320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Olümpia

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas eika Vaata postitust
    Noh, Eestit esindavad saalikoondislased Kotsarid ja Dorbekid, kes saavad neil "Valga" lätlastelt sisse. Et see ala ikka päris spetsiifiline, kus lihvitud koostöö ja füüsis on nõksa olulisemad kui oskused. Sesmõttes üsna võrreldav rannajalgpalliga, kus murult tulnud vend lambist hakkama ei saa.
    +1
    On tõesti spetsiifiline. Isegi oma kunagise satsiga neid Korvpalli Meistriliiga mängijaid lüpsnud Snellis.
    Kunagi mängisin koos vanaga, kes tuli Baltikumis 1:1 mängus meistriks aga saalis 5:5 oli täiesti kasutu.

    Kommentaar


      no ma ei tea kossust suurt palju, pea hakkab valutama selle palli põrgatamise heli peale. omal ajal delta mängudel olin muidugi tatina kohal.

      aga peep paff arvas samas, et lätakate parimad saalivennad paneksid ära 3x3 vendadele. see tekitas imestust. mitte, et ma tema arvamusest suurt midagi peaks, aga ta ju kossutreener lausa. võiks ju ala nüansse teada.

      Kommentaar


        Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
        no ma ei tea kossust suurt palju, pea hakkab valutama selle palli põrgatamise heli peale. omal ajal delta mängudel olin muidugi tatina kohal.

        aga peep paff arvas samas, et lätakate parimad saalivennad paneksid ära 3x3 vendadele. see tekitas imestust. mitte, et ma tema arvamusest suurt midagi peaks, aga ta ju kossutreener lausa. võiks ju ala nüansse teada.
        Julgen arvata, et kui mäng toimuks nüüd ja kohe, siis 3x3 vennad teeksid ära aga kui Läti korvpallikoondise parimad pojad end sellele formaadile pühendaksid, siis vast saaksid vastu küll lõpuks jah. Mul puudub igasugune lugupidamine Pahvi vastu ja imestan siiralt, et ta treener üldse on.

        Kommentaar


          Algselt postitas eika Vaata postitust
          Noh, Eestit esindavad saalikoondislased Kotsarid ja Dorbekid, kes saavad neil "Valga" lätlastelt sisse. Et see ala ikka päris spetsiifiline, kus lihvitud koostöö ja füüsis on nõksa olulisemad kui oskused. Sesmõttes üsna võrreldav rannajalgpalliga, kus murult tulnud vend lambist hakkama ei saa.
          Ma eika eest teen promo. 3x3 viimasest spetsiifikast ja koondisest/võistlustest /rankingutest minge kuulake Tugitoolisportlane podcasti, kus ta Siim Raudlaga sellest räägib. Ilma sarkasmita tõesti väga hea kuulamine!

          Kommentaar


            Algselt postitas Nasfal Vaata postitust
            Ma eika eest teen promo. 3x3 viimasest spetsiifikast ja koondisest/võistlustest /rankingutest minge kuulake Tugitoolisportlane podcasti, kus ta Siim Raudlaga sellest räägib. Ilma sarkasmita tõesti väga hea kuulamine!
            +1

            Tõesti meeldiv kuulamine.

            Kommentaar


              Algselt postitas Pints Vaata postitust
              Julgen arvata, et kui mäng toimuks nüüd ja kohe, siis 3x3 vennad teeksid ära aga kui Läti korvpallikoondise parimad pojad end sellele formaadile pühendaksid, siis vast saaksid vastu küll lõpuks jah. Mul puudub igasugune lugupidamine Pahvi vastu ja imestan siiralt, et ta treener üldse on.
              Pagan ma ei tea. Ma arvan, et 3 tõeliselt tasemel ja sobivate füüsiliste eeldustega saalimängijat teeksid ikka neile Läti poistele ära. Ei kujuta ausalt ette, et mingi Valgas karjääri lõpetanud vend seal Timsa, Bertansi ja Strelnieksiga võrdselt maadleks. Need alad on küll erinevad, aga viimaks on ikkagi korvpall.

              Kommentaar


                Algselt postitas Yattara Vaata postitust
                Pagan ma ei tea. Ma arvan, et 3 tõeliselt tasemel ja sobivate füüsiliste eeldustega saalimängijat teeksid ikka neile Läti poistele ära. Ei kujuta ausalt ette, et mingi Valgas karjääri lõpetanud vend seal Timsa, Bertansi ja Strelnieksiga võrdselt maadleks. Need alad on küll erinevad, aga viimaks on ikkagi korvpall.
                Ma olen alati olnud keskpärane mängija aga korraliku mootoriga ning kunagi sai kahe sama andetu lapsepõlvekaaslasega igal suvel loobitud oluliselt andekamate ja/või pikemate noortekoondislaste vastu kui võrdne võrdsega, sest meie kokkumäng oli lihtsalt nii hea.

                Neil tõeliselt tasemel ja sobivate füüsiliste eeldustega saalimängijail läheks ikka kamaluga aega, et jõuda samale lainele ja/või kohaneda.

                SIIN selgitatakse seda hästi.

                Kommentaar


                  Algselt postitas Pints Vaata postitust
                  Ma olen alati olnud keskpärane mängija aga korraliku mootoriga ning kunagi sai kahe sama andetu lapsepõlvekaaslasega igal suvel loobitud oluliselt andekamate ja/või pikemate noortekoondislaste vastu kui võrdne võrdsega, sest meie kokkumäng oli lihtsalt nii hea.

                  Neil tõeliselt tasemel ja sobivate füüsiliste eeldustega saalimängijail läheks ikka kamaluga aega, et jõuda samale lainele ja/või kohaneda.

                  SIIN selgitatakse seda hästi.
                  Ma arvan, et skillil on lihtsalt levelid ja kui ikka parimad saalikorvpallurid kokku võtaksid, kellel lätlaste näitel on ju samuti aastatepikkune koostöökogemus, siis enamik mängudest saaksid praegused olümpiavõitjad neilt omangut. Ehk siis ma mõistan, mis sa ütled ja mida Raudla räägib, aga ma lihtsalt ei usu. Ilmselt peaksid omad silmad nägema.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas Yattara Vaata postitust
                    Ma arvan, et skillil on lihtsalt levelid ja kui ikka parimad saalikorvpallurid kokku võtaksid, kellel lätlaste näitel on ju samuti aastatepikkune koostöökogemus, siis enamik mängudest saaksid praegused olümpiavõitjad neilt omangut. Ehk siis ma mõistan, mis sa ütled ja mida Raudla räägib, aga ma lihtsalt ei usu. Ilmselt peaksid omad silmad nägema.
                    Sellessuhtes muidugi, et saalimängijatest leiaks hetkel suuremaid teemante lademetes, kellest 3x3 olümpiavõitjaid ja maailmameistreid voolida, sest ei kuskil maailmas ei ole ju tegelikult keegi spetsialiseerunud noorest peast 3x3 alale, vaid ikkagi saalist üles kasvanud ning 3x3 juurde jõuavad hetkel need, kes on saalikorvpallis 2-3 ešeloni mehed, kuid just füüsiliselt omavad head potensiaali.

                    Lihtsalt, et kui Lätil ja ongi tiim, mis terve aasta paneb üle maailma erinevaid turneesid ja treenivadki 3x3 jaoks ainult, siis võta läti 3 parimat ala Porzingis, Bertans, Kurucs ja treeni neid kuu aega enne olümpiat ning ma ei usu, et nad praegusele Läti 3x3 vastu saaksid, sest see töö/kokkumäng/spetsialiseerumine aastaringselt beatiks selle andekuse ikkagi ära.

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Yattara Vaata postitust
                      Ma arvan, et skillil on lihtsalt levelid ja kui ikka parimad saalikorvpallurid kokku võtaksid, kellel lätlaste näitel on ju samuti aastatepikkune koostöökogemus, siis enamik mängudest saaksid praegused olümpiavõitjad neilt omangut. Ehk siis ma mõistan, mis sa ütled ja mida Raudla räägib, aga ma lihtsalt ei usu. Ilmselt peaksid omad silmad nägema.
                      Sa ei peagi mind uskuma, minu sõnal polegi kaalu aga olen lihtsalt korduvalt näinud tänavakorvpallis, kuidas individuaalselt keskpärased pallurid lüpsavad Korvpalli Meistriliiga mängijaid (parem kokkumäng, piisavalt erinevad reeglid, vähem ruumi, kõrgem tempo jne.). Äkki keegi kunagi korraldab näidismatši - oleks äge.

                      Kommentaar


                        Seda ma nüüd jällegi usun, et nt Meistriliiga tüübid võivad suvalises mängus pähe saada. Ma lihtsalt arvan, et kui me räägime Läti näitel tippude tipust, siis selleks, et Euroliigas või NBAs mängida, on vaja ikkagi sellist ulmelist taset, mis ületab kõiksugused aastaläbi 3x3 harjutanud best before ületanud Valga eksmängijad.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas Pints Vaata postitust
                          Sa ei peagi mind uskuma, minu sõnal polegi kaalu aga olen lihtsalt korduvalt näinud tänavakorvpallis, kuidas individuaalselt keskpärased pallurid lüpsavad Korvpalli Meistriliiga mängijaid (parem kokkumäng, piisavalt erinevad reeglid, vähem ruumi, kõrgem tempo jne.). Äkki keegi kunagi korraldab näidismatši - oleks äge.
                          No aga siis on Paffil ju õigus... Suhteliselt lamp on olümpialana spordiala, kus me teame, et põhimõtteliselt piisaks maailmas mingi teisel alal tegutseval tuhandel vennal pool aastat (või isegi aasta) kokkumängu harjutada ja treenida ning oleks ilged lõgemed olemasolevatel olümpiavõitjatel eksole. Ja nagu ma aru saan, siis see vajatav aeg oleks isegi pigem väiksem...

                          Rannavolles ma ei usu, et paneme nt toonased 2 Eesti parimat saalimängijat liivahalli luku taha ja 6 kuu pärast oleks Vesik ja Kais pöialt imenud...

                          Kommentaar


                            No see ala on endiselt veel lastekingades. Küllap asjad arenevad.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas Yattara Vaata postitust
                              No see ala on endiselt veel lastekingades. Küllap asjad arenevad.
                              Ma nõus, aga kui mingid kreeka-rooma maadluseid (või oli see judo?) tahetakse listist ära võtta, siis avansina "alles lapsekingades oleva ala" olümpiale lisamine tundub jällegi Paffi mõtet toetavat (ma ise alustasin teemat just selle nurga alt).

                              aa ps: pafi mõte oli ka, et see olümpiamedal on siis devalveerumas kui sellised alad ka listis.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
                                No aga siis on Paffil ju õigus... Suhteliselt lamp on olümpialana spordiala, kus me teame, et põhimõtteliselt piisaks maailmas mingi teisel alal tegutseval tuhandel vennal pool aastat (või isegi aasta) kokkumängu harjutada ja treenida ning oleks ilged lõgemed olemasolevatel olümpiavõitjatel eksole. Ja nagu ma aru saan, siis see vajatav aeg oleks isegi pigem väiksem...

                                Rannavolles ma ei usu, et paneme nt toonased 2 Eesti parimat saalimängijat liivahalli luku taha ja 6 kuu pärast oleks Vesik ja Kais pöialt imenud...
                                Ma ausalt ei oska õelda, kui pikk peaks see periood olema, et meie või muu maailma tipud selle 3X3ga jõuaksid kohaneda aga see ei oleks kindlasti lihtne üleminek. Nagu kasutaja Yattara mainis, siis ala on endiselt veel lastekingades aga aasta/kuue pärast võib olla juba sarnane olukord sinu poolt viidatud rannavollega, et pole vahet kaua sa neid saali omi kuskil kuuris kinni hoiad, sellest enam ei piisa.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X