Lehekülg 1, kokku 2 12 ViimaneViimane
Näidatakse tulemusi 1 kuni 20, kokku 27

Teema: õlu vs viin

Meeskonnaliige
    Liitus foorumiga
    Aug 2001

Algupärane õlu vs viin

Eelmises foorumis kirjutas viinasõber kyps pika loo sellest miks peaks viina õllele eelistama, aga kuna postituse ajal tegi vana foorum oma viimaseid hingetõmbeid, siis ei jõudnud teemale korralikku vastukaja tekkida. Äkki oleks võimalik see lugu taastada, sest see oli ikke igavesti asjlik lookene, nagu kypsil kombeks
    Pealegi on see teema paljudele väga hingelähedane

Omalt poolt mõni põhjus miks peaks ÕLLET eelistama VIINALE:
    1) Õlut saab rahulikult libistada, ilma, et see eriti mõjuks (no ok, eks ta natuke mõjub aga päris täis joomiseks kulub teda ikka suht palju).
    2) Õlu on maitsvam. Viinad on kõik enam-vähem sama maitsega, aga ainuüksi eestis toodetakse üle 30 erineva õlle (parandage mind kui ma eksin), milledel on väga erinevaid ja huvitavaid maitseid. Lisaks veel välismaised.
    3) Õlle osa jalgpallikultuuris on suurem kui viinal. Tegelt ei teagi eriti muid maid peale endise N-Liidu maade, kus enne mängu midagi peale õlle juuakse.
    4) Õlu on tervisele kasulikum. Seal leidub näiteks igasuguseid B-vitamiine. Kuna õllel on vett väljutav toime, siis aitab ta ära hoida neerukivisid.
    5) Viin võib küll olla tarkade inimeste jook, aga minul seostuvad viinajoomisega ikkagi igasugused parmud ja ka siukesed tüübid keda kutsutakse JÕMMIDEKS. Õlle maine on viinaga võrreldes palju parem ja kuna jalkafännidel on tekkinud viimase suvega avalikkuse silmis maineprobleeme, siis ei maksaks seda viinajoomisega süvendada.

Rohkem ei tule praegu meelde.

Professionaal
    Liitus foorumiga
    Aug 2001

Algupärane

miluga on selline lugu, et selget eelistust nagu polegi. Jalgpalli juurde käib kindlalt õlle. Mitte viin Ja lahtine õlle. kui rääkida eelistustest, siis pärnu Jüri Rumm on kõige parem seejärel A Le. Smas võib nii mõnegi hea sõna leida ka viina kohta. hea seltskonnaga paar pitsi lasta on lausa nauding ja samal ajal köögilaua taga tobi ette panna ja lihtsalt lobiseda. Kuid mitte mingil juhul jalgpallist, sest jalgpall ja viin ei kuulu kokku...
    keegi kukub siin veel kunagi nii kõrgelt, et nälgib tee peal surnuks....

suvaline rattapede Kasutaja kyps avatar
    Liitus foorumiga
    Aug 2001

Algupärane In vino veritas, tõlgi kuda tahad;)

1) Õlut saab rahulikult libistada, ilma, et see eriti mõjuks (no ok, eks ta natuke mõjub aga päris täis joomiseks kulub teda ikka suht palju).

-Täiesti kohatu väide Esiteks kas alkohooli mõte selles pole, et ta mõjuks. Ka viina saab rahulikult libistada, kui endale sobiva kangusega lobi valmis segada.

2) Õlu on maitsvam. Viinad on kõik enam-vähem sama maitsega, aga ainuüksi eestis toodetakse üle 30 erineva õlle (parandage mind kui ma eksin), milledel on väga erinevaid ja huvitavaid maitseid. Lisaks veel välismaised.

-Eestis toodetakse mingid 80 sorti õllet http://www.beerguide.ee/estyld.html. Maitse on vast tõesti viinal kehvem ja teda nõnna ei libista, kui õllet. No aga kui võtad ühe hea suutäie ja tunned kuda seest soojaks teeb .... mmmm mis mõnu. Viinasortide vähesuse üle kah nuriseda ei saa ja kindlasti pole nad ühe maitsega.

3) Õlle osa jalgpallikultuuris on suurem kui viinal. Tegelt ei teagi eriti muid maid peale endise N-Liidu maade, kus enne mängu midagi peale õlle juuakse.

-Kultuuri loomine on inimeste enda kätes. Kui pole siis tuleb luua. Šotlased joovd ju näiteks seda hirmsat viskit...uuuuhh.

4) Õlu on tervisele kasulikum. Seal leidub näiteks igasuguseid B-vitamiine. Kuna õllel on vett väljutav toime, siis aitab ta ära hoida neerukivisid.

-Kasulik jah pärast mädaned üle kere ja kõht kasvab mis jube. Pealegi pole haigust mida viinaga ravida ei saa. Neerukivide teket saab takistada vältides ühel külje magamist. Miks sa ei maininud, et õlu on ka neerule kahjulik, sest sellise koguse vedeliku töötlemine koormab neeru päris kõvasti ja ühel hetkel ...

5) Viin võib küll olla tarkade inimeste jook, aga minul seostuvad viinajoomisega ikkagi igasugused parmud ja ka siukesed tüübid keda kutsutakse JÕMMIDEKS. Õlle maine on viinaga võrreldes palju parem ja kuna jalkafännidel on tekkinud viimase suvega avalikkuse silmis maineprobleeme, siis ei maksaks seda viinajoomisega süvendada.

-Paha poiss et sa nii mõtled. Minul seostuvad õllega kah loppis näoga parmud, kes Bocki või Saku pilku pudel käes pargipingil või bussipeatustes istuvad ja tühja pilguga kaugusesse vahivad.

No ega need Tammsaare parki vedelema jäävad õlle pudeid ja -purgid kah seda mainet tõsta Ise viin ikka oma taara ilusti prügikasti ja olen muidu kah viks ja korralik.

No ja jõmmide ja parmude koha pealt. Mina igatahes ei lase ennast teiste inimeste eelistustest häirida. Ei jäta ma vaatamata mõnd saadet, teades et see meeldib ka penskaritele või ostmata kapsapirukaid teades et need Savisaarele hirmsasti maitsevad.

-no mul küll tuleks

Võin öelda et ka õlu on mulle päris mokkamööda ja saunas lausa asendamatu jook.

Kõige kaunim klubi Kasutaja Martin avatar
    Liitus foorumiga
    Aug 2001

Algupärane

KYPS põhjendas viina nii (otsisin vanast foorumist välja):

miks viun parem kui õlu
    Vot mina soovitaksin küll siiski enne mängu õlule viina eelistada. Miks?

1. Jääb see pidev triivimine puu juurde ja tagasi ära.
    2. Õlu teeb uniseks, aga viunast lähed ikka särtsu täis (tavaliselt).
    3. Järgmisel päeval on kah kergem olla.
    4. Ükski \"geoloog\" ei tule tülitama ja uurima, kas mul pudel juba tühi.
    5. Üldjuhul ühest väljaminekust aitab ja ei tule poe vahet sõeluda, et oma varusid täiendada.
    No siin minu Top Eesti maitsestamata viunadele:
    1. Saaremaa
    2. Nr. 22
    3. Y2K
    4. Vana Toomas
    5. Viru Valge
    When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

Professionaal
    Liitus foorumiga
    Aug 2001

Algupärane

Mulle õpetasid Haapsalu kamraadid aga ära, et joomine ei ole joomine vaid hoopis LUGEMINE. Ja et alkohol ei ole alkohol, vaid hoopis kirjandus.
    SIIDRID - NAISTEAJAKIRJAD
    ÕLU- KOOMIKS
    VIIN- KLASSIKA
    SALAVIIN- KEELATUD KIRJANDUS
    PUSKAR- SAHTLISSEKIRJUTATUD TEOSED
    VEIN- UNEJUTUD
    VISKI- PILDIRAAMAT

Viina puhul on veel - TOLSTOI JNE , eesti omadest muidugi kõige suurem klassika KALEVIPOEG (Viru valge)
    Päris hea on nii teistega suhelda, soovimatud inimesed ei saa aru, et kohe-kohe läheb peoks ja endal ei teki ka joodiku tunnet, vaid hoopis kultuurse KIRJANDUSSÕBRA tunne. Ning karsklane ei taha ju olla, sest olla KIRJANDUSKRIITIK ei ole üldse lõbus....

Professionaal Kasutaja apunkto avatar
    Liitus foorumiga
    Aug 2001

Algupärane

siinkohal pean gaskoff-iga nõustuma, ehkki, mind neerukivid ja siuke staff eriti ei koti. 1. ja 2. punktis arvan sama.
    Mis puutub õlle uniseks tegemisse, siis mina omal nahal pole seda küll eriti tundnud. Kui ikka miskit tegevust on, siukest lõbusat, siis ikka silm kinni ei vaju. Ja viina maitse on (minu arvamus) sitt.
    Mamps on tubli, nii päeval laudas kui ka õhtul klubist tulles hilja..

Liitus foorumiga
    Aug 2001

Algupärane

Mis puutub kirjandusse, siis ma loen koomikseid parema meelega, kui klassikat, kuna viimane on suht igav.

suvaline rattapede Kasutaja kyps avatar
    Liitus foorumiga
    Aug 2001

Algupärane

Orginally posted by aojalgpall

Mis puutub kirjandusse, siis ma loen koomikseid parema meelega, kui klassikat, kuna viimane on suht igav.
    Klassika igav? Ilmselt ainult siis kui sellest aru ei saa Soovitan soojalt Bulgakovi "Meister ja Margarita" Loe läbi ja ütle et oli igav.

Liitus foorumiga
    Aug 2001

Algupärane

ega tea, äkki ongi uvitav. Siiamaani seondub klassika sellega, et ilma kaelata eesti keele õpetaja kireb kuskil klassi ees mingisugustest raamatutest, mida vaja oleks lugeda, aga see on ka kogu kokkupuude klassikaga

btw vibu. Bulgakovi "Meister ja Margarita". Mis sorti vägijook see oleks?

Meeskonnaliige
    Liitus foorumiga
    Aug 2001

Algupärane

-Täiesti kohatu väide Esiteks kas alkohooli mõte selles pole, et ta mõjuks. Ka viina saab rahulikult libistada, kui endale sobiva kangusega lobi valmis segada.

ok, alkoholi mõte on selles, et ta mõjuks, kuid ta ei tohi mõjuda liiga kõvasti või äkki, aga see sinu Sprite ja viina segu, mida sa näiteks lätti minnes jõid, on igavesti salakaval värk. Pealegi pole sprite eriti maitsev ja mahla kasutamine viinakokteili tegemiseks on ausalt öeldes mahla raiskamine!

-Eestis toodetakse mingid 80 sorti õllet

80 ongi üle 30-ne

-No aga kui võtad ühe hea suutäie ja tunned kuda seest soojaks teeb .... mmmm mis mõnu. Viinasortide vähesuse üle kah nuriseda ei saa ja kindlasti pole nad ühe maitsega.

aga enne seda, kui sa selle endale suhu kallad, tungib ninna õudne lõhn, mis meenutab natuke aknooli, natuke seda vedelikku, mille sees bioloogia klassis igasugu surnud konni ja sisalikke hoitakse. Maitsete osas - nojah, tegelt ma pole siin eriti asjatundja.

-Kultuuri loomine on inimeste enda kätes. Kui pole siis tuleb luua. Šotlased joovd ju näiteks seda hirmsat viskit...uuuuhh.

viski on jah hirmus

-Kasulik jah pärast mädaned üle kere ja kõht kasvab mis jube. Pealegi pole haigust mida viinaga ravida ei saa. Neerukivide teket saab takistada vältides ühel külje magamist. Miks sa ei maininud, et õlu on ka neerule kahjulik, sest sellise koguse vedeliku töötlemine koormab neeru päris kõvasti ja ühel hetkel ...

seleta seda mädanemise asja. aga õllekõhtu aitab ära hoida kehaline aktiivsus, näiteks mängid nädalas 2 korda jalkat ja asi on normis. pealegi saab viinast ka päris palju kaloreid, võib-olla on seda natuke vähem, kui õllest, aga ega need tulemata jää.

-Paha poiss et sa nii mõtled. Minul seostuvad õllega kah loppis näoga parmud, kes Bocki või Saku pilku pudel käes pargipingil või bussipeatustes istuvad ja tühja pilguga kaugusesse vahivad.

nujah, inimesi on igasuguseid

No ega need Tammsaare parki vedelema jäävad õlle pudeid ja -purgid kah seda mainet tõsta Ise viin ikka oma taara ilusti prügikasti ja olen muidu kah viks ja korralik.

ei seda imet ole veel juhtund, et mõni pudel Tammsaare parki maha jääks.

-no mul küll tuleks

selge see

\"geoloogidest\" seda, et mõnikord on päris toredad. teevad huumorit.
    nagu ka geoloogid

Meeskonnaliige
    Liitus foorumiga
    Aug 2001

Algupärane

Orginally posted by kyps

Klassika igav? Ilmselt ainult siis kui sellest aru ei saa Soovitan soojalt Bulgakovi "Meister ja Margarita" Loe läbi ja ütle et oli igav.
    "Meister ja Margarita" on tõesti huvitav. lugend pole, aga käisin teatris vaatamas. võrdlus viinaga on siin üsna kohane - ma arvan, et lugeda ma seda poleks suutnud, samamoodi nagu ei suuda ma viina juua.

Professionaal
    Liitus foorumiga
    Aug 2001

Algupärane

"Meister ja Margarita"- "Belõi Doktor"....

U21 Kasutaja Rainman avatar
    Liitus foorumiga
    Aug 2001

Algupärane

Orginally posted by kyps

Isegi iiri fännid täheldasid, et nemad joovad enne mängu ikka õlle, mitte viskit nagu shotlased, kes tihtilugu seetõttu üldse kogu jalkamängu maha magavad

Ja veel. Kuidas saab viina puhul üldse rääkida maitsest? Juua teda ju võib, aga degusteerida... öäk!
    Jalgpallihaigla patsient #172
    Diagnoos: raskekujuline futboliit

Algupärane

meister ja margarita on üks parimadid raamatuid mida lugenud olen. kui oskaks nii palju vene keelt loeks venekeelse versiooni läbi.

kuid natuke teemast kah.

õlu on ikka põhiline. odavam kah kuigi kui ikka palju juua siis tuleb viin odavam. kuigi jah bensiin oleks veel odavam. tegelt saab ikka mõlemat joodud vahest ka segamini mis on ikka eriti lahe.

Liitus foorumiga
    Aug 2001

Algupärane

Selgusetuks jäi mida sa siis vahest segamini jood: bensiin+õlu, õlu+viin või bensiin+viin.

Millegipärast arvan, et viimast

Algupärane

kõige rohkem joon õlle aga vahest saab õlle ja viina segamini pandud.

bensust mainisin aint seepärast et see kurat on ju kaks korda odavam kui õlu. 1 liiter 10eeku samas kui õlle hind on 20 eeku liiter

Amatöör
    Liitus foorumiga
    Aug 2001

Algupärane

Orginally posted by eston
    tegelt saab ikka mõlemat joodud vahest ka segamini mis on ikka eriti lahe.
    õlu ja viin: mmmmmmmm.......

nii mõnus on hommikul ärgates võtta käima tõmbamiseks üks klähvakas viina ja see siis õllega alla aidata. siis poole tunni pärast protseduuri kurrata, kuid seekord peaks protseduur pikem olema. soovitav kestus õhtuni. (muidugi juhul kui järgmisel päeval tööle/kooli ei pea minema)
    üks hea omadus minuarust ka see, et ei ole hommikul seda rõvedat õllepohmakat.

ps. ärge ainult koksi "õlujaviin" tehke.

terv! margunn
    lahinguväljal kohtume, raisk!!!

Reservmängija
    Liitus foorumiga
    Aug 2001

Algupärane

Orginally posted by margunn

Orginally posted by eston
    tegelt saab ikka mõlemat joodud vahest ka segamini mis on ikka eriti lahe.
    õlu ja viin: mmmmmmmm.......

nii mõnus on hommikul ärgates võtta käima tõmbamiseks üks klähvakas viina ja see siis õllega alla aidata. siis poole tunni pärast protseduuri kurrata, kuid seekord peaks protseduur pikem olema. soovitav kestus õhtuni. (muidugi juhul kui järgmisel päeval tööle/kooli ei pea minema)
    üks hea omadus minuarust ka see, et ei ole hommikul seda rõvedat õllepohmakat.

ps. ärge ainult koksi "õlujaviin" tehke.

terv! margunn
    Joo Sakut jääb ka rõve õllepohmakas ära, eks Margunn

Asjahuviline
    Liitus foorumiga
    Aug 2001

Algupärane nii-nii

Aru ma ei taipa, mis jutt see on, et viin on kibe ja juua ei kõlba ja maine rikub ära. On juba ammu tõestatud fakt, et mehed teevad viina juues krimpsus nägu ainult selle pärast, et jätta naistele muljet, et tegemist on tõsise tööga ja nad on ikka vanemad kangelased See on neile juba maast madalast külge poogitud ja ega nad enam teisiti ei oskagi.

Lisaks ma ei mõista, miks viina igasuguse mõttetu ködiga rikkuda - sprite, coca, mahlad.. Kui juba, siis ikka haljalt, mulle nt viina maitse meeldib - kui just muidu ei saa, siis peale võib ju midagi rüübata, aga see pole üldse oluline.

Kurb on lugeda, et kyps siin pea ainuke viina propageerija on, sest viin on ju ometi vägagi kultuurne jook. Viina ei jooda lihtsalt niisama, see on seltskondlik tegevus. Õlle võid libistada ajaviiteks, üksi, teleka vaatamise (sh. jalgpalli jälgimise) taustaks jne, aga viinaga niiviisi nalja ei tehta justnimelt on tegemist klassikaga ja hoidku selle eest, et see mingeid assotsatsioone põhjakihiga tekitaks. Ei näe seost - troinoi lemon omab vastavat prestiizi, aga mehed, austage viina ja hoidugem sellistest remarkidest

Kuna teemaks on õlu vs viin, siis peab nentima õlu on oma valdonnas samuti asendamatu ja vägagi maitsev keelekaste Kuid siinkohal üksüheselt jalgpalli ühe joogi tarbimisele suunata pole küll mõtet, lõpuks oleneb joogivalik ilmast, tujust, seltskonnast ja kõigest muust olulisest.

Aga mõjusid arvestades eelistan valdav osa aastast ikkagi pigem viina - kusjuures ei murra ta midagi nii kiiresti

Abee Kasutaja Aramis avatar
    Liitus foorumiga
    Aug 2001

Algupärane

Yldrahvalikku joogina ja ennekõike jalgpalli kõrvale eelistan minagi õlut.Kui januga midagi lahjat siis vuti kõrval on pea alati tume kraam.Kui aga suuremat sorti pidu panemine on siis tõesti õlu jääb teisejärgulisex.kuid mitte viina mina ei joo siis ,vaid siin juba mingi jubeda omadussõnaga vürtsitatud viskijooki.Ma ei saa aru ,kuidas noored kuni 20 eluaastani muudkui viina panevad ja pruunist joogist lugu pidada ei oska - huvitav kas tegemist on materiaalse põhjustatusega.Mine sa tea - ikkagi maice asi.

Järjehoidjad

Postitamise reeglid

• Sa ei tohi postitada uusi teemasid
  • Sa ei tohi postitada vastuseid
  • Sa ei tohi postitada manuseid
  • Sa ei tohi muuta oma postitusi
  •  
  • BB kood on Sisse lülitatud
  • Emotikonid on Sisse lülitatud
  • [IMG] kood on Sisse lülitatud
  • [VIDEO] code is Sisse lülitatud
  • HTML-kood on Välja lülitatud