320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Flora fännide laimamise teema

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    #31
    Ma ju enne rääkisin.

    Algselt postitas Shermann Vaata postitust
    Flora seltskonnas on kindlasti normaalseid inimesi, aga minule on silma jäänud just need mitte eriti normaalsed tegelased. Näiteks Aastalõputurniiril. Tundus, et samal ajal kui teised keskendusid omade toetamisele, tegelesid osad Flora fännid vastase mõnitamisega. Esialgu meenub, et Trans - Sillamäe mängu ajal laulsid osad tegelased laulu metsavendadest, mis tol hetkel oli selge provotseerimine. Lisaks karjuti Kalju välismaalastest viisiku kohta hüüdeid, mis minu arusaamade kohaselt olid rassistlikud. Pluss veel viisijupid stiilis "Levadia hoorad, teil peale kuseme."

    Kommentaar


      #32
      Algselt postitas Shermann Vaata postitust
      Ma ju enne rääkisin.
      Nii ju ei saa võtta. Fakt on ju see,et sa pead nigunii enda meeskonda toetama. Ning see ´´ Levadia hoorad, Teie peale kuseme`` on üks osa lihtsalt laulust. See kas see viib mõne mängija endast välja või mitte ei ole enam meie asi,tore on kui suudame kõigutada moraalselt vastast.Ning üksasi ka see,et tribüünidel toimub niivõinaa vastastiku mängijate maha tegemine,halvustamine.kasvõi iseenda olemise parandamiseks kui ollakse nt 3-0 taga ajajad. Ning tänaselt,öelda neeger pole rassistlik märkust. Eesti seaduse järgi on Neeger korrektne sõna.
      sa oled nii mõtetu mees , et põrandast kukud ka mööda ... lutsi lahti , pipi ! kuradi , homo , sitapea sina keppisidki mu aidsihiget koera , munn , sinu pärast tal perse ikka veel valus , haige pedofiil oled ..

      Kommentaar


        #33
        Algselt postitas HaTe Vaata postitust
        Nii ju ei saa võtta. Fakt on ju see,et sa pead nigunii enda meeskonda toetama. Ning see ´´ Levadia hoorad, Teie peale kuseme`` on üks osa lihtsalt laulust. See kas see viib mõne mängija endast välja või mitte ei ole enam meie asi,tore on kui suudame kõigutada moraalselt vastast.Ning üksasi ka see,et tribüünidel toimub niivõinaa vastastiku mängijate maha tegemine,halvustamine.kasvõi iseenda olemise parandamiseks kui ollakse nt 3-0 taga ajajad. Ning tänaselt,öelda neeger pole rassistlik märkust. Eesti seaduse järgi on Neeger korrektne sõna.
        Kui sa ütled "neeger", on suva. Kui sa ütled talle "ahv", see on juba rassism.

        Kommentaar


          #34
          Algselt postitas rallikas Vaata postitust
          Kui sa ütled "neeger", on suva. Kui sa ütled talle "ahv", see on juba rassism.
          Ütled valgele ahv mis asi see siis on? sõna `´ ahv ´´ kasutab pea igaüks mingis situatsioonis kui minnakse endast väljas. Valgele ei tohi öelda siis nt ´´ Lammas´´?
          sa oled nii mõtetu mees , et põrandast kukud ka mööda ... lutsi lahti , pipi ! kuradi , homo , sitapea sina keppisidki mu aidsihiget koera , munn , sinu pärast tal perse ikka veel valus , haige pedofiil oled ..

          Kommentaar


            #35
            Algselt postitas HaTe Vaata postitust
            Ning tänaselt,öelda neeger pole rassistlik märkust. Eesti seaduse järgi on Neeger korrektne sõna.
            Seaduse järgi jah ei ole. Aga reaalne elu on midagi muud kui seadused.

            Kommentaar


              #36
              Algselt postitas Shermann Vaata postitust
              Seaduse järgi jah ei ole. Aga reaalne elu on midagi muud kui seadused.
              kas seaduse piiril tegutsemine on siis vale?
              sa oled nii mõtetu mees , et põrandast kukud ka mööda ... lutsi lahti , pipi ! kuradi , homo , sitapea sina keppisidki mu aidsihiget koera , munn , sinu pärast tal perse ikka veel valus , haige pedofiil oled ..

              Kommentaar


                #37
                Algselt postitas HaTe Vaata postitust
                kas seaduse piiril tegutsemine on siis vale?
                Kui sa lähed ütled mustale inimesele näkku "neeger", siis see on rassism.

                Kommentaar


                  #38
                  Ei ole. Eesti vabariigis see ei ole rassism.Kui ma suhtlen neegriga,ning esialgselt kutsun teda neegriks,siis see pole neeger.Sellel ei ole vahet,kas ma sositan enda sõbrale kõrva,et neeger või ütlen näkku. Kuna Eesti põhiseaduses on paika pandud,et neegrile öelda neeger,pole rassism.
                  Küsimus vastu. Kui neeger tuleb ütleb mulle Valge,kahvanägu vms,kas see pole rassism?
                  sa oled nii mõtetu mees , et põrandast kukud ka mööda ... lutsi lahti , pipi ! kuradi , homo , sitapea sina keppisidki mu aidsihiget koera , munn , sinu pärast tal perse ikka veel valus , haige pedofiil oled ..

                  Kommentaar


                    #39
                    Algselt postitas HaTe Vaata postitust
                    Ei ole.
                    Kas sa oled kuulnud midagi kirjutamata seadustest?

                    Kommentaar


                      #40
                      Algselt postitas Shermann Vaata postitust
                      Kas sa oled kuulnud midagi kirjutamata seadustest?
                      Kirjutamata seadus on selles mõttes huvitav asi,et see kehtib iga inimese kohta kui isiksusena.Mõne jaoks tähendab sõna Neeger solvangut rassiliselt,mõne jaoks mitte. Teie kui konkreetse inimese kohta on see solvang rassilist,kellegi teisejaoks see seda ei ole ning on korrektne sõna.Fakt on,aga see,et üteldes neeger me ei ületa mingeid piire konkreetselt.Kui siis ainult teatud isiksuste jaoks,samamoodi teatud isiksuste jaoks ei tähenda see midagi.
                      sa oled nii mõtetu mees , et põrandast kukud ka mööda ... lutsi lahti , pipi ! kuradi , homo , sitapea sina keppisidki mu aidsihiget koera , munn , sinu pärast tal perse ikka veel valus , haige pedofiil oled ..

                      Kommentaar


                        #41
                        Flora esidemagoogid ametis! Nii siin teemas kui teistes (tervitused ka hr. Tandrele). Tore!

                        Ma paarile Flora fännile ütlesin kohapeal, et veidikene imelik tundub laul "Sillamäe hoorad, teie peale kuseme", kui Flora särgis jookseb väljakul Jahhimovitš. Kusjuures nii mõnedki florakad esitasid retoorilist küsimust, et ok see esimene pool, jääb veel mõistuse piiresse, aga kas seda teist poolt üldse on vaja laulda?

                        Igatahes, eks Flora fännid loodetavasti ise teavad mida nad oma mainega üldsuses teevad ja mida saavutada tahavad. Ise mõtlen siin ikka aegajalt, et kuidas promoda enam üldsuses ja meedias fännklubisid ja tuua esile, et Meistriliigat ikka vaadatakse ja et on kujunenud (lõpuks!) üpris selged fännirühmitused oma identiteediga ja olemisega. Flora puhul muutub see mõnikord minul keeruliseks, kuna mõnede isikute tegemised/tõekspidamised ei ole laiemale publikule vastuvõetavad.

                        Eks siin on ikka see probleem, mis mujalgi maailmas, et suure hulga normaalsete ja väga toredate inimeste mainet toovad alla käputäis inimesi. Vaadakem kasvõi Inglismaad, kus sisuliselt pool rahvusest toetab siiralt ja kirglikult rahvuskoondist, ent 10000 huligaani situvad kümnete miljonite margi täis.

                        Minule teadaolevalt on Parema Tiiva (kusjuures ka seal on mõned väga norm tegelased) agressiivsusele olemas reaalne opositsioon. Näis millal see tugevamalt esile kerkib.

                        Igatahes on mul hea meel, et laias laastus Flora toetajaskond on kasvanud. Kuigi eelmisel hooajal oli mõõnaperioode, kus fännisektoris polnud 10-tki inimest, siis eelkõige alates karikafinaalist on olnud tuntav tõus.

                        Kommentaar


                          #42
                          Algselt postitas HaTe Vaata postitust
                          Kuna Eesti põhiseaduses on paika pandud,et neegrile öelda neeger,pole rassism.
                          Põhiseaduses on midagi neegritest kirjutatud??? Soovin viidet
                          BVB - Vaprus

                          Kommentaar


                            #43
                            eesti jalgpall sakib sellepärast, et keegi ei julge fännata, midagi valesti ütled saad molli. näiteks see flora-sillamäe möll, flora-kalju ...
                            noob

                            Kommentaar


                              #44
                              Neegrile võib neeger öelda aga see pole viisakas , need on EETIKA reeglid mis teile antakse kaasa kodust .

                              Kommentaar


                                #45
                                Loen siin seda teemat ja mõtlesin, et panen ka paar sõna.

                                Kõigepealt pean tõdema, et ma pole vist ühegil Flora mängul käinud staadionil vaatamas. Et ses suhtes ma ei saa ise sõna võtta asjast mida pole näinud-kuulnud.
                                Küll aga olen siin nüüd 4 viimase kuu jooksul kokku puutunud Eesti koondise välismängudel Flora fännidega ja need kokkupuuted on küll jätnud normaalse mulje. Ei kuulnud ma ei Meridas kedagi solvavat hispaanlasi ega ka Vila Real de Santo Antonios solvavat angoolalasi. Oli ainult korra kuulda sõimu kohtunike suunas a la et "Pedro, võta see sardiin suust välja!" (nagu ma aru sain tol hetkel et pahandati selle pärast et ei antud vilet õiglaselt). Ja muud midagi. Ja minu arust ongi õige et pigem toetatakse oma hüüetega siiski oma mängijaid, mitte ei tehta maha vastaseid ja vastaste fänne.

                                Aga noh eks rahvusteema on Eestis valus teema. Kuigi ausalt öeldes ma ei saa eriti aru ühest, et miks Levadia klubi tibladeks sõimatakse. On ju seal viimastel aastatel olnud palju eestlasi ja eesti koondislasi mängimas. Rahvuse teema võiks tegelikult kodusest jalgpallist kuidagi välja juurida.

                                Kusjuures mul tekkis lihtsalt uitküsimus Flora fännidele, nendele, kel on rahvuslus tähtis, et kui mingi hetk tekib teie seal mingi venelastest fännipunt, et mismoodi te neid siis kohtlete?
                                Catalunya is not Spain!

                                Kommentaar

                                Working...
                                X