320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Rumalad küsimused ootavad vastuseid

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Sambaz Vaata postitust
    Tahaks ilgelt ühte asja Šveitsist tellida aga need tolli/importmaksud on natukene hirmutavad, müüja vaevalt paneb alla selle piirmäära, mis ei läheks maksustamise alla, kuna tegemist on ikka legit poega. On meie tollimutid karmi käega ja järgivad seda joont ilgelt? On kellegil kogemusi?
    Kui kauba saatedokumentides on kõrgem hind, siis tahetakse sihtriigis kohaletoimetamiseks automaatselt deklaratsiooni esitamist, aga seda saab ju teha vaid kaubaarve alusel.

    Hiinast tellides ongi see trikk, et saatedokumentidesse pannakse automaatselt väike hind, mis tollivormistust siin ei nõua, mistõttu tuuakse lihtsalt kohale. Viimasel ajal muidugi sagenenud juhtumid, kus suunatakse kollasesse koridori ehk dokumentide kontrolli ning siis tuleb kauba vabastamiseks esitada maksekorraldus. Kui see on kõrgem kui arve väärtus, siis ...
    May the Violet flag flutter in the wind on all fields of challenge and valour, a vivid hope is our solace, we have eleven athletes and one heart. Go, Fiorentina, we want you to be the queen of all teams, go, Fiorentina, fight with bravery and prowess everywhere! In any hour of dismay and victory, remember you're the history of football!

    Kommentaar


      Algselt postitas Maarek Vaata postitust
      Kui kauba saatedokumentides on kõrgem hind, siis tahetakse sihtriigis kohaletoimetamiseks automaatselt deklaratsiooni esitamist, aga seda saab ju teha vaid kaubaarve alusel.

      Hiinast tellides ongi see trikk, et saatedokumentidesse pannakse automaatselt väike hind, mis tollivormistust siin ei nõua, mistõttu tuuakse lihtsalt kohale. Viimasel ajal muidugi sagenenud juhtumid, kus suunatakse kollasesse koridori ehk dokumentide kontrolli ning siis tuleb kauba vabastamiseks esitada maksekorraldus. Kui see on kõrgem kui arve väärtus, siis ...
      hmm, huvitav. sisuliselt on pakkumine liiga hea, et keelduda ja sellepärast ka selline ah fuck ei saa ei öelda. miinus 65%. vahetasin nendega meili just in case, et palju shipping on ja värgid. fedex express ja all good. aga nad mainisid, et VAT tuleb mul ise tasuda, kui olen paki kätte saanud, olen proovinud neid maksumäärasi arvutada aga ausaltöeldes ei saa sittagi aru EMTA kodulehel.
      asja väärtus: 350 rutsi
      shipping: 30 rutsi.

      Kommentaar


        Algselt postitas Sambaz Vaata postitust
        hmm, huvitav. sisuliselt on pakkumine liiga hea, et keelduda ja sellepärast ka selline ah fuck ei saa ei öelda. miinus 65%. vahetasin nendega meili just in case, et palju shipping on ja värgid. fedex express ja all good. aga nad mainisid, et VAT tuleb mul ise tasuda, kui olen paki kätte saanud, olen proovinud neid maksumäärasi arvutada aga ausaltöeldes ei saa sittagi aru EMTA kodulehel.
        asja väärtus: 350 rutsi
        shipping: 30 rutsi.
        Tolliväärtus on 380, sinna otsa keevitatakse impordimaks, mille suurus sõltub konkreetsest kaubast. Maksumäärad on toodud nt siin:


        Summa 380*(100%+x%) pealt lisandub käibekas 20%.

        Nt kui impordid Lõuna-Aafrika merluuse, siis impordimaks on 15% e. 57 euri, käibekas 87,40 euri ja kokku maksad 524,40.
        20 LEGEND

        Kommentaar


          Mul on rumal tarbijaküsimus:
          - kodupoes müüakse vingeid hipsterõlusid, mille realiseerimistähtaeg on kaks kuud vana. Noh, et vana hind 4 eurot, nüüd 1,75. Kas see on seaduslik?
          - kas ristsõnaajakirjadel on ka realiseerimistähtaeg? Näiteks märkasin täna ühes suures poes lademes ristsõnaajakirju, mille ristsõnad on küll täitmata, aga vastuste saatmise kuupäev on möödas. Kas see on seaduslik?

          (õlled on samas jummala okei, ristsõna võiks küll ilmselt üsna pissedi ajada mõne inimese)

          Kommentaar


            Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
            Mul on rumal tarbijaküsimus:
            - kodupoes müüakse vingeid hipsterõlusid, mille realiseerimistähtaeg on kaks kuud vana. Noh, et vana hind 4 eurot, nüüd 1,75. Kas see on seaduslik?
            - kas ristsõnaajakirjadel on ka realiseerimistähtaeg? Näiteks märkasin täna ühes suures poes lademes ristsõnaajakirju, mille ristsõnad on küll täitmata, aga vastuste saatmise kuupäev on möödas. Kas see on seaduslik?

            (õlled on samas jummala okei, ristsõna võiks küll ilmselt üsna pissedi ajada mõne inimese)
            Toiduainete puhul on oluline teha vahet "kõlblik kuni" ja "parim enne" märkel. "Kõlblik kuni" asju minu mäletamist mööda pärast seda kuupäeva müüa ei tohi, "parim enne" osas ma küll kusagil märganud ei ole konkreetset aega.

            Samas, nagu teame, ei ole õlu toiduaine...

            Porterid ja stoutid lähevad laagerdudes suure tõenäosusega pigem paremaks, mitte halvemaks. Humalaste jookidega ei tohiks ka väga midagi juhtuda.
            I don't write erotica but I do write. Don't get paid for it though. My writing is a little more high profile than erotica generally. I stay anonymous though so I can never be compensated for my work.

            Kommentaar


              Algselt postitas Sambaz Vaata postitust
              hmm, huvitav. sisuliselt on pakkumine liiga hea, et keelduda ja sellepärast ka selline ah fuck ei saa ei öelda. miinus 65%. vahetasin nendega meili just in case, et palju shipping on ja värgid. fedex express ja all good. aga nad mainisid, et VAT tuleb mul ise tasuda, kui olen paki kätte saanud, olen proovinud neid maksumäärasi arvutada aga ausaltöeldes ei saa sittagi aru EMTA kodulehel.
              asja väärtus: 350 rutsi
              shipping: 30 rutsi.
              vtp vastas asjale üsna hästi. Selleks, et välja arvutada siinsed maksud, on sul vaja uurida kauba tollikood, mis annab võimaluse välja uurida sellele kaubale kohaldatavate maksude kohta.
              Tolli infotelefonidelt saab tavaliselt päris head abi.

              https://www.emta.ee/et/ariklient/tol...e/taric-ja-ett
              May the Violet flag flutter in the wind on all fields of challenge and valour, a vivid hope is our solace, we have eleven athletes and one heart. Go, Fiorentina, we want you to be the queen of all teams, go, Fiorentina, fight with bravery and prowess everywhere! In any hour of dismay and victory, remember you're the history of football!

              Kommentaar


                Algselt postitas vtp Vaata postitust
                Tolliväärtus on 380, sinna otsa keevitatakse impordimaks, mille suurus sõltub konkreetsest kaubast. Maksumäärad on toodud nt siin:


                Summa 380*(100%+x%) pealt lisandub käibekas 20%.

                Nt kui impordid Lõuna-Aafrika merluuse, siis impordimaks on 15% e. 57 euri, käibekas 87,40 euri ja kokku maksad 524,40.
                oh, ole sa tänatud. sellest oli reaalselt abi as hell. sain teada, et 510, 72 oleks mu keissi puhul. suur aitäh, vtp!

                Kommentaar


                  Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                  Mul on rumal tarbijaküsimus:
                  - kodupoes müüakse vingeid hipsterõlusid, mille realiseerimistähtaeg on kaks kuud vana. Noh, et vana hind 4 eurot, nüüd 1,75. Kas see on seaduslik?
                  - kas ristsõnaajakirjadel on ka realiseerimistähtaeg? Näiteks märkasin täna ühes suures poes lademes ristsõnaajakirju, mille ristsõnad on küll täitmata, aga vastuste saatmise kuupäev on möödas. Kas see on seaduslik?

                  (õlled on samas jummala okei, ristsõna võiks küll ilmselt üsna pissedi ajada mõne inimese)
                  „Parim enne“ tähtpäeva ületanud toit ei muutu Sulle ohtlikuks, kui säilitamistingimustest on kinni peetud. Seetõttu on sellise märgistusega tooteid lubatud müüa ka pärast tähtpäeva möödumist, kuid need peavad olema teistest toodetest eraldatud ja varustatud vastavasisulise teabega. https://www.ttja.ee//et/tarbijale/toidukaubad

                  Kommentaar


                    Leidub siin kedagi, kes tegeleb või plaanib hakata tegelema Amazon FBA-ga? Kui on, siis PM.
                    Koondise põhimängija

                    Kommentaar


                      Algselt postitas ttBoll Vaata postitust
                      Leidub siin kedagi, kes tegeleb või plaanib hakata tegelema Amazon FBA-ga? Kui on, siis PM.
                      Saatsin PMi aga kui on huvi, siis soovitan sinna minna.
                      AMAZONI AASTAKONVERENTS 2019

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Marduk Vaata postitust
                        „Parim enne“ tähtpäeva ületanud toit ei muutu Sulle ohtlikuks, kui säilitamistingimustest on kinni peetud. Seetõttu on sellise märgistusega tooteid lubatud müüa ka pärast tähtpäeva möödumist, kuid need peavad olema teistest toodetest eraldatud ja varustatud vastavasisulise teabega. https://www.ttja.ee//et/tarbijale/toidukaubad
                        Hillar Kohv oma blogis käsitleb väga tihti seda temaatikat, soovitan lugeda

                        Kommentaar


                          Mis on see nädalapäev või kuupäev, millal PERH ja ITK arstiaegu netti laevad?
                          Instagram

                          Twitter

                          Eesti Lokomotiv Moskva fännid

                          telekavaataja.blogabet.com

                          Kommentaar


                            Algselt postitas telekavaataja Vaata postitust
                            Mis on see nädalapäev või kuupäev, millal PERH ja ITK arstiaegu netti laevad?
                            Tohib küsida, miks sa ei kasuta nt qvalitast,fertilitast või medicumi? Ise pole juba ammu riikliku tervihoidu kasutanud.
                            ROHE-VALGE SURMANI

                            Kommentaar


                              Algselt postitas Diftong Vaata postitust
                              Tohib küsida, miks sa ei kasuta nt qvalitast,fertilitast või medicumi? Ise pole juba ammu riikliku tervihoidu kasutanud.
                              Ma ei taha maksta.
                              Instagram

                              Twitter

                              Eesti Lokomotiv Moskva fännid

                              telekavaataja.blogabet.com

                              Kommentaar


                                Algselt postitas telekavaataja Vaata postitust
                                Ma ei taha maksta.
                                Tervis tähtsam ei ole kui raha?

                                Kommentaar

                                Working...
                                X