320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Rumalad küsimused ootavad vastuseid

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Kuna siin rohkem kui üks lõpetanu räägib siis panen oma loo ka kirja. 2 märtsil eelmisel aastal küsis töökaaslane suitsu- andsin talle oma pooliku paki sõnadega: " Ma jätan maha". Ja nii naljaga pooleks see algaski: esimesed kuu aega vihahood; esimesed pool aastat unenäod kus tegin suitsu; magus suitsu lõhn tänaval kõndides... Mnjaaa nüüd kui käib teine aasta mõtlen suitsule tõsiselt 1-2 korda nädalas, tundub et vaimne sõltuvus on igavene.
    NB! Loobumiseks ei kasutanud ühtegi abivahendit ega alustanud ka ühtegi uut harjumust( näts või imemiskommid). Samuti ei olnud loobumise põhjuseks tervis- lihtsalt tahtsin proovida kui faking raske see ikka on Igapäevast suitsustaaži kogunes pea 15 aastat( 3 kuud ja 4 päeva jäi puudu) nüüd elulõpuni ilma
    ROHE-VALGE SURMANI

    Kommentaar


      Tahad maha jätta? Reaalsus on see ,et põmm ja ära tee enam.. ära otsi alternatiive..
      Ise tegin 7-8aastat..
      Ühel tripil jäin haigeks ja olin 3 päeva siruli. Neljandal päeval olin enamvähem okei ja koeraga jalutama minnes proovisin suitsu teha..jube maitse oli ja nii see algas. Nãdal -kaks . Isutas korralikult aga mõtlesin siiski,et proovin edasi.
      Olin 2 aastat täiesti tubaka vaba kuniks arvasin, et ah teen purjuspeaga vesipiipu. Väga vale otsus. Peale seda hakkasin purjuspeaga suitsu tegema kuna noh purjuspeaga ju pole hullu..kainelt ei tee.
      Nûüd sis sattusin taas orki ja suitsetan igapäevaselt.

      Kommentaar


        Algselt postitas Stok
        Kofeiini mahajätmine on väga lihtne, olen seda korduvalt teinud.

        Nali naljaks, mul on mingi unehäire, vist apnoe (ise diagnoositud muidugi). Mul on niisamagi väga aeglane pulss, näiteks puhkeasendis mingi 36-38 pauku minutis. Naine räägib, et öösiti ma vahel ei hinga nii kaua, et tal tekib juba hirm, et nüüd ongi kõik. Minu jaoks tähendab see seda, et olen võimeline igal pool, igal ajal ja kiiresti magama jääma - näiteks arvuti taga, koolitusel, koosolekul või teatris - kui saab aju välja lülitada, siis see ka juhtub. Rooli taga pole veel magama jäänud, aga tõsiseid võitluseid olen küll maha pidanud ning aegajalt tõepoolest auto kinni pidanud ja maantee ääres kükke teinud.

        Niisiis, kohv on minu jaoks mitte ainult rutiin, vaid vahend. Olen täheldanud, et minu jaoks on suur vahe, kas ma joon enne trenni või võistlust kohvi või lähen sinna uneskõndima. Aga selleks, et kohvil mõju oleks, olen puhkuste ajal detox'i teinud ja esimesed paar päeva on katkematu peavalu. Kolmandal päeval on kõik korras ja elu on nagu hernes. Aga kohvi aroomi vastu ei saa miski, see psühholoogiline sõltuvus on jube. No ja kui puhkus läbi saab ja esimesel tööpäeval kohvi võtan, siis piisab ühest tassist, et õhtuni värin sees oleks. Seejuures mu kogused ei ole üldsegi suured, 2-3 tassi päeva peale jaotatuna, ning joon eranditult ainult cappuccinot. Hiljutise puhkuse ajal jätsin detox'i vahele, sest oli palju plaane tehtud ja peavalu ei olnud üks neist.

        Ma pole kunagi elus suitsu teinud ega isegi proovinud mitte, piisas sellest, et vanemad suitsetasid. Suitsuhais on jäle, vesipiip tundub liigne nikerdamine, e-suits ei sega üldse, aga vot mokatubakas on küll viimane asi, mida ma kellelegi soovitaks. See rikub ju peegelpildi ka ära, neid hambaid küll enam puhtaks ei saa. Vbl mu isiklik kiiks
        Tead mis aitab paar esimest päeva ilma peavaluta läbi saada?
        Alkohol!

        No ilma naljata, mul igastahes pärast isegi 5-6 õlle joomist pole järgmisel päeval kohvi isu.
        See nädalavahetus läks tähistustega kuidagi nii, et R käisin seltskonnaga piknikul (gin tonicu ja õllega), lõpetasin hommikul kui päike juba taevas. Järgmisel hommikul jõin pigem väikese tassi kohvi. Siis laup läksin linnast välja ühele üritusele, kus ööbimine oli telgis. Õhtu sisaldas taas gin tonicuid ja õlut. Järgmisel päeval ei tulnud kohv isegi meelde.
        Kummalgi päeval pohmakat ei olnud, lihtsalt kohviisu ei tekkinud. Lõpuks jäi siis kahe kohvitassi vahele üle 48h ja 0 probleemi

        Kommentaar


          See nikotiini ja kofeiini sõltuvuse võrdlemine on päris naljakas. Vähemalt mul pole miskipärast kunagi juhtunud, et
          a) tänaval tuleb inimene ligi ja küsib, kas saaks mu kohvitopsust lonksu, sest räige kohvinälg on
          või
          b) kuskil peol saab kohv otsa ja siis kohvisõltlased on "shit, kellelgi kohvi on. ilgelt tahaks ühe tassi ära juua"

          Kommentaar


            Algselt postitas Stok
            psühholoogiline sõltuvus

            aastakümneid suitsetanud vanaproua proovis halba harjumust piirata,
            ent pidi nikotiiniplaastrist peaaegu mürgituse saama - selgus, et tema turvaline rutiin (hommikukohv-suits ette) oli peamiselt psühholoogilist laadi sõltuvus
            GEORGE: No, no, no! Nothing happens /-/ RUSSELL: Well, why am I watching it?
            GEORGE: Because it's on TV RUSSELL: Not yet..
            (Seinfeld, The Pitch)

            Kommentaar


              Algselt postitas eika Vaata postitust
              See nikotiini ja kofeiini sõltuvuse võrdlemine on päris naljakas. Vähemalt mul pole miskipärast kunagi juhtunud, et
              a) tänaval tuleb inimene ligi ja küsib, kas saaks mu kohvitopsust lonksu, sest räige kohvinälg on
              või
              b) kuskil peol saab kohv otsa ja siis kohvisõltlased on "shit, kellelgi kohvi on. ilgelt tahaks ühe tassi ära juua"
              Sul pole vist kunagi kontoris kohvimasin parandusse läinud.
              Inter - ausaim klubi Itaalias.

              Kommentaar


                Muidugi väga tsill, et mu teema püstitus jõudis juba kohvini välja, aga need veidi teistmoodi asjad ikkagist mu jaoks. Olukord on nüüd nii kaugele jõudnud, et ostsin endale räästa alla koha ära. Maksin e-tossu eest 39 eurtsi. Wish me luck, motherfuckers

                Kommentaar


                  Stok, kui sul on uneapnoe ja sa pole sellega midagi ette võtnud, siis su naine peaks praeguse ameti quittima ja märulipolitseisse või demineerijaks vmt minema. Pingetaluvus is strong with this one

                  Ma magan maskiga. Vahepeal viskab veits Darth Vaderit, kui paigast ära läheb, aga olla igal juhul eelistatav maskita magamisele.
                  Legend has it that when N'Golo Kante lost his virginity, he immediately won it back again.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas Stok
                    Äkki ma nimetasin mälu järgi vale diagnoosi, sest Sa vist viitad norskamisele? Ma ei norska, lihtsalt vahepeal hingan nagu hiberneeruv siil.
                    Lucky. Võimalik, et su apnoe siis kergekujulisem vms.
                    Legend has it that when N'Golo Kante lost his virginity, he immediately won it back again.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas eika Vaata postitust
                      See nikotiini ja kofeiini sõltuvuse võrdlemine on päris naljakas. Vähemalt mul pole miskipärast kunagi juhtunud, et
                      a) tänaval tuleb inimene ligi ja küsib, kas saaks mu kohvitopsust lonksu, sest räige kohvinälg on
                      või
                      b) kuskil peol saab kohv otsa ja siis kohvisõltlased on "shit, kellelgi kohvi on. ilgelt tahaks ühe tassi ära juua"
                      Veits erinevaid asju võrdled. Ma usun, et nendel suitsuküsijatel pole lihtsalt raha või on eluaeg huierid olnud.
                      Kofeiinisõltuvus on täiesti legit asi, lihtsalt ei teadvusta seda niimoodi nagu nikotiini oma
                      Algselt postitas Iceman
                      Hofnari maitse totside suhtes on ikka ülekõige.

                      Kommentaar


                        Täiesti võimalik, et võrdlen erinevaid asju või siis ei tea kohvisõltlasi. Kasvõi see keiss.
                        Algselt postitas Halb ründaja Vaata postitust
                        Sul pole vist kunagi kontoris kohvimasin parandusse läinud.
                        Ei tea üldiselt väga palju inimesi, kes sellisel juhul läheks asap kuskile kontorist välja kohvi ostma. Jah, häirib, et kohvi ei saa. Aga kõik. Võibolla pole lihtsalt sellistesse töökeskondadesse sattunud, kus kontor selliseid inimesi täis on. Kui suitsumeestel saab suits otsa, siis tavaliselt minnakse kohe lähimasse poodi.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas hofnar Vaata postitust
                          Kofeiinisõltuvus on täiesti legit asi
                          ei ole

                          Kommentaar


                            Kui mul tuli hambast tükk välja õnnetusjuhtumi tagajärjel, kas hamba vigastuse registreerib hambaarst või peab ikka EMOsse minema? Just et kindlustusele tõendada, et hammas on tõesti katki ja võis olla õnnetusjuhtumi tagajärjel.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas Montag Vaata postitust
                              ei ole
                              Teaduslikult tõestatud, et on küll.
                              Je suis Nasfal

                              Kommentaar


                                Algselt postitas Linnupoja Vaata postitust
                                Teaduslikult tõestatud, et on küll.
                                Omast käest lisan, et kaunis sitt lugu on, kui sa oled kimpus nii nikot- kui kofeiiniga. Kohati on ikka päris perse, noh.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X