320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Marihuaana (cannabis sativa)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    #61
    Kuuldavasti on mingisugune võimalus, et see tekitab sõltuvust, eksole? Pluss on räägitud ju psüühhikaprobleemidest seoses kanepiga...
    Ma ei taha/pea ennast mingiks kanepi vastu võitlejaks, aga võiks leppida olukorraga nagu on, mingit muutust nkn ei tule ja vaevalt mingeid normaalseid argumenete selle poolt ka oleks...
    olgem kristlased, vabandused on esitatud

    Kommentaar


      #62
      Algselt postitas zaz Vaata postitust
      Kuuldavasti on mingisugune võimalus, et see tekitab sõltuvust, eksole?.
      Ei ole mingisugust võimalust. Kanep tekitab vaimset mitte füüsilist sõltuvust. Samasugust sõltuvust nagu mul hellmansi rasvase majoneesiga on.

      Kommentaar


        #63
        Algselt postitas IndrekL Vaata postitust
        Eriti hea on ikka varavastaseid kuritegusid ja kanepitarbimist võrrelda/võrdustada.
        kas sa lugesid ka mida ma kirjutasin? Jutt polnud võrdsustamisest vaid sellest, et kõige kontrollimatu lubamine pole lahendus.

        Algselt postitas dimaggio Vaata postitust
        Kas seda hüppelaua teooria ongi siis põhiline väide, miks kanep inimkonnale ohtlik on? Kui nii, siis on tegemist küll äärmiselt lühinägeliku arusaamaga!
        Ega kanep inimest süstla otsa aja...debiilsus ning väike ajumaht pigem!
        See sajast üks väide on idiootlik..
        Ma küsin siis teie käest uuesti...mis on kanepis niivõrd halba, et see peab olema ning jääma illegaalseks?
        Ma arvan, et tõestama peavad ikka need, kes püüavad üldlevinud arusaami ümber lükata, mitte need, kes väidavad midagi, mida toetavad hetkel nii seadus kui teadus (isegi kui see tuleneb poliitikast). Ja veel kord "hüppelauast" rääkides, siis tundub, et sind tuleb ilmselt mõne süstlanarkomaaniga tutvustada. Igast kanepisõltlasest ei saa küll süstijat kuid paljud süstijad on alustanud kanepiga.
        Miks on "üks sajast" idiootne? Sa mees/naine ei too ju mitte mingit argumenti oma kogu postituse väitel - ainult "debiilsus-idiootlik-lühinägelik", kus on sinu argumendid?
        BVB - Vaprus

        Kommentaar


          #64
          Algselt postitas 17 Vaata postitust
          http://foorum.soccernet.ee/showthread.php?t=442

          reegel 3 ja minge kõik perse oma narkootikumidega.
          reegel 1 ja mine...metsa.

          sorks, ei saanud ütlemata jätta. x)

          Kommentaar


            #65
            Algselt postitas elx Vaata postitust

            Kuidas siis ikkagi on? Mina kardaks seda, et kui miski on täiskasvanutele lubatud, siis ei suuda keegi lapsele ära seletada miks see lastele keelatud on. Omal ajal räägiti, et tubakas paneb kasvu kinni.. tühjagi ta paneb, mina pole seda vähemalt täheldanud, pigem paneb ta keha kiiremini arenema.. millele järgneb muidugi ka kiirem närbumine. Ja kuidas sa siis lapsele seletad, et näed onud-tädid võivad aga sina ei või - kelatud vili on magus ja kui ta juba osati lubatud on, siis on ka hankimine ülilihtsaks tehtud. Ma tean - elan klappidega - juba praegu on kanep koolides (või miks koolides? ikka igal pool) ülilihtsalt saadav, kuid see tähendabki ühte väga lihtsat asja - levitajate arvates tasub risk ära.
            no shit, et tasub kui kogu see keelatuse teema on teinud taime, mille kasvatamise hind (ühest taimest saab umbes 15-30grammi õit, mis ongi põhiline suitsetamismaterjal) on muld, pott, päevavalguslamp ja väike propeller tuule puhumiseks, seega mingi 500eeku, aga pott-lamp-ja-propelled on ühekordne väljaminek.

            aga kuidas siis tegelikult on? ma räägin sulle kuidas tegelikult on, vähemalt mingit nurka sellest tõest, mida ma oskan sulle rääkida.


            tänapäeva eestis maksab 1 gramm kanepit 300eeku. sellest jätkub üksikule vaiksele suitsetajale ca nädalaks. seda juhul kui teha õhtul ühe pilvejäämise jagu. kui käsil on agaram suitsetamine, sõpradega ja värki, siis jätkub nimetet grammist 2-3ks päevaks. väga laias laastus.

            kui me räägime noorest gümnaasiumis käivast suitsetajast (ärme lähe praegu sinna, et 10klassi nolk ei või õllegi juua), siis on see 300eeku üpris suur raha.
            mängu tuleb see hirmuäratav diiler, kes koolides ringi käib, pakkudes väikestele lastele narkootikumi, lootes, et nad sõltuvusse jäävad ja regulaarseteks klientideks saavad. see on eesti politsei poolt loodud idiootne kuvand inimeste hirmutamiseks. reaalsuses sellist asja ei eksisteeri. miks?

            need mehed, kes selle bisnessiga raha teenivad, ei käi koolides grammi kaupa müümas. need mehed liigutavad sadu gramme, kilosid.
            need "diilerid", kes koolis on, on omad kutid. nagu eelpool mainitud sai, on grammi hind 300. niisiis võtavad need kutid, kes mõtlevad, et nahhui ma sellist kirvest maksma pean - ja tõesti, tegemist on lihtsalt taimega, umbrohuga pealekauba - ning võtavad suuremalt diilerilt 10grammi korraga.
            10g hind varieerub jämedalt öeldes 1800 - 2300 eegu vahel. et arvutustehe mugav oleks, oletame, et vastne diiler on võtnud 10g hinnaga 2100.-.
            ärihai ütleb kohe ära, et kui müüa 10st 7g ühekaupa maha, on kuluosa kaetud. niisiis jääbki kodanikule 3g "tasuta suitsetamist."
            kuidas ta siis selle 7g maha lükkab, ta peab ju väikestele ka pakkuma?! tutkit. miks peaks mõni koolidiiler, kes käib selle noore pseudo-kliendiga ühes koolis, olles talle nägupidi tuttav, müüma mingile kuradi amatöörile psühhotroopseid aineid, teadmata, kus ja kellega ta neid manustama hakkab. kui see noor, äsja narkoturunduse laviini alla jäänud esmakordne kanepisuitsetaja seda manustab ja kellelegi vahele jääb, kaasatakse asjasse kindlalt politsei ja sellele nn diilerile on mõttetult ohtlik hakkata enda äri laiendama sinna, kus see võib väga kergelt lekkima hakata. mõistad?
            sellest 7grammis ka enda sõprus- ja tutvusringkonna abil väga hõlpsasti lahti. keskmine tüüp müüb selle 7g läbi umbes nädalaga, kui on aga rohkem suitsetajaid tuttavaid, siis paari-kolme päegava, on nähtud ka ühe päevaseid läbimüüke. seega suudab noor mees tekitada endale nädala ajaga 3g tasuta suitsetamist, kusjuures sealt saab veel laveerida, stiilis 2g+300eek jne.
            igal regulaarsel suitsetajal on oma tüüp kellelt ta võtab. oma sõber valdavalt -vähe ajude nussimist, kindel allikas ja enam-vähem aus kogus. kõigil lihtsam.

            koolide juures müümisest - eks selliseid värdjaid, kes kooli nurga taga mingitele nagamanidele igast sitta pakuvad, leidub vast ikka, aga need on mingid tudisevad narkarid, kes mingit kanepipakkujast mehest on küll väga kaugel.
            kusjuures võin tuua näite elust enesest - käisin manu vs liverpool mängu vaatamas ühes vanalinna nooblis pubis, mille nime ei avalda ja seal tuli mängu ajal mulle mingi värisev uimane tont "kokaiini" pakkuma. just like that. astus uksest sisse ja käis lauast-lauda. ma mõtsin talle öelda, et kui sa ise nii uimane ja sodi oled, siis su sniff ei ole küll mingi sniff.



            zaz - mis on normaalne argument? see, et 95% jutust, mida sa selle taime kohta kuulnud oled, on väljamõeldis? see, et see EI hävita ajurakke, sest see eksperiment, mis kunagi 70ndate alguses tehti, kus ahvidele tõmmati hapnikumask ette, ainult, et hapniku asemel lasti sealt kanepitossu ja siis need ahvid läbusid, sest - oh üllatust! - see toss ei sisaldanud törtsugi hapniku ja lämbumise üks tagajärgi on ajurakkude massiline hävinemine.

            skisofreenia on tõesti ainus oht mis kanepiga kaasneb - kuna kanepisuitsetamien vallandab ajus endorfiini (vist oli selline aine), seega justkui elavdatakse ajurakke, siis inimestel, kellel on geneetiline soodumus skisofreenila, võib see oluliselt kergemini esile tulla. tühjast kohast ei teki aga midagi.

            Seega on vaja lihtsalt karistusi tõsta, see kärbiks uimastite levikut kindlastikorralikult.
            Ei juhtu. Kui sa vaid teaks kui paljudel euroopa riikidel on kanepitarvitamisest ükskõik. Hiljuti dekriminaliseeris Tsehhi kanepi ja mõned narkootikumid veel, heroiin nende seas.
            belgia, taani, saksamaa teatavad osad, prantsusmaa, hispaania. karta on, et eesti uudised sellest midagi ei räägi, kusjuures neil polegi eriti midagi rääkida, seal inimesed lihtasalt teevad oma vaba ajaga seda mida nad tahavad ning kui ühegi mõnuaine tarvitamine (legaalsed seal hulgas) nende elu segavaks faktoriks ei muutu, on kõik ju hästi. nagu siis kuskil ka juba öeldi, drug use ei ole see halb asi, drug abuse on. igasugune abuse on.
            keegi ei keelusta ju alkoholi selle pärast, et see ja see protsent tarvitajatest peksavad mälus peaga enda naist ja lapsi või lõpetavad lihtsalt bomšidena ja ei tasu hakatagi jaurama, et "alkoholil on ajalooline taust". kanepil ei ole? loomulikult on, pikem kui alkoholil, aga suur osa sellest on maha vaikitud ja teine osa on aja või vallutusretkedega hävitatud/hävinenud.

            edit. ma tahtsin seda ka öelda, et kõige rohkem on kanepi legaliseerimisest huvitatud tavakasutaja, kelle jaoks muutuks turg paremaks - nii hinna, toote kvaliteedi kui ka koguse osas, sest praegusel hetkel saab tihti 1grammi pähe 0.8, naeruväärne vahe, aga kui perspektiivi vanna, siis 20% kõikumine.
            igasugused kasvatajad ja suured edasimüüad ei ole sellest loomulikult huvitatud, sest neilt kaoks väga hõlbus tuluallikas.

            peace.
            buy the ticket, take the ride.

            Kommentaar


              #66
              Ja jälle lähed sa sellele rajale, et räägid alko kahjulikusest - mina sellele vastu ei vaidle. Küsin vaid, miks peaks teise kahjuliku asja lubama?
              Riigi huvi on rahva püsimajäämine, kanep mõjutab meeleseisundit, iga meeleseisundi keemiline mõjutamine on mürk, iga mürk on kahjulik rahva ja riigi püsima jäämisele. Seega ei saa riigile ette heita, kui see keelatud on.
              See mida teised riigid teevad, ei pruugi olla positiivne eeskuju. Näiteks eile lugesin, et P-Koreas hukati kaks ametniku, kes ei saanud hakkama ülesandega, mis kaine mõistuse järgi oli võimatu lahendada ilma kogu riikliku süsteemi muutmata, ehk tahad ka meile nende eeskuju rakendada?
              BVB - Vaprus

              Kommentaar


                #67
                Algselt postitas elx Vaata postitust
                Ja jälle lähed sa sellele rajale, et räägid alko kahjulikusest - mina sellele vastu ei vaidle. Küsin vaid, miks peaks teise kahjuliku asja lubama?
                Riigi huvi on rahva püsimajäämine, kanep mõjutab meeleseisundit, iga meeleseisundi keemiline mõjutamine on mürk, iga mürk on kahjulik rahva ja riigi püsima jäämisele. Seega ei saa riigile ette heita, kui see keelatud on.
                See mida teised riigid teevad, ei pruugi olla positiivne eeskuju. Näiteks eile lugesin, et P-Koreas hukati kaks ametniku, kes ei saanud hakkama ülesandega, mis kaine mõistuse järgi oli võimatu lahendada ilma kogu riikliku süsteemi muutmata, ehk tahad ka meile nende eeskuju rakendada?
                Miks sa nii kuradi radikaalseid näiteid pead tooma?

                Teine asi, mida sa vist ei mõista, on see, kui palju kanepit juba tänases eestis tarvitatakse. Nagu ma juba varemgi kirjutanud olen, need kes teevad, teevad nii ehk naa. Selles vallas ei päästa enam midagi, eesti rahvas sureb või ei sure igasugustele legaliseerimistele ja illegaliseerimistele vaatamata. Küsimus on selles, et kuhu see raha läheb ja kuidas seda sealt edasi suunatakse.

                Kui keegi oli agar hollandi näidet tooma, siis sealne praktika näitas lisaks kõigele ka seda, et peale legaliseerimist tarvitamine tõusis ja siis mõne aja pärast langes alla legaliseerimis-eelset aega.
                inimsed mürgitavad ennast ükskõik mis moel ja ükskõik milliste seadustega juba tänases õigusruumis. ega see, kui paneks kanepi tegemise eest aastaks vangi, ei muudaks sittagi. vanglad oleks ülerahvastatud ja riik peaks neid ühiskonnale täiesti ohutuid inimesi veel üleval ka pidama.
                buy the ticket, take the ride.

                Kommentaar


                  #68
                  pohhui, suitsetage putke

                  Kommentaar


                    #69
                    Kanepi kahjulikkust näitab juba see, et mõned kes seda tarbivad tulevad siia foorumisse seda propageerima ja nad ei saa aru selle kajulikust toimest.

                    Kommentaar


                      #70
                      Algselt postitas Lambimees Vaata postitust
                      Kanepi kahjulikkust näitab juba see, et mõned kes seda tarbivad tulevad siia foorumisse seda propageerima ja nad ei saa aru selle kajulikust toimest.

                      ja see oleks?
                      keegi ei propageeri midagi, aga kuniks inimesed ei saa aru, et igaüks vastutab iseenda tegude eest ja peaks olema neis tegudes vabad kuniks nad teistele inimestele viga ei tee, siis peab tegema teadvustustööd. seda kõike sel eesmärgil, et inimesed, kes ise seda ei tarbi, laseks tarbijatel seda teha.
                      ei räägi kõigi tarbijate eest, aga mul on küll üle visanud see, et 1) ma pean selle eest mingile (müügiliini pidi allika poole liikudes) suva mehele idiootset raha maksma, olenemata kunagi kindel mis ma saan. ma ei räägin mingist "ülepritistud" kraamist. seegi on müüt, sest mitte ükski lüli selles ketis ei viitsi hakata raha raiskama selle peale, et enda saadust a la atsetooniga või mis iganes juraga üle märjutada, et laks tugevam oleks. kanepi puhul ei ole tugevamat ega nõrgemat laksu, on lihtsalt erinevad toimed, olenevalt sordist. hollandis on konkreetsed menüüd selle jaoks, et kui sa tahad looduses matkata, siis toimib üks sort paremini ja kui lihtsalt istuda, juttu ajada ja naerda, siis teine jne.
                      2) et eesti õigussüsteem on selle vastu, samas pooldades meelemürki, mis võib teha inimesi agressiivseks ja endale ning teistele palju otsesemalt ohtlikuks


                      tõin siia eelnevalt näite paljudest riikidest, mis tolereerivad taime, mille peale kosteti, et need riigid ei ole meile eeskujuks, või kui, siis ainult halvaks. millist moodi on prantsusmaa, belgia jm eelnevalt märgitud riigid kuidagi halvaks eeskujuks? kui võtta meelemürke, mida kanep on, keegi ei räägigi, et see on täiesti kahjutu, aga see pole kaudeltki nii kahjulik, siis miks ei tohiks olla inimesel olla selles asjus vaba valik. aga ei - mingid inimesed, keda ei puuduta see praegu, ega hakka ka puudutama, karjuvad.
                      buy the ticket, take the ride.

                      Kommentaar


                        #71
                        Kas Hollandis polnud mitte see probleem, et paljud kanepiga varustajad olid ikkagi mingid kriminaalid, kelle tegevust riik ei suutnud ja tõenäoliselt ei suuda tänaseni kontrollida? Vähemalt aastaid tagasi sai kusagilt niimoodi loetud. Võimalik et eksin.

                        Aga lisaksin oma 2 senti.
                        Alkohol ja tubakas on niigi halvad, miks on vaja kolmandat halba legaliseerida. Kui minna seda loogikat pidi, et kes tahab see tarbib ja vastupidi, siis võiks iseenesest kõik maailma pahelised tegevused seaduslikuks kuulutada. Kokkuvõttes ei vii see aga kuhugi. Teiseks, ma ei tea kas ainult mina tunnen seda, aga igasugune narkoteema mõjub kuidagi ebamoraalsena. Lihtsalt tülgastavad on mingid enda arvates jõle lahedad kanepiuimas noorukid.

                        Kommentaar


                          #72
                          Algselt postitas H.M Murdock Vaata postitust

                          need mehed, kes selle bisnessiga raha teenivad, ei käi koolides grammi kaupa müümas. need mehed liigutavad sadu gramme, kilosid.
                          need "diilerid", kes koolis on, on omad kutid. nagu eelpool mainitud sai, on grammi hind 300. niisiis võtavad need kutid, kes mõtlevad, et nahhui ma sellist kirvest maksma pean - ja tõesti, tegemist on lihtsalt taimega, umbrohuga pealekauba - ning võtavad suuremalt diilerilt 10grammi korraga.
                          10g hind varieerub jämedalt öeldes 1800 - 2300 eegu vahel. et arvutustehe mugav oleks, oletame, et vastne diiler on võtnud 10g hinnaga 2100.-.
                          ärihai ütleb kohe ära, et kui müüa 10st 7g ühekaupa maha, on kuluosa kaetud. niisiis jääbki kodanikule 3g "tasuta suitsetamist."
                          kuidas ta siis selle 7g maha lükkab, ta peab ju väikestele ka pakkuma?! tutkit. miks peaks mõni koolidiiler, kes käib selle noore pseudo-kliendiga ühes koolis, olles talle nägupidi tuttav, müüma mingile kuradi amatöörile psühhotroopseid aineid, teadmata, kus ja kellega ta neid manustama hakkab. kui see noor, äsja narkoturunduse laviini alla jäänud esmakordne kanepisuitsetaja seda manustab ja kellelegi vahele jääb, kaasatakse asjasse kindlalt politsei ja sellele nn diilerile on mõttetult ohtlik hakkata enda äri laiendama sinna, kus see võib väga kergelt lekkima hakata. mõistad?


                          peace.
                          see jutt, et "diiler", kes võtab 10g ei müü võõratele ja amatööridele, kuna kardab et asjasse kaasatakse politsei on täiesti vale. nendel on sellest suhteliselt pohhui - nende eesmärk on see kraam maha müüa, vahet pole kellele. tean seda kuna on endalgi tuttavaid, kes on just needsamad 10g "diilerid"ja ei tea küll juhtumit, kus on jäädud diil tegemata kuna ostja on amatöörsuitsetaja või võõras inimene.

                          ja nõustun elxiga, et kanepisuitsetajast ei pruugi küll süstijat saada, aga paljud süstijad on alustanud kanepiga. vaevalt keegi alustab narkootikumide pruukimist heroiini või kokaiiniga, pigem on esimeseks mõnuaineks ikka kanep.

                          ja legaliseerimisega kaasneb see oht, et sellega muudetakse kanep väga kergesti kättesaadavaks alaealistele. mitte, et praegu hirmus raske oleks seda kätte saada, kuid hetkel on seda kindlasti lihtsam raskem saada kui alkoholi ja suitsu.

                          ise tegin ka paar korda ja ei istunud see asi eriti. pigem oli see ebameeldiv, kuna tekitas paranoiat ja meeletut igavust.
                          aga suitsetajate ja legaliseerimise vastu ma ka pole, nii et peace.

                          Kommentaar


                            #73
                            Algselt postitas noname Vaata postitust
                            see jutt, et "diiler", kes võtab 10g ei müü võõratele ja amatööridele, kuna kardab et asjasse kaasatakse politsei on täiesti vale. nendel on sellest suhteliselt pohhui - nende eesmärk on see kraam maha müüa, vahet pole kellele. tean seda kuna on endalgi tuttavaid, kes on just needsamad 10g "diilerid"ja ei tea küll juhtumit, kus on jäädud diil tegemata kuna ostja on amatöörsuitsetaja või võõras inimene.



                            ise tegin ka paar korda ja ei istunud see asi eriti. pigem oli see ebameeldiv, kuna tekitas paranoiat ja meeletut igavust.
                            aga suitsetajate ja legaliseerimise vastu ma ka pole, nii et peace.

                            müümata ei jää kellelegi, peaasi, et pappi on, aga never ei lähe mingi edasimüüja mees 12aastase juurde ja ei ütle, et ou, sul raha on? kanepit tahad osta?
                            ostja leiab müüja, mitte vastupidi.

                            kuid hetkel on seda kindlasti lihtsam raskem saada kui alkoholi ja suitsu.
                            say what?
                            siis olekski poed, mis seda müüvad ja kui on kasvõi üks rikkumine alaealistele müümise vallas, kaotab poe omanik võimaluse edasises elus kanepiäriga tegeleda. selline müügiluba, nagu ma juba varasemalt öelnud olen, peaks olema väga raske saada ja väga lihtne kaotada.
                            buy the ticket, take the ride.

                            Kommentaar


                              #74
                              Nonii...ei taha seda ka, et siinsed kasutajad omavahel karvupidi kokku lähevad, kuna mõni pruugib kanepit, mõni on kategoriliselt selle vastu...üksmeelele me igatahes ei jõua.
                              Minu point on selles, et kui ma tahan teha, siis ma teen seda...miks on vaja näpuga näidata ning hambaid krigistada? Ma tean ise, mis on mulle hea!

                              Elxile niipalju, et süstlakangelased võivad loomulikult olla kanepit pruukinud, kuid kanep üksi pole neid sinna teele viinud...pigem on tegemist sotsiaalsete ning koduste probleemidega! Ning mida nad siis tarbinud poleks? Kui nii, siis kanep on ainult üks lüli kogu ahelas...võin mürki võtta, et sealt ei puudu ka alkohol (millega arvatavasti alustati juba varasemas eas).
                              Kui mõistust ning haridust napib, siis on viga juba indiviidis!

                              Pigem tahame (meie "kanepinarkarid" ) seda, et lõpetatakse süütute inimeste vangistamine ning valetamine kanepi kahjulikkuse kohta. Ma ei väida, et kanep on kahjutu (vaevalt, et keegi nii mõtleks), kuid klassifitseerida seda, kui ohtlikku ning tervist laastavat mõnuainet, pole samuti õige!
                              See, et ma kanepit eelsitan, ei tähenda, et ma seda igapäevaselt tarbiksin ning ilma selleta elada ei saa. Sama moodi on ka teistega, kes kanepi asemel õllet pruugivad. Lõõgastuda ning lõbutseda on ju vaja, kuid mitte kuritarvitada! Ning väita, et kanep tekitab jubedat sõltuvust, on samuti väär...ma tean omast käest, kui raske on vabaneda suitsetamisest ning kofeiini tarbimisest...õnneks olen need "pahed" seljatanud...ning uskuge mind, neid sõltuvusi ei anna kaugeltki võrrelda popsuga!

                              Selle asemel, et rusikaga vibutada ning hirmutada (pean silmas valitsuse propagandat), võiks inimesi harida ning rääkida selle taime kasulikkusest NING kahjulikkusest...plussid kaaluksid miinused kuhjaga üle!


                              Antud video on täiesti õõvastav ning eksitav. Miks on inimesi vanglaga ärvardada?
                              See on ainult üks näide jaburustest, mis meile igapäevaselt pähe taotakse!
                              Where were you in '62?

                              Kommentaar


                                #75
                                Algselt postitas H.M Murdock Vaata postitust
                                ostja leiab müüja, mitte vastupidi.

                                väga vabalt võivad diilerid kuskil peol või klubis ringi liikuda ja rändom inimestele oma kraami pakkuda. ma ei mõtlegi, et 12 aastastele poistele kuskil koolinurga taga pakutakse. Küll need diilerid ise teavad, kust nad endale potensiaalseid ostjaid kõige paremini leida võiksid.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X