320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Olümpia

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas Crackerz Vaata postitust
    Meenutas koheselt Suarezt MMil.
    Välja arvatud, et jäähokis on see lubatud.
    Algselt postitas Mask Vaata postitust
    Enamus Eesti olümpiakoondislaste intervjuusi kuulates meenus Kreisiraadio kunagine škets.
    http://youtube.com/watch?v=bdX9rStKaMk
    BVB - Vaprus

    Kommentaar



      Kommentaar


        Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
        Vabandust, et nii hilja vastan, olin vahepeal Eestist ära. Aga riigi huvides on siiski tekitada inimestes liikumisharjumus, et inimeste ravimisele minevaid kulutusi vähendada. Selleks sobib infra ehitamine, võimaluste loomine ja näiteks oleks üsna mõistlik ka igasugu treeningute toetamine. Kui aga toetatakse mitme miljoniga tippe, kes siis kusagil midagi võidavad, siis peale paari lipulehvitamise päeva ei too see Eesti riigile suurt mingit muud kasu.
        No päris nii ikka ei ole. Tänu Veerpalu ja Smiguni edule on/oli kindlasti rohkem neid kes metsas ise ka paar tiiru suuskadel teevad.

        Kommentaar


          Algselt postitas cannuman Vaata postitust
          No päris nii ikka ei ole. Tänu Veerpalu ja Smiguni edule on/oli kindlasti rohkem neid kes metsas ise ka paar tiiru suuskadel teevad.
          Seda ma saan isiklikult kinnitada. Kohe pärast seda, kui Šmigun Torino olümpial esimese kulla võitis läks minu ema esimest korda üle mitme aasta suusatama.

          Kommentaar


            Algselt postitas kyps
            Kõik need Eesti suusatajad on suusatamises maailmas parima 0,0000001 % hulgas. Suusarajal lendavad nad ka tavasuusatajatest mööda nagu püssikuulid.

            Riik peaks toetama tippe ja noori. Rahvasport olgu iga inimese enda huvi, sest tingimused on siin loodud. Sama loogiline oleks, kui riik hakkaks kirjanike asemel muidu blogijaid toetama.
            Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
            Vabandust, et nii hilja vastan, olin vahepeal Eestist ära. Aga riigi huvides on siiski tekitada inimestes liikumisharjumus, et inimeste ravimisele minevaid kulutusi vähendada. Selleks sobib infra ehitamine, võimaluste loomine ja näiteks oleks üsna mõistlik ka igasugu treeningute toetamine. Kui aga toetatakse mitme miljoniga tippe, kes siis kusagil midagi võidavad, siis peale paari lipulehvitamise päeva ei too see Eesti riigile suurt mingit muud kasu.
            Ma ei näe, et riigil oleks erilist huvi tekitada inimestes liikumisharjumust.
            Kui ettevõtte tahab toetada oma töötajate sportimist, et nad tervemad oleksid, siis maksab ta täie rauaga erisoodustusmaksu ja pukis olevatel tegelinskitel puudub vähimgi huvi olukorda muuta.
            Noorte sportimise toetus oli järgmine asi, millele eesotsas suure spordimehega hiljuti vesi peale tõmmati.
            Terviseradadesse on küll omavalitused ja riik ka investeerinud, aga kui mõned eraettevõtted poleks seda käima lükanud, siis kahtlen sügavalt, kas see värk praegu toimiks samal tasemel.

            Praegu ongi ju seis tegelikult enamvähem selline, et noortespordi toetamiseks vahendeid pole ega tule ning tippe pole ka tegelikult erilist mõtet toetada, sest see on kallis ja mingit garantiid ju pole.

            Põhikoolis käiva poja vanemana näen hästi kui hapu see üldine seis seoses noorte tahtmise ja viitsimisega on.
            Mina olen küll oma poega selles suunas kasvatanud, et oleks tal füüsilist vastupidavust milleks iganes tarvis, aga sellised vanemad on ilmselges vähemuses.
            Sõjaväe arstliku komisjoni statistika räägib ka üsna selget pilti, et olukord on vähe pupu.

            Kui noortesport juba edukalt välja suretatakse, siis ei olegi varsti enam erilist mõtet rääkida infra arendamisest, võimaluste loomisest või treeningute toetamisest, rääkimata tippspordi rahastamisest, sest pole seda enam kellegi peale kulutada.
            May the Violet flag flutter in the wind on all fields of challenge and valour, a vivid hope is our solace, we have eleven athletes and one heart. Go, Fiorentina, we want you to be the queen of all teams, go, Fiorentina, fight with bravery and prowess everywhere! In any hour of dismay and victory, remember you're the history of football!

            Kommentaar


              Algselt postitas Maarek Vaata postitust
              Praegu ongi ju seis tegelikult enamvähem selline, et noortespordi toetamiseks vahendeid pole ega tule ning tippe pole ka tegelikult erilist mõtet toetada, sest see on kallis ja mingit garantiid ju pole.
              Jamajutt - praegu on võimalused oluliselt paremad kui 20 aastat tagasi. Oluline on see, et võimalused on igal elualal paremad. Lisaks näikse noortele traditsiooniline sport mitte enam imponeerivat. Pole ka imestada, kui ikka tippu jõuidmiseks tuleb süstal peppu pista, siis pole mõtet, eriti kui tegeleda alaga, mille harrastamiseks on kodumaal selle talve kontekstis 2 kuud. Meie tuleviku potentsiaalikaim talisportlane ajab oma asju vist rohkem erakapitali peal ja Eestis viibib suhteliselt vähe. Kallis, aga Eesti tingimusi silmas pidades ainuvõimalik. Ei ole loogiline, et võtame kätte ja kolime kolme Põhja-Eesti valla koolid kuskile Alpidesse 10-ks aastaks. Aga ilmne on, et see toodaks. Kallis ja ebaotstarbekas - kindlasti.
              Sportliku edu taastootmine ei saagi Eestis edukas olla, sest eestlane on nii iseseisev. Eestlast ei koti see, et rahvaarv on väike, ikka üritatakse kõigil aladel tippu jõuda ja see pole ainult spordis nii - kogu ühiskonna tervikpilti vaadates, üritatakse kõigis asjus maailma tippu jõuda. Enamasti ebaõnnestutakse ja seejärel korjatakse kohaliku konnatiigi kuld ka kard. Küsimus ei ole rahastamises, küsimus on ühiskondlikus kokkuleppes - mis meile meeldib. Eestlasele meeldib teistest eestlasest erineda. Lisaks iseloomustab eestlast russofoobia ja nõukavihkamine. Lätlast ka vist, aga vähemalt suudetakse vihatud režiimi pärandit olümpiamedaliteks vormida, sh. alal, milles dopingu kasutamine tõenäoliselt suhteliselt vähe kasu annab. Variant oleks olnud ka see pärand suurest vihast maha tõmmata. Kohati tundub, et eestlane tahab väga tihti jalgratta leiutada seal kus see on juba leiutatud ja tegeleda aladega vihuti, mis nõuka ajal olid keelatud. Kohati tundub, et isegi homod tahavad sellepärast homod olla, et nõuka ajal oleks vangi pandud ja nüüd on suur freedom.

              Algselt postitas Maarek Vaata postitust
              Sõjaväe arstliku komisjoni statistika räägib ka üsna selget pilti, et olukord on vähe pupu.
              Siin on ka asjad ikka rohkem kui kahtlased. Võin kümnete kaupa ette lugeda vendi, kes reaalselt mängivad ühe või teise spordiala miskit liigat või rahvaliigat, teevad füüsilist tööd või on muidu terved inimesed, aga sõjaväest said minema. See on rohkem juriidiline ja meditsiiniline küsimus. 15 aastat tagasi võeti astmaatikud ka väkke. Lampjalgu oli ka. Keegi ei kaalunud, kas oled alakaalus või ülekaalus, kui tuli minna siis mindi. Mu oma sugulane, tüüp kes vihtus pea 50 meetrit oda visata ja hüppas 6,5 m kaugust ei saa praegu väkke, kuigi tahaks, sest on alakaaluline. Ega ta sellepärast nõrk ei ole. Nüüd on jama selles, et juriidiliselt on pandud riik meeste tervise eest vastutama. Ehk, kui midagi juhtub, siis peab plekkima - seega väkke saavad ikka täiesti terved poisid(garantii). Lisaks on tänapäeval tekkinud hordide kaupa allergikuid, kes ei saa süüa seda ja teist ja kolmandat. Homosid ka ei võeta. Üks tuttav rahulikult valetas ennast homoks. Üks mängis 2 kuud hullu ja ka pääses. Ühel sõbral on miski jama pöiaga, sünnist saati. Väkke ei võetud. Mine venna koju ja vaata põdrasarve - medalipuru! Tahtmise korral oleks saanud arvatavasti.
              Lisaks muidugi see, et tehnoloogia arenguga on võimalik oluliselt kiiremini ja lihtsamalt komissariaadis erinevaid tõbesid tuvastada. Samuti igasugused digihaiguslood, mis samuti ületavad kaablite kaudu oluliselt suuremaid vahemaid.
              15 aastat tagasi. Täiesti normaalne vend väljast vaadates, aga ei suutnud teha esimesel pumbaringil ühtegi pumpa. Üks oli nii 125kg. Tassisime esimesed paar kuud venda jooksimse ajal mägedes. 35-40 kg võttis alla.
              Ei olnud siiski asi nii roosiline, kui manatakse ehk. Meie rühma peale, 50-60 meest oli esimene üldfüüsiline test päris masendav. 240+ punkti said 2 matsi, keskmine oli kuskil 150-160 peal.
              Lihtsalt võeti julmemalt sisse ja igast loodrist tehti asi - vähemalt korraks. See vend, kes tulles ei jõudnud ühtegi pumpa on nüüd kõva kaitseliitlane. 125kg. vend ei ole siiani saavutanud sõjaväe eelset kaalu - ka kaitseliidus.

              Kommentaar


                Algselt postitas cannuman Vaata postitust
                No päris nii ikka ei ole. Tänu Veerpalu ja Smiguni edule on/oli kindlasti rohkem neid kes metsas ise ka paar tiiru suuskadel teevad.
                Aga kus sa suusatad, kui selleks võimalust pole? Ja ma olen üsna kindel, et korralik spordiraja loomine toob rohkem suusatajaid, kui parasjagu medali pärast võitlev sportlane.

                Kommentaar


                  Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                  Aga kus sa suusatad, kui selleks võimalust pole? Ja ma olen üsna kindel, et korralik spordiraja loomine toob rohkem suusatajaid, kui parasjagu medali pärast võitlev sportlane.

                  Ei saaks öelda et võimalusi pole. http://arhiiv.sport.err.ee/lumeinfo.php Lisaks igasugused kohalikud rajad mida sinna pole kantud.

                  Kommentaar


                    Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                    Aga kus sa suusatad, kui selleks võimalust pole? Ja ma olen üsna kindel, et korralik spordiraja loomine toob rohkem suusatajaid, kui parasjagu medali pärast võitlev sportlane.
                    Ei ole nõus. Ise samal ajal aktiivselt suusatrennis käinuna võin sulle kinnitada, et seda rahvamassi, mis eestlaste võidud suusaradadele tõid, on raske üle hinnata.
                    Newton Heath 1878

                    Kommentaar


                      Algselt postitas rauulo Vaata postitust
                      Ei ole nõus. Ise samal ajal aktiivselt suusatrennis käinuna võin sulle kinnitada, et seda rahvamassi, mis eestlaste võidud suusaradadele tõid, on raske üle hinnata.
                      Ma ise nühkisin ka noorena mingi olümpia järel sõita. Aga need jäid enamasti üksiküritusteks, kuna kas rajad olid kaugel, suusasaapad jäid väikseks või mis muud toredad hädad olid.

                      Kommentaar


                        Mis radadest meil nii suur puudus on siis? Suurtes linnades ju küll ja veel igasuguseid valgustatud asju. Ja maal elades ei ole just raske kuskile põllu peale ise jäljed sisse nühkida.

                        Kommentaar


                          Algselt postitas MihkelK. Vaata postitust
                          Mis radadest meil nii suur puudus on siis? Suurtes linnades ju küll ja veel igasuguseid valgustatud asju. Ja maal elades ei ole just raske kuskile põllu peale ise jäljed sisse nühkida.
                          Asi pole ju radades. Ringirahad on üks asi, siis töötajatele sportimise toetamine ja sellised asjad. Kui ma peaks kesklinnas elava inimesena Piritale hakkama suusarajale minema (ilma autota), siis, noh, ma oleks puhtahull.

                          Kommentaar


                            mingit Yle striimi pole kusagil?
                            Catalunya is not Spain!

                            Kommentaar


                              Algselt postitas Mõnuagent 007 Vaata postitust
                              Asi pole ju radades. Ringirahad on üks asi, siis töötajatele sportimise toetamine ja sellised asjad. Kui ma peaks kesklinnas elava inimesena Piritale hakkama suusarajale minema (ilma autota), siis, noh, ma oleks puhtahull.
                              Kas see pole mitte tööandja probleem? Paar aastat ametniku tööd teinuna võin öelda, et seal oli tööandja poolt rahastatud sportimisvõimalus tagatud. Kas riik peaks erasektori sportimisvõimalusi kinni maksma? Ma ei ole selles päris kindel.

                              Noortesport on muidugi teine teema.

                              Kommentaar


                                Täna 19:00

                                Kommentaar

                                Working...
                                X