320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

+Doping

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
    võiksite nahkpeaga selles osas toa võtta ja üksteisele massaaži teha vms..
    Sinu ärritus ja arrogants viitab su enda massaažipuudulikkusele. Mul on naine olemas ja kebabi abi pole vaja. Soovitan sullegi.
    "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

    Kommentaar


      Selle norrakate imestuse teemaks postitaks lihtsalt paar postitust ühest välismaa foorumist, mille rahvas suudab asju kaine peaga hinnata ega ela liblikate, ükssarvede ja vikerkaarte maailmas.

      Algselt postitas Bavarianrider
      Seeing all the reactions by officials, athletes, coaches as well as media is what makes me really sick. They all know what is going on, all too amny of them do or did it themselves. Yet, whenever some small fish get busted they act like they are totally in shock. Without even blinking with an eye. That Level of mendacity is simply repulsive. What a crazy world proffesional sports are, is just weird.
      Algselt postitas Gigs_98
      It's not just the reaction by the other athletes but also the reaction of some media outlets that really annoy me. For example I saw an interview with a German journalist whose point was pretty much that the problem of this case is the ÖSV and the Austrians who don't identify the problem that seemingly everyone in their team dopes. And I mean yeah, that Austrian XC skiers are part of doping scandals time and time again is a problem indeed but behaving as if this is a purely Austrian problem and beating on Austrian sports persons because they are the ones who dope just seems so unfair to me. I have enough of foreign media talking of the dirty Austrians while praising Norwegians, Swedes and all other athletes who beat the Austrian dopers by miles every single race. Everyone is just closing their eyes while celebrating themselves for catching a guy who might have gotten a 30th place. The Austrians are part of a much bigger international problem but the source of this problem is the naivety all around the sporting world.

      And I know it's not like i told any of you anything new, but I just had to do something against my frustration and this certainly helped.

      Kommentaar


        Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
        ma vastasin oma jutuga ühele teisele postitusele ning väga lühidalt öeldes oli mõte: minu eeldus on, et suur osa tippsporti ja tippsportlasi ei mängi ausat mängu (tõin selle kohta ka mitmeid näiteid). Sellest eeldusest lähtuvalt ei tunne ennast kodanikuna ka väga röövituna, kui keegi vahele jääb ning erilist emotsiooni see minus ei tekita. Kui eeldad, et süsteem on mäda ja valelik, siis üksikliikmelt saadud kinnitus sellele ei tohiks väga pulssi tõsta. Selle peale mingi vend arvab, et ma pooldan varastamist ja mis iganes. no selge. kui aju ei võta, siis ei võta.

        Ilmselt teil kõigil teistsugune eeldus (tundub naiivne mulle) - suurem osa suusatajaid jne on ausad ning ei peta.
        No selle postitusega olen nõus. On tõesti naiivne arvata, et need vahelejäänud on üksikjuhtumid. Kestvusalad on aastakümneid olnud läbi imbunud dopingukasutamisest.

        Nagu Soome endine tuntud dopinguarst Kyrö ütles kui pool Soome meeskonda eesotsas Myllyläga vahele jäid, et kõigi teiste näidud olid samad. Loomulikult kasutasid enamus keelatud aineid või vähemalt need, kes kõige teravamas tipus olid. Pole kahtlustki.

        Emotsioonidest rääkides, siis ega nende kahe vahelejäämine personaalselt mind ka otseselt ei eruta. Aga kui pisut laiemat pilti vaadata, siis võib see anda lõpliku surmahoobi kogu meie murdmaasuusatamisele, mis oli niigi varjusurmas. Suursponsor lõpetab rahastamise ja eks kõik hüppavad alt ära, kogu ühiskond võib sellele alale selja keerata. Enne võis veel "Usume Andrus Veerpalut" grupiga Facebookis liituda ja endale valetada, et kõik on hästi ja me pole midagi teinud, aga nüüd ei saa ka parima tahtmise juures seda enam keegi teha.
        "Tolerance is the virtue of men who no longer believe in anything." -- G.K. Chesterton

        Kommentaar


          Algselt postitas Nahkpea Vaata postitust
          Sinu ärritus ja arrogants viitab su enda massaažipuudulikkusele. Mul on naine olemas ja kebabi abi pole vaja. Soovitan sullegi.
          soovitad mullegi? kuule mees, sa ise tulid ja vastasid esmalt mulle. Sa eksisid ja selle asemel, et jätta asja sinnapaika hakkasid mingit keeleteadlast mängima ja ülbitsema. Ja nüüd leiad endas veel jõudu hoopis mulle mingist ülbust omistama kui väike "verbaalne laks" su enda stiili peale ära käib?

          jõudsid küll mu järgneva selgitusega juba nõustuda, kuid mitte ei saa jätta sellisele vingele vennale vastamata.

          Kommentaar


            Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
            soovitad mullegi? kuule mees, sa ise tulid ja vastasid esmalt mulle. Sa eksisid ja selle asemel, et jätta asja sinnapaika hakkasid mingit keeleteadlast mängima ja ülbitsema. Ja nüüd leiad endas veel jõudu hoopis mulle mingist ülbust omistama kui väike "verbaalne laks" su enda stiili peale ära käib?

            jõudsid küll mu järgneva selgitusega juba nõustuda, kuid mitte ei saa jätta sellisele vingele vennale vastamata.
            Kuulge, helistage nüüd Matile, tal pidada Seewaldis üks doktor olema, kes teid kiiremini suusatama ja aeglasemalt ärrituma panevad.

            Kommentaar


              Algselt postitas plastic'99 Vaata postitust
              soovitad mullegi? kuule mees, sa ise tulid ja vastasid esmalt mulle. Sa eksisid ja selle asemel, et jätta asja sinnapaika hakkasid mingit keeleteadlast mängima ja ülbitsema. Ja nüüd leiad endas veel jõudu hoopis mulle mingist ülbust omistama kui väike "verbaalne laks" su enda stiili peale ära käib?

              jõudsid küll mu järgneva selgitusega juba nõustuda, kuid mitte ei saa jätta sellisele vingele vennale vastamata.
              Plastic, chill ja rahune maha. Pigem naudi seda, kuidas eestlased tunnevad max levelil" reedetuna" ennast

              Kommentaar


                jah, nõus, sorry. Mind ajas see vargaga võrdlemine/tembeldamine liialt pöördesse. lähme eluga edasi nüüd.

                Kommentaar


                  Seda miks Tammjärv dopinguga tegelema hakkas võib veel inimlikult aru saada. Tahtis sama sära nagu sportlastel kellega ta koos noorteklassides võistles kuid täiskasvanuna juba palju paremaid tulemusi näitasid. Tahtis lennata kõrgelt kuid tegi madallendu ning sealgi põles tuhaks kui fööniks ning ega ta sealt enam ei tõuse ka. Vanus surub peale. Andrease motiivid tunduvad hoopis kummalisemad. Seda, et Andrus ütles pojale, et "kuule, tahad paremaks? Mati käest saad numbri, ma maksan", ei tahaks väga uskuda. Ta peaks ometi teadma, et saadav kasu ei võimalda hoopilt peale dopingut kõrgete kohtade eest heitlema hakkamist. Kui endas purakat pole siis nii ongi ja dopinguga seda ei paranda.

                  Selle eest peab Tammjärvele respetki jagama, et ütles välja, "jah, tegin". Ja Mati "andsin ainult võimeka spordifüsioloogi numbri" Alaver võib minna kuhu päike ei paista.

                  Kommentaar


                    Juriidiliselt tundub lihtne keiss Alaveri jaoks. Härra Pilv toob ta ilusti sealt välja. Mati 1-0 Suusaliit

                    Kommentaar


                      Algselt postitas Sambaz Vaata postitust
                      Juriidiliselt tundub lihtne keiss Alaveri jaoks. Härra Pilv toob ta ilusti sealt välja. Mati 1-0 Suusaliit
                      Ma ei tea. Juriidiliselt ta ju pääseks, aga tema töös on oluline ka maine. Ükski sportlane ei saaks endale lubada ametlikku koostööd temaga, sest sponsorid ei saaks lubada endale sellist seotust. Õnneks on ta vist juba pinsiealine ka, et päris kehalise kasvatuse õpetajaks minema ei pea...

                      Kommentaar


                        Algselt postitas Mask Vaata postitust
                        Selle norrakate imestuse teemaks postitaks lihtsalt paar postitust ühest välismaa foorumist, mille rahvas suudab asju kaine peaga hinnata ega ela liblikate, ükssarvede ja vikerkaarte maailmas.

                        http://forum.cyclingnews.com/viewtop...911&start=5640
                        Prantsusmaa ja soomegi sportlane värske dopinguskandaali juures pahameelt väljendanud.

                        Prantsusmaa suusatäht: Andrus Veerpalu tuleks igaveseks spordist välja visata (Delfi)
                        Iivo Niskanen: "Hea, et dopingupetised kinni pannakse (Delfi)"


                        Mõned natukene üle vindi küsimused Maskile, kes kahtlemata kestvusaladel rohkem kätt pulsil hoidnud kui mina. Avalda palun arvamust, kas kogu spordimaailm on nõnda dopingust läbi põimunud nagu kestvusalad? Kui eelviimased kohad kahmavad dopingut teha, kas on üldse mõnda profisportlast, kes ei kasutaks keelatuid võtteid? Kas kestvusalade sportlased on märkimisväärsemalt kahepalgelisemad kui muu maailm? Kui kõik panevad 100% dopsi ja alati valimatult üksteisele turja hüppavad, kui keegi juhtub sisse kukkuma ja hoolimata enda pattudest – tahaks uskuda, et muu maailm rohkem 50:50, kus jagub kõiki värve?

                        Kas Ränkel ja Kangert spordivad pigem puhtalt või pigem mitte? Kui puhtalt, siis kust tuleb nende motivatsioon? Milleks üldse asjaga tegeleda? Midagi tõsiselt märkimisväärset saavutada pole ju puhtalt võimalik?

                        Kommentaar


                          Algselt postitas Mask Vaata postitust
                          Selle norrakate imestuse teemaks postitaks lihtsalt paar postitust ühest välismaa foorumist, mille rahvas suudab asju kaine peaga hinnata ega ela liblikate, ükssarvede ja vikerkaarte maailmas.





                          http://forum.cyclingnews.com/viewtop...911&start=5640
                          See on hea foorum, avastasin selle siis , kui Armstrongi vastu süüdistused esitati ja selle kohta rohkem infot otsisin. Tolle ajaga võrreldes on sealt palju suurte teadmistega liikmeid lahkunud ning dopinguteemade osa kvaliteedilt üksjagu alla käinud, kuid suusateema pakub endiselt päris heal tasemel arutelusid.

                          Kommentaar


                            Algselt postitas Andres. Vaata postitust
                            Prantsusmaa ja soomegi sportlane värske dopinguskandaali juures pahameelt väljendanud.

                            Prantsusmaa suusatäht: Andrus Veerpalu tuleks igaveseks spordist välja visata (Delfi)
                            Iivo Niskanen: "Hea, et dopingupetised kinni pannakse (Delfi)"


                            Mõned natukene üle vindi küsimused Maskile, kes kahtlemata kestvusaladel rohkem kätt pulsil hoidnud kui mina. Avalda palun arvamust, kas kogu spordimaailm on nõnda dopingust läbi põimunud nagu kestvusalad? Kui eelviimased kohad kahmavad dopingut teha, kas on üldse mõnda profisportlast, kes ei kasutaks keelatuid võtteid? Kas kestvusalade sportlased on märkimisväärsemalt kahepalgelisemad kui muu maailm? Kui kõik panevad 100% dopsi ja alati valimatult üksteisele turja hüppavad, kui keegi juhtub sisse kukkuma ja hoolimata enda pattudest – tahaks uskuda, et muu maailm rohkem 50:50, kus jagub kõiki värve?

                            Kas Ränkel ja Kangert spordivad pigem puhtalt või pigem mitte? Kui puhtalt, siis kust tuleb nende motivatsioon? Milleks üldse asjaga tegeleda? Midagi tõsiselt märkimisväärset saavutada pole ju puhtalt võimalik?
                            Ma pole küll Mask, aga üritan natuke vastata. Esiteks, pole mingit põhjust pidada dopingut ainult kestvusalade teemaks. Näiteks kergejõustikus väljaku- ning sprindialadel viimase poolsajandi jooksul toimunu ei jää millegi poolest alla vastupidavusaladele. Peale Bolti on raske meenutada mõnda viimase kümnendi Jamaika tippsprinterit, kellega poleks olnud seotud mõni dopingujuhtum.

                            Samas, nii palju kui ma aru olen saanud, on antidopingu tegevus tekitanud kaks põhilist arengut: ühelt poolt on dopinguainetest saadav maksimaalne efekt vähenenud, kuna dopinguvastased meetmed on arvestatavalt piiranud koguseid ja aineid, mida sooritusvõime tõstmiseks kasutada. Tänu sellele on ilmselt võimalik üsna puhtana saavutada küllalt häid tulemusi, iseasi kas just päris suurimaid tiitleid. Kindlasti on ka spordialade vahel suured erinevused.

                            Teiselt poolt on need meetmed suurendanud ebavõrdsust suurte ja väikeste tegijate vahel. Suurtel rikastel koondistel ja eratiimidel on nii logistiline võimekus kui ka teadmised ja vahendid, et olemasolevatest kontrollmehhanismidest mööda minna. Väiketiimid ja omal käel tegutsejad peavad üldiselt võtma tunduvalt suuremaid riske ning kipuvad enamasti varem või hiljem vahele jääma. Kui Tammjärv nüüd täit tõtt rääkis ja ta doping ainult võistluse ajaks vere rikastamisest koosnes, siis võib seda säästuvariandiks nimetatada küll.
                            Kui ma õigesti aru olen saanud, siis suurim efekt on veredopingul ikkagi treeningutele ja taastumisele. Selles suhtes võib isegi uskuda, et näiteks Norra suusatajad otseselt võistluste ajal dopingut ei tarvitagi. Kui nad saavad tänu dopingule rohkem ja intensiivsemalt treenida kui konkurendid, siis saavadki nad oma programmist jätta välja kõige riskantsema osa ehk otsese dopingutarvitamise võistluspaigas. Ja seda, et nende edu taga on võime konkurentidest sõna otseses mõttes rohkem treenida, on nad ise korduvalt kuulutanud.

                            Miks kestvusalad nii palju silma jäävad dopinguskandaalidega? Neil aladel võrreldakse just nimelt sportlaste füüsilist võimekust ehk siis seda osa sooritusest, mida on dopinguga kõige enam võimalik parandada. Kui nüüd sportlane dopinguga vahele jääb, siis kukub kogu kuvand temast kokku. Seevastu jalgpallis (samuti ka teistel võistkonnaaladel) on lõpptulemust määravaid aspekte rohkem (tehnilised ja mängulised oskused, taktika), mistõttu üksikmängija füüsilise võimekuse kunstlikku tõstmist ei nähta fundamentaalselt mängu jõuvahekordi muutva teemana.

                            Kommentaar


                              valimisdebatt ETV-s dopinguteemadel:

                              zuzu: "me ei peaks nii kiiresti hukka mõistma, poliitikuna petame me inimesi iga päev" vabas vormis quote

                              zuzu 1, teised 0!

                              Kommentaar


                                Panen siia paar linki veredopingu ajaloo kohta. Kuivõrd tegu on rattaspordile keskendunud veebilehega, siis arusaadavalt on pearõhk rattaspordis toimunul, kuid hea ülevaate saab ka mõnesid muid alasid puudutavate varajaste veredopingu juhtude kohta.

                                http://http://www.cyclingnews.com/fe...ns-in-cycling/

                                http://http://www.cyclingnews.com/fe...ycling-part-2/

                                http://http://www.cyclingnews.com/fe...ycling-part-3/

                                Kommentaar

                                Working...
                                X