320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Rumalad küsimused ootavad vastuseid

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Kas kärbes on üldse kellelegi või millelegi oma tegevusega kasulik?

    Kommentaar


      Algselt postitas cbulls13 Vaata postitust
      Kas kärbes on üldse kellelegi või millelegi oma tegevusega kasulik?
      toiduks teistele

      Kommentaar


        Kunagi sai pägapõlves rohkem sofistikeited hõumidega mängitud "tuhandet", mis võiks olla selle ingl k nimi? Tuli paberil arvet ka pidada ja masti mängima jms

        Kommentaar


          Algselt postitas cabron Vaata postitust
          Kunagi sai pägapõlves rohkem sofistikeited hõumidega mängitud "tuhandet", mis võiks olla selle ingl k nimi? Tuli paberil arvet ka pidada ja masti mängima jms
          Bismark?

          Kommentaar


            Tuhat on natuke teine mäng kui Bismark. Kuigi neid kumbagi pole nii ammu mänginud, et enam ei mäleta reegleidki.

            Wikipedia andmeil kutsutakse tuhandet inglise keeles Russian Schnapsen or Thousand Schnapsen.
            "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

            Kommentaar


              Milleks meile vaja uut Pätsi monumenti?

              Isiklikult leian, et tegemist on igava, lausa inetu lahendusega ning Ajaloo ja arheoloogia instituudis õppides ei kohanud ma kedagi, kes oleks antud tegelase tegemisi positiivselt hinnanud peale esimesi aastaid.

              Kui tung nii tugev miskit püstitada, siis pigem Jüri Uluots aga see on pelgalt minu arvamus.

              Kommentaar


                Algselt postitas Pints Vaata postitust
                Milleks meile vaja uut Pätsi monumenti?

                Isiklikult leian, et tegemist on igava, lausa inetu lahendusega ning Ajaloo ja arheoloogia instituudis õppides ei kohanud ma kedagi, kes oleks antud tegelase tegemisi positiivselt hinnanud peale esimesi aastaid.

                Kui tung nii tugev miskit püstitada, siis pigem Jüri Uluots aga see on pelgalt minu arvamus.
                Poliitiline katus. Ajaloo monopol on poliitiline kapital nagu ütles kunagi Ruutsoo
                "An errand boy, sent by grocery clerks, to collect a bill"

                Kommentaar


                  Algselt postitas Pints Vaata postitust
                  Milleks meile vaja uut Pätsi monumenti?

                  Isiklikult leian, et tegemist on igava, lausa inetu lahendusega ning Ajaloo ja arheoloogia instituudis õppides ei kohanud ma kedagi, kes oleks antud tegelase tegemisi positiivselt hinnanud peale esimesi aastaid.

                  Kui tung nii tugev miskit püstitada, siis pigem Jüri Uluots aga see on pelgalt minu arvamus.
                  Ma pole selle monumendi osas mingit seisukohta võtnud, aga lihtsalt kui sa räägid siin Pätsi hilisematest aastatest riigipeana ja nii, siis see ausammas on konkreetselt Tartu Rahulepingu 100. aastapäeva auks. 1918. aastal oli Pätsil siiski kandev roll iseseisvusmanifesti koostamisel ja vabariigi väljakuulutamisel, sel pole tema hilisemate aastatega tegelikult mingit seost. Uluotsa ei saa Tartu Rahu ega iseseisvuse väljakuulutamisega kuidagi seostada.
                  "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

                  Kommentaar


                    Algselt postitas Nahkpea Vaata postitust
                    Ma pole selle monumendi osas mingit seisukohta võtnud, aga lihtsalt kui sa räägid siin Pätsi hilisematest aastatest riigipeana ja nii, siis see ausammas on konkreetselt Tartu Rahulepingu 100. aastapäeva auks. 1918. aastal oli Pätsil siiski kandev roll iseseisvusmanifesti koostamisel ja vabariigi väljakuulutamisel, sel pole tema hilisemate aastatega tegelikult mingit seost. Uluotsa ei saa Tartu Rahu ega iseseisvuse väljakuulutamisega kuidagi seostada.
                    See on muidugi õige tähelepanek, osaliselt.

                    Samas kas tema elulugu saab ja tohib tuimalt mitmesse etappi jagada aga see on juba pikem teema.
                    Kui tegemist on Tartu Rahulepingu 100. aastapäeva auks loodava puuslikuga, siis pigem kujutada noort Pätsi, mitte vastakaid emotsioone esilekutsuvat punnpõske aga see on pelgalt minu arvamus.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Pints Vaata postitust
                      Kui tegemist on Tartu Rahulepingu 100. aastapäeva auks loodava puuslikuga, siis pigem kujutada noort Pätsi, mitte vastakaid emotsioone esilekutsuvat punnpõske aga see on pelgalt minu arvamus.
                      Hehe, no nagu ma ütlesin, siis ma pole selle ausamba osas mingit seisukohta võtnud. Aga kui sa nii ütled, siis ega mul poleks ka mingi Pätsi noorema versiooni vastu midagi.
                      "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

                      Kommentaar


                        Sinna oleks tulnud Vilms ning Konik kõrvale panna, oleks selge olnud, millist osa Pätsi karjäärist mälestada soovitakse ning igasugu lärm oleks ära jäänud. Miskipärast seda ei tehtud.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas LaRaBla Vaata postitust
                          Sinna oleks tulnud Vilms ning Konik kõrvale panna, oleks selge olnud, millist osa Pätsi karjäärist mälestada soovitakse ning igasugu lärm oleks ära jäänud. Miskipärast seda ei tehtud.
                          +1

                          See oleks olnud parem ja selgem lahendus tõesti.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas Nahkpea Vaata postitust
                            Hehe, no nagu ma ütlesin, siis ma pole selle ausamba osas mingit seisukohta võtnud. Aga kui sa nii ütled, siis ega mul poleks ka mingi Pätsi noorema versiooni vastu midagi.
                            Eks ajaloolaste hulgas ole ka erinevaid koolkondi ja vähemalt mingi periood vaieldi päris tuliselt Pätsi teemadel.
                            Ma muidugi ei väida, et minu nägemus/arusaam on ainuõige ning sul on vaba voli mitte nõustuda.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas Pints Vaata postitust
                              Eks ajaloolaste hulgas ole ka erinevaid koolkondi ja vähemalt mingi periood vaieldi päris tuliselt Pätsi teemadel.
                              Ma muidugi ei väida, et minu nägemus/arusaam on ainuõige ning sul on vaba voli mitte nõustuda.
                              Kusjuures, mulle on see teema alati väga huvi pakkunud ja olen püüdnud lugeda nii ajaloolaste seisukohti, kes nimetavad teda reeturiks, kui ka kaitsvaid. Eelkõige on mind huvitanud "Eesti mahamüümise", milles teda paljud süüdistanud on, tagamaad. Ega see ongi selline väga vastuoluline teema.

                              Viimasel ajal on sellekohast kirjandust ja arvamusi muidugi vähem, see pole hetkel vist lihtsalt kõige aktuaalsem teema.
                              "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

                              Kommentaar


                                Algselt postitas LaRaBla Vaata postitust
                                Sinna oleks tulnud Vilms ning Konik kõrvale panna, oleks selge olnud, millist osa Pätsi karjäärist mälestada soovitakse ning igasugu lärm oleks ära jäänud. Miskipärast seda ei tehtud.
                                Sellisena on meil muidu olemas Pärnus asuv Eesti Vabariigi väljakuulutamise mälestusmärk. Isiklikult ühe sümpaatseima Eesti mälestusmärgina ongi selle juurest minu meelest just puudu see inimlik osa, mis rõhutab, et manifestid ja vabariigid lihtsalt ei sündinud nagu vahelduvad aastaajad, vaid nende taga oli konkreetsete inimeste ettevõtlikkus ja eneseohverdus.

                                Aga Pätsi puhul on ja peab olema kriitika fookus 1934. aastal ja Eesti demokraatia reetmisel, mitte 1940.-l ja Eesti riigi mahamüümisel. Sest on tohutu vahe isekatel põhjustel tehtud kuritegudel ja parimas usus tehtu ebaõnnestumistel.
                                Ja see teadliku mahamüümise teema piirdub Ilmjärve räpaka ja põhjalikult ümber lükatud polemiseerimisega.
                                sigpic

                                Kommentaar

                                Working...
                                X