320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Eesti koondise fännid.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Eesti koondise fännid.

    Ma olen pikemat aega mõelnud teha sellise teema, kuna tihti on 35% postitustest Eesti koondise mängudel seotud fänlusega. Sarnase põhimõttega teemat ma ei leidnud ja alafoorum "Fänlus" alla see ei sobinud minuarust.

    Siin siis võiks rääkida mida peaks praeguses fänluses muutma?
    *Kas korrigeerida laulusõnu ja vorpida paar uut laulukest välja?
    *Kas enne mängu jätta istmete vahele laulusõnad(nagu üks kord jäeti istmete vahele Starteri löögipulgad või kuidas neid nimetada)?
    *Otsida vabatahtlikke, kes sooviks võtta mängude ajal fänluse endapeale ja nn. olla kuningad seal ees ja näidata mida teha jne..

    Arutlegem siis

    #2
    Belgia mänguks ei jõua laulusõnu vist trükkida kõigile? Kavad ka vist valmis, järgnevatel mängudel võiks kavasse trükkida. Muidu pärast terve staadion maha visatud laulusõnu täis. Või siis eraldi lauluraamat?!

    Kommentaar


      #3
      Tervitan teema algatajat, igatahes väga vajalik. Lugesin Eesti-Bosnia mängu teema alt suitsetamisest, istumisest või seismisest, laulmisest, lainetamisest, hüppamisest. Ise puudutasin koondise mängijate suhtumist fännidesse jne. Kindlasti on veel paljugi, mida tuleks arutada. Mind näiteks hämmastab/ajab veits närvi, miks inimesed teistelt tribüünidelt trügivad fännisektorisse ja seda ummistavad, kas on raske siis kohe, kui pileteid müüakse osta need otsatribüünile. Jne.., jne... jne…

      Kommentaar


        #4
        Iseenesest huvitavad mõtted, kuid kes selle trükkimise ja printimise kinni maksab? Ehk peaks pöörduma EJL-i ning tegema neile seal sellise ettepaneku, võib-olla ollakse nõus sellist üritust rahastama ka.

        Kommentaar


          #5
          Esialgu võiks proovida näiteks saata tribüüni eri otstesse rahva sekka kasvõi 5-6 aktiivsemat sorti inimest, kes oleks peale laulmise/karjumise võimelised ka kuulma ja kuulama, mis ümberringi toimub ja omaksid natukenegi rütmitunnetust. Nende ülesandeks oleks jälgida(kuulata) tribüüni keskosa, kus asuvad orkester ja trumm ja kust praktiliselt kõik ühised laulud/hüüded alguse saavad, ning seejärel kohe oma nn "haldusalas" vastav laul üles võtta.
          Ma usun, et sel viisil on vähemalt lühemate hüüete puhul terve tribüüni sünkroonsus täiesti saavutatav.
          Kas sinu kommipood on ikka küllalt autentne?

          Kommentaar


            #6
            Niisama huvi pärast küsiks teadjamatelt, kes tihemini fännisektoris istuvad, et kui palju rahvast justnimelt lõunatribüünilt ehk fännide alalt suurem osa laule, hõikeid jne kaasa karjub/laulab?

            Kommentaar


              #7
              Algselt postitas valta Vaata postitust
              Tervitan teema algatajat, igatahes väga vajalik. Lugesin Eesti-Bosnia mängu teema alt suitsetamisest, istumisest või seismisest, laulmisest, lainetamisest, hüppamisest. Ise puudutasin koondise mängijate suhtumist fännidesse jne. Kindlasti on veel paljugi, mida tuleks arutada. Mind näiteks hämmastab/ajab veits närvi, miks inimesed teistelt tribüünidelt trügivad fännisektorisse ja seda ummistavad, kas on raske siis kohe, kui pileteid müüakse osta need otsatribüünile. Jne.., jne... jne…
              Põhimõtteliselt kogu jutuga nõus, aga suitsetamine tribüünil on tegelikult out, tunnista seda

              P.S. Teen poolteist pakki päevas.
              Kas sinu kommipood on ikka küllalt autentne?

              Kommentaar


                #8
                Algselt postitas UrmoT Vaata postitust
                Niisama huvi pärast küsiks teadjamatelt, kes tihemini fännisektoris istuvad, et kui palju rahvast justnimelt lõunatribüünilt ehk fännide alalt suurem osa laule, hõikeid jne kaasa karjub/laulab?
                Julgeks pakkuda, et keskeltläbi mingi 2/3. Tõsi, 0:2 kaotusseisus ja eriti veel lootusetu mängupildi puhul on neid kindlasti alla poole.
                Kas sinu kommipood on ikka küllalt autentne?

                Kommentaar


                  #9
                  Eks see ole jah kohati päris madal.. Aga kui igaüks ergutab natukene oma sõpra/tuttavat laulma küll ta siis laulab ka kaasa.. Ning ma kujutan ette, et kui vaikselt inimesed hakkaks seal hüppama,kargama, kõvasti kaasa laulma jne.. siis vaevalt keegi suudab veel vaikselt seal istuda .. :P Küll temagi kaasa hakkab kargama.

                  Kommentaar


                    #10
                    Algselt postitas erxu Vaata postitust
                    Aga kui igaüks ergutab natukene oma sõpra/tuttavat laulma küll ta siis laulab ka kaasa.. Ning ma kujutan ette, et kui vaikselt inimesed hakkaks seal hüppama,kargama, kõvasti kaasa laulma jne.. siis vaevalt keegi suudab veel vaikselt seal istuda .. :P Küll temagi kaasa hakkab kargama.
                    Kas viimane mäng ei olnud just näiteks, et selline asi ei toimi ?!
                    Jalgpallihaigla liige

                    Kommentaar


                      #11
                      Algselt postitas umbro91 Vaata postitust
                      Kas viimane mäng ei olnud just näiteks, et selline asi ei toimi ?!
                      Eiei, ma mõtlen nagu kui 2/3 fännisektorist laulavad ja hüppavad jne.. küll siis need teised ka ÄKKI hakkavad kaasa hüpama, kui neile soovitada ka seda veel ? Siis jah eriti rahvas kaasa ei lähe, kui paarkümmend inimest laulavad lihtsalt.

                      Kommentaar


                        #12
                        Kuna olen ka ise mõnda aega kokku puutunud fänluse kordineerimisega, siis julgen anda mõned soovitused ja enda nägemuse, mis võiks parandada koondise fänlust.

                        Esiteks on koondise puhul mahud natuke teised, kui seda Kaljus. Klubivutis tuleb töötada ja kordineerita 100 inimesega, siis rahvuskoondise puhul on see arv ilmselt 10x suurem?
                        Ennem käis juba postitustest läbi arvamus, et peaks olema sektoris nö kordineerijad. Jagan ka seda arvamust. Iga 100 inimese kohta 1-2 inimest, kes võtavad laule ja hüüdeid üles ja olles omavahel kuidagi ühenduses, et ei juhtuks olukorda, kus üks sektori pool alustab ühte ja teine teist laulu samaaegselt.

                        Kindlasti on visuaalselt väga effektne, kui sektor võtab ümbert kinni ja hüppab. Selline asi tekitab omavahel positiivset energijat juurde, mis annab omakorda lisapowerit kaasaelamiseks.
                        Samuti on väga kaiff vaadata, kuidas sektor laulab, hoides salle peade kohal.

                        Kindlasti võiks Eesti fänne koondav katuseorganisatsioon omakeskis maha istuda (kui pole seda teinud juba) ja vaadata, kas leiaks need aktiivsed inimesed, kes suudaksid juhtida fännide tegevust sektoris.
                        Väga oluline on ka laul ise. Kui laul mida laulad mängijatele sind ennast ei suuda innustada, siis kas on just see õige...Ma ei ütle, et midagi peaks viga olema lauludel, lihtsalt samuti vaadata repertuaar üle (Kaljus aitas).

                        Samuti võiks mängueelseid kogunemisi jätkata ja enam propageerida, kuna heal fänlusel on parem tekkida, kui loodud ühtsuse tunne. Lisaks muid mängueelseid üritusi teha, mis aitaksid kaasa aga see läheb juba turunduse poole peale.

                        Mis puutub suitsetamisse, siis minu isiklik arvamus on, et tribüün ei ole selleks sobilik koht, kui sellega häiritakse teisi. Süüdi pole selles suitsetajad, kes kasutavad oma legaalset õigust, vaid õigus ise.
                        "Parim kättemaks on mitte muutuda oma vastase sarnaseks" - Marcus Aurelius
                        www.facebook.com/jkkalju

                        Kommentaar


                          #13
                          ma arvan, et piisaks ka paarist tegelasest lõunatribüüni esisel platsil, kes hüüete ja liigutustega kõigile mõista annaksid, mida teha on tarvis. Momendil ongi käsil uurimine jalka liidu käest, kuismoodi oleks võimalik kedagi sinna organiseerida.

                          Kommentaar


                            #14
                            Algselt postitas valta Vaata postitust
                            Mind näiteks hämmastab/ajab veits närvi, miks inimesed teistelt tribüünidelt trügivad fännisektorisse ja seda ummistavad, kas on raske siis kohe, kui pileteid müüakse osta need otsatribüünile. Jne.., jne... jne…
                            Kui seal veel mutike pileteid kontrollis siis läksid "suured fännid" teiste inimeste piletitega staadioni pealt sõpru tuttavaid sinna tooma. Nii jõuavadki sinna lihtsalt itsitavad plikatritsud või silmad krillis tegelased kes on poolkogemata staadionile sattunud ja mõne fännisektoris oleva tuttav/sõber/sugulane
                            INTER ARMA CARITAS

                            Kommentaar


                              #15
                              aga mina arvan et võiks olla ka selliseid toredaid inimesi kes mõtleks vähe laule juurde.

                              Kommentaar

                              Working...
                              X