ole individuaalne ka, ma nimelt ei ole just eriline väljaskäija, ma isegi ei mäleta, mis aastal ma viimati kluppi sattusin.

                    Aga nagu ma eile kirjutasin, minu jaoks need vahemaad ei ole midagi. Eile käisin Tlnas hokit vaatamas, jõulude ajal ja novembris vaatasin Riias. Jalkakoondise kodumängudel käin, Flora mõlemal euromängul käisin ja Kalju-Metallica omal samuti. Eelmisel suvel käisin Viinistus teatris, mis asub kuskil Lahemaal ning Cēsises kontserdil. Sellega harjub ära, kui peab iga niikuinii nädalavahetus käima kuskil Vastseliinas, Suure-Jaanis või Karksis vilistamas.
                    Riigireetur Metsavas, kes enamuse karjäärist oli Tapal, ütles et seal on kaks võimalust, kas jood või teed sporti. Ütles, et ei jaksanud enam juua mingi aeg. Tuli välja, et oli ka kolmas asi.
                    Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.

                    My spell checking is second to nine!

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Stok
                      Ok siin jään küll vastuse võlgu, ma ei tea, mis kellegi jaoks tähendab väljas käimine ja ma ei tea, mis võimalused Jõgeval on. Joomise kohta näitavad minu vaatlustulemused, et seda esineb nii Tallinnas, Tartus, Viljandis, Kuressaares kui ka Riias, tõenäoliselt siis ka Jõgeval. Ma ei tea, kas Jõgeval kino või teater on, aga ma tean, et spordihall on küll, nii et päris kultuurinälga ei peaks jääma. Eks see ole individuaalne ka, ma nimelt ei ole just eriline väljaskäija, ma isegi ei mäleta, mis aastal ma viimati kluppi sattusin.

                      Aga nagu ma eile kirjutasin, minu jaoks need vahemaad ei ole midagi. Eile käisin Tlnas hokit vaatamas, jõulude ajal ja novembris vaatasin Riias. Jalkakoondise kodumängudel käin, Flora mõlemal euromängul käisin ja Kalju-Metallica omal samuti. Eelmisel suvel käisin Viinistus teatris, mis asub kuskil Lahemaal ning Cēsises kontserdil. Sellega harjub ära, kui peab iga niikuinii nädalavahetus käima kuskil Vastseliinas, Suure-Jaanis või Karksis vilistamas.
                      Jõgeval polegi erilisi võimalusi. Ehk ma olen ka mõelnud, et kui kunagi vanuigi, kus on oluline, et pood oleks kohe ukse juures ja tänaval autod sõidaks vähem, siis võib väiksemasse kohta minna. Täisjõus päris ei viitsi. Ja kui IT-inimestest rääkida, siis on mul suur osa klassikaaslasi informaatikaga seotud ja nemad tõmbasid kõik Inglismaale, USA-sse jne, sest "no mida ma seal Eestis ikka vahin".

                      Kommentaar


                        Kui oled suur ringiliikuja, siis kultuuri mõttes pole muidugi vahet, kus Eestis elada. Ka Tallinna kultuurakollektiivid on harva maailmatasemel ja välismaalt tuleb keegi tõeliselt huvitav siia üliharva. Peamine miinus kolkas elamisele on minu jaoks see, et külakogukonnas hakkama saamiseks peab kummaliste inimestega suhtlema ja suhteid hoidma.
                        the woman who hurt him must surely have trouble sleeping
                        because belle of st mark is a beauty extraordinaire

                        Kommentaar


                          Algselt postitas mcnamara Vaata postitust
                          Kui oled suur ringiliikuja, siis kultuuri mõttes pole muidugi vahet, kus Eestis elada. Ka Tallinna kultuurakollektiivid on harva maailmatasemel ja välismaalt tuleb keegi tõeliselt huvitav siia üliharva. Peamine miinus kolkas elamisele on minu jaoks see, et külakogukonnas hakkama saamiseks peab kummaliste inimestega suhtlema ja suhteid hoidma.
                          Noh, kui elad mingi kaks aastat kohas, kus kinno on 1,5 tundi sõita ja teatrietendusteks on ainult Vana Baskini külalisetendused, siis on pealinn ka ikka täiesti nitšekas koht.

                          Kommentaar


                            Kas on mingi õppekvaliteedi vahe ka, kus õppida Tartu Ülikooli õigusteadsukonnas bakalauruse õppes Tartus või Tallinnas?

                            Kommentaar


                              Algselt postitas orbitaaljaam Vaata postitust
                              Kas on mingi õppekvaliteedi vahe ka, kus õppida Tartu Ülikooli õigusteadsukonnas bakalauruse õppes Tartus või Tallinnas?
                              Paar aastat tagasi kindlasti veel polnud. Lõpetasin Tallinnas ja meie bakaeksami tulemused olid Tartu omadest paremad. Sama oli ka mitmes põhiaines nagu nt karistusõigus. Seega mingit olulist kvaliteedivahet kindlasti pole. Kõik oleneb vastutavast õppejõust. Mõnes aines on see tugevam Tartus ja mõnes aines Tallinnas.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                                Noh, kui elad mingi kaks aastat kohas, kus kinno on 1,5 tundi sõita ja teatrietendusteks on ainult Vana Baskini külalisetendused, siis on pealinn ka ikka täiesti nitšekas koht.
                                Aga palju IT-inimeste hulgas selliseid on, kelle jaoks klassikaline kultuur ja sotsiaalsne suhtlemine igapäevaselt on nii oluline, et selle järgi elukohta valima peab? Ses mõttes, et padujoomise ja kultuurikriitiku skaalal on päris palju muid eluvorme veel võimalikud. Eks inimesed on erinevad, mina näiteks tarbin alkoholi 90% vähem kui elan või viibin Tallinnast väljaspool, olen elanud ka kohas, mille kõrval isegi Jõgeva on täielik metropol, no ei ajanud kuidagi eriliselt jooma see värske ja puhas maaõhk. Pigem ajab jooma suvisel ajal see kui mingil põhjusel üle kahe päeva ainult Tallinna piirides peaks olema, see on tõesti olukord mida igati vältida proovin.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X