320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

III liiga Lõuna 2010

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    no mina ütleks, et tegijatel ikka juhtub. alati on võimalus paremini teha - vilemeeste koolitusi on ju kõvasti, kritiseerijad koolitustele! III liiga kohtunike tase on täpselt vastav III liiga mängijate omale, niiet kobiseda pole meil midagi

    Kommentaar


      Algselt postitas INCE Vaata postitust
      No minu isiklik arvamus, aga sellisel kohtunikul küll III liiga mängudele edaspidi asja ei tohiks olla. Tarmo tunnista, et Sinu tase on edaspidi Rahvaliiga.
      Eks minu taseme üle otsustab ikka Eesti Jalgpalli Liit - siiani pole 6 aasta jooksul keegi protokolli midagi kirjutanud. Nii nagu mina ei saa otsustada mängijate taseme üle - kas kõlbab IV, III, II või Rahvaliigasse. Näen ju platsil ka mängijate oskusi ja eksimusi. Huvitav suhtumine on see, et mängijad võivad eksida palju tahavad aga kohtunik eksida ei või. Väga harva näeb sellist mängu kus kohtunik üldse ei eksiks (vaata kasvõi suurvõistluste videokordusi). Normaalne mängija tunnistab oma viga ja surub vastasel kätt, mõni aga vaidleb mängu lõpuni ja pärast seda ka veel. Normaalne kohtunik tunnistab ka oma viga. Seda ka platsil olles. On situatsioon, mida sa lihtsalt ei näe - nt. mõni mängija varjab vaatevälja, pall teeb mingi imepõrke (madalamates liigades on ta päris palju ju õhus ja platsid on ka nagu on) ja inimese fokusseeritud vaatevälja nurk on ca 100 kraadi. Kehtib reegel, et vilistad seda mida näed. Kui ei näinud (aga midagi ikkagi toimus) siis pigem ei vilista. Kohtunik päeb mängu jooksul langetama umbes 60-80 otsust (vead, audid jne.) ja tema vaateväljas on pidevalt ca.15 mängijat. Ja umbes kolmandikku otsustest on konflikt juba nö. sisse kodeeritud, sest kui annad kellelegi õiguse on teine pool rahulolematu, sest inimlikult ei taha mängijad ju oma vigu alati tunnistada. Ausalt öeldes, mida kõrgem liiga seda lihtsam on kohtunikutöö - mäng on loetavam, pall püsib rohkem maas, mängijad teavad reegleid paremini jne. Tempo on muidugi kiirem. Asi on halb siis kui kohtunik on erapoolik või kohtuniku viga otsustab mängu saatuse (mida juhtub ikkagi ka tipptasemel) või on neid tõesti massiliselt palju. Sellest ka otsus kasutada tippliigades juba 5 kohtunikku. Meil aga on tegemist ju harrastusliigadega (III, IV) kus mängijate ja kohtunike tase on täiesti vastavad. Ei saa nõuda, et III liiga mängul käiksid samad mehed, kes meistriliigas või Meistrite Liigas :-) Ise teen ca. 25 mängu hooajal ja ei kujuta endale ette, et olen mingi tippkohtunik. Ja nii nagu mängijatel tuleb kohtunikul mõni mäng paremini mõni halvemini välja. See on ju ikkagi sport (mäng), mitte täppisteadus. Konkreetne mäng millest siin diskuteerisime oli mul sel päeval teine, nii, et jahedas õhtus olid mängu lõpus juba jalad kergelt krambis - nii, et ka kohtunik on inimene. Aga mäng sai peetud ja Otepää võttis võidu tänu oma oskustele, mitte minule.

      Kommentaar


        Algselt postitas Pastor21 Vaata postitust
        Eks minu taseme üle otsustab ikka Eesti Jalgpalli Liit - siiani pole 6 aasta jooksul keegi protokolli midagi kirjutanud. Nii nagu mina ei saa otsustada mängijate taseme üle - kas kõlbab IV, III, II või Rahvaliigasse. Näen ju platsil ka mängijate oskusi ja eksimusi. Huvitav suhtumine on see, et mängijad võivad eksida palju tahavad aga kohtunik eksida ei või. Väga harva näeb sellist mängu kus kohtunik üldse ei eksiks (vaata kasvõi suurvõistluste videokordusi). Normaalne mängija tunnistab oma viga ja surub vastasel kätt, mõni aga vaidleb mängu lõpuni ja pärast seda ka veel. Normaalne kohtunik tunnistab ka oma viga. Seda ka platsil olles. On situatsioon, mida sa lihtsalt ei näe - nt. mõni mängija varjab vaatevälja, pall teeb mingi imepõrke (madalamates liigades on ta päris palju ju õhus ja platsid on ka nagu on) ja inimese fokusseeritud vaatevälja nurk on ca 100 kraadi. Kehtib reegel, et vilistad seda mida näed. Kui ei näinud (aga midagi ikkagi toimus) siis pigem ei vilista. Kohtunik päeb mängu jooksul langetama umbes 60-80 otsust (vead, audid jne.) ja tema vaateväljas on pidevalt ca.15 mängijat. Ja umbes kolmandikku otsustest on konflikt juba nö. sisse kodeeritud, sest kui annad kellelegi õiguse on teine pool rahulolematu, sest inimlikult ei taha mängijad ju oma vigu alati tunnistada. Ausalt öeldes, mida kõrgem liiga seda lihtsam on kohtunikutöö - mäng on loetavam, pall püsib rohkem maas, mängijad teavad reegleid paremini jne. Tempo on muidugi kiirem. Asi on halb siis kui kohtunik on erapoolik või kohtuniku viga otsustab mängu saatuse (mida juhtub ikkagi ka tipptasemel) või on neid tõesti massiliselt palju. Sellest ka otsus kasutada tippliigades juba 5 kohtunikku. Meil aga on tegemist ju harrastusliigadega (III, IV) kus mängijate ja kohtunike tase on täiesti vastavad. Ei saa nõuda, et III liiga mängul käiksid samad mehed, kes meistriliigas või Meistrite Liigas :-) Ise teen ca. 25 mängu hooajal ja ei kujuta endale ette, et olen mingi tippkohtunik. Ja nii nagu mängijatel tuleb kohtunikul mõni mäng paremini mõni halvemini välja. See on ju ikkagi sport (mäng), mitte täppisteadus. Konkreetne mäng millest siin diskuteerisime oli mul sel päeval teine, nii, et jahedas õhtus olid mängu lõpus juba jalad kergelt krambis - nii, et ka kohtunik on inimene. Aga mäng sai peetud ja Otepää võttis võidu tänu oma oskustele, mitte minule.
        Kõigile norijatele kerige ise koolitusele,võtke vile ja vilistage.
        Olen see kes olen

        Kommentaar


          Algselt postitas PeTy3bI Vaata postitust
          ahahaha, anna oma vile ja kohtuniku vorm mulle, ma põletan selle ära! Ainuke õige otsus))))
          ainuke õige otsus oleks see kui sa tõmbaksid retuusid uuesti jalgatõmbaksid ja tõkkejooksu läheksid jooksma.

          Kommentaar


            Algselt postitas kaitz Vaata postitust
            Kõigile norijatele kerige ise koolitusele,võtke vile ja vilistage.
            sina oled ka vana tuntud nalja kohtunik. Andke teie kaks vormid mulle, ma põletan neid))))

            In-the-stone

            Petrosjan oled?


            Aga tegelikult, hea kohtunik on see, kes ise mängijana mängis palju mänge hea tasemel (tunneb kõik mängu situatsioonid) , ja nüüd on ta vana, võttab kohtuniku vormi ja vile ja siis läbib kursused ja hakkab vilistama. Aga tihti on kah väljaheitmised, aga eestis on see tõenäosus 10% kogu hulgast.

            Minu näide nt. O` konnel-bronin, mänge, mis ma olen näinud, olid kõik hea vilega!
            Üks-kaks-kolm : ONOPKO POWER!

            Kommentaar


              Algselt postitas PeTy3bI Vaata postitust
              sina oled ka vana tuntud nalja kohtunik. Andke teie kaks vormid mulle, ma põletan neid))))

              In-the-stone

              Petrosjan oled?


              Aga tegelikult, hea kohtunik on see, kes ise mängijana mängis palju mänge hea tasemel (tunneb kõik mängu situatsioonid) , ja nüüd on ta vana, võttab kohtuniku vormi ja vile ja siis läbib kursused ja hakkab vilistama. Aga tihti on kah väljaheitmised, aga eestis on see tõenäosus 10% kogu hulgast.

              Minu näide nt. O` konnel-bronin, mänge, mis ma olen näinud, olid kõik hea vilega!
              no sellega on ikka nii ja naa. nii on jah keeruline kohtunik olla, et ise üldse mänginud pole. aga igasugused vanusepiirangud ja asjad suures jalgpallis teevad selle keeruliseks, et ise oleks ka heal tasemel mängija olnud. eestis küll jah ei ole probleemi. aga on ka neid kohtunikke väga häid, kes ongi spetsiaalselt noorest peaks kohtunikuks õppinud.
              “We all feel that hunger in football. With Cruyff, it was different. He deepened and changed the hunger so you became conscious of why you are getting better.”

              Kommentaar


                Algselt postitas PeTy3bI Vaata postitust

                In-the-stone

                Petrosjan oled?
                !
                kahjuks õnneks ei ole

                Kommentaar


                  ei mõista teid- kas oli nii suur aps, mida arutada ?
                  Kui vahemaa oleks olnud sama, mis algusel mõõtsid, siis oleksid pidanud kollase andma sellele mängijale, kes tahtis müüri kaugemale...
                  Aga tal vedas, et müür oli lähemal
                  Polnud mingi jäme eksimus, mida arutada mitu nädalat
                  Tarmo edu sulle ja näita juba järgmisel mängul, et sinu tase on parem kui kolmas liiga

                  Kommentaar


                    Pealkiri räägib enda eest

                    //

                    Kommentaar


                      6.Oktoober
                      18:45 Tallinna FC Flora (ML) - Põlva FC Lootos (III), A.Le Coq Arena

                      Tuleb põnev mäng
                      Loll, kes aru saab, et ta on loll, on juba pool geeniust.

                      Kommentaar


                        Algselt postitas koksaja Vaata postitust
                        6.Oktoober
                        18:45 Tallinna FC Flora (ML) - Põlva FC Lootos (III), A.Le Coq Arena

                        Tuleb põnev mäng

                        Kindlasti tuleb,aga allhindlust kylalistele pole ette näha
                        Olen see kes olen

                        Kommentaar


                          Algselt postitas koksaja Vaata postitust
                          6.Oktoober
                          18:45 Tallinna FC Flora (ML) - Põlva FC Lootos (III), A.Le Coq Arena

                          Tuleb põnev mäng
                          Hea loos, heal murul mängida...
                          Üks-kaks-kolm : ONOPKO POWER!

                          Kommentaar


                            Algselt postitas koksaja Vaata postitust
                            6.Oktoober
                            18:45 Tallinna FC Flora (ML) - Põlva FC Lootos (III), A.Le Coq Arena

                            Tuleb põnev mäng
                            Kahju, et Otepää penaltidega kaotas, oleks tulnud kordusmäng :P

                            Kommentaar


                              emü 0:1 warrior2 (0:1). esimesel poolajal domineeris emü ja teisel warrior2. warrior lõpetas mängu 10-kesi kui ühe valgalase tunded üle keesid ja meie kaitsjale kallale läks.
                              pommitaja

                              Kommentaar


                                Algselt postitas timursem Vaata postitust
                                emü 0:1 warrior2 (0:1). esimesel poolajal domineeris emü ja teisel warrior2. warrior lõpetas mängu 10-kesi kui ühe valgalase tunded üle keesid ja meie kaitsjale kallale läks.
                                Ega ometi Giorgi jälle?
                                FC Otepää II

                                Kommentaar

                                Working...
                                X