320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

Rahvaliiga

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    Tervist Soccerneti rahvas. Ma usun, et mind te ei tunne, sest ma olen pigem siin foorumis aktiivne lugeja kui postitaja. Aga noo eks nüüd oleks aeg ka tuttavaks saada.

    Olen Rahvaliiga meeskonna FC Õieke esindaja. Olude sunnil pean tõstatama aga vägagi ebameeldiva teema. Sooviks sellest avalikku diskussiooni, sest nagu ma aru olen saanud, siis Jalgpalliliidu inimesed lihtsalt ignoreerivad minu kirju. Probleem on Rahvaliiga juhendi/reeglite järgimises.

    Meie meeskond kuulub Võrtsjärve alagruppi koos JK Villiger Puhjaga, kellega me mängisime 19.05.12 Puhjas ning mäng lõppes FC Õiekese kaotusega 3:5(Protokoll: http://www.jalgpall.ee/rj_protocols/...%20%D5ieke.pdf). Terve mäng on rahvaliiga juhendiga kooskõlas, kui välja jätta "imepisike" asi, et Puhja kasutas esiliiga mängijat. See pole aga Rahvaliiga juhendi ( http://www.jalgpall.ee/docs/Eesti%20...a%20juhend.pdf ) Artikkel 13 punkti 3 järgi lubatud.

    Erandina võivad iga võistkonna igas mängus mängida kaasa kuni kaks Eesti
    meistrivõistlustele registreeritud mängijat (väljaarvatud Meistri- ja Esiliigas
    osalevad mängijad) ja kuni kaks mängijat, kes on sündinud hiljem kui 1997.a.
    Jk Villiger Puhja kasutas mängijat Denis Serikov (http://www.jalgpall.ee/players.php?p...enis%20Serikov), kes on osalenud sel hooajal SK-10 eest juba kuues mängus.

    Kahtlused, et vastased rikuvad Rahvaliiga juhendit tekkisid mängu ajal, sest saime sealsetelt fännidelt informatsiooni, et asi ei pruugi olla korrektne. Lasime enda fotograafil pildistada igaks juhuks kõiki Puhja mängijaid. Mängu lõpus tegime ka omal algatusel protokollist pilti, et saaksime kiiresti kodus kontrollida ning vajadusel ka sellest teatada. Ühe asja jätsime siiski tegemata, protokolli ei märkinud, et esitame protesti. Kuid õigupoolest me ju veel siis ei teadnudki, kas meil on alust protestida, sest me ei teadnud, kas kahtlused osutuvad tõeks.

    Igatahes Puhjast Viljandisse jõudes esimese asjana kontrollisime vastaste mängijaid ja oh üllatust! Puhja kasutas täiesti avalikult Esimese liiga mängijat. Seejärel panin kokku meili tõenditest ning saatsin Ants Juhveltile. Meili sisu oli selline:

    Saadetud: 19. mai 2012. a. 21:32:26
    Adressaat: ants@jalgpall.ee

    Tervist

    19.05.2012 peetud mängus FC Õieke vs JK Villiger Puhja(Lõpptulemus 3:5) kasutas JK Villiger Puhja Eesti meistrivõistluste Esimese liiga mängijat, mis on Rahvaliiga juhendi artikkel 13 punkti 3 kohaselt keelatud. Kahjuks me ei saanud protokolli selle kohast kaebust või protesti märkida, sest me polnud endas kindlad ning pidime esmalt asja ise järele uurima. Me tegime protokollist omal algatusel pilti ning kasutasime jalgpall.ee jalgpallurite otsingut ning tõdesime, et meie kahtlused osutusid siiski tõeks.

    JK Villiger Puhja kasutas mängijat Denis Serikov ( http://www.jalgpall.ee/players.php?p...enis%20Serikov ), kes on esindanud sel hooajal viiel korral Tartu SK 10 jalgpalliklubi (Eesti meistrivõistluste Esiliiga meeskond).

    Lisan manusesse pildi protokollist ja mängus osalenud mängijast, mis tõestab, et vastased rikkusid Rahvaliiga juhendit/reegleid.

    Vastust ootama jäädes

    Henri Pedanik, FC Õieke

    Manuses olevad failid(Suured resod):


    Nii, jäin siis vastust ootama, kas selle asjaga võetakse midagi ette või mitte. Rahvaliiga juhendist lugesin välja, et protesti esitamiseks on vaja maksta kautsjonit, kuid kuhu või kellele, seda seal märgitud polnud. Lootsin meilist selgust saada, sest kautsjonit oleme kindlasti valmis maksma. Igatahes mittemingisugust vastust ma ei saanud.

    Nüüd 26. oli meil mäng FC Otepääga ning pidin taaskord Ants Juhveltile protokolli saatma. Mõtlesin, et küsin, miks ma pole mingit vastust saanud, kas asi on selles, et vastased pole protokolli ise esitanud või mis? Meili sisu:

    Saadetud: 26. mai 2012. a. 19:50:42
    Adressaat: ants@jalgpall.ee

    Tere

    26.05.12 toimus FC Õieke vs FC Otepää RL kohtumine, mis lõppes seisuga 2:3. Protokoll asub manuses.

    Lisaks saatsin teile eelmine nädal FC Õieke vs Jk Villiger Puhja mängu reeglite rikkumise vastaste poolelt. Ma ei tea, kas vastased pole protokolli teile esitanud või milles asi, igatahes ma mingit tagasisidet pole saanud. Meili tõenditega saatsime teile võimalikult ruttu, sest me soovime selle mängutulemuse vaidlustada.

    Meili sisu oli 19.05 saadetud kirjal selline: (Eelmise meili sisu, ei hakka seda siia ümber kopeerima)
    Seejärel ilmusid esmaspäeval(28.05) mõlema mängu, nii Otepää kui Puhja protokollid Rahvaliiga turniiritabelitesse, kuid juhendi rikkumise kohta mulle ei vastatud siiski midagi.

    Lisaks nüüd märkasin ka, et Jk Villiger Puhja fännilehel on mängukokkuvõttes mainitud mängijat, kes ei oleks tohtinud mängida.
    Tõend: http://www.upload.ee/image/2385652/Puhja.png

    Ma tõesti tahtsin asja rahulikult võtta, et mitte tekitada ülearust boleemikat või lihtsalt tsirkust. Ei mängu ajal ega hiljem me ei süüdistanud JK Villiger Puhjat Rahvaliiga reeglite eiramises. Ka hiljem, kui meie kahtlused osutusid tõeks võtsime ühendust ainsa rahvaliiga asjapulgaga Ants Juhveltiga, keda on võimalik kuskilt leida. Reaalselt pole ju teada, kas selle liigaga tegeleb veel mõni inimene.

    Igatahes nüüd, kus mind lihtsalt eiratakse, mulle ei vastata midagi, tekib mul küsimus. Milleks see juhend on koostatud, kui see pole täitmiseks. Selle mängija kasutamine võrdub põhimõtteliselt ju sellega kui kasutatakse punase saanud mängijat. Kas tõesti jäetakse RAHVALIIGAS, mis on loodud, et huvilised, mitte tippklassi jalgpallurid, saaksid mängida, tähelepanuta sellised rängad rikkumised?

    Tõesti, selline käitumine ei anna üldse kindlustunnet. Järgmine kord võib ju meie vastas olla siis ka põhimõtteliselt esiliiga sats ning Jalgpalliliidu inimesed ei pilguta selle peale silmagi. Minu arvates selline käitumine ei kõlba kuhugi.

    Veel ideid või mõtteid kuhu pöörduda, sest nii see asi ei saa küll jääda!
    https://www.facebook.com/FellinJK

    Kommentaar


      Imelikud asjad selle loo juures on esiteks muidugi see, et sulle/teile pole vastatud, ise olen saanud oma küsimustele küll vastused saanud, isegi üllatavalt kiiresti.....teine üllatav asi on see, et kas te omavahel ei suuda lahenduseni jõuda? Miks sa ei pöördu vastaste esindaja poole ja ei ütle, et 'näed selline lugu, nii ju ei tohi!'
      Kui vastaspoole esindaja vähegi aumees on, siis suudate te uues mängus kokku leppida. Minu arvates pole see süüdistamine, kui minna küsima, et 'mis värk on', sest omavaheline rääkimine ja arutamine vastaspoolega peaks sellises olukorras lahenduse tooma.
      Saan aru, et asi on ebaaus, kuid hämmeldust tekitab ka teie käitumine - ei käi ju mäng elu ja surma peale. Isiklikult oleks ma päris üllatunud, kui teie vastased tunnistavad, et rikkusid reegleid, kuid uue mänguga ei nõustu.
      Kuid kuna nüüd on juba punktid tabelis ja protokollid netis üleval, jääb see ilmselt tagantjärele tarkuseks...

      Kommentaar


        Need asjad võtavad seal EJL-is aega. Kui võimalik, võta kõne ja räägi asjast. Meie ootasime samuti mängu tühistamist üsna mitu nädalat.

        Kommentaar


          Kõigil kellega on mängud tabiverega tegematta võtke yhendust! lepime ajad kokku!

          Kommentaar


            Algselt postitas sambo1 Vaata postitust
            Imelikud asjad selle loo juures on esiteks muidugi see, et sulle/teile pole vastatud, ise olen saanud oma küsimustele küll vastused saanud, isegi üllatavalt kiiresti.....teine üllatav asi on see, et kas te omavahel ei suuda lahenduseni jõuda? Miks sa ei pöördu vastaste esindaja poole ja ei ütle, et 'näed selline lugu, nii ju ei tohi!'
            Kui vastaspoole esindaja vähegi aumees on, siis suudate te uues mängus kokku leppida. Minu arvates pole see süüdistamine, kui minna küsima, et 'mis värk on', sest omavaheline rääkimine ja arutamine vastaspoolega peaks sellises olukorras lahenduse tooma.
            Saan aru, et asi on ebaaus, kuid hämmeldust tekitab ka teie käitumine - ei käi ju mäng elu ja surma peale. Isiklikult oleks ma päris üllatunud, kui teie vastased tunnistavad, et rikkusid reegleid, kuid uue mänguga ei nõustu.
            Kuid kuna nüüd on juba punktid tabelis ja protokollid netis üleval, jääb see ilmselt tagantjärele tarkuseks...
            Kusjuures kohapeal me küsisime selle mängija kohta. Vastus oli umbes selline: "Et eelmine aasta nad tõusid teisest liigast esiliigasse ning see aasta ta pole kaasa teinud ühtegi kohtumist. Kui midagi on, siis las sellega tegeleb Jalgpalliliit, meie poolt on kõik korrektne".

            Hoiak oli selline, et nemad polnud midagi valesti teinud ning sellest valest kumas läbi ju selge noot, et asju nendega väga ajada ei saa. Seetõttu arvasingi, et on loogilisem teatada sellest Jalgpalliliidule.

            Võib-olla tõesti tagantjärele tarkus, et ei pöördunud vastase esindaja poole, kuid eelnev situatsioon mõjutas meid päris palju. Lisaks miks peaksime pidama uue mängu ning sõitma uuesti 70km kaugusele ja andma petturitele uue võimaluse?
            https://www.facebook.com/FellinJK

            Kommentaar


              Algselt postitas HenriP Vaata postitust
              Kusjuures kohapeal me küsisime selle mängija kohta. Vastus oli umbes selline: "Et eelmine aasta nad tõusid teisest liigast esiliigasse ning see aasta ta pole kaasa teinud ühtegi kohtumist. Kui midagi on, siis las sellega tegeleb Jalgpalliliit, meie poolt on kõik korrektne".

              Hoiak oli selline, et nemad polnud midagi valesti teinud ning sellest valest kumas läbi ju selge noot, et asju nendega väga ajada ei saa. Seetõttu arvasingi, et on loogilisem teatada sellest Jalgpalliliidule.

              Võib-olla tõesti tagantjärele tarkus, et ei pöördunud vastase esindaja poole, kuid eelnev situatsioon mõjutas meid päris palju. Lisaks miks peaksime pidama uue mängu ning sõitma uuesti 70km kaugusele ja andma petturitele uue võimaluse?
              Ejl tyhistab tulemuse ja pannakse tulemus -:3 õiekesele! Kuna EJL on nii aeglane organisatsioon siis see võtab aega! Omaltpoolt soovitan helistada Hr. Juhvetile ja rääkida telefoni teel sellest situatsioonist!
              Edu õiekesele!
              Häbi puhjale!

              Kommentaar


                Algselt postitas HenriP Vaata postitust
                Kusjuures kohapeal me küsisime selle mängija kohta. Vastus oli umbes selline: "Et eelmine aasta nad tõusid teisest liigast esiliigasse ning see aasta ta pole kaasa teinud ühtegi kohtumist. Kui midagi on, siis las sellega tegeleb Jalgpalliliit, meie poolt on kõik korrektne".

                Hoiak oli selline, et nemad polnud midagi valesti teinud ning sellest valest kumas läbi ju selge noot, et asju nendega väga ajada ei saa. Seetõttu arvasingi, et on loogilisem teatada sellest Jalgpalliliidule.

                Võib-olla tõesti tagantjärele tarkus, et ei pöördunud vastase esindaja poole, kuid eelnev situatsioon mõjutas meid päris palju. Lisaks miks peaksime pidama uue mängu ning sõitma uuesti 70km kaugusele ja andma petturitele uue võimaluse?
                No kui asju ajada ei saa, siis tõesti. Uus mäng oleks aus, aga kui neid ennast ei koti reeglid, kus on jutt registreeimisest, mitte mängimisest, siis ongi paras neilt võit ära võtta, seda enam, et nad ise pmst soovitasid seda.

                Kommentaar


                  kuigi oli reeglite rikkumine pigistage silm kinni ...1 mängija nüüd küll mängu ära ei tee ja eriti esiliiga (kas see on midagi ulmelist?)...kui nad rohkem ei riku reegleid siis läheb elu edasi ..minu subjektiivne arvamus... millal te protokollile allkirja andsite..enne v pärast mängu?... vähemalt JK Nirvaana võidab !
                  Smells like team spirit!- JK Nirvaana

                  Kommentaar


                    Algselt postitas alorand Vaata postitust
                    kuigi oli reeglite rikkumine pigistage silm kinni ...1 mängija nüüd küll mängu ära ei tee ja eriti esiliiga (kas see on midagi ulmelist?)...kui nad rohkem ei riku reegleid siis läheb elu edasi ..minu subjektiivne arvamus... millal te protokollile allkirja andsite..enne v pärast mängu?... vähemalt JK Nirvaana võidab !
                    Silma kinni pigistamine poleks väga tark tegu. Kust jookseb piir? Järgmine mäng kasutavad juba vb mitut esiliiga meest.Reeglid on reeglid ning täitmiseks kõikidele.

                    Kommentaar


                      Samas, kustkohast see piir ikkagi jookseb? Meil oli eelmine aasta sarnane juhus, kus noormees oli registreeritud teise liiga meeskonda, kuid oli Meistriliigas selleks hetkeks kaks mängu mänginud. Pärast saime küll selgust, et too mängija ei oleks tohtinud meie eest seda mängu kaasa teha, kuid õnneks sai vastasmeeskond meist aru ning suuremat probleemi ei tekkinud. Ei ole küll täpsemalt selle aasta juhendit lugenud, kuid eelmine aasta sealt küll otseselt välja ei lugenud, kas tähtis on registreerimine või reaalselt mängitud mängud. Kuid see situatsioon, mida siin arutatakse.. Kui esiliigas on 6 mängu mängitud, pole selline olukord enam võimalik, et mängija on registreeritud kuhugi madalama liiga meeskonda. Igal juhul soovitan asja konkreetsemalt ette võtta, reeglid on kõigile võrdsed ja kui mõne juures neist silm kinni pigistatakse, läheb kogu see ettevõtmine päris kiiresti aia taha, karistamatuse tunne on kerge tekkima.

                      Kommentaar


                        Kas alagrupist pääsevad edasi esimesed kaks või ainult võitja?

                        Kommentaar


                          Edasi peaksid saama minuteada kaks esimest.
                          https://www.facebook.com/FellinJK

                          Kommentaar


                            Tere!

                            Kirjutan siis JK Villiger Puhja nimelt. Arvasin, et meie ametlik esindaja on siin juba sõna võtnud, kuid paistab, et tema teemat kommenteerinud veel pole. Kuulsin täna meeskonnakaaslaselt, et siin käib selle teema ümber tuline arutelu ja otsustasin siis mõned mõtted siia lisada.
                            Kõigepealt sellest "intsidendist":
                            Jah, tõepoolest kasutasime nimetet kohtumises "keelatud" mängijat. Kõnealune mängija oli meil abis käinud ka eelmisel Rahvaliiga hooajal (siis mängis ta veel tõepoolest II liigas) ning vana harjumuse kohaselt kutsusime ta siis JK Villiger Puhja - FC Õieke kohtumise ajaks meiega liituma. Hiljem selgus, et see mängija on tänavu registreeritud Esiliigas, kuid kuna kohaleilmunud meest tagasi koju saata olnuks nõme, siis otsustasime, et laseme tal koos teiste meestega väljakule joosta, saagu, mis saab. Hiljem tekkis küsimus mängu tulemuse saatuse kohta ka meie endi seas, kuid otsustasime jääda äraootavale positsioonile ja lasta Jalgpalliliidul otsus langetada. Põhimõtteliselt olime valmis selleks, et Jalgpalliliidust võivad järgneda karistussanktsioonid, mille tulemusena peame kohtumise ümber mängima või leppima hoopiski kaotusega.
                            Ma pole väga kursis, kui palju meie esindaja Jalgpalliliiduga selles küsimuses suhelnud on, kuid kui õigesti mäletan, siis soovitati meile sealt kõnealune kohtumine uuesti pidada. Meie meeskonna kontaktisik oskaks teid selles küsimuses vast rohkem valgustada. Imelik on see, et te pole sealt oma küsimusele kommentaare saanud.
                            Samas on minu jaoks kummaline ka asjaolu, et olite käinud meie Facebooki lehel küll mängu protokollide laekumise kohta aru pärimas, kuid seda teemat te seal ei puudutanud...
                            Igatahes pika jutu lõpetuseks:
                            Meestega arutades arvati, et võiksime selle kohtumise ümber mängida ja oleksime valmis ka mingi konkreetse aja kokku leppima. Selle küsimusega võiksite samuti meie meeskonna esindaja poole pöörduda. Kui soovite asjale teistsugust lahendust, siis oleks ilmselt targem suhelda Jalgpalliliiduga.
                            Nagu ma ütlesin, siis "keelatud" mängija kasutamine polnud mingi hoolikalt planeeritud kuritegelik plaan (vastasele juhul oleksime hoolitsenud tema nime varjamise eest jms.), seega leian, et meie meeskonna "petturiteks" tembeldamine on ka ülekohtune.
                            Probleemi lahendamiseks proovige siis edaspidi suhelda meie esindajaga või Jalgpalliliidu ametnikega.

                            Päikest.

                            Kommentaar


                              Algselt postitas Niko Vaata postitust
                              Tere!

                              Kirjutan siis JK Villiger Puhja nimelt. Arvasin, et meie ametlik esindaja on siin juba sõna võtnud, kuid paistab, et tema teemat kommenteerinud veel pole. Kuulsin täna meeskonnakaaslaselt, et siin käib selle teema ümber tuline arutelu ja otsustasin siis mõned mõtted siia lisada.
                              Kõigepealt sellest "intsidendist":
                              Jah, tõepoolest kasutasime nimetet kohtumises "keelatud" mängijat. Kõnealune mängija oli meil abis käinud ka eelmisel Rahvaliiga hooajal (siis mängis ta veel tõepoolest II liigas) ning vana harjumuse kohaselt kutsusime ta siis JK Villiger Puhja - FC Õieke kohtumise ajaks meiega liituma. Hiljem selgus, et see mängija on tänavu registreeritud Esiliigas, kuid kuna kohaleilmunud meest tagasi koju saata olnuks nõme, siis otsustasime, et laseme tal koos teiste meestega väljakule joosta, saagu, mis saab. Hiljem tekkis küsimus mängu tulemuse saatuse kohta ka meie endi seas, kuid otsustasime jääda äraootavale positsioonile ja lasta Jalgpalliliidul otsus langetada. Põhimõtteliselt olime valmis selleks, et Jalgpalliliidust võivad järgneda karistussanktsioonid, mille tulemusena peame kohtumise ümber mängima või leppima hoopiski kaotusega.
                              Ma pole väga kursis, kui palju meie esindaja Jalgpalliliiduga selles küsimuses suhelnud on, kuid kui õigesti mäletan, siis soovitati meile sealt kõnealune kohtumine uuesti pidada. Meie meeskonna kontaktisik oskaks teid selles küsimuses vast rohkem valgustada. Imelik on see, et te pole sealt oma küsimusele kommentaare saanud.
                              Samas on minu jaoks kummaline ka asjaolu, et olite käinud meie Facebooki lehel küll mängu protokollide laekumise kohta aru pärimas, kuid seda teemat te seal ei puudutanud...
                              Igatahes pika jutu lõpetuseks:
                              Meestega arutades arvati, et võiksime selle kohtumise ümber mängida ja oleksime valmis ka mingi konkreetse aja kokku leppima. Selle küsimusega võiksite samuti meie meeskonna esindaja poole pöörduda. Kui soovite asjale teistsugust lahendust, siis oleks ilmselt targem suhelda Jalgpalliliiduga.
                              Nagu ma ütlesin, siis "keelatud" mängija kasutamine polnud mingi hoolikalt planeeritud kuritegelik plaan (vastasele juhul oleksime hoolitsenud tema nime varjamise eest jms.), seega leian, et meie meeskonna "petturiteks" tembeldamine on ka ülekohtune.
                              Probleemi lahendamiseks proovige siis edaspidi suhelda meie esindajaga või Jalgpalliliidu ametnikega.

                              Päikest.
                              FC Õiekese alt tõesti küsisime Facebookis, kas te olete protokolli esitanud, sest meil tekkis kahtlus, et te pole seda teinud ning kogu asjaajamine ongi selle taha takerdunud. Me ei saanud ju Jalgpalliliidult meiliteel mittemingisugust tagasisidet.

                              Tahtsime esmalt kindlad olla, kas see kvalifitseerub rikkumisena või mis värk üldse on. Ka teie ei tulnud meie juurde jutuga, et tõesti kasutasime sellist mängijat, et tegelikult rikkusime reegleid, võiks asja näiteks omavahel lahendada. Ootasite, kas me paneme seda tähele või ei ning kas me tegeleme selle probleemiga. See annab täielikult aimu teie kavatsustest, sest kui te nii aumehed olete, oleksite võinud seda meile juba mängu alguses mainida. Te ju siis teadsite juba, et rikute reegleid.

                              Lisaks pole teie esindaja minuga siiani ühendust võtnud. Nüüdseks olete siiski lootusetult hiljaks jäänud, sest olin sunnitud pöörduma Ants Juhvelti ning ka Soccerneti rahva poole. Seda kõike oleks saanud vältida kiire tegutsemisega, mitte mahavaikimsega.

                              Enne teie vastuse lugemist siin foorumis ja enda postituse koostamist jõudsin helistada ka Ants Juhveltile ja aru pärida, mis teema siis sellega on. Minu üllatuseks teadis mees väga hästi, et reeglite rikkumine oli ning nagu teiegi väitsite polnud see tema arust pahatahtlik. Ta ütles, et helistas teie esindajale ja andis teile võimaluse minuga ühendust võtta ja kohtumine ümber mängida või leppida tulemusega. Paraku pole mina teie esindajalt ühtegi kõnet või kirja saanud. Seega te siis leppisite, et rikkusite reegleid ning selle mängu tulemus tühistatakse.

                              Kui kahe nädalaga on tõesti nii raske telefonitoru tõsta ning ühendust võtta, siis millest me räägime. Ma ütlen teile otse ära, et sellise käitumise peale ei ole FC Õieke kindlasti nõus uut jalgpallilahingut andma.

                              Tore, et asi siiski lõpuks ka lahenema hakkas, sest tõesti on näha, et meie tiim oli tegelikult infosulus ning ka vastased polnud huvitatud ühenduse võtmisest, kuigi nendega oli Jalgpalliliit juba tegelenud. Ehk siis ka meile ning teistele õpetuseks, et kiireim viis on siiski asju ajada telefoniteel ning kohene tagasiside on võti lahenduseks.

                              Edu teile! Viha ei pea, olge mureta.
                              https://www.facebook.com/FellinJK

                              Kommentaar


                                Fair enough. Nagu ennist mainisin, olime selliseks asjade käiguks valmis.

                                Kommentaar

                                Working...
                                X