320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Marihuaana (cannabis sativa)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    #76
    Ma olen arvatavasti piisavalt laisk, et mitte mitmelõigulisi tekste kirjutada, aga nii dimaggio kui H.M Murdock teevad väga tänuväärset tööd.

    Mind hämmastab, kuidas eelmainitud "narkareid" iseloomustab konstruktiivne tekst ja rahulikkus, samal ajal kui enamik vastaseid loobivad loosungeid stiilis "te olete narkarid" ja "kui seadusega keelatud, siis järelikult väga halb".

    Kui järgmine "teadusartikkel" kirjutab, et kohv tekitab vähki, siis lõpetad hommikuse kohvijoomise ära ja palud härradel see koguni seadusevastaseks muuta?

    Peamine mõte seisnebki selles, et inimesel on õigus oma kehaga teha seda, mida tahab, nii kaua, kuni see teistele ohuks ei ole. Ja mingist "sotsiaalsest kasulikkusest" on ka ju bullshit rääkida, kui ma võin sama hästi ikkagi töötult istuda, õgida krõpse, juua cocat ja Family Guy'd kogu päeva passida.

    Sellel YT videol on üks hea kommentaar ka, peegeldab meie ühiskonna seisakut:

    "Poiss kuulas muusikat ja suitsetas kanepit. Politsei pani kinni ja pistis sarivägistajaga ühte kongi.
    Õppetund: joo, suitseta, sõida - saad paartuhat krooni trahvi"

    Kommentaar


      #77
      Algselt postitas noname Vaata postitust
      ja legaliseerimisega kaasneb see oht, et sellega muudetakse kanep väga kergesti kättesaadavaks alaealistele. mitte, et praegu hirmus raske oleks seda kätte saada, kuid hetkel on seda kindlasti lihtsam raskem saada kui alkoholi ja suitsu.
      Pigem on alaealisel kergem saada kätte gramm kanepit, kui pudel viina. Esimese otsmiseks ju dokumenti ei küsita.

      Kommentaar


        #78


        Kõigile küsimustele vastused.

        IMO, pigem olgu alkohol keelatud kui kanep.
        Algselt postitas Cule
        Eestis sünnib iga päev üks Ronaldinho,aga treener teeb temast TVMK tasemel mängija

        Kommentaar


          #79
          Algselt postitas Yattara Vaata postitust
          Kas Hollandis polnud mitte see probleem, et paljud kanepiga varustajad olid ikkagi mingid kriminaalid, kelle tegevust riik ei suutnud ja tõenäoliselt ei suuda tänaseni kontrollida? Vähemalt aastaid tagasi sai kusagilt niimoodi loetud. Võimalik et eksin.
          väidet kui sellist ei oska kommenteerida, aga sedagi saaks reguleerida, kui riik otsutaks põhjaliku taustauuringu tulemusel, et kellele käitlemisluba anda ja kellele mitte.

          Aga lisaksin oma 2 senti.
          Alkohol ja tubakas on niigi halvad, miks on vaja kolmandat halba legaliseerida. Kui minna seda loogikat pidi, et kes tahab see tarbib ja vastupidi, siis võiks iseenesest kõik maailma pahelised tegevused seaduslikuks kuulutada. Kokkuvõttes ei vii see aga kuhugi. Teiseks, ma ei tea kas ainult mina tunnen seda, aga igasugune narkoteema mõjub kuidagi ebamoraalsena. Lihtsalt tülgastavad on mingid enda arvates jõle lahedad kanepiuimas noorukid.
          palju neid pahesid siis on? alkohol ja tubakas on juba teemas, jääb üle vaid narkootikumid ja prostitutsioon. vara- ja inimsusevastaseid kuritegusid ei saagi keegi kunagi heaks kiita.

          kusjuures ma olen näinud paari (huvitaval kombel, et naissoost noort naist), kes teataval laheduse kaalutlustel on seda va kanepisaadust pruukinud. finaal oli selles, et nad põrutasid otsejoones von krahli ja sealse keskkonnaga toimetulemata istusid pooltunnikese nimetet teater-klubi esisel kõnniteel, kainenesid, läksid koju ja unustasid selle õhtu.



          tooksin siin elxilikult radikaalse, samas asjaliku näite. igasugune meelemürk on nagu relv. tark oskab relva käsitleda nii, et keegi ei saa viga, lollakas võib ennast, halvemal juhul ka teisi maha lasta. tekibki küsimus: mida teha?
          "relvad" keelustada, neid sarjata, teades, et kuskil liigub neid ikka ja nende kättesaadavus ei ole ülemäära raske. või lasta inimestel relvi kasutada, teadvustades inimesi millist pauku üks või teine püss teeb. kui inimene on nii loll, et endal ajud välja lasta, siis lasku, ükskõik millega, aga lasku ja see ei ole tragöögia, sest me kaotasime iseloomutu idioodi, kes ainult ootas, et leida midagi, millega ennast maha kanda.

          ilmselt mitte kõige populaarsem mõttevälgatus siin foorumis, aga see on minu personaalne arvamus. ühiskond ei suuda inimesi vati sees hoida ja kõige halva eest kaitsta.


          ps. mul sai eile kuu aega viimases kanepisuitsetamisest, mõtlesin, et teen enne suve pausi, et viitsi sellise sitase ilmaga ringi tuuseldada.
          olen püüdnud ka suitsetamist maha jätta või vähemalt pausi teha.
          see on kindlasti paljuski tahtejõu küsimus, aga 1-2päeva ilma suitusuta, vahel ikka tuleb ette, et ei viitsi päeval õue ronida, eriti pühapäeviti ja nii, annab suitsetamatus tunda. kuu aega kanepit pruukimata ei tunne erinevust, kui siis ainult nii palju, et nädalavahetuseti on rutiinu muutus, aga seegi valutu.


          edit:
          Algselt postitas noname Vaata postitust
          väga vabalt võivad diilerid kuskil peol või klubis ringi liikuda ja rändom inimestele oma kraami pakkuda. ma ei mõtlegi, et 12 aastastele poistele kuskil koolinurga taga pakutakse. Küll need diilerid ise teavad, kust nad endale potensiaalseid ostjaid kõige paremini leida võiksid.
          no aga kui loll peab olema, kui täisealisena ostad kuskil peol või klubis suvalise võlli käest suvalist kraami?! (palun ütle, et purjus peaga võib ikka ette tulla )
          buy the ticket, take the ride.

          Kommentaar


            #80
            Keelustada antidepressandid!!!

            Tegelt osad meeleseisundit mõjutavaid kemikaale on suht head ikka.Vähemalt antidepressantidest paremad, kui tuju jälgida.
            Algselt postitas Cule
            Eestis sünnib iga päev üks Ronaldinho,aga treener teeb temast TVMK tasemel mängija

            Kommentaar


              #81
              Kas sotsiaalsed põhjused tudisevate süstlameeste tootmiseks on sellepärast väljapakutud, et enamjaolt on narkarid vaesema taustaga? Aga ometigi süstivad ju ka rikkamad, samuti tõmbavad rikkamad igasugu rämpsu ninna jne Erinevalt vaestest ei jää nad aga politsei ega meedia huviorbiiti sest neil leidub nutsu omale vajalik sodi soetada.


              See on ka armas, et alati kui kanepimehed ütlevad, pole ammu teinud taime, siis selgub, et see aeg on maksimaalselt kuu, millal pole mahvi tehtud... (ma ei soovi teravat tõmmata ega miskit, lihtsalt tähelepanek )
              olgem kristlased, vabandused on esitatud

              Kommentaar


                #82
                Algselt postitas zaz Vaata postitust
                Kas sotsiaalsed põhjused tudisevate süstlameeste tootmiseks on sellepärast väljapakutud, et enamjaolt on narkarid vaesema taustaga? Aga ometigi süstivad ju ka rikkamad, samuti tõmbavad rikkamad igasugu rämpsu ninna jne Erinevalt vaestest ei jää nad aga politsei ega meedia huviorbiiti sest neil leidub nutsu omale vajalik sodi soetada.


                See on ka armas, et alati kui kanepimehed ütlevad, pole ammu teinud taime, siis selgub, et see aeg on maksimaalselt kuu, millal pole mahvi tehtud... (ma ei soovi teravat tõmmata ega miskit, lihtsalt tähelepanek )


                Kui ma saaks iga kord krooni, kui mingi 2-3nädalat joomas käimata sõber/tuttav ütleb, et pole nii kaua joond...

                Rikkad süstivad?
                igast snorgeldamist tuleb küll ette jaa.
                buy the ticket, take the ride.

                Kommentaar


                  #83
                  Ok, minu viimane sõnavõtt siin teemas - lihtsalt üks küsimus kõigile, kes kanepi legaliseerimist pooldavad.

                  Kui siin teemas loeb üks kümne-aastane poisiklutt seda teksti ja ta vaatab, et kanep ja värki, et päris lahe ja värki aga näed ühed onud ütlevad, et see on paha, kuid proovida ikka tahaks.. aga ei julge .. ja on sedasi kahe vahel.
                  Mis nõu talle annad? Valikud on "jah" ja "ei".
                  "Ei" - kunagi proovisin, hakkas meeldima, ära sina proovi.
                  "Jah" - proovi ja tee oma järeldus, jah, kanep on tervisele kahjulik, kuid proovi kindlasti, ehk sa ei ole selles riskirühmas, kellel on harukordselt lihtne ka kanepist sõltuvusse jääda. (nagu aru saan, siis pole siiani keegi väitnud, et kanep täiesti kahjutu on, tähtis on lihtsalt õige doseerimine ja võrdlus alko ja tubakaga?)

                  Ja tuletan uuesti meelde, et ei tasu jälle mõelda teemal "alko ja tubakas on kahjulikum" - tean, kuid see pole praegu teemaks. Oleks vaja lihtsalt jah/ei vastust.
                  BVB - Vaprus

                  Kommentaar


                    #84
                    Algselt postitas elx Vaata postitust
                    Ok, minu viimane sõnavõtt siin teemas - lihtsalt üks küsimus kõigile, kes kanepi legaliseerimist pooldavad.

                    Kui siin teemas loeb üks kümne-aastane poisiklutt seda teksti ja ta vaatab, et kanep ja värki, et päris lahe ja värki aga näed ühed onud ütlevad, et see on paha, kuid proovida ikka tahaks.. aga ei julge .. ja on sedasi kahe vahel.
                    Mis nõu talle annad? Valikud on "jah" ja "ei".
                    "Ei" - kunagi proovisin, hakkas meeldima, ära sina proovi.
                    "Jah" - proovi ja tee oma järeldus, jah, kanep on tervisele kahjulik, kuid proovi kindlasti, ehk sa ei ole selles riskirühmas, kellel on harukordselt lihtne ka kanepist sõltuvusse jääda. (nagu aru saan, siis pole siiani keegi väitnud, et kanep täiesti kahjutu on, teemaks on lihtsalt võrdlus alko ja tubakaga?)

                    Ja tuletan uuesti meelde, et ei tasu jälle mõelda teemal "alko ja tubakas on kahjulikum" - tean, kuid see pole praegu teemaks. Oleks vaja lihtsalt jah/ei vastust.
                    Little things worry little minds.

                    Carlo Ancelotti, 2009

                    Kommentaar


                      #85
                      Miks kanepisuits on kahjulikum kui tubakasuits? Pole veel üheltki kanepisuitsetajalt kuulnud, et see kahjulik oleks, tubakasuitsetajad üldjuhul saavad veel aru, et suitsetamine on kahjulik tegevus ja soovitavad mitte alustada.

                      Kommentaar


                        #86
                        Kanepi teemal otseselt ei peatuks, aga
                        Algselt postitas Yattara Vaata postitust
                        Alkohol ja tubakas on niigi halvad, miks on vaja kolmandat halba legaliseerida. Kui minna seda loogikat pidi, et kes tahab see tarbib ja vastupidi, siis võiks iseenesest kõik maailma pahelised tegevused seaduslikuks kuulutada. Kokkuvõttes ei vii see aga kuhugi. Teiseks, ma ei tea kas ainult mina tunnen seda, aga igasugune narkoteema mõjub kuidagi ebamoraalsena. Lihtsalt tülgastavad on mingid enda arvates jõle lahedad kanepiuimas noorukid.
                        Kui minna seda loogikat pidi, et inimesed oleksid oma otsustes absoluutselt vabad, kuni nad ei kahjusta sellega otseselt teisi inimesi, siis kokkuvõttes viiks see meid ilusasse vabasse maailma, kus igaüks on oma saatuse peremees.

                        Aga minu suureks kurvastuseks liigub maailm täpselt vastupidises suunas - muudkui keelame ära ja las enamus otsustab, kuidas on "õige" ja "moraalne". Piire aina koomale tõmmates ja sellekohast ühesuunalist propagandat levitades ei piirata mitte ainult täiesti põhjendamatult vabadusi, vaid sellega õpetatakse ühtlasi oma peaga mõtlemise asemel keeldudest mööda hiilima. Ja mida lollimaks need massid koolitatakse, seda enam tuntakse vajadust veel rohkem keelata ja piirata.

                        Ühesõnaga, "kõigi maailma paheliste tegevuste seaduslikuks kuulutamine" on minu arvates täitsa tore ja õilis eesmärk, kuigi üleöö nii suure sammu astumine tooks ilmselt kaasa katastroofi. Ent tähtis on selles suunas liikuda, et inimesed suudaksid ise vahet teha ja saaksid ise oma elu üle otsustada. Kas see tundub kellegi teise jaoks "ebamoraalne" või "tülgastav", on täiesti ebaoluline argument.

                        Kommentaar


                          #87
                          ma olen kuulnud, et 100% kõigist inimestest kes ei ole kanepit suitsetanud, surevad ära.
                          forever fooling, free and using, sliding down the slide that breaks a will

                          Kommentaar


                            #88
                            Algselt postitas mazz Vaata postitust
                            Ent tähtis on selles suunas liikuda, et inimesed suudaksid ise vahet teha ja saaksid ise oma elu üle otsustada.
                            Põhimõtteliselt nõus aga seni, kuni me kollektiivselt tagajärgede eest vastutame (loe: muuhulgas näiteks solidaarsuspõhimõtetel rajaneva ja finantseeritud sotsiaalsüsteemi kaudu jms), tõmbame kollektiivselt ka jooni lubatu ja ülejäänu vahele. Selleks, et asuda lahendust otsima, tuleks kõigepealt defineerida probleem. Kas meil täna on Eestis tõsine probleem, mida me saaksime lahendada vabaduse suurendamisega?

                            Kommentaar


                              #89
                              Mul on kanepitoetajatele hoopis selline küsimus: kas kanep on viimane asi, mida tuleks legaliseerida või on veel midagi, mida koos sellega peaks käsitlema - näiteks E või seened vms?

                              Kui on, siis kus see nimekiri peatuks? Kui ei ole, siis miks on joon kanepi ja mitte E või seente vms juures?
                              When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

                              Kommentaar


                                #90
                                Algselt postitas elx Vaata postitust
                                Mis nõu talle annad? Valikud on "jah" ja "ei".
                                see ongi tänapäeva ühiskonna viga, et kõik vastused on ammendavad, jah või ei. ja täts it. ilma selgituseta.
                                kui kümneaastane seda lugema peaks ja ütleb, et ma tahan ka proovida, siis ma annaks talle verbaalselt üle tahi. samas ei tea ma ühtki kümneaastast, kes prooviks kanepit esimesena. kui ta on juba suitsu teinud ja ennast mõned korrad täis joonud, on see puhtalt sita kasvatuse tulemus ja mure on suurem kui selle lapse kanepihuvi.
                                vastuseks ütleks, et sa oled veel liiga noor sellise asja jaoks, räägiks talle ära mida kanep teeb ja ütleks, et oota üks 5-6aastat vähemalt.

                                Algselt postitas Lambimees Vaata postitust
                                Miks kanepisuits on kahjulikum kui tubakasuits?
                                ei olegi. kanep ei sisalda nikotiini ja väga paljusid muid suitsus sisalduvaid kemikaale: benseen, polüstereen või mis kuradi iganes jnejne.


                                Algselt postitas Martin Vaata postitust
                                Mul on kanepitoetajatele hoopis selline küsimus: kas kanep on viimane asi, mida tuleks legaliseerida või on veel midagi, mida koos sellega peaks käsitlema - näiteks E või seened vms?

                                Kui on, siis kus see nimekiri peatuks? Kui ei ole, siis miks on joon kanepi ja mitte E või seente vms juures?

                                vot siin ongi debati koht. ühtelt poolt on silmakirjalik legaliseerida ainult kanep, eriti kui see on selle tähe all, et "inimesed peavad ise enda eest suutma vastutada" seega tuleks legalieerida lisaks seentele (which are fucking awesome, may i add), e'le veel koka, ghb, fenatanüül, heroiin, lsd, salvia jne.

                                siin tuleb mängu teadvustamine. võtame näiteks ghb ehk korgijoogi. ma ei ole selle täpsema koostisega tutvunud, aga ma tean, et üks koostisosi on veljehape. autokaugematele inimestele selguituseks on see selline aine, millega võetakse auto velgedelt sinna kõvasti kinnijäänud sodi maha - pigi valdavalt.
                                ühesõnaga kui keegi on selline debiilik - neid leidub - et valada endale midagi sellist, kus on lisaks muudele ilmselt õõvastavatele koostisosadele (ma eeldan, et ülejäänd mikstuur ei koosne piimas ja suhkrust) sees friggin veljahape, siis palun, do it ja juhul kui organism seda ei talu, pead arvestama võimalusega, et näiteks situd täis ennast, endale kontrollimatult.

                                teisalt on ketamiin, fenanüül (aka valge hiinlane), metadoon, metaamf, crack, amfetamiin nö säästu narkootikumid, mida siis kas heroiini või kokamees paugutavad. need on must turu poolt tekitatud solk-ained, et anda sõltlasele midagigi, sita kvaliteediga odava raha eest.

                                seega oleks legaliseerituse list järgmine: kanep, seened, lsd, salvia, ecstasy, heroiin, kokaiin. heroiin tuleks imo haiglate ja arstide jagada anda.
                                ---
                                see on siis 0-silmakirjalikkusega list, kus kaoks musta turu mõte.

                                isiklikult olen rohkem loodussõbralik. nimelt eelmainitud keemilised narkootikumid (lsd, koka, hero kohta ei oska sõna võtta, pole tegemisprotsessi uurinud, ecstasy toimeainet ehk mdma'd looduses ei ole) ju taimekujul olemas.
                                lsd ehk meskaliin. peyote kaktuse ekstrakt.
                                kokaga on see, et see puru, mida tänapäeva ninakaudu sisse tiritakse, on beisikli bensiiniga immutatud kokalehepuru. indiaanlased tegid ka kokat, ainult, et nad sõid kokapõõsa lehti. võttes teadmiseks, et ühest kokapõõsast saab paar-kolm grammi pulbrit, siis see, mida praegu ninna tõmmatakse on väga erinev sellest variandist kui seda lehte sisse süüa. ka toime on erinev kuna nina on highway to brain.
                                muudest taimsetest ergutitest nii palju, et tänase päevani segavad erinevad aafrika hõimud endale rituaalideks erinevatest taimedest mingid ködi kokku ja selle sissesööjad on e'le sarnaselt eufoorias ja muidu trilalaaa-trulalaa.

                                mina oleks seega täiesti õnnelik kui meil oleks lihtsalt hunnik taimi kuskil saadaval, alates kanepipõõsast kuni peyote kaktuseni. mingi keemia mulle lihtsalt ei imponeeri, pole lihtsalt peo-droogi tüüp, pigem halluka ots.
                                buy the ticket, take the ride.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X