320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Rumalad küsimused ootavad vastuseid

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Uuriv ajakirjadus on kogu maailmas allakäigul kuna aega läheb kaua ning raha ei too. Klikimajandus FTW. Õnneks on fonde kes seda rahastavad. nt. ProPublica

    Kommentaar


      Algselt postitas Marek_T Vaata postitust
      Kahtlustasin seda isegi ja selles mõttes ei ole vaja kellelgi solvuda, Dannaril tuli juba Mang pähe

      Ju siis on lehega kõik korras ja tegemist endiselt väga särtsaka materjaliga. (Pliidi alla tuld alustades muidugi tuleb särtsakuse saavutamiseks kriitpaberkaaned ära võtta küljest).
      Minu arvates on lehes liiga palju heietamist. Sellist "kirjutame 80-ndate asjadest" ja värki. Lisaks on toimetuses inimesed väsinud, inimesi on vähe ja üleüldse. Aga eks ajakirjandus ole alati selline, et kuni sa ise oled noor ja asjadest midagi ei tea, siis tundub ajakirjandus marulahe, aga kui saad vanemaks, siis tundub, et justkui kõik käib alla. Te võite võtta praegu välja mingi 10 aasta taguse ajalehe ja tegelikult pole sealsed lood paremad. Te ise olite nooremad ja lihtsamini üllatatavad.

      Kommentaar


        Algselt postitas Marek_T Vaata postitust
        KesKust ma lugesin pikalt-pikalt, aga mingil hetkel käis samamoodi maha nagu Ekspress praegu, ainult et täpselt vastupidises suunas. Kui KesKus läks nii diibiks kätte ära, et mul tuli alaväärsuskompleks peale, siis Ekspress kohtleb mind viimane poolteist aastat nagu LSD-uimas läbi elu siuglevat kerglast noorkunstnikku... Kõiges ja kõige peale kibestunud Hvostov, enne teda ajas üle ääre patroniseeriv kesteabseeteab-mees Hõbemägi (kuigi tema ajal oli leht suht loetav üldiselt), endiselt ängistunult oma kohta päikese all otsiv Kivi, istume-ümber-lõkke-ja-kiidame-üksteise-nabasid noored kunstitalendid vähemalt kümnel leheküljel igas kuradima numbris, nende otsa urbangetostailfakkjee vihased alternatiivnoored, foie gras ja "tänases veinilisas maitseme Henri Jayer Echezeaux Grand Cru punaveini"... Varasemalt kvaliteedimärgina mõjunud Ereltist sõidab Maalehes lõdva randmega üle kas Oll või Soomre või Laurits või Lõhmus või kes iganes viitsib asja ette võtta.

        Ma ei oska öelda, kuskohas see krõks ära käis. Kui ma ajateljele proovin seda panna, siis tunduks nagu, et Lutsu ajal käis asi persse. Või siis on lihtsalt asi selles, et mina ei käi ajaga kaasas. Või on ühiskondlik ootus mingi sellistsorti, mida mina ei taju. Või ma ka ei tea. Ei lähe enam viimasel ajal. Sähvakaid on, aga stabiilset kvaliteeti nagu aastaid tagasi, mkmm.
        No mulle sprst meeldib see KesKus, et liiga diip lugemine Vaata EE tase on sama mis tasemega on lugejad - kui sina isiklikult ei taha alla minna siis loomulikult tundub see EE või muu väljaanne ülim debiilsus Arvan, probleem pole Sinus kinni, vaid üldmasside intellektuaalses tasemes - keskuskellega keskedapaneb tissidtotsidtillid hommesõdatõmmakeväljamaale noobelšnoobelrestoran jne - selline ongi meie ajakirjandus - sellised ajad lihtsalt ja sellised morad

        Peaks Suga õlut jooma minema - siis meenutaks ajakirjanduse vanu aegu

        Kommentaar


          Algselt postitas zelee Vaata postitust
          Uuriv ajakirjadus on kogu maailmas allakäigul kuna aega läheb kaua ning raha ei too. Klikimajandus FTW. Õnneks on fonde kes seda rahastavad. nt. ProPublica
          No Guardian on näiteks fondi rahastatav. Ekspress peab raha teenima. Seetõttu tuleb ka asi laiaks ajada. Samas saaks New Yorkis teha ainult tõsist ajakirjandust, kuna seal on inimesi rohkem. Pluss keel on ülemaailmne, mistõttu saab lugejaid ka mujalt. Meil on aga eesti keel ja vähe inimesi. Seetõttu tulebki pakkuda juurde ka Joala hala ja muud sellist. Ja härra Alex-Ratnikov, kes sa oled nii oossom, et praegu otsitakse Ekspressi ajakirjanikku. Tule ja proovi.

          Kommentaar


            Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
            Eestis on turg alla miljoni inimese. Siin pead sa ajama lugejaskonna võimalikult suureks. Sa ei saa teha ainult uurivat, vaid pead tegema ka rubriiki "nuta koos kirsti ja toivoga". See lihtsalt on niimoodi.
            Tean jah, et väike sprst ei loe mul 25 EUR eest kuus tellitud vikerkaare, akadeemiaid jne - nii et on mida lugeda ilma toivo ja kristita....

            Ma ei ole ajakirjanik Olen reporter ehk kasahi keeles akõnn - laulan/kirjutan sellest ja kirjdan seda mida näen - see mis ma soccernetis teen on mu jaoks puhas fun ja suurepärane ajaveetmine sõpradega. Ajakirjanik on siiski elukutse ja amet, mul need on hoopis teised. Selleks et saada heaks ajakirjanikuks peab õppima, mida mina enam ei viitsi teha Aga aitäh pakkumast

            Kommentaar


              Algselt postitas Ratnikov Vaata postitust
              Tean jah, et väike sprst ei loe mul 25 EUR eest kuus tellitud vikerkaare, akadeemiaid jne - nii et on mida lugeda ilma toivo ja kristita....

              Ma ei ole ajakirjanik Olen reporter ehk kasahi keeles akõnn - laulan/kirjutan sellest ja kirjdan seda mida näen - see mis ma soccernetis teen on mu jaoks puhas fun ja suurepärane ajaveetmine sõpradega. Ajakirjanik on siiski elukutse ja amet, mul need on hoopis teised. Selleks et saada heaks ajakirjanikuks peab õppima, mida mina enam ei viitsi teha Aga aitäh pakkumast
              Òpitakse tòò kàigus. Ausalt.

              Kommentaar


                Algselt postitas zelee Vaata postitust
                Vaatas kas extension on lubatud kroomil.
                Seal polegi sellist asja. Kas on vaja tekitada või? Kuidas?
                Ilma vutita olla ei saa, vajan, kui õhku ma
                Ei tohi koju küll jääda sa, kui mängib Tammeka

                Kommentaar


                  Algselt postitas mjaasa Vaata postitust
                  Seal polegi sellist asja. Kas on vaja tekitada või? Kuidas?
                  paremal nurgas on 1 ikoonike Google'i kohandamine ja juhtuimine kliki sinna siis vali Seaded siis vasakul asub menüü vali Laiendused ning leia vastav ikoon ja paremal peab olema selline punktikene nagu LUBA - pane sinna linnuke ja asi korras peab olema

                  Kommentaar


                    Algselt postitas Ratnikov Vaata postitust
                    paremal nurgas on 1 ikoonike Google'i kohandamine ja juhtuimine kliki sinna siis vali Seaded siis vasakul asub menüü vali Laiendused ning leia vastav ikoon ja paremal peab olema selline punktikene nagu LUBA - pane sinna linnuke ja asi korras peab olema
                    Nii loll ma ka ei ole Asi selles, et seal pole seda laiendust. Eks ma otsin seda kuskilt, viga on vist leitud.
                    Ilma vutita olla ei saa, vajan, kui õhku ma
                    Ei tohi koju küll jääda sa, kui mängib Tammeka

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                      Minu arvates on lehes liiga palju heietamist. Sellist "kirjutame 80-ndate asjadest" ja värki. Lisaks on toimetuses inimesed väsinud, inimesi on vähe ja üleüldse. Aga eks ajakirjandus ole alati selline, et kuni sa ise oled noor ja asjadest midagi ei tea, siis tundub ajakirjandus marulahe, aga kui saad vanemaks, siis tundub, et justkui kõik käib alla. Te võite võtta praegu välja mingi 10 aasta taguse ajalehe ja tegelikult pole sealsed lood paremad. Te ise olite nooremad ja lihtsamini üllatatavad.
                      KRt, aga 10 aastat tagasi oli EE-s ju palju rohkem tisse! See osa täitsa ära kadunud

                      Ma nüüd ligikaudu aasta olen olnud tellija, varem pigem ostsin kui oli aega lugeda. Eks on asju, mis ei meeldi ja mis on tõsiselt pannud ka kahtlema tellimuse pikendamises, aga üldplaanis olen rahul. Reisijutte ja nutvaid emasid ma valdavalt ei loe. Aga Salud, Ladõnskajad, Vedlerid ikka saavad alati loetud.
                      PS! Tankleriajastu juhtkirjad on ka suht head olnud, va Hvstovi kiun sisserändajapoja teemadel
                      olgem kristlased, vabandused on esitatud

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Marek_T Vaata postitust
                        sitahipindus ja persetäis ennasttäis noorkulturnikuid
                        Algselt postitas Marek_T Vaata postitust
                        istume-ümber-lõkke-ja-kiidame-üksteise-nabasid noored kunstitalendid vähemalt kümnel leheküljel igas kuradima numbris, nende otsa urbangetostailfakkjee vihased alternatiivnoored
                        Vaatasin postitaja nime (mõne teise puhul ei vaevunuks tähelepanugi pöörama) ja jäin mõtlema, et kurat, kas see Areeni osa on siis tõesti nii hulluks kätte ära läinud..? Ega ei saanud teisiti, kui korjasingi korteri pealt suvalised viis numbrit kokku (sattusid nemad ajavahemikku 10. september - 12. november) ja vaatasin, mis seal sees.

                        eksemplar nr 1:
                        * näitleja Gert Raudsepa portreelugu
                        * Tõnis Saadoja fotonäituse arvustus
                        * Raul Kelleri EKKMis oleva helinäituse arvustus
                        * Descartes'i "Hinge tundmuste" uustrüki analüüs
                        * eesti keeles ilmunud raamatu "Rokikroonikad" arvustus
                        * järelhüüe Heino Parsile

                        eksemplar nr 2:
                        * intekas Eestist doktoritöö kirjutanud Rootsi-Suurbritannia antropoloogi Sigrid Rausinguga
                        * Eesti Teatri Festivali kriitiline kokkuvõte
                        * artikkel sellest, kes ja kust on ansambel Curly Strings
                        * lavastuse "Kus sa oled, Juhan Liiv?" arvustus

                        eksemplar nr 3:
                        * Tallinnas ja Tartus korraldatav muusikaviktoriin
                        * Eesti kunstnike osalusel Mongoolias toimunud Land Art'i biennaal
                        * intekas filminäitlejanna Isabelle Huppert'iga
                        * intekas Prantsusmaa filmikunsti maailmas levitava organisatsiooni juhiga

                        eksemplar nr 4:
                        * intekas lavastaja Ene-Liis Semperiga
                        * PÖFFi spikker
                        * Russell Brandi kapitalismivastase raamatu arvustus
                        * Marko Mäetamme elu Miamis
                        * lavastuse "Brand" arvustus

                        eksemplar nr 5:
                        * Tõnis Kahu vaatleb seksuaalsuse osatähtsust popmuusikas
                        * intekas plaadi välja andnud Tommy Cashiga
                        * Veiko Märka 50 juubeli puhul ilmunud lugu temast
                        * lavastuse "Unfinished bisnes" arvustus

                        Need olid siis vähemalt poole külje suurused lood, iganädalast pudi-padi nagu filmi- ja raamatuarvustused välja jättes. Kuigi ma ei tea, võib-olla need nelja-viiesaja tähemärgi pikkused nupukesed kahel küljel siis kvalifitseeruvadki selleks üksteise naba kiitmiseks.

                        Aga muude asjadega oli siis nii, et täielik möga oli Mäetamme "käisin mingit filmi ka vaatamas, aga ei mäleta mis see oli" nn päevik Miamist, siis noh see Märka pikem lugu, kus teda Daniil Harmsiga võrreldi, oli suht kummaline, ja siis isiklikult minu jaoks alati see, kui Märka ise midagi arvustada võtab, on ka parimal juhul null- ja sagedasemal juhul täitsa miinusmärgilise kvaliteediga üllitis. Aga noh viimane punkt on muidugi minu isiklik traagika. See siis teeb umbestäpselt noh, kaks asja viie numbri jooksul ilmunud 23st suuremast loost-intekast-arvustusest.

                        Mis sellest eespool ära toodust nüüd siis oli konkreetselt "sitahipindus" ja "ennasttäis kulturnikute nabaimetlemine", jääb mulle tõtt-öelda tabamatuks. Või on äkki tegemist lihtsalt mingi stamphoiakuga, et kogu tänapäeva kultuur on möga, "õiget asja" tehti ikka kunagi varem? Lisaks noh, konkreetselt minu meelest võibki ju värske popmuusika olla tühi inin, kõigi teatrite uuslavastused mõttetu pahn, pöff mingi kaltsakatest märsilohistajate pidu ja kõik kujutavad kunstnikud üleüldse üks paras purkisittujate bande (nii arvavaid inimesi elab Eestis kahtlemata rohkem kui kolm), aga õige imelik on ka minna ajalehe kultuuritoimetusele ette heitma, et nad sellest kõigest kirjutavad. Sest millest nad siis peaks? Kui mulle mingi valdkond huvi ei paku, siis mul on täiesti tasuta käes võimaluse sellele mitte tähelepanu pöörata, nii lihtne ongi. Mitte et hakkan kõiki selle valdkonnaga tegelejaid a priori "maksumaksja raha raiskajateks" tembeldama (üldistav näide), kuna minu meelest nad ei tee "õiget asja" (või mis saab olla igapäevases kultuuriloomes üldse "õige asi", eks ole...)

                        Muud olulised asjad on juba eespool ära öeldud.
                        armastan ma headust üle kõige vihkan lolle

                        Kommentaar


                          Jeh, Vincent, ma ei hakka üldse keerutamagi - sa tabasid naelapea pihta, peaaegu. Ongi subjektiivne adumus see, mis mu utreeritud räusa esile kutsus. Mulle subjektiivselt ei meeldi ei see, et uuriva ajakirjanduse lipulaevas on 13+ lehekülge kultuuritoimetuse käsutada ja ma ei mõista seda. Mulle ei meeldi subjektiivselt absoluutselt Siim Nestor ja sageli tundub minu jaoks ka Tõnis Kahu täiesti ära kammivat, kuigi tal on väga ja väga häid asju ilmunud ja tema "Viis+sõnad" on täiesti vaimustav nagu mitmed muud tema peast lähtunud lugemised. Mulle ei meeldi, et Areenis saavad sõnad Mäetamm ja Märka ja plejaadide kaupa noorkirjanikke, kelle jaoks kirjanik olemine on asi iseeneses. Sealsamas ilmub väga vähe Jaan Ruusilt, Pekka Erelti vähesuse üle ma juba kurtsin jne. Kokkuvõtvalt, ma ei mõista, miks olukorras, kus meil ilmub lademeis väärt ja vähemväärt kultuuriperioodikat, peaks säärane väljaane nagu Ekspress üldse evima mingit ambitsiooni olla niivõrd suures proportsioonis kultuurihääletoru, seda enam olukorras, kus näiteks Dannar ise tunnistab, et inimesi on vähe, nad on väsinud ja sestap uuriv ajakirjandus alla võimaliku võimsuse töötab.

                          Jumala eest, ma ei taha lehvitada loosungit "kõrgkultuur maha" ja "rahvakultuur au sisse" ning tunnistan täiesti ausalt, et ju ilmselt on asi minus ja ainult minus, aga ma tõesti ei ole Areenist (enam) vaimustatud. See-on-kultuur-ja-see-ei-ole vaidlusse laskuda ei taha ma ammugi mitte. Samuti ei ole mu hoiak kujunenud mitte viimase viie numbri jooksul, vaid pikema aja kestel ja ma ei ole ainumas, kel sarnased tunded tekkinud.

                          Lisaks kammib Ekspress kohati täiesti jaburatesse äärmustesse ja sageli lähtub see just Areenist. Johannes Kerdi klassikaliselt rohmaka väljaütlemise järgselt kaitseteenistuse ja soojätkamise vahekorra osas ilmutas Ekspress totaka külje "mis me pole mehed vä?", kus astusid üles Vaarik ja Saaremets jm, kes kõrvale hoidnud sovjetiarmeest ja end seetõttu puudutatuna tundsid. Kuidas sovjetiarmeest kõrvalehoidmist ja Kerdi sõnavõttu Eesti Kaitseväest kõrvalehoidjate kohta üldse ühele pulgale saab panna, seda ma ei mõika, aga lehes kenitlev-pilkava loo kirjutamiseks Ekspressil sellest piisas. Sellised väikesed irriteerivad interlüüdid mängivad aga ajapikku suurt rolli üldise arvamuse kujundamisel kogu lehest, minu puhul vähemalt.

                          Lõppude lõpuks ei pretendeerinud ma oma jutuga mingile absoluutsele tõele. Nägemused ja ilmaadumine on erinevad mul ja sul ja kolmandail ja mitte ainult ses asjas, vaid paljudes muudeski.

                          Kommentaar


                            Väärt vastus. Arvamused ja maitsed erinevad jne - olgu nii. Kuigi ma nüüd ei ajaks võib-olla nii palju selle Areeni kraesse, vaid mulle tundub üldisem teema. Sest selles osas olen ma sinuga muidugi vägagi nõus, et mingit arusaamatut "meie-oleme-teist-targemad" hoiakut aimub Ekspressist küll juba mõnda aega. Olgu see siis konkurentide põlastamise vormis või lihtsalt mingil üldrahvusliku isamängimise kujul. Ma ei kujuta ette, millest see tuleb, aga vb on natuke liiga palju üksteisele ja endale pähe taotud mingit Eesti ajakirjanduse särava lipulaeva ideed. Mis on tänaseks päevaks ausalt öeldes juba üsnagi müüdiks muutunud. Minu arvamus. Edasi loen ikka, aga see põhjendamatu pretensioonikus on lihtsalt asi, mis lugedes häirib.
                            armastan ma headust üle kõige vihkan lolle

                            Kommentaar


                              Kohe käed püsti,kes Eestimaal on või teab tösiseid sallikollektsionääre. Kuskil 60salli ....
                              Invest In Africa

                              Kommentaar


                                Algselt postitas maamesilane Vaata postitust
                                Kohe käed püsti,kes Eestimaal on või teab tösiseid sallikollektsionääre. Kuskil 60salli ....
                                Kas pead silmas jalka salle? http://tartu.postimees.ee/333078/sal...ud-emotsioonid
                                ROHE-VALGE SURMANI

                                Kommentaar

                                Working...
                                X