320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Jalgpalliviktoriin

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Jäi vist segaseks. Need kaks meest esindasid erinevate riikide noortekoondiseid (ilmselgelt kumbki pole siis Eesti u-midagi meeskond) ja tänavu erinevaid klubisid. Seda ütlen ka, et see mõned aastad tagasi oli umbes 7 aastat tagasi.

    Kommentaar


      Yuri ja Aleksandr

      Kommentaar


        Algselt postitas PETSPETSPETS Vaata postitust
        Yuri ja Aleksandr
        Jupjup. Ehk siis u17 koondisetasemel mängisid omavahel Tkachuk (Ukraina) ja Zakarlyuka (Venemaa), kes tänavu üksteist taasleidsid.

        Kommentaar


          Hoiame teemat aktiivsena.

          Kuigi tegu on ühe Euroopa suurema linnaga, siis pole selle jalgpallimeeskonnad sugugi samaväärselt edukad olnud. Oma riigi meistriks on selle linna meeskonnad kamba peale tulnud vaid ühe korra ning osad ajaloolased ei kipu sedagi tiitlit teatud põhjustel lugema. Riigi kõrgliigas on selle linna tiimid siiski vahelduva eduga esindatud olnud ning ka eurosarjas mängimine pole päris võõraks jäänud - ühtegi võitu aga eurotandril saadud pole. Linn ei tohiks päris võõras olla ka Eesti spordisõbra jaoks.
          Newton Heath 1878

          Kommentaar


            Algselt postitas rauulo Vaata postitust
            Hoiame teemat aktiivsena.

            Kuigi tegu on ühe Euroopa suurema linnaga, siis pole selle jalgpallimeeskonnad sugugi samaväärselt edukad olnud. Oma riigi meistriks on selle linna meeskonnad kamba peale tulnud vaid ühe korra ning osad ajaloolased ei kipu sedagi tiitlit teatud põhjustel lugema. Riigi kõrgliigas on selle linna tiimid siiski vahelduva eduga esindatud olnud ning ka eurosarjas mängimine pole päris võõraks jäänud - ühtegi võitu aga eurotandril saadud pole. Linn ei tohiks päris võõras olla ka Eesti spordisõbra jaoks.
            Ainsana vist Euroopa suurimatest linnadest Berliinil on väga kusiselt läinud?

            Kommentaar


              Algselt postitas Gallacher Vaata postitust
              Ainsana vist Euroopa suurimatest linnadest Berliinil on väga kusiselt läinud?
              Ei ole Berliin.
              Newton Heath 1878

              Kommentaar


                See "osad ajaloolased ei kipu sedagi tiitlit teatud põhjustel lugema" vihjaks justkui mingile Ida-bloki riigile, millede ajaloost ma suurt midagi ei tea. Kuid selle "Linn ei tohiks päris võõras olla ka Eesti spordisõbra jaoks" põhjal võiks näiteks olla Müürsepa-Kostja taustaga Perm. Ma muidugi ei tea, kas olen üldse õigel teel ja kas Permi võiks lugeda suureks Euroopa linnaks.

                Kommentaar


                  Algselt postitas eika Vaata postitust
                  See "osad ajaloolased ei kipu sedagi tiitlit teatud põhjustel lugema" vihjaks justkui mingile Ida-bloki riigile, millede ajaloost ma suurt midagi ei tea. Kuid selle "Linn ei tohiks päris võõras olla ka Eesti spordisõbra jaoks" põhjal võiks näiteks olla Müürsepa-Kostja taustaga Perm. Ma muidugi ei tea, kas olen üldse õigel teel ja kas Permi võiks lugeda suureks Euroopa linnaks.
                  Andmed muidugi erinevates kohtades pisut erinevad, kuid suuruselt peaks minu küsitav linn olema pisut suurem kui Perm.
                  Newton Heath 1878

                  Kommentaar


                    Düsseldorf?

                    Kommentaar


                      Pakuks Kölni, eelmine hooaeg oldi Euroopas kui suht madalseis oli. Lisaks see Saksamaa ühinemise teema, ehk klapib selle ajaloolaste vihjega.

                      Pakkumine nr 2 oleks vist Harkov, ma ei ole selle linna jalgpallist eriti midagi kuulnud. Nr 3 oleks vist Birmingham, aga ma olen päris kindel, et Aston Villa on rohkem kui korra kunagi iidsetel aegadel võitnud.

                      Kommentaar


                        Ei ole Düsseldorf, Köln, Harkiv ega Birmingham.

                        Kui keegi vahepeal läbi ei hammusta, siis muudan küsimuse sõnastust päeval pisut täpsemaks, et rohkem õigele teele juhatada.
                        Newton Heath 1878

                        Kommentaar


                          Küllap ta Minsk on, aga parandan paar minutit hiljem, et eksisin.

                          Kommentaar


                            Või Frankfurt?

                            Kommentaar


                              Midagi on selle küsimuse sõnastuses lappama läinud... Permist suuremat jalgpalli luuserite linna sellist ei ole ja ka natuke väiksemate linnade hulgas ei ole. Tunduvalt pisemaid kahtlusalusi ei viitsinud analüüsida.

                              Vähemalt on nüüd päris hea ettekujutas erinevatest luuserlinnadest ida-euroopas. Kuldse lömmis karika saab hetkeseisuga Kharkiv (Metalist oli täitsa lahe meeskond parematel päevadel), silma torkasid negatiivselt veel Venemaa avaruste miljonilinnad, kus on olemas tugev hokimeeskond, seal pole juba ajalooliselt kunagi märkimisväärseid meeskondi olnudki. Võrdluseks kõik Dneprist läände jäävad miljonilinnad on vähemalt mingil hetkel oma ajaloos tipptasemel meeskondi omanud.

                              Kommentaar


                                Algselt postitas vendetta Vaata postitust
                                Midagi on selle küsimuse sõnastuses lappama läinud... Permist suuremat jalgpalli luuserite linna sellist ei ole ja ka natuke väiksemate linnade hulgas ei ole. Tunduvalt pisemaid kahtlusalusi ei viitsinud analüüsida.

                                Vähemalt on nüüd päris hea ettekujutas erinevatest luuserlinnadest ida-euroopas. Kuldse lömmis karika saab hetkeseisuga Kharkiv (Metalist oli täitsa lahe meeskond parematel päevadel), silma torkasid negatiivselt veel Venemaa avaruste miljonilinnad, kus on olemas tugev hokimeeskond, seal pole juba ajalooliselt kunagi märkimisväärseid meeskondi olnudki. Võrdluseks kõik Dneprist läände jäävad miljonilinnad on vähemalt mingil hetkel oma ajaloos tipptasemel meeskondi omanud.
                                Jah, ma võtsin eile õhtul lahti Euroopa suuremate linnade edetabeli ja ükski ei taha klappida (kuigi, avastasin oma üllatuseks, et kui võtta ainult NSVL aeg, siis Peterburi Zeniit võitiski selle pmst ainult 1984 aastal- meistriks on neid märgitud ka 1944 aastal aga siis oli vist tegu mingi formaalsusega sest mänge vist reaalselt ei peetud. Aga muidugi on nad hiljem tulnud Venemaa meistriks ja eurosarjades on ka edukamalt esinenud kui küsimuses mainitud "osaletud on aga võitu pole kirja saadud".
                                Euroopa suurlinnade kolmandas kümnes on küll terve rida Venemaa linnu aga noh, nad ei kuulu päris suurimate hulka ja Venemaa mõistes on nagunii provints ning pole ka Nizni Novgorodi või Ufaa tiimide saavutustest midagi kuulnud. Aga kõikides muudes TOP 30 või 40 Euroopa linnades on justkui selline või sellised jalkasatsid olemas, kes korduvalt oma riigi tšempioniks tulnud.
                                E.lisaks Peterburile käis ka Hamburg peast läbi aga selgus, et nad on kuus korda meistriks tulnud.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X