320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Rumalad küsimused ootavad vastuseid

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Anvelti raamatu - Punane elavhõbe tegevus toimub täpselt mis aastal? Tean et kuskil 90 algul, aga täpselt miis aastal.
    Eksvavaator on Pikaro nagu kuskilt mäletan, aga teab kes võiks olla teised prototüübid?
    Inimesed, olge valvsad! Ma armastan teid ikka veel! Minu armastus – see on jube ja õudne, seepärast te peategi olema valvsad.

    Kommentaar


      Raamatut sai loetud paar aastat tagasi aga pakuks, et 1992. Või 1991 lõpp? Hea küsimus tegelt.
      Prototüüpe Anvelti sõnul rohkem ei ole, kuskil ta mainis, et Narva Zenja on ainus suht konkreetne tegelane kes lisaks Pikarole raamatusse jõudis.

      Kommentaar


        Prototüüptegelasi vast rohkem jah ei ole, aga erinevad sündmused, mis raamatus toimuvad, on kunagi ka päriselt juhtunud. Kunagi lugesin mingit Politseilehte vms asja, kus meenutati 90-date alguseid. Näiteks too stseen Šeremetjevo lennujaamas on ka mingite eesti kaakidega suht sarnaselt toimunud. Ja üht-teist oli veel. Seega ma arvan, et Anvelt on asja lihtsalt eri asjadest kokku kombineeriud ja kindlat aastat paika panna ei saa

        Aga noh, kes tahab detektiivi mängida ja ajalooannaalides tuhnida, siis mingi täpsema ajalise määratluse saab erinevatest kildudest ikka paika panna. Näiteks vahetult peale taasiseseisvumist valvasid vanglaid (Rummu) ajateenijad Sisekaitse Valverügemendist. Võib Riigi Teatajast välja otsida, kaua sellise nimetusega väeosa olemas oli ja kaua nad vanglaid valvasid (raamatus tuli kuidagi välja, et ajateenijad valvasid vanglat). Muid taolisi kilde on küllaga, nii et kui väga igav siis peaks vähe targemaks saama
        308

        Kommentaar


          No tegelt tekkis mul see küsimus sellest, et raamatus suht lõpupoole andis üks tegelane oma koputajale info eest 50 kroonise. Kuid 50 kroonised trükiti allles 1994. Seega peaks olema ikka kuskil 90ndate keskpaiku, kui üldse saab sellist võrdlust tuua. On ju autor ise algusse kirjutanud- raamat on väljamõeldis jne jne.

          Loen hetkel seda raamatut ja raamat on võetud keskraamatukogust. Enne mind on keegi lugeja teatud tsitaadi alla tõmmanud ja osadele vene keelsetele tõlgetele omapoolseid parandusi teinud

          Ahjaaa, number 44 peatükki on raamatus 2 korda. Sisu küll ei ole sama.
          Inimesed, olge valvsad! Ma armastan teid ikka veel! Minu armastus – see on jube ja õudne, seepärast te peategi olema valvsad.

          Kommentaar


            Kust (ja kas üldse) oleks leida Ruja/Alenderi laulude noote(klaverile)? Eelistaks "Teisel pool vett" ning "Hüvasti kollane koer".
            Més que un club

            Kommentaar


              No tegelt tekkis mul see küsimus sellest, et raamatus suht lõpupoole andis üks tegelane oma koputajale info eest 50 kroonise. Kuid 50 kroonised trükiti allles 1994. Seega peaks olema ikka kuskil 90ndate keskpaiku, kui üldse saab sellist võrdlust tuua. On ju autor ise algusse kirjutanud- raamat on väljamõeldis jne jne.
              Ei, varem toimus. Mis sellesse 50-kroonisesse puutub, siis nüüd tuli meelde, et Anvelt ütles kuskil, et ta ei mõelnud kirjutades selle peale ja alles peale raamatu ilmumist tähelepanelikud lugejad mainisid, et sel ajal 50-krooniseid veel polnud.
              Mis ajast muidu alates Venemaale viisaga hakkas pääsema? Raamatu sisu pidi varem enne seda.

              Eelnevalt kirjutasin Narva zenjast, tegelt siiski Ljoha: http://www.pohjarannik.ee/modules.ph...icle&sid=10299

              Kommentaar


                Algselt postitas Gallacher Vaata postitust
                Ei, varem toimus. Mis sellesse 50-kroonisesse puutub, siis nüüd tuli meelde, et Anvelt ütles kuskil, et ta ei mõelnud kirjutades selle peale ja alles peale raamatu ilmumist tähelepanelikud lugejad mainisid, et sel ajal 50-krooniseid veel polnud.
                Mis ajast muidu alates Venemaale viisaga hakkas pääsema? Raamatu sisu pidi varem enne seda.

                Eelnevalt ajasin kirjutasin Narva zenjast, tegelt siiski Ljoha: http://www.pohjarannik.ee/modules.ph...icle&sid=10299


                1. juulil 1992 kehtestati piiril viisarežiim. Eesti Vabariik kehtestas. Venemaa kohta kahjuks ei oska öelda.

                Aga nohh tegelt on see raamat vist tõesti rohkem väljamõeldis, nagu juba ennist mainisid. Polnud teab mis hea raamat, aga nohh kõige hullem ka polnud. Teist korda ei loeks.

                Edit: kas Anvelt ise ei võik olla üks peategelastest? Näiteks Sander?
                Inimesed, olge valvsad! Ma armastan teid ikka veel! Minu armastus – see on jube ja õudne, seepärast te peategi olema valvsad.

                Kommentaar


                  Algselt postitas Rein Vaata postitust

                  Edit: kas Anvelt ise ei võik olla üks peategelastest? Näiteks Sander?
                  Arvatavasti. Lisaks on Sander sisse kirjutatud ka Anvelti uude raamatusse "Direktor", kus hakkaja noormees on tõusnud juba komissariks.

                  Kommentaar


                    Miks on Lazio teemas postitusi 71 lehekulje jagu aga AS Roma teemas 222?

                    Ja kes kurat mu tapitahed jalle pihta pani, perverdid!

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Kasepats-Pidur Vaata postitust
                      Arvatavasti. Lisaks on Sander sisse kirjutatud ka Anvelti uude raamatusse "Direktor", kus hakkaja noormees on tõusnud juba komissariks.
                      Osaliselt kindlasti aga ainult osaliselt. Anvelti enda sõnul on siiski raamatu sisu osalt tegelikkus, osalt väljamõeldis, tegelased on inspireeritud reaalsetest isikutest aga samas on nad näiteks kokku pannud mitme inimese põhjal jne. Umbes nii nagu Kunnas ütles "Sõdurjumala teenri" minategelase kohta - et see on kokku pandud nii tema enda aga veel vist kahe teise isiku tegemiste põhjal. Seega ühest vastust pole.
                      Kas see "Direktor" on muidu OK lugemine, võrdluses "Elavhõbedaga"?

                      Kommentaar


                        Algselt postitas matheous Vaata postitust
                        Kust (ja kas üldse) oleks leida Ruja/Alenderi laulude noote(klaverile)? Eelistaks "Teisel pool vett" ning "Hüvasti kollane koer".
                        Ehk siit keegi oskab aidata:http://ruja.ee/#!/Foorum/1/

                        Kommentaar


                          Mis värk selle 24-ga on? city24, trepp24, auto24 jne? Alati avatud ja saadaval?

                          Kommentaar


                            Nii, Ryanair'iga lennanud inimesed. Kuidas seal jalaruumiga on pikkadele inimestele? Kas ligi 2 m kolge saab rahus olla või istub põlved kõrvade juures?
                            308

                            Kommentaar


                              Algselt postitas Gallacher Vaata postitust
                              Kas see "Direktor" on muidu OK lugemine, võrdluses "Elavhõbedaga"?
                              Julgen soovitada küll. Mingi suur šedööver või klassik kindlasti mitte, aga põnev ajaviiteromaan kindlasti. Ja palju rohkem äratuntavaid prototüüpe. Pärast veetsin paar tundi guugeldades ja vanu ajaleheartikleid lugedes. Polištšuk, Metsamaa, Lao, Bõkovid, Sadõkov jms toredad tüübid.

                              Kommentaar


                                Kas see lennuki tüübist ei olene palju ruumi on? Ma olen Itaalias käinud, 1.85 pikk. Ei mäleta, et midagi hullu oleks olnud. Ebamugav nagu igas lennukis

                                Kommentaar

                                Working...
                                X