320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Võitle, Eesti, võitle!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    #16
    tegelt mu vanaema ütles kahh, et yellow submarine oli olnud mingisugune viis eesti ajal, kui jalgpalli võistlustel käidi... mu vanavanaisa olla olnud suur jalgpallifänn...
    LET'S ALL LAUGH AT RANGERS

    Kommentaar


      #17
      sinised si*aaugud

      Kommentaar


        #18
        Orginally posted by Jyrka

        sinised si*aaugud
        see on nyyd kyll vastikult ropp ja kole. eesti koondise kohta ikka nii ei ytleks. vat nii

        vahetusm2ngija
        Jalgpallihaigla liige

        Kommentaar


          #19
          Orginally posted by Jyrka

          sinised si*aaugud
          Siin ei küsitud sinu ja sinu sõpruskonna hüüdnimesid!

          Kommentaar


            #20
            hmmm... inglitega seoses meenuvad mulle kohe

            a) mackem angels -- safc'i naisfännide miskine grupeering
            b) hell's angels -- no comments

            äkki nuputaks välja miskise teise "eluka", ei meeldi mulle SINIINGLI nimetus... aga see minu isiklik ja savijalgadel seisev arvamus, lihtsalt ka harjumatuse kysimus esialgu...

            mis/kes siis v6iks olla see "elukas"?... kuiv6rd eesti jalkasymboolikaga seonduvad kohe needsinased vapikiisud, siis oleks yks variant neid t6lgendada, aga:

            a) l6vi -- liialt tavaline tundub mulle... kuiv6rd heraldikas kutsutakse sedatyypi kiisusid vist hoopiski teist moodi, siis ehk hoopis:
            b) leopard -- suhtpuht originaalne leian ma... aga leopardil on ka muidugi omadus saada k6ikv6imalike terroriorganisatsioonide vapiloomaks, nagu ka yhel teisel kiisul nimega...
            c) panter... hmm.. njaa...

            iseenesest SINISED PANTRID v6i SINISED LEOPARDID k6lab nii enam-vähem ja leopard on isegi vist isegi k6ikse lahedama k6laga, probleem tekib ilmselt s6nayhendiga SINILEOPARDID, millest n6medad inimesed v6ivad teha oma pilaversiooni SINIPARDID vms kräpp...

            siit tekib järgmine m6te, et äkki kasutada m6nda ausat ja tublit eestimaa looma, kellest ei saaks miskit n6medat hyydnime kuigi kergesti tuletada...

            igati tore loom, kel sugulus vapiloomaga täiesti olemas ja kes eestimaakeeleski k6lab väga hästi, ja kes ka ingliskeeli on toreda k6laga, kui ainult... ilmselt pistavad k6ik nufc-fännid nyyd karjuma, kui aiFo pakub välja hyydnime SINISED KASSID, ehk siis ingliskeeli BLUECATS... mulle meeldib selle nime juures see, et KASS on siuke kokkuv6ttev s6na igat sorti kaslase osas, aga noh... avaldage arvamust... ise pakuks veel välja yhe toreda looma, kel eestimaaga samuti palju yhist nagu ka suguluses teiste kaslastega... tore metsakiisu nimega ILVES... aga siin tekib jama selle looma mitmusega... minu arust ei k6la eriti suupäraselt... SINISED ILVESED v6i SINI-ILVESED... ka inglisekeeli k6lab asi just nii nagu ta k6lab (LYNX peaks olema see nimetus vist ja mitmust nagu kohe ei oskagi pakkuda talle...) samas inglisekeeli oleks olemas ka teine s6na WILDCAT, mis hulka suupärasem ja tuletab meelde veel yhe eesti metsades aegajalt pesitseva looma -- METSKASSI... seega -- SINISED METSKASSID (ILVESED?) ja BLUE WILDCATS... niih, see sai nyyd pikk ja segane ning pea k6ik maailma kaslased said ilusti yles loetud... aga rafas -- avaldage arvamust!

            pRmt!

            aif-mjäu :P
            Jalgpallihaigla liige
            Member of SAFC Supporters Community Estonia/Finland

            Kommentaar


              #21
              Aif liigub väga õiges suunas. Ma olen juba ammu mõelnud, et Eesti fännid vajaksid ka mingit rahvusvahelist(inglisekeelset) nimetust. Tulemas on ju mitmeid välisreise(Aalborg, Poola, Zagreb?), kus oleks väga tore uue nimega loosung(id) üles panna. Seni mõningat kasutamist leidnud Blue Supporters pole kuigi originaalne. Võiks näiteks korraldada konkursi võimalike nimevariantide väljapakkumiseks ning lõpuks otsustaks hääletus.
              Rise and rise again until lambs become lions!

              Vaprus - Athletic Club - Rosenborg

              Kommentaar


                #22
                Mõne looma nime kasutamine on ka hea idee. Samas tulevad selliste nimedega nagu Wildcats, Panthers, Lions vms. meelde eelkõige nii mõnedki Põhja-Ameerika klubimeeskonnad

                Enivei,endale tulid pähe sellised nimed nagu True Blue ja Blue Believers. Kui mitte ametliku nimetusena, siis vähemalt niisama loosungite peal kasutamiseks(eriti esimene). Teine võib aga viidata religioonile?
                Rise and rise again until lambs become lions!

                Vaprus - Athletic Club - Rosenborg

                Kommentaar


                  #23
                  heh True Blue on lahe ja mulle see meeldib, lisaks peaks vist ka 2ra m2rkima et nii kutsutakse ka itfc jalkaf2nne.
                  Blue Leaders oleks iseenesest ka kena k6laga aga nooh...
                  v2hemalt pakkusin miski idee v2lja

                  vahetusm2ngija
                  Jalgpallihaigla liige

                  Kommentaar


                    #24
                    Orginally posted by aiFo


                    igati tore loom, kel sugulus vapiloomaga täiesti olemas ja kes eestimaakeeleski k6lab väga hästi, ja kes ka ingliskeeli on toreda k6laga, kui ainult... ilmselt pistavad k6ik nufc-fännid nyyd karjuma, kui aiFo pakub välja hyydnime SINISED KASSID, ehk siis ingliskeeli BLUECATS... mulle meeldib selle nime juures see, et KASS on siuke kokkuv6ttev s6na igat sorti kaslase osas, aga noh... avaldage arvamust... ise pakuks veel välja yhe toreda looma, kel eestimaaga samuti palju yhist nagu ka suguluses teiste kaslastega... tore metsakiisu nimega ILVES... aga siin tekib jama selle looma mitmusega... minu arust ei k6la eriti suupäraselt... SINISED ILVESED v6i SINI-ILVESED... ka inglisekeeli k6lab asi just nii nagu ta k6lab (LYNX peaks olema see nimetus vist ja mitmust nagu kohe ei oskagi pakkuda talle...) samas inglisekeeli oleks olemas ka teine s6na WILDCAT, mis hulka suupärasem ja tuletab meelde veel yhe eesti metsades aegajalt pesitseva looma -- METSKASSI... seega -- SINISED METSKASSID (ILVESED?) ja BLUE WILDCATS... niih, see sai nyyd pikk ja segane ning pea k6ik maailma kaslased said ilusti yles loetud... aga rafas -- avaldage arvamust!

                    pRmt!

                    aif-mjäu :P
                    Aif, n6me m6te, see kassi m6te. Nagu yleyldse loomanimed. Blue Pussycats 2kki?
                    “The state of our pitch wouldn’t have affected Liverpool — with their game the ball is in the air most of the time.”
                    The Special One

                    Kommentaar


                      #25
                      hmm... ma arvan, et peaks ikka olema mingi võimas kodumaine loom.. näiteks sinikarud :P või siis sinikotkad võii... sinihundid ??????????
                      LET'S ALL LAUGH AT RANGERS

                      Kommentaar


                        #26
                        Hundid on hea mõte. Samas võiks ka otsivad pilgud pöörata mõningate mütoloogiliste tegelaste poole. Titaanid on vähemalt kõla poolest normaalsed, aga väike jama on selles, et need ikka ju miskid kreeklaste jumalad. No üks võimalus on ka otsida oma nimetus just vanade eestlaste pühakute hulgast. Ise selle kandi päält tume, aga ehk keegi teab mõnd sobivat Selle asja miinuseks on aga see, et ilmselt ei ütle need nimed meie vastastele midagi.

                        Igatahes mõtlemist jagub küllaga

                        Kommentaar


                          #27
                          sinitaarad, sinihiielased?

                          Kommentaar


                            #28
                            Orginally posted by kyps

                            Hundid on hea mõte. Samas võiks ka otsivad pilgud pöörata mõningate mütoloogiliste tegelaste poole. Titaanid on vähemalt kõla poolest normaalsed, aga väike jama on selles, et need ikka ju miskid kreeklaste jumalad. No üks võimalus on ka otsida oma nimetus just vanade eestlaste pühakute hulgast. Ise selle kandi päält tume, aga ehk keegi teab mõnd sobivat Selle asja miinuseks on aga see, et ilmselt ei ütle need nimed meie vastastele midagi.

                            Igatahes mõtlemist jagub küllaga
                            .................................................. .........................

                            muinas-eestlaste mütoloogias tuntud tegelinskid: ahjualused, kratid,sortsid, Vanapagan(sinised paganad/eestlased contra punased kuradid/belglased -satanistide kokkutulek Tallinnas, A.Le Coq Areenal 16.10.2002- kõik teretulnud ja võtke surnud lammas kaasa-), jumalustest : Uku, Pikne, Taara, ..nende kõigiga see halb lugu et ingliskeelde tõlkida keeruline ja eestikeeles kohmakad, ehki..sinised kratid ei kõla just halvasti ja sümboolikat saaks hästi arendada selle juurde aga viitab samas kuidagi ... huligaanselt vai mis?Nagu mingid välismaa poevargad.Siis veel meil sellised kõvad mehed nagu Kalevipoeg (son of a ..... ), Suur-Tõll - teemavälised täielikult!
                            loomadest pooldaks siiski kaslaste versioone sest kui on näiteks hunt, karu, või kasvõi hobune siis mis sesots oleks sallidel olevate lõvide/leopartidega, siis oleks selline identifitseerimis probleem meie suhtes teistel..nagu mingi loomaaed, kaelas lõvid ise aga hüüavad end ...karudeks etc.
                            WildCats on mu arust väga hää, on ta siis Blue või Estonian WildCats või Wild Blue Cats vms. Hea on mu arust ka Blue Believers samas on sõnal blue ka kõnekeeles tähenduseks kurvameelne - st. kurvameelsed-nukrad uskujad aga nii ei saa võtta siis oleks meie jaoks sõnal Blue kasutamis keeld üleüldse, kompromissina Navy-Blue Belivers?
                            Ma ise olen vaaginud ka sõna Saint kasutamist... Saint Blue Lions (kohmakas), Blue Saint Boys (contra Bad Blue Boys Tallinn 07.09.2002 ), ja liiga paipoisilik ilmselt..me oleme ju uurrgghhh...kurjad ja vihased tegelt... ja kui siis keegi välismaal liigse napsu all on ja magab kuskil pingi pääl siis vastasmeeskonna fännidel hää naerda et "näe pühak magab."..Usu ja uskumise alla sobiks ka jumalad/Gods millest võiks midagi mõtelda. Young Gods.....
                            Distsipliin, kord ja organiseeritus: Army, Division, Warriors, Soldiers. Soldiers of Blue, Blue Glory Army, Navy Blue Warriors etc. pole ise inglise keele asjatundja.
                            ja siis on meil veel rahvussümbolid: rukkilill. suitsupääsuke, kolm lõvi(inglismaa), Kaera-Jaan, murumuna müts, eesti tõugu hobune jne. aga nendest ei oska ma midagi arvata ega mõtelda..kui ainult lõvidest millest siin kohal eelnevalt juba arutletud on... aga mine tea mis mõnel öösel jälle pähe lüüa võib....
                            RummaBastards!

                            Kommentaar


                              #29
                              Kratile peaks vastama enam-vähem sõna Goblin. Seega Blue Goblins, mis mulle igatahes meeldib.
                              When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

                              Kommentaar


                                #30
                                Pagan on inglise keeles ka vist pagan.
                                Kratt oleks ka lahe.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X