320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Rumalad küsimused ootavad vastuseid

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Sõrbune parem mõne hispaanlasega. Seal ei maksa ka tubakas sisuliselt mitte midagi.

    Kommentaar


      osta taim, pane kasvama, kuivata ära...
      Algselt postitas rainis007
      Ütleme nii, et kui Tottenham oleks keerulises eas neiu, siis kaaluks ta tõenäoliselt juba enesetappu. Nii paljudelt meestelt on ta juba korvi saanud.

      Kommentaar


        Miks eesti jalgpalluritega seotud lepingutingimusi alati nii kiivalt saladuses hoitakse? Kui tuleb järjekordne uudis mõne ülemineku kohta, siis on tõeliselt suur haruldus, kui üleminekutasu ka avalikult välja öeldakse, palganumber oleks fännile juba liigne luksus. Suurtes liigades on palga- ja üleminekunumbrid ju täiesti avalikud ja kõigile teada (kas tõesti vaid kollase meedia tugevale tööle ja õigetele "allikatele"??) Miks mul pole võimalust teada saada nt Stanislav Pedõki või Vitali Leitani palganumbrit?

        Kas mängus on Pohlaku karvane käsi ja välja töötatud maksusüsteemid, mis päevavalgust ei kannata?

        Kommentaar


          Miks sa arvad, et see avalik info peaks olema? Peale USA ei avaldata mitte kuskil sellist infot. Kõik on spekulatsioon ja "siseinfo." Info. Info. Info.

          Nende kahe mängija kohta ei oska midagi öelda, aga kuna olen "insaider" siis võin öelda näiteks, et Eesti koondislaste palgad on vahemikus ~€3000 kuni ~€50000 kuus.
          Vajuta siia ja kõik su unistused saavad teoks!

          Kommentaar


            Algselt postitas ke$ha Vaata postitust
            Miks sa arvad, et see avalik info peaks olema? Peale USA ei avaldata mitte kuskil sellist infot. Kõik on spekulatsioon ja "siseinfo." Info. Info. Info.
            Suurbritannias võib vabalt nt Balotelli palk spekulatsioon olla ja kõigest kollase ajakirjanduse huupi pandud arv. Samas näiteks ka Saksamaal avaldatakse mängijate palganumbreid päris tihti ja neid usun juba rohkem.

            Kommentaar


              Mis need jalgpallurid siis teistsugused on, kui suvalised muud palgatöötajad? Ega naljalt kellegi palka avaldata, kui tegemist just seadusest tuleneva kohustusega pole. Palju sa ericbana muide palka saad? Minu arvates pole ka normaalne teise inimese rahaasjades sorida.
              BVB - Vaprus

              Kommentaar


                Algselt postitas elx Vaata postitust
                Mis need jalgpallurid siis teistsugused on, kui suvalised muud palgatöötajad? Ega naljalt kellegi palka avaldata, kui tegemist just seadusest tuleneva kohustusega pole. Palju sa ericbana muide palka saad? Minu arvates pole ka normaalne teise inimese rahaasjades sorida.
                Samas, kui mina olen mõne meeskonna tulihingeline fänn, käin igal kodumängul ja satun tihti ka võõrsilmängudele, ostan iga uue hooaja alguses meeskonna särgi ja ka muud fänninänni, kulutan iga mäng staadionil umbes 15€ õlle, hotdogi ja soolapähklite peale, siis miks mul ei ole õigust seda teada? Sisuliselt minu ja tuhandete minusuguste inimeste najal see jalgpalliklubi üldse toimida saab. Jalgpall on ilma fännideta ju üks maailma mõttetumaid spordialasid ja kuna fännid sisuliselt jalgpalluritel mänida ja head raha teenida võimaldavad, siis peaksid nende palganumbrid olema ka avalikud.

                Salastaks siis juba ka kõigi riigitöötajate palgad, vahet ju ei oleks.

                Kommentaar


                  Algselt postitas ericbana Vaata postitust
                  Samas, kui mina olen mõne meeskonna tulihingeline fänn, käin igal kodumängul ja satun tihti ka võõrsilmängudele, ostan iga uue hooaja alguses meeskonna särgi ja ka muud fänninänni, kulutan iga mäng staadionil umbes 15€ õlle, hotdogi ja soolapähklite peale, siis miks mul ei ole õigust seda teada? Sisuliselt minu ja tuhandete minusuguste inimeste najal see jalgpalliklubi üldse toimida saab.
                  Ja mis siis?
                  Algselt postitas ericbana Vaata postitust
                  Jalgpall on ilma fännideta ju üks maailma mõttetumaid spordialasid ja kuna fännid sisuliselt jalgpalluritel mänida ja head raha teenida võimaldavad, siis peaksid nende palganumbrid olema ka avalikud.
                  Ja mida see palganumbri teadmine sulle annaks?
                  Algselt postitas ericbana Vaata postitust
                  Salastaks siis juba ka kõigi riigitöötajate palgad, vahet ju ei oleks.
                  No palun...


                  Ära palun võta seda isikliku rünnakuna, sest seda see ei ole, aga mida kuradit annab mulle teadmine, kui palju keegi teine teenib ? Miks seda vaja on? Nõustun igati elxiga, sest jalgpalluri näol on siiski ju tegu inimesega, tavalise inimesega, ning miks on vaja teise rahakotis sobrada?

                  See peaks ikka inimese enda asi olema ja kui soovi on, aga palun, ütle, palju teenid, aga vaevalt, et just väga paljud sellist infot lihtsalt niisama avaldada tahaksid.

                  Ning selle su fännide jutu ja mängudel käimise ja piruka ostmise kõrvale võib ju ka tuua suvalise näite kas või mingist autotehasest... Auto ostnud inimene pakub ju tööd sellele, kes auto kokku paneb ja ilma ostjateta ei oleks ei autosid ega tehaseid, seega miks ei võiks autoostu sooritanud inimene teada, kui palju said need inimesed, kes ta auto kokku panid, palka? See kõik on ju pehmelt öeldes jabur.

                  Aga olgu, aitab küll, täna on õues ilus ilm. Päikest!
                  Futbol puro en mi corazon, sangre blanca en mis venas.
                  Algselt postitas taku*
                  Ega butsad ei mängi. Idioodid. Soeng mängib.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas Kasper Vaata postitust
                    Ära palun võta seda isikliku rünnakuna, sest seda see ei ole, aga mida kuradit annab mulle teadmine, kui palju keegi teine teenib ? Miks seda vaja on? Nõustun igati elxiga, sest jalgpalluri näol on siiski ju tegu inimesega, tavalise inimesega, ning miks on vaja teise rahakotis sobrada?
                    Ka siin on erinevaid lähenemisi. Põhjamaade sotsiaal- ja ühiskonnamudelis on näiteks palkade avaldamisel (läbi tuludeklaratsioonide avaliku kättesaadavuse) oluline tähtsus tööjõu hinna kujunemise läbipaistvuse suurendamisel. Ehk lihtsustatult - näed, et naabrimees teenib sinust sarnast tööd tehes kaks korda rohkem - lähed nõuad tööandjalt palka juurde. Või siis näeb naabrimehe ülemus, et sama tööd on võimalik turult osta odavamalt ja teeb vajalikud liigutused. Suurendab pikemas perspektiivis tööturu/majanduse efektiivsust ning vähendab muuhulgas palgalõhesid.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas SleepWalking Vaata postitust
                      Ka siin on erinevaid lähenemisi. Põhjamaade sotsiaal- ja ühiskonnamudelis on näiteks palkade avaldamisel (läbi tuludeklaratsioonide avaliku kättesaadavuse) oluline tähtsus tööjõu hinna kujunemise läbipaistvuse suurendamisel. Ehk lihtsustatult - näed, et naabrimees teenib sinust sarnast tööd tehes kaks korda rohkem - lähed nõuad tööandjalt palka juurde. Või siis näeb naabrimehe ülemus, et sama tööd on võimalik turult osta odavamalt ja teeb vajalikud liigutused. Suurendab pikemas perspektiivis tööturu/majanduse efektiivsust ning vähendab muuhulgas palgalõhesid.
                      Samas on tööandjal alati teada, kui palju on ta nõus mingisuguse töö eest maksma ja samuti on töövõtjal teada, millise summa eest on ta nõus seda tööd tegema... Ja kui mõlemad osapooled rahul on, siis kas on vaja taotleda ülimlikku võrdsust?

                      Ja noh, majanduse puhul pole võimalik tagada kestvat tõusu, sest tõusule järgneb langus ja langusele uus tõus, seega mitme otsaga asi niivõinaa. Aga kahtlemata huvitav lähenemine.
                      Futbol puro en mi corazon, sangre blanca en mis venas.
                      Algselt postitas taku*
                      Ega butsad ei mängi. Idioodid. Soeng mängib.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Kasper Vaata postitust
                        Samas on tööandjal alati teada, kui palju on ta nõus mingisuguse töö eest maksma ja samuti on töövõtjal teada, millise summa eest on ta nõus seda tööd tegema... Ja kui mõlemad osapooled rahul on, siis kas on vaja taotleda ülimlikku võrdsust?
                        Kasper... Ole nüüd.

                        Kommentaar


                          Jobski ericbanka ei suvatse isegi nimetada, mis klubi kassasse ta iga mäng selle raha viib, aga teiste palgad pakuvad huvi

                          Kommentaar


                            Algselt postitas Kasper Vaata postitust
                            Ja mida see palganumbri teadmine sulle annaks?
                            Paljud teadmised ei kanna sisulist väärtust, aga huvitav oleks teada ikka. võib-olla sõnastasin küsimuse algselt veidi kehvasti, sest selle algse mõtte juurest on natukene ära kaldutud. minu küsimus seisnes peamiselt just selles, et miks paljude eestlaste (v.a ainult Piiroja palk) on suur saladus, sest näiteks Inglismaal on enamuse jalgpallurite palgad ju avalikud... kas seal on tegemist AINULT kollase meedia "tubli" tööga või ei tehtagi seal nendest nii suurt saladust? mu algne mõte oli rohkem selline.

                            peters, kui sind minu tegemised huvitavad, siis isiklikult toetan selle pileti-pirukarahaga päris mitmeid klubisid, sest vähemalt ühte mängu voorus üritan ma vaatamas käia.

                            Algselt postitas Stok
                            See osa ootab lahtiseletamist. Jalgpall ilma fännideta ehk ilma rahata taanduks tagasi amatöörjalgpalliks, aga ei kaoks kuskile. Ega need hoovijalgpallurid ei unista kõik Messiks ja Ronaldoks saamisest, enamik mängib vast ikka mängulusti pärast.
                            "Football without fans is nothing."-Jock Stein. Oleksin pidanud algselt täpse tsitaadi koos nimega juurde panema lihtsalt.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas ericbana Vaata postitust
                              "Football without fans is nothing."-Jock Stein. Oleksin pidanud algselt täpse tsitaadi koos nimega juurde panema lihtsalt.
                              Seda võib öelda ainult proff kelle jaoks jalgpall ongi töö.
                              BVB - Vaprus

                              Kommentaar


                                Algselt postitas Stok
                                Jah, loe ridade vahelt. Profijalgpall ilma fännideta on mõttetu. Edasi laiendades, kui pole fänne, pole ka raha ja superstaaride asemel võib kasutada väljendit "päevavargad".
                                jah, ja see viibki tegelikult ringiga algusesse tagasi. kui pole fänne, pole suuri palku. kuna aga fännid võimaldavad sisuliselt mängijatele suuri palku, siis oleks tegelikult õiglane need avalikustada, sest need palgad tulevad konkreetselt fännide taskust.

                                üldiselt võibki selle teema üle vaidlema jääda ja usun, et hääled jaotuksid umbes pooleks.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X