320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Rumalad küsimused ootavad vastuseid

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Kas on võimalik, et 9 aastaselt välismaale kolinuna sa võid eesti keele ära unustada? Nt Michael Roos, kes ütles et 10 aastasena pidi kodus rääkima edasi ainult inglise keelt.. Nüüd 32 aastasena öeldakse et ta enam keelt ei räägi. Või lihtsalt häbeneb et räägib vigaselt?

    Kommentaar


      Algselt postitas szandor Vaata postitust
      Aitüma. Piletid ostan korraga jah ning loodame, et Air Baltic samade reeglite järgi talitab.
      infoks, et point to point ehk odavlennufirmad (easyjet, ryanair jne) ei oota. air baltic ootab jah.
      Mia san mia

      Kommentaar


        Algselt postitas Felipe Vaata postitust
        Kas on võimalik, et 9 aastaselt välismaale kolinuna sa võid eesti keele ära unustada? Nt Michael Roos, kes ütles et 10 aastasena pidi kodus rääkima edasi ainult inglise keelt.. Nüüd 32 aastasena öeldakse et ta enam keelt ei räägi. Või lihtsalt häbeneb et räägib vigaselt?
        Jah, on küll võimalik.
        Inimesed, olge valvsad! Ma armastan teid ikka veel! Minu armastus – see on jube ja õudne, seepärast te peategi olema valvsad.

        Kommentaar


          Neiu Teele Päevalehest palub abi:

          "Tere,
          Kui keegi teab mõnda (noort) inimest, kes tänavu ülikooli kandideerib, siis võiks lahkesti mulle kontakti jagada. Aeg on selline, et on põhjust sisseastumise tingimustest kirjutada ja osalise mõtted ja kogemused on hinnatud.
          Tänud.

          Teele
          EPL"

          Kui vastab siit keegi sellele kirjeldusele, siis andke teada. Jee-Jee.

          Kommentaar


            Algselt postitas Felipe Vaata postitust
            Kas on võimalik, et 9 aastaselt välismaale kolinuna sa võid eesti keele ära unustada? Nt Michael Roos, kes ütles et 10 aastasena pidi kodus rääkima edasi ainult inglise keelt.. Nüüd 32 aastasena öeldakse et ta enam keelt ei räägi. Või lihtsalt häbeneb et räägib vigaselt?
            Väidetavalt pidavat ta mingil määral aru saama eesti keelest.
            I don't write erotica but I do write. Don't get paid for it though. My writing is a little more high profile than erotica generally. I stay anonymous though so I can never be compensated for my work.

            Kommentaar


              Kas on võimalik, et 9 aastaselt välismaale kolinuna sa võid eesti keele ära unustada?
              väga imestada ei maksagi, sest Siberisse küüditatud eesti lapsed olid paljud kümnekonna aastaga seal vene koolis käies sunnitud
              ka Eestisse naasnuna algul vene kooli minema, sest eesti keeles hariduse omandamine käis juba üle jõu,
              eestikeelses keskkonnas elades pärast muidugi harjusid jälle ümber ja oskavad nüüd lihtsalt 2 keelt väga hästi (mitmed neist läksid ka ülikooli just vene filoloogiat õppima)

              Kasuisa peres ainult ing.k rääkima harjunud M.Roos elab aga inglisekeelses keskkonnas edasi
              (samas on näide muidugi ka piisavalt ekstreemne, sest veel 9-aastaselt Taeblas ta peale eesti keele midagi ei rääkinud ja võõrkeelte õpe oli vast pigem tavalisel Eesti maakooli tasemel)
              GEORGE: No, no, no! Nothing happens /-/ RUSSELL: Well, why am I watching it?
              GEORGE: Because it's on TV RUSSELL: Not yet..
              (Seinfeld, The Pitch)

              Kommentaar


                Mingi versioon on, et Roos tegelikult oskab, kuid kihlveo tõttu ei räägi.

                Samas isegi Hundil tundus nagu kerge aktsent olevat. Aga võib-olla tahtsin kuulda.
                When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

                Kommentaar


                  Martti Aljand räägib ka eesti keelt sellise Peeter Ristsoo stiilis aktsendiga
                  308

                  Kommentaar


                    Kas käimas on mingi Neivelti nädal,meest on köik kohad täis?

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Martin Vaata postitust
                      Samas isegi Hundil tundus nagu kerge aktsent olevat. Aga võib-olla tahtsin kuulda.
                      Hundil oli kindlasti aktsent. Lisaks sellele, et mõned sõnad olid mõõdukalt inglise keele pärased, siis kogu tema kõnest on arusaadav inglise keelelik alatoon.
                      Soomes pea 3 aastat elanuna võin öelda, et kusagil aasta tagasi tajusin, kuidas minu eesti keeles, nii kõnes, kui kirjas toimusid esimesed sellised järsud muudatused. Sõnavaras toimusid esimesed muutused juba esimese aasta järel, kus ma teatuid asju ei osanud eesti keeles nimetada. Umbes aasta tagasi, võib-olla juba varem, märkasin, et eesti keelses vestluses kasutan ma soome keelseid sõnu. Mitte stiilis "oo, vaata, ma oskan natuke soome keelt", vaid lihtsalt ma ütlesin lauses mingi sõna soome keeles, sellest ise küll aru saades, et soome keelne sõna tuli, kuid suutmata see järel õiget eesti keelset sõna meelde tuletada.
                      Eriti häiriv on kirjutamine, kus kohati on raskusi arusaamisega, et kas ma nüüd kirjutasin õigesti, või mitte. Teine kord otsin netist kinnitust, et kas kirjutasin õigesti. Mina tarbin väga palju eesti meediat, suhtlen kodustega ja käin kodus, sieega jääb üle mõelda, mis juhtuks inimesega, kes lõigatakse pea täielikult ära eesti keelest. Michael Roosi näide sobib väga hästi. Tema puhul muidugi mängib palju rolli, et ta läks lapsena Ameerikasse. Lapsena eelnevalt õpitu ununeb ruttu, samas kõik uue võtad väga kergesti omaks.
                      AILTON

                      Kommentaar


                        Mis ärikaksikutest (Tiit&Teet) saanud on? Kusagil Skandinaavias ehitamas või Tais/Austraalias hoopis?

                        Kommentaar


                          Algselt postitas cannuman Vaata postitust
                          Mis ärikaksikutest (Tiit&Teet) saanud on? Kusagil Skandinaavias ehitamas või Tais/Austraalias hoopis?
                          Medal sellele kes taolisele küsimusele vastata oskab

                          Kommentaar


                            Algselt postitas cannuman Vaata postitust
                            Mis ärikaksikutest (Tiit&Teet) saanud on? Kusagil Skandinaavias ehitamas või Tais/Austraalias hoopis?
                            septembris oli kambäkki märke Eesti tänavakivi bisnesis.

                            nende kommuun on maha võetud? kuskil oli ikka kommuun, eks? mitte lihtsalt blogi ... kuidas mingid tiinerid catfishi tegid and shieet.
                            jokers to the right
                            clowns to the left of me

                            Kommentaar


                              päris naljakas, et ka siin täna see teema tekkis.

                              Algselt postitas zaakal
                              kuna annan Tlnas üürika ära,siis täna käis seda vaatamas üks geniaalne ärikaksik tiit või teet,hakkab seal vst oma bisnessi edasi ajama
                              Am Sonntag um 13.00 Uhr haben wir ein Weißwurst- Wettfressen mit der Bayern-Spitze. Da bin ich gut dabei. (Rainer Calmund)

                              Kommentaar


                                Nice.

                                Veel küsimus.

                                Kui palju maksab 3D printer? Ja palju siis maksab tooraine, millest väljund peaks tulema. Ütleme et ma näiteks tahan tennise palli suuruseis kerasid välja printida, siis palju tüki hind võiks olla?

                                Kommentaar

                                Working...
                                X