320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Eesti Saalijalgpalli MV 09/10

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Pada sõimab katelt - ühed sitad mõlemad. nahhuj te oma hormonaalseid häireid siin foorumis välja elate? tulemus kirja, paar sõna mängust ja aitab küll, kedagi ei huvita teie klähvimine.

    Kommentaar


      Mina kui pealtvaatajana tahaks öelda, et JK Rada meeskond on rohkem selline jonnipunn, et kui midagi ei saavuta või ei saa siis läevad närvi ja hakkavad jonnima nagu mängus näha oli
      Nr 15 (ülbik) jättis endast sita mulje ja siis nr 6, kes punase sai. See oli nagu tasuta kino.
      Vb päris elus nad pole nii närvihaiged, aga mängus olid küll suht kahtlased. Vb on lissalt valesti valitud spordiala.
      Mina mõtlesin, et venelastega on need kõige hullmead mängud kuna nad mängivad suht jubedalt, aga Kuusaluga oli veel hullem.
      Loodan, et kui järgmine kord neid näen, et siis jätavad endast vähe parema mulje ja ei närvitse ega ülbitse seal platsis vaid mängivad nagu mehed
      Mulle meeldis Kuusalu treener vms kes varumeeste pingil palli tõksis

      Kommentaar


        Algselt postitas kaunis Vaata postitust
        Vb on lissalt valesti valitud spordiala.
        kes see lissa on?

        l-i-h-t-s-a-l-t

        Kommentaar


          Algselt postitas joonas14 Vaata postitust
          hmmm....nr 15 all mõeldakse siis mind vist, niiet ma ütleks mõne vastuväite kuna päris nõus pole, kuna esiteks lõi see nr 86 vms...mul küünarnukiga moka lõhki, teiseks tiris jalka särgi puruks, kui hakkasin tast mööda minema palliga ja kolmandaks, kui viga oli vilistatud ja palli kätte võtsin, et pall paika panna, lõi selle käest mul ära ja see pole samamoodi eriti sportlaslik käitumine, teie nn staar mängija " Andre Ilvese" poole kes ise koguaeg siruli oli, niiet mis sa tont ikka seal seletad kui sa väljakul olnud pole ja mängusituatsioonidest aru pole saanud, niiet sul tasub teleka ette jalkat vaatama jääda orav!
          Kokkuvõttes olime selgemalt sitemad ja midagi ei tulnud väljakul välja, see oli õiglaslik tulemus ja kahetsen et mäng nii närviliseks läks ja kaarte oli vaja jagada ja olen nõus ka sellega et mulle oleks tulnud punane anda.
          Kohtunik oli natuke parem kui meie võistkond, aga ta polnud samamoodi tasemel nagu meie....Ühesõnaga tugevam võistkond võitis.
          Oot,oot,sa unustasid selle veel ära,et tõmbasin püksid puruks,lõin peaga kulmu lõhki ja murdsin jalaluu ka veel viimasel minutil naljamees mokk läks siis lõhki kui püüdsid kaks korda palli ära võtta,aga ei õnnestunud kui kaks lihtsat liigutust tegin ja siis pika nina said ja mulle selle eest kohe lõuga andma.PUNKT.
          Elu on nagu sitt,mis on koguaeg perses.

          Kommentaar


            Joker 7:5 Maardu
            Väga võrdne mäng,õnn soosis meid seekord
            Elu on nagu sitt,mis on koguaeg perses.

            Kommentaar


              Unibet/Kalju - JK Tondi 6:3 (1:0)
              Nõmme BSC OlyBet
              www.facebook.com/NommeBeachSoccerClub
              www.youtube.com/c/NõmmeBSC

              MIND Media Live Streaming services
              www.mind.ee

              Kommentaar


                Algselt postitas don Vaata postitust
                Unibet/Kalju - JK Tondi 6:3 (1:0)
                Midagi pole öelda, liidrid pakkusid kohaletulnuile tõelise elamuse ja maiuspala. Oli vihane, agressiivne ja kompromissitu heitlus. Tondit vedasid alt nende vv-i närvid, kes juba 8.-ndal minutil suutis kahe suht mõttetu kollasega eemaldamise teenida. Tundus, et kohtunik tundis asjata väikest süümekat, et oli äkki liiga karm ning edaspidi veidi hoidis Tondit. See aga viis Kalju mängijate närvid pingule, sest võitlus oli tuline ja äge ning teise poolaja algul Tondi viigistaski 1:1. Kalju võttis minutilise, väheke rahuneti, püüti oma mängu mängida ja asi edenes soovitult. Lõpuks olid mõlemal vead täis, Kalju koos vv-iga kaitses hästi ning nõelas teravamalt, Tondi asendusvv seevastu hakkas lõpuks eksima ja mehedki pisut väsisid, sellest piisas. Pinge ja elekter püsisid siiski lõpuni, nauditav hingestatud vaatemäng.
                Ilmselt raske ja emotsiooniderohke mäng nii mängijatele kui kohtunikule, kes hoolimata süüdistustest sai siiski hakkama.
                Kapten Trumm

                Kommentaar


                  Algselt postitas Raivo19 Vaata postitust
                  Midagi pole öelda, liidrid pakkusid kohaletulnuile tõelise elamuse ja maiuspala. Oli vihane, agressiivne ja kompromissitu heitlus. Tondit vedasid alt nende vv-i närvid, kes juba 8.-ndal minutil suutis kahe suht mõttetu kollasega eemaldamise teenida. Tundus, et kohtunik tundis asjata väikest süümekat, et oli äkki liiga karm ning edaspidi veidi hoidis Tondit. See aga viis Kalju mängijate närvid pingule, sest võitlus oli tuline ja äge ning teise poolaja algul Tondi viigistaski 1:1. Kalju võttis minutilise, väheke rahuneti, püüti oma mängu mängida ja asi edenes soovitult. Lõpuks olid mõlemal vead täis, Kalju koos vv-iga kaitses hästi ning nõelas teravamalt, Tondi asendusvv seevastu hakkas lõpuks eksima ja mehedki pisut väsisid, sellest piisas. Pinge ja elekter püsisid siiski lõpuni, nauditav hingestatud vaatemäng.
                  Ilmselt raske ja emotsiooniderohke mäng nii mängijatele kui kohtunikule, kes hoolimata süüdistustest sai siiski hakkama.
                  kes vilistas

                  Kommentaar


                    Algselt postitas masturr Vaata postitust
                    kes vilistas
                    Mina, ehk Tõnu Palts.
                    Kapten Trummi jutule lisaks niipalju, et mäng oli raske jah. Suures osas tegi selle raskeks väike saal, sellest tulenevalt palju kontakte (Tondi ongi väääga kontaktselt mängiv sats ja hea füüsisega Kalju neile ka võlgu ei tahtnud jääda), pealtvaatajate ja meeskondade kooseksisteerimine (kuna ruumi pole isegi mitte minimaalse tehn ala jaoks) ja muidugi mängu tähtsus. Hiljem mõtlesin, et oleks pidanud vilistama samalt poolt, kus meeskonnad ja pealtvaatajad asusid, sest siis oleks ehk mõningaid asju paremini (loe: samamoodi kui publik ja teamid) näinud ja sellega närvilisust maha tõmmanud.
                    Veel niipalju, et Raivo19'le jäi mulje, justkui oleks ma pärast Tondi vv eemaldamist nö kompenseerima hakanud. Ei teinud seda ei tahtlikult, ega saanud ka tahtmatult teha, kuna kaks kollast olid abs reeglitepärased ja ka tagantjärele analüüsides olen veendunud, et need olid õiged kaardid. Kes mängul polnud, siis teadmiseks, et esimese sai vv palli tahtliku käega mängimise eest väljaspool vv ala (võttis üle otsajoone veereva palli 40-50 sm enne otsajoont kätte). Kohapeal oli ka arvamusi, et oleks võinud hoiatusega piirduda, aga reegel ütleb, et mängija peab saama kollasega hoiatatud kui ta on teinud sihiliku liigutuse käega palli suunas ja seejärel palli ka puutunud. Teise teenis ta selle eest, et mind pärast esimese kollase saamist vene keeles sõimama hakkas. Mõlemad täiesti mõttetud kaardid, aga süümekaid ma ei tunne.
                    Kokkuvõte ongi selline, et närviline ja vigaderohke mäng, millele mõlema võistkonna staarsuupruukijad kõvasti kaasa aitasid. Minu respect näiteks sellisele mängijale nagu Knjazev, kes 3-4 korda jalg üle joone auti välja mängis ja alles siis rahulikult küsis, et mida ma valesti teen, pall on ju joonel. Selgitasin siis talle, milles probleem, ta tegi vaid suured silmad imestusest ja rohkem ta oma viga ei korranud. Samuti respect Veskimägile, kes vea teinuna vaid otsa vaatas ja kaitsepositsioonile läks, aga mitte kordagi ei laiutanud isegi käsi, mölast rääkimata. Samas kui peaaegu iga minu vile peale näiteks Tondi mängijad või Tehva (sõltuvalt kumma kahjuks otsus oli) pidevalt pingil karjus. No mis seal ikka, ka nii võib oma platsile mittepääsemist välja elada... Kuna on ju kõigile teada, et kõikides Kalju hädades on kohtunikud süüdi, siis ka siin tuleb tõdeda, et kala hakkab ikka peast mädanema. Närvilisuse ärahoidmiseks peaks kõik platsil oma tööd tegema, mitte süstemaatiliselt kohtunikku töötlema. Minu närvid peavad sellisele asjale vastu, aga nõrgema närvikavaga kohtunikud oleks selles mängus kindlasti veel mõned kaardid jaganud mõlemale poole demonstratiivse leppimatuse eest kohtuniku otsusega.
                    Nüüd siis sattusin jutustama, aga veelkord: lahing oli liidriteduelli vääriline ja elamusi jagus igale maitsele.

                    Kommentaar


                      Lp kohtunik Palts. Mängijat karistatakse hoiatusega ja näidatakse kollast kaarti, kui ta on sooritanud ühe järgnevatest rikkumistest:

                       on süüdi ebasportlikus käitumises

                       sõnas või teos näitab välja eriarvamust

                       eirab järjekindlalt mängureegleid

                       viivitab mängu jätkamisega

                       eirab ettenähtud vahemaad nurgalöögi, külje sisselöögi, karistus- ja vabalöögi ning väravaesise sisseviske ajal

                       siseneb või taassiseneb väljakule ilma kohtuniku loata või rikub vahetusprotseduuri reegleid

                       lahkub tahtlikult väljakult ilma kohtuniku loata.
                      Küsimus sulle mille eest sa andsid kollase? mis läks protokolli?
                      Väravavahi käitumine oli sportlik, kuna ta ei takistanud vastase rünnakut. Lihtsalt eksis karistusala mõõtmetega, kuna Spartas karistusala on tsipa väiksem.
                      Karistuslöök oli õigustatud. kollane mitte. palun vastust küsimusele.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas dedmoroz Vaata postitust
                        Küsimus sulle mille eest sa andsid kollase? mis läks protokolli?
                        Väravavahi käitumine oli sportlik, kuna ta ei takistanud vastase rünnakut. Lihtsalt eksis karistusala mõõtmetega, kuna Spartas karistusala on tsipa väiksem.
                        Karistuslöök oli õigustatud. kollane mitte. palun vastust küsimusele.
                        Siin vastus (väljavõte tõlkest jalgpallireeglite tõlgenduste kohta). Panen siia vaid punktid, mis puudutavad käega mängu, sest kokku on selliseid situatsioonikirjeldusi mitukümmend:

                        Ebasportliku käitumise eest hoiatamine
                        On olemas mitu erinevat põhjust, mille eest mängijat hoiatatakse kollase kaardiga ebasportliku käitumise eest nagu näitkes:

                        ¤ mängib palli tahtlikult käega takistades vastasel seda saada või arendamaks rünnakut (v.a. väravavaht oma karistusalas)
                        ¤ mängib palli käega saavutamaks väravat (hoolimata, kas katse osutub edukaks või mitte)


                        Kõnealuses situatsioonis Tondi vv mängis palli tahtlikult käega arendamaks rünnakut. Saan aru, et pall oleks enivei auti läinud ja Tondile jäänud, aga kuna ta võttis selle juba platsilt kätte, ootamata ära selle üle otsajoone minemist ja samas tahtis seda kohe kiirelt ette visata, sai Tondi sellega edu rünnaku alustamiseks, sest Kaljul jäi vähem aega kaitseformatsiooni sissevõtmiseks. Seega on see rünnaku arendamine ja just nimelt selle punkti alusel olen ikka veel ja jätkuvalt veendunud, et kollane oli õigustatud. See on vastus dedmaroz'i esimesele küsimusele.
                        Vastus teisele küsimusele on, et protokolli läks: Ebasportliku käitumise eest.

                        Kommentaar


                          mängija vaatenurgast: mäng kiskus närviliseks, tõsi. ja eks seda üksi kohtunikul ongi raske kontrollida. ise mängus sees olles tundub tihti mõni vile kahtlane ja kindlasti mõni seda on ka. kindlasti ei anna see õigust protesteerimiseks kuid paratamatult on selle mängu iseloom selline, et sellistes olulistes ja tähtsates mängudes kipub närviliseks see asi minema. ja seal pole palju vaja, paar vilet, mis tunduvad kahtlased ja nii see asi keema läheb.

                          järeldus, et samalt poolt vilistada, kus meeskonnad, võib isegi kasu olla. eks selleks ongi tegelikkuses ju 2 kohtunikku, kuna ühelt poolt ei ole võimalik kõiki olukordi näha nii hästi ja üks paar silmasid lisaks on ka kindlasti väga suur abi. niisiis võib sellisel juhul tõesti eelistada olukorda, kus kõik kohalviibijad näevad sama asja.

                          protesteerimisest, sain ka ise mängus kollase. kuid minu protest polnud kaardi kohta, vaid hoopis eelnenud olukorra kohta, kus Kalju mängijale tehi viga samuti 1-1 olukorras ja kaarti ei tulnud. küsisin (ilmselt mitte kõige rahulikumalt aga mõistlikult) ja vastati. peale selgitusi nõustusin ka ise otusega ja asi selge. selles olukorras väga kontrollitud käitumine kohtuniku poolt. samas kuidas tegelikult siis on, et reeglite järgi vist võib ka lihtsalt küsimise eest kaardi anda?

                          kokkuvõttes, eks kõik eksivad, nii mängijad kui kohtunikud, sinna ei saa väga midagi teha. nii on see alati olnud ja jääb ka. sellised mängud paratamatult on närvilised ning võitluslikud, ka selles suhtes pole väga midagi teha.
                          aga kriitika on edasiviiv jõud ja päris täiuslikkust ei saavuta ka kunagi tõenäoliselt. tegelikult on kohtunike tase viimastel aastatel siiski palju paremaks läinud ja läheb kindlasti ka tulevikus!
                          Nõmme BSC OlyBet
                          www.facebook.com/NommeBeachSoccerClub
                          www.youtube.com/c/NõmmeBSC

                          MIND Media Live Streaming services
                          www.mind.ee

                          Kommentaar


                            Algselt postitas don Vaata postitust
                            küsisin (ilmselt mitte kõige rahulikumalt aga mõistlikult) ja vastati. peale selgitusi nõustusin ka ise otusega ja asi selge. selles olukorras väga kontrollitud käitumine kohtuniku poolt. samas kuidas tegelikult siis on, et reeglite järgi vist võib ka lihtsalt küsimise eest kaardi anda?
                            Kõigepealt täpsustuseks, et Sina ei saanud kaarti mitte küsimise ega protesteerimise eest vaid vastase ründaja, kes oli pääsenud väravavahiga silmitsi, särgi pooleteisemeetriseks venitamise eest.
                            Ja nüüd vastus küsimusele: reeglite kohaselt lihtsalt küsimise eest EI SAA EGA TOHI kaarti anda (küll aga tuleb siin jälgida kehakeelt, kuidas seda tehakse), sest kohtuniku kohustus on mängijale selgitada oma otsust. Samas tuleb siin jälgida, et asi ei muutuks laadaks ja turukauplemiseks. Muide on ka üks erand, nimelt väravavahil on lubatud oma alast väljuda mängu ajal ainult palli mängimiseks, kui ta tuleb juba kohtunikuga midagi seletama, võib (aga mitte ei pea) järgneda sellele kollane kaart. Kollase kaardi demonstratiivse leppimatuse eest võib mängijale anda juhul kui ta on oma sõnas või teos väljendanud eriarvamust kohtuniku otsuse kohta. Seega reeglite järgi näiteks käte laiutamise eest (kuna see on eriarvamuse väljendamine), aga kuna jalgpall on emotsionaalne mäng ja kui siit emotsioonid kohtuniku poolt maha kruvida, siis paistab lõpuks asi sellise tükitööna raiumise moodi välja. Seda ei soovi meist ju keegi.
                            Muide mulle väga meeldis see situatsioon, kui tulid küsima, et miks eelmises olukorras (kui viga tehti Kalju tipuründajale, oli vist Rand) ei olnud kaarti ja kohe järgnevas Sina selle said - mäletad kutsusin Su veel enda juurde tagasi (kui olid emotsionaalselt vaid küsimuse esitanud, ega lootnudki sellele vastust saada ja tormasid oma kaitsepositsioonile), et asi lõpuni seletada. Kui nüüd tagantjärele kuulsin, et jäid selgitusega rahule, siis on minu arvates see just super kommunikatsioon mängija ja kohtuniku vahel. Nii peabki olema.
                            Ja veel - kui on küsimusi kohtuniku töö kohta, siis soovitan seda teha pärast mängu, et lahata erinevaid situatsioone, arutada erinevast vaatenurgast konstruktiivselt (kindlasti mitte emotsionaalselt) seda, miks kohtunik just sellise otsuse tegi. Mina kindlasti, arvan, et ka enamus teisi paremuse poole pürgivaid kohtunikke leiab alati pärast mängu selle aja, et pisut juttu puhuda.
                            Ka siin, foorumis on selleks oma koht olemas ja ma ei saa aru, miks kohtunikud sellest eemale hoiavad, aga usun, et mu kõigil ametikaaslastel on iga vile kohta olemas oma versioon, olgu see siis õige või vale, aga me kõik oleme eksivad surelikud (muide usun, et mängija eksib mängus nii tehniliselt kui taktikaliselt kordi rohkem, kui kohtunik) ja läbi dialoogi on võimalik väga palju areneda ja taset tõsta. Kohtunik ei ole ju frustreerunud ment, kes kaabakaid karistab ja plate peale viib vaid seetõttu, et talle selle eest raha makstakse. Meist suur enamus teeb oma tööd ikka armastusest jalgpalli vastu. Keegi meist ei tule ju raha pärast paarisaja krooni eest pere juurest teisipäeva õhtul kell 21.00 mängu vilistama. Rohkem avalat suhtlemist ja maailm paistab jälle õnnelikumana!
                            Rahulikku jõuluaega kõigile!

                            Kommentaar


                              kahjuks ei saanud ise sellest mängust osa võtta, aga väga huvitav on siin lugeda kohtuniku kommentaare just.
                              üldiselt oleks pidanud kõik mängijad käima pöffil vaatamas filmi kohtunikest, sest see pani mind küll kohtunike rohkem respekteerima ning sain aru, mida nad tegelikult mängu ajal üle elavad ning mismoodi otsuseid vastu võetakse ja kuidas omavahel suheldakse.
                              http://www.facebook.com/NommeBeachSoccerClub

                              Kommentaar


                                sellest ma tegelikult sain ikka aru, mille eest ma kaardi sain näide situatsioonist oli pigem selle mõttega, et protesteerida v mitte nõusolekut otsusega saab ka mitut moodi väljendada.
                                tänud vastuse eest ja see oli ka selle küsimuse põhjuseks.

                                nõustun, et selline kommunikatsioon mängijate-kohtunike vahel väga asjalik ju minu arvates ka. lihtsalt kohtunikud jah, ei osale üldiselt siin foorumis vestlustes. mõni ehk tunneb, et eksis, mõni ei viitsi niisama.
                                samas on see, et isegi kui sa tunned, et eksisid mõnes situatsioonis ja tunnistad seda siin, siis keegi ei ütle, et sa idioot oled (kindlasti keegi võib ka nii öelda, aga keda selline arvamus ikka huvitab).
                                samas aitab selline arutelu ja analüüs ehk paremini ikkagi mõista ka tehtud otsuseid ja kohtunike tööd. imo
                                Nõmme BSC OlyBet
                                www.facebook.com/NommeBeachSoccerClub
                                www.youtube.com/c/NõmmeBSC

                                MIND Media Live Streaming services
                                www.mind.ee

                                Kommentaar

                                Working...
                                X