320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Rumalad küsimused ootavad vastuseid

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Felipe Vaata postitust
    Kes mäletab mingisugust komöödia seriaali, kus oli Kojamees ja üks ajakirjanik, ehk Vaino perekonnanimeks. Üks oli Viira ja teine Maina? Tuleb kellelgi tuttav ette, mis selle projekti nimi oli ning mis kanalilt see jooksis?
    Vidiots TV, ETV-s.
    Pärast tegid nad uuesti saadet ja selle nimi oli Vidioodid. Eetris Kanal 2-s.

    Kommentaar


      Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
      Vidiots TV, ETV-s.
      Pärast tegid nad uuesti saadet ja selle nimi oli Vidioodid. Eetris Kanal 2-s.
      Sellest saates püsib siiani kirkana meeles novembriputsi paljastamine.

      Aga mäletab keegi, mis komöödiasaade see oli, kus tegutsesid Margo Vaino, Kirill Teiter ja keegi kolmas, äkki Hannes Võrno. Oli eetris bist pisut varem kui Vidiots.

      Kommentaar


        Kui pangast minna kodulaenu küsima, siis kas tuhlatakse kõik lähiaastate rahaliikumised kontol läbi või kuidas see kord on? Kas on ka mingit konkreetset panka mis on natukene leebem laenu andmisega või on üldse mingeid kasulikke näpunäiteid anda mis soosiks laenu saamist?

        / Lisaks - kas pangad teevad omavahel koostööd? Kui olen praktiliselt koguaeg kasutanud SEB panka aga on olemas ka konto Swedbankis mida ei ole kasutanud mitu aastat kuid hakkaks nüüd kasutama, et jätta eeskujulik raha liikumine kontole (laenu plaanis võtta alles suvi 2016).

        Kommentaar


          Algselt postitas erxu Vaata postitust
          Kui pangast minna kodulaenu küsima, siis kas tuhlatakse kõik lähiaastate rahaliikumised kontol läbi või kuidas see kord on? Kas on ka mingit konkreetset panka mis on natukene leebem laenu andmisega või on üldse mingeid kasulikke näpunäiteid anda mis soosiks laenu saamist?
          Ei oska kogu küsimusele vastata täpselt, aga jah, pankadel on erinevad kriteeriumid. Üldloogika, mida soovitaks silmas pidada on see, et kes on "natukene leebem laenu andmisega" on üsna kindlasti ka "natukene vähemleebema intressimääraga". Kes annab lahkema käega raha välja, nendel ilmselt tagasituleva raha protsent väiksem (või vähemalt selle realiseerumise risk kõrgem) ja see on vaja omakorda teiste klientide arvelt kompenseerida.

          Kommentaar


            Algselt postitas erxu Vaata postitust
            Kui pangast minna kodulaenu küsima, siis kas tuhlatakse kõik lähiaastate rahaliikumised kontol läbi või kuidas see kord on? Kas on ka mingit konkreetset panka mis on natukene leebem laenu andmisega või on üldse mingeid kasulikke näpunäiteid anda mis soosiks laenu saamist?

            / Lisaks - kas pangad teevad omavahel koostööd? Kui olen praktiliselt koguaeg kasutanud SEB panka aga on olemas ka konto Swedbankis mida ei ole kasutanud mitu aastat kuid hakkaks nüüd kasutama, et jätta eeskujulik raha liikumine kontole (laenu plaanis võtta alles suvi 2016).
            Pmst tahetakse digiallkirjastatult viimase 6-12 kuu väljavõtet, ei mäleta täpselt kui pikk periood oli (v.a. siis kodupank, neil nagunii su väljavõte olemas). Omavahel minu teada küll mingit koostööd ei tehta (kuigi sellise küsimuse peale tekib küsimus, et millega kurat sa tegeled kui ei taha, et pangad koostööd teeksid sinu raha asjade uurimisel ). Leebem laenuandja on piiks-piiks-ja-raha-tuleb-sms-laen-saan-100-nüüd-kätte-maksan-kahe-kuu-pärast-500-tagasi.
            Selleks et laenu saada peaks olema viimased 6 kuud igakuiselt kindel sissetulek olemas ühe ja sama tööandja poolt. See kui mingi suvaline Volodja Njuhhin sulle igakuiselt 1000 üle kannab selgitusega "Palk" ilma makse maksmata ei päde päris. Lisaks infoks, et kui nt puhkus on tulekul siis vaata, et tööandja seda sulle ette ei maksa ning maksaks ikka nii nagu peaks palk tulema sellekuujärgselt (ühel sõbral öeldi et ei saa laenu kuna 5 kuud tagasi ühel kuul sissetulek puudus kuigi 6 kuud tagasi sai kahekordse palga kus selgituses kirjas lõppenud kuu palk+tuleva kuu puhkuseraha ja ise oli firmas olnud üle 2 aasta juba - pidi veel ootama enne kui laenu sai).
            Peamiselt vaadatakse/küsitakse su netosissetulekut/hoiuste suurusi ja siis sinu rahalisi kohustusi (laenud, liisingud, krediitkaardid, üürid, kommunaalid, side jne). Et sa ikka laenuga hakkama saaks.
            Ja kui sa laenu hakkad küsima siis taotle igalt poolt kust võimalik (Swed, SEB, Nordea, Danske, DNB, LHV - ma ei tea kes neist reaalselt ka seda pakub, aga point on et küsi kõigilt!). Kunagi ei tea kust sinu jaoks soodsaim pakkumine tulla võib.
            Kindlasti läks midagi meelest praegu, aga mingi info seegi.

            Kommentaar


              Suured tänud sisukate vastuste eest!

              Küsimus pankade vahelise koostöö kohta kõlas tõesti väga kahtlaselt aga ei tegelikult ei ole mul teises pangas midagi hullu, lihtsalt tudengile omaselt vahel arvete maksmised hilinesid ja sellist tühja-tähja. Oleks meeldiv alustada puhtalt lehelt.

              Kuidas on kodulaenus tagatistega? Nagu olen aru saanud, siis tagatis peab kindlasti olema korteri ostu puhul näiteks? Ning kas tagatise suurusel on ka mingisugused piirmäärad? Vabandan kui veidi naiivsed küsimused, pole absoluutselt laenudega kogemust ja enne kui pangast hakkan asja uurima tahaks põhireeglid selgeks teha.

              Kommentaar


                Üldiselt läheb sul see sama korter/maja tagatiseks + peab olema lisatagatis. Selleks võib olla su ema või vanaema korter või maja näiteks. Või siis kredex käendus. Oluline on selle tagatise väärtus.

                Ise ostsin kredexiga. Maksad 10% sisse, ostetud korter tagatiseks ja ülejäänu käendab kredex.

                Kommentaar


                  Algselt postitas cannuman Vaata postitust
                  Üldiselt läheb sul see sama korter/maja tagatiseks + peab olema lisatagatis. Selleks võib olla su ema või vanaema korter või maja näiteks. Või siis kredex käendus. Oluline on selle tagatise väärtus.

                  Ise ostsin kredexiga. Maksad 10% sisse, ostetud korter tagatiseks ja ülejäänu käendab kredex.
                  Lisatagatist pole vaja, kui olemas olev selle juba ära tagab ehk kui jutt on samast korterist mille peale laenu võetakse, peab laenu osa ostuhinnast väiksem olema.

                  Mis pangaväljavõtteid puudutab, siis kui ikka pole vajadust teise panga väljavõtet anda ja kardad, et sealt midagi halba välja tuleb (näiteks pidev kasiinos käimine), ära anna, küsida seda ei osata.
                  BVB - Vaprus

                  Kommentaar


                    Ei hakanud eelmise postiga kokku panema, et küsimus kaotsi ei läheks.

                    Kas ma olen ainuke, kellel on FB lint viimastel päevadel Premium liiga klubide piltidega üle ujutatud? Esmalt panin seda tähele pärast Paide võitu Kalju üle, kus paar päeva praktiliselt muud ei näinudki, kui Nõmme Kalju poolt üles laetud pilte. Mõtlesin, et nad on midagi oma piltide laadimises muutnud ja kuna ma ikka nende mängudele aeg-ajalt kirja panen, ehk FB arvab, et ma tunnen selle vastu väga huvi. Aga täna ujus uudistelint Pärnu piltidest üle.
                    Muidu polekski ju midagi, kuid mitu lehekülge pilte kerida, et muud näha on jube tüütav. Ära blokeerida nagu ka ei tahaks.
                    BVB - Vaprus

                    Kommentaar


                      Algselt postitas cannuman Vaata postitust
                      Üldiselt läheb sul see sama korter/maja tagatiseks + peab olema lisatagatis. Selleks võib olla su ema või vanaema korter või maja näiteks. Või siis kredex käendus. Oluline on selle tagatise väärtus.

                      Ise ostsin kredexiga. Maksad 10% sisse, ostetud korter tagatiseks ja ülejäänu käendab kredex.
                      Käisin just Swedis jutustamas. Nemad enam teise ringi sugulaste kinnisvara lisatagatisena ei aktsepteeri ehk peab vanemate oma olema
                      308

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Markko Vaata postitust
                        Käisin just Swedis jutustamas. Nemad enam teise ringi sugulaste kinnisvara lisatagatisena ei aktsepteeri ehk peab vanemate oma olema
                        Lisaks ei aktsepteeri swedbank kredexi käendust. Ja nende hindaja on oluliselt konservatiivsem, kui nt Nordea oma. Ühe ja sama objekti hinnavahe eri pankade arvates oli ca 30%.
                        We have to disorganise their organisation so we have to be very creative.

                        Kommentaar


                          Swedil vist oli oma enda alternatiiv kredexile...Mälu järgi ja 1.5-2a vanune info.

                          Kommentaar


                            Swed andis mulle just 10K rohkem laenu kui SEB pakkus.

                            Ja Danske enam eraklientidele ei anna.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas cannuman Vaata postitust
                              Swedil vist oli oma enda alternatiiv kredexile...Mälu järgi ja 1.5-2a vanune info.
                              Jep, endiselt on. Nad ise Kredexit ei tolereeri ja on selle tulemusena ise "skeemi" välja mõelnud
                              308

                              Kommentaar


                                Z3 vōi S6 ? Kaamera pole oluline minu jaoks. Olen ise kauaaegne Sony kasutaja olnud, aga äkki tasub üle minna? Ei suuda lihtsalt ära otsustada.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X