320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Rumalad küsimused ootavad vastuseid

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Ratnikov Vaata postitust
    rumeeniast
    Rumeenia/Slovakkia/Ungari mustlased enamjaolt.
    "An errand boy, sent by grocery clerks, to collect a bill"

    Kommentaar


      Need on Rumeenia mustlased, kes pole Helsingis löögile saanud, kuna seal on karmimad djüüdid ees. Nende ampluaas on need roosijagamised, pimedatele rahakogumised, invaliidi mängimised, uimastatud koertega kerjamised ja haigeks vanamutiks maskeerumised. Kui külmemaks lähevad, siis võtavad enda vana mikrobussi ja kimavad Rumeeniasse tagasi.
      Eestis seadus nende vastu üldiselt ei hakka, sest politsei ütleb, et nemad ei tohi lihtsalt kerjamist takistada ja kui keegi tillist tõmmatakse, siis nemad üldiselt politseisse ei pöördu. Puht teoreetiliselt võiks olla selline võimalus, et annad neile roosi eest raha ja teatad, et sind peteti. Muidugi leiaks politsei, et sa oled tropp, kuna nemad saavad tööd juurde ja ilmselt jätavad asja niisama.
      Üks asi, mida ma olen ise korra teinud ja soovitan ka teistel täisjõus inimestel teha, et kui näete, kuidas need rumeenlased vanainimeste juurde enda lehtede ja roosidega lähevad, ja nad lähevad, kuna vanainimesed on kergem saak, siis minge vahele ja öelge vanainimestele, et nad minema läheksid. Rumeenlased röögivad natuke, aga lähevad kohe minema, kuna nad ei soovi suuremat tähelepanu.
      Samas on see natuke piinlik ka, et lastakse niimoodi laamendada. Ma ise näiteks kunagi olin Batumis, kus üks kohalik politseinik läks minu suunas (ma tundusin turist ja olin ka turist) kerjustele ette ja käratas neile midagi, mispeale kerjused imekiirelt teisele poole plagama panid. Meil aga tundub turistide petmine olevat justkui rahvussport, kuhu kaasatakse ka välismängijaid.

      Kommentaar


        Kuskil oli kas postuumses või hilisõhtuses artikkel, et kuna kerjamine pole Eestis seadusega keelatud, siis nad ei saa midagi nendega teha - kui need midagi siis allkirja vastu korjavad siis pmst politseil ka pole midagi neile ette heita kuna keegi nende tõendite ja muude dokkidega jännata ei viitsi - nad võivad ju sulle mistahes heategevusfondi paberikese nina alla toppida... seega politsei ütleb nii et kui oled rahamiis siis annetan, kui ei ole siis kõnnid mööda. Teine asi on tglt häirivad jah need romaalõd väga.....

        Kommentaar


          Ma ei saa aru, et miks kohalik mustlaskogukond, kes pidevalt muretsevad, et neid stereotüpiseeritakse, nendega midagi ette ei võta. Väiksed pesapallikurikad ja värk. Või varastagu nende kämper tühjaks või midagi. Küll nad oskaksid, kui tahaksid.

          Kommentaar


            Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
            Ma ei saa aru, et miks kohalik mustlaskogukond, kes pidevalt muretsevad, et neid stereotüpiseeritakse, nendega midagi ette ei võta. Väiksed pesapallikurikad ja värk. Või varastagu nende kämper tühjaks või midagi. Küll nad oskaksid, kui tahaksid.
            Dannar, aga kas on meil neid mustlasi palju we? ja kas need on siis kuidagi mõjuvamad? Ausalt mulle meenub vaid 1 pesakond mustlasi Kohilast - seal Tööstuse tänaval kohe paberivabrku taga on vist 4 majakest kus need pesitsevad......

            Kommentaar


              Algselt postitas Wironia Vaata postitust
              Dannar, aga kas on meil neid mustlasi palju we? ja kas need on siis kuidagi mõjuvamad? Ausalt mulle meenub vaid 1 pesakond mustlasi Kohilast - seal Tööstuse tänaval kohe paberivabrku taga on vist 4 majakest kus need pesitsevad......
              Lõuna-Eestis on neid päris palju. Tallinnas on romade ühing, mille juht oli vist keegi Lott (ei viitsi guugeldada) ja nad olla tegelikult üsna häiritud sellest kambast. Kuna ma kasvasin Võrus üles, siis olid sealsed mustlased kõige kardetavam kamp 90-ndatel. Õnneks istusid nad üsna sageli kinni, et ses suhtes oli ka pikki rahuperioode.

              Kommentaar


                Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                Lõuna-Eestis on neid päris palju. Tallinnas on romade ühing, mille juht oli vist keegi Lott (ei viitsi guugeldada) ja nad olla tegelikult üsna häiritud sellest kambast. Kuna ma kasvasin Võrus üles, siis olid sealsed mustlased kõige kardetavam kamp 90-ndatel. Õnneks istusid nad üsna sageli kinni, et ses suhtes oli ka pikki rahuperioode.
                Tänan informeerimast, Dannar! Ma kuidagi LE'st suurt midagi ei tea, aga nüüd sain targemaks

                Kommentaar


                  Algselt postitas Wironia Vaata postitust
                  Tänan informeerimast, Dannar! Ma kuidagi LE'st suurt midagi ei tea, aga nüüd sain targemaks
                  Viimase rahvaküsitluse järgi on Eestis 456 mustlast (naljakal kombel ei kasuta statistikaamet nende kohta sõna roma, vaid mustlased). Samas on see üsna väike kogus võrreldes enne II maailmasõja loendatut. Vähemalt mingid andmed väidavad, et Eestis oli mustlaste toonane hävitamine tunduvalt suuremamahulisem meie lähinaabritest - kuni 1000 hukkunut.

                  Kommentaar


                    Slovakkias elades tead oli neid palju nähtud ja paraku ühtegi head sõna öelda küll ei oska, kohalikud skinnid reageerisid mustlastele kiiremini kui politsei

                    Kommentaar


                      Ka Pärnus oli omal ajal korralik kamp neid ringi liikumas. Küll oli ennustajaid ja needuse mahavõtjaid, küll oli üliosavaid taskuvargaid ja kahjuks sellised tõrvatilgad mainekujundajateks just satuvadki.
                      BVB - Vaprus

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                        Viimase rahvaküsitluse järgi on Eestis 456 mustlast (naljakal kombel ei kasuta statistikaamet nende kohta sõna roma, vaid mustlased). Samas on see üsna väike kogus võrreldes enne II maailmasõja loendatut. Vähemalt mingid andmed väidavad, et Eestis oli mustlaste toonane hävitamine tunduvalt suuremamahulisem meie lähinaabritest - kuni 1000 hukkunut.
                        Eestis hukati peamiselt siia sisseveetud isikuid, kümnendik vist oli sellest 10 000 - 20 000-st kohalikku päritolu.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas Nurmekas Vaata postitust
                          Eestis hukati peamiselt siia sisseveetud isikuid, kümnendik vist oli sellest 10 000 - 20 000-st kohalikku päritolu.
                          See käib vist pigem juutide kohta. Mustlased oli natuke teine klikk.

                          Kommentaar


                            Ma Västriku artikkleid ei hakka praegu otsima, wiki ent annab säärase andmekillu:
                            "Inimsusevastaste Kuritegude Uurimise Eesti Rahvusvahelise Komisjoni (nn. Max Jakobsoni komisjoni) andmeil tapeti okupatsioonivõimude poolt või suri vangistuses ligi 20 000 eraisikut (sh. Eesti kodanikke 8 000 - 9 000) ja ligi 15 000 sõjavangi"

                            Enamus oli neist tõesti juudi, aga minu mäletamist mööda oli seal ka muid tagatkiusatuid vähemusi, mustlased nende seas.

                            Mu mõte oli pigem tegelikult see, et ka mustlased, kes toona hukati, olid samuti paljuski sisse toodud, küll Prantsusmaalt, küll lähemalt Kesk-Euroopast.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas Ericc Vaata postitust
                              Kumma firma maastikurattad on paremad hinnaklassis 500-700 eur. Kas Cube või Scott?
                              Vaata äkki pakub huvi. http://www.soov.ee/harjumaa/Cube_Rea...___3012674.htm

                              Kommentaar


                                Algselt postitas Kenny's Heroes Vaata postitust
                                Kuivõrd pullikaka on nende, ütleme siis viisakalt - väljamaalastest asjameeste tegutsemine, kes Tallinna südalinnas allkirja paberiga toetusraha küsivad puuetega või kurtide jaoks.
                                Kas need koguvad raha ka ? I mean, kas keegi reaalselt annab ?

                                Selles mõttes, et eile just kõndisin Viru eest läbi, mingi tüüp pani mulle paberi nina alla, et allkirja saada vms. Saatsin ta sirgelt pikalt ja siis jäin mõtlema, et krt, mida nad selle allkirja (ja mingi teise v kolmanda) andmereaga peale hakkavad, et mis see nende ärimudel on. Aga kas siis teevad nii, et kõigepealt võtavad allkirja ja siis küsivad veel djengi ka?

                                Kommentaar

                                Working...
                                X