320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Rumalad küsimused ootavad vastuseid

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    küsimus ongi selles kas "tüüne" tähendab seda mida ta alati me keeles tähistanud on, - või peaksime oma keelt ja oma sõnu kuidagi vägisi sobitama algupäraselt võõrapäraste mõistete sisse.
    Sa pingutad vist nüüd üle. "Tüüne" on mingis kontekstis üsna otsene vaste sõnale "cool" - nt stay cool vs püsi tüüne. Seega ei saa öelda, et oleks kuidagi vägisi sobitatud. Pigem toodi Musta Q poolt päevavalgele vana ja kahjuks vähekasutatud või unustusse jäetud eestikeelne sõna, mis on ju igati positiivne.

    Kommentaar


      Algselt postitas chac Vaata postitust
      mitmekesisus tervikuna ei kao, kuid ühed rahvad ja keeled kaovad (nagu soomeugrilased enamuses viimase 300 aastaga), teised kasvavad ja tulevad peale (nagu araabia hõimud)...
      See on paratamatus, et osad rahvad on sunnitud ajalooareenilt kaduma.

      Mis Araabia hõimudesse puutub ja kui sa seda tänapäeva kontekstis silmas pead, siis see, kui elujõulised valged rahvad ja rass on, see sõltub eelkõige meist endist. Nagu ka keel(t)e puhul. Kui me ise seda ei kaitse, siis meie eest ei tee seda ka keegi.
      "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

      Kommentaar


        Algselt postitas Nahkpea Vaata postitust
        Ajalugu on õpetanud, et protsessid ei pruugi ja ei olegi pöördumatud. Läbi inimkonna ajaloo on olnud erinevatele keeltele tugev surve (küll poliitilistel, küll religioossetel, küll kolmandatel põhjustel) ja nad on pidanud ellujäämisvõitlust, kuid just surve all võib kultuur ja keelekasutus teinekord õitsele lüüa.

        Ärge muretsege, ei kao see keelte mitmekesisus maailmast küll kuhugi.
        Seda loomulikult, kahe lõiguga kogu maailma ajaloo variatiivsust kirjeldada on keeruline.

        Samuti ei näe mina hetkel reaalset sündmuste ahelat, mis maailma ühekeelseks teeks.
        I don't write erotica but I do write. Don't get paid for it though. My writing is a little more high profile than erotica generally. I stay anonymous though so I can never be compensated for my work.

        Kommentaar


          Algselt postitas Gallacher Vaata postitust
          Sa pingutad vist nüüd üle. "Tüüne" on mingis kontekstis üsna otsene vaste sõnale "cool" - nt stay cool vs püsi tüüne. Seega ei saa öelda, et oleks kuidagi vägisi sobitatud. Pigem toodi Musta Q poolt päevavalgele vana ja kahjuks vähekasutatud või unustusse jäetud eestikeelne sõna, mis on ju igati positiivne.
          cool pole 1/10gi sellest mida "tüüne" väljendab, pealegi on tal arvukalt muud tähendusruumi, mis mitte kuidagi "tüüne"'ga kokku ei käi.
          samastada need 2 on täiesti puhas eesti keele vägistamine. "cool"'i tähendusväli ei kao ega ei ähmastu, "tüüne"' kohta nii öelda enam ei saa.

          ja - kui kellegi haridus või lugemus või sõnade tundmine on napp, siis ei maksa sama arvata teiste kohta.
          mulle tundus selle sõna kasutamine selles kontekstis juba siis pentsik ja tundub täna edasi.
          Seisan üksi mere ääres
          jalas kollased sandaalid
          valged, merevahust sääred
          hüüan: "Elagu skandaalid!"

          Kommentaar


            Algselt postitas chac Vaata postitust
            cool pole 1/10gi sellest mida "tüüne" väljendab, pealegi on tal arvukalt muud tähendusruumi, mis mitte kuidagi "tüüne"'ga kokku ei käi.
            samastada need 2 on täiesti puhas eesti keele vägistamine. "cool"'i tähendusväli ei kao ega ei ähmastu, "tüüne"' kohta nii öelda enam ei saa.

            ja - kui kellegi haridus või lugemus või sõnade tundmine on napp, siis ei maksa sama arvata teiste kohta.
            mulle tundus selle sõna kasutamine selles kontekstis juba siis pentsik ja tundub täna edasi.
            Kui nappi haridust, sõnade tundmist jm teistele ette heitma tuled, siis palun toimeta oma tekst reeglitele vastavaks, vastasel korral jätad lolli mulje.
            I don't write erotica but I do write. Don't get paid for it though. My writing is a little more high profile than erotica generally. I stay anonymous though so I can never be compensated for my work.

            Kommentaar


              Algselt postitas chac Vaata postitust
              cool pole 1/10gi sellest mida "tüüne" väljendab, pealegi on tal arvukalt muud tähendusruumi, mis mitte kuidagi "tüüne"'ga kokku ei käi.
              samastada need 2 on täiesti puhas eesti keele vägistamine. "cool"'i tähendusväli ei kao ega ei ähmastu, "tüüne"' kohta nii öelda enam ei saa.

              ja - kui kellegi haridus või lugemus või sõnade tundmine on napp, siis ei maksa sama arvata teiste kohta.
              mulle tundus selle sõna kasutamine selles kontekstis juba siis pentsik ja tundub täna edasi.
              Never meant to make your daughter cry
              I apologize a trillion times
              jokers to the right
              clowns to the left of me

              Kommentaar


                Algselt postitas chac Vaata postitust
                cool pole 1/10gi sellest mida "tüüne" väljendab, pealegi on tal arvukalt muud tähendusruumi, mis mitte kuidagi "tüüne"'ga kokku ei käi.
                samastada need 2 on täiesti puhas eesti keele vägistamine. "cool"'i tähendusväli ei kao ega ei ähmastu, "tüüne"' kohta nii öelda enam ei saa.

                ja - kui kellegi haridus või lugemus või sõnade tundmine on napp, siis ei maksa sama arvata teiste kohta.
                mulle tundus selle sõna kasutamine selles kontekstis juba siis pentsik ja tundub täna edasi.
                My baby's drama momma, don't like me, she be doing things like
                Having them boys come from her neighborhood to the studio tryna fight me
                The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of the darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy My brothers. And you will know I am the Lord when I lay My vengeance upon you.

                Kommentaar


                  Algselt postitas dareth Vaata postitust
                  Kui nappi haridust, sõnade tundmist jm teistele ette heitma tuled, siis palun toimeta oma tekst reeglitele vastavaks, vastasel korral jätad lolli mulje.
                  ma ei ole kahjuks filoloog, sestap huvitaks mind enam kas sisu kohta on ka midagi öelda. alati on keegi targem kui mina.
                  kas "tüüne" tähendusväli eesti keeli on sama mis "cool" ingliskeeli? või peaks näiteks mari tarandilt nõu küsima...
                  Seisan üksi mere ääres
                  jalas kollased sandaalid
                  valged, merevahust sääred
                  hüüan: "Elagu skandaalid!"

                  Kommentaar


                    Algselt postitas bubbles Vaata postitust
                    Starman või Elion? Täna vaatasin oma Starmani arvet ja jälle on uuel aastal 1 euro lambist otsa visatud ja nüüd sai vaikselt kõrini. Kolme aasta jooksul on kokku siis lambist kolm eurot otsa lisatud. Et kuidas kommenteerite Elioni? Vaatasin, et seal on põhipaketis juba Eurosport 2 olemas, mis mulle on hädavajalik kanal. Spordipaketis Setana jne.
                    Küsisin siis huvi pärast, et mis põhjusel hinnatõus taaskord tuli. Vastuseks mingi mõttetu hämamine. Pikka aega olnud ühel tasemel? Kamoon..

                    Igatahes:
                    Täname Teid kirja eest ja vabandame viibinud vastuse pärast.

                    Kliente teavitasime hinnatõusust 01.11.2014 koostatud arve märkustes.
                    Teavitus oli järgneva sisuga:
                    Starmani internetiteenuse hind on olnud pikka aega ühel tasemel, kuid samal ajal on märgatavalt kasvanud sisendhinnad. Anname Teile teada, et oleme korrigeerinud meie teenuste hindasid ning alates 1. jaanuarist 2015 hakkab kehtima uus Starmani teenuste hinnakiri. Seoses sellega tõuseb Teie poolt kasutatava paketi hind alates järgmise aasta 1. jaanuarist 1 euro võrra.

                    Vastavalt AS-i Starman üldtingimuste punktile 7.1.2. on Starmanil õigus:
                    Teha täiendusi ja muudatusi Hinnakirjas, informeerides sellest Klienti Starmani Koduleheküljel ja vajadusel märkega Kliendile saadetaval arvel või muul teatel.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas chac Vaata postitust
                      ma ei ole kahjuks filoloog, sestap huvitaks mind enam kas sisu kohta on ka midagi öelda. alati on keegi targem kui mina.
                      kas "tüüne" tähendusväli eesti keeli on sama mis "cool" ingliskeeli? või peaks näiteks mari tarandilt nõu küsima...
                      Ei ole sama. Ei peagi ega tihtipeale saagi olla. See ei sega kuidagi inimestel oma keelt/slängi/murret kasutamast ega tundmast, et nende jaoks on see õige.

                      Ma olen ise keele suhtes üsna konservatiivne, aga ei näe ma selles midagi halba, kui asjale loominguliselt lähenetakse. Olgugi et mulle Kaarel Kose ei meeldi. Ja filoloog ei ole ka mina.
                      I don't write erotica but I do write. Don't get paid for it though. My writing is a little more high profile than erotica generally. I stay anonymous though so I can never be compensated for my work.

                      Kommentaar


                        Keegi aliexpressist järgitehtud elektroonikat (kellad, mobiilid) on soetanud v? Kuidas on..toll laeseb läbi või kõik joppamise peal elektroonika puhul (neil hiinakatel jah see spets euro märgistus vms puudu)

                        Kommentaar


                          Algselt postitas zizi Vaata postitust
                          Keegi aliexpressist järgitehtud elektroonikat (kellad, mobiilid) on soetanud v? Kuidas on..toll laeseb läbi või kõik joppamise peal elektroonika puhul (neil hiinakatel jah see spets euro märgistus vms puudu)
                          Küsi müüjalt kas toode vastab EL nõuetele ja on varustatud CE märgistusega.
                          "He has great football intelligence, experience and seems to have four eyes to spot all potential passes."

                          Kommentaar


                            Algselt postitas zizi Vaata postitust
                            Keegi aliexpressist järgitehtud elektroonikat (kellad, mobiilid) on soetanud v? Kuidas on..toll laeseb läbi või kõik joppamise peal elektroonika puhul (neil hiinakatel jah see spets euro märgistus vms puudu)
                            Tuttav tellis mingi automaki sealt. Toll võttis ühendust ning oli vaja juurde maksta neile, vist midagi alla kümne euro.
                            Ilma vutita olla ei saa, vajan, kui õhku ma
                            Ei tohi koju küll jääda sa, kui mängib Tammeka

                            Kommentaar


                              Algselt postitas mjaasa Vaata postitust
                              Tuttav tellis mingi automaki sealt. Toll võttis ühendust ning oli vaja juurde maksta neile, vist midagi alla kümne euro.
                              Jep, see juurde makstav summa oleneb kauba maksumusest.

                              Eraisik tellides kaupa väljaspoolt EL-u:
                              Kaubamaksumus kuni 21.98 eurot on maksuvaba ja kaupa ei pea deklareerima

                              Kaubamaksumus 21.98 kuni 150 eurot maksab eraisik ainult käibemaksu (20%) ning peab tegema deklaratsiooni.

                              Kaubamaksumus 150 kuni 700 eurot maksab eraisik ühtset tollimaksu (2,5%) ja käibemaksu (20%) ning peab tegema deklaratsiooni. On ka võimalus klassifitseerida (määrates kaubakoodi) kaup ja maksta väiksemat tollimaksu, suuremat tollimaksu 2,5%-st maksma ei pea.

                              Kaubamaksumus üle 700 euro maksab eraisik tavalise impordi tolliformaalsuse kohaselt - peab tegema tollideklaratsiooni ja maksma impordimakse vastavalt kaupade määratlusele.
                              "He has great football intelligence, experience and seems to have four eyes to spot all potential passes."

                              Kommentaar


                                Müüjale võib kirjutada, et nad näitaksid paberites väiksemat maksumust
                                see ei ole minu süü, et sa okaspuu oled

                                "joon palju ma tahan, aga ikka ta ei saa minust aru"

                                "Football is a simple game based on the giving and taking of passes, of controlling the ball and of making yourself available to receive a pass. It is terribly simple."

                                Kommentaar

                                Working...
                                X