320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

õlu vs viin

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    õlu vs viin

    Eelmises foorumis kirjutas viinasõber kyps pika loo sellest miks peaks viina õllele eelistama, aga kuna postituse ajal tegi vana foorum oma viimaseid hingetõmbeid, siis ei jõudnud teemale korralikku vastukaja tekkida. Äkki oleks võimalik see lugu taastada, sest see oli ikke igavesti asjlik lookene, nagu kypsil kombeks
    Pealegi on see teema paljudele väga hingelähedane

    Omalt poolt mõni põhjus miks peaks ÕLLET eelistama VIINALE:
    1) Õlut saab rahulikult libistada, ilma, et see eriti mõjuks (no ok, eks ta natuke mõjub aga päris täis joomiseks kulub teda ikka suht palju).
    2) Õlu on maitsvam. Viinad on kõik enam-vähem sama maitsega, aga ainuüksi eestis toodetakse üle 30 erineva õlle (parandage mind kui ma eksin), milledel on väga erinevaid ja huvitavaid maitseid. Lisaks veel välismaised.
    3) Õlle osa jalgpallikultuuris on suurem kui viinal. Tegelt ei teagi eriti muid maid peale endise N-Liidu maade, kus enne mängu midagi peale õlle juuakse.
    4) Õlu on tervisele kasulikum. Seal leidub näiteks igasuguseid B-vitamiine. Kuna õllel on vett väljutav toime, siis aitab ta ära hoida neerukivisid.
    5) Viin võib küll olla tarkade inimeste jook, aga minul seostuvad viinajoomisega ikkagi igasugused parmud ja ka siukesed tüübid keda kutsutakse JÕMMIDEKS. Õlle maine on viinaga võrreldes palju parem ja kuna jalkafännidel on tekkinud viimase suvega avalikkuse silmis maineprobleeme, siis ei maksaks seda viinajoomisega süvendada.

    Rohkem ei tule praegu meelde.

    #2
    miluga on selline lugu, et selget eelistust nagu polegi. Jalgpalli juurde käib kindlalt õlle. Mitte viin Ja lahtine õlle. kui rääkida eelistustest, siis pärnu Jüri Rumm on kõige parem seejärel A Le. Smas võib nii mõnegi hea sõna leida ka viina kohta. hea seltskonnaga paar pitsi lasta on lausa nauding ja samal ajal köögilaua taga tobi ette panna ja lihtsalt lobiseda. Kuid mitte mingil juhul jalgpallist, sest jalgpall ja viin ei kuulu kokku...
    keegi kukub siin veel kunagi nii kõrgelt, et nälgib tee peal surnuks....

    Kommentaar


      #3
      In vino veritas, tõlgi kuda tahad

      1) Õlut saab rahulikult libistada, ilma, et see eriti mõjuks (no ok, eks ta natuke mõjub aga päris täis joomiseks kulub teda ikka suht palju).

      -Täiesti kohatu väide Esiteks kas alkohooli mõte selles pole, et ta mõjuks. Ka viina saab rahulikult libistada, kui endale sobiva kangusega lobi valmis segada.

      2) Õlu on maitsvam. Viinad on kõik enam-vähem sama maitsega, aga ainuüksi eestis toodetakse üle 30 erineva õlle (parandage mind kui ma eksin), milledel on väga erinevaid ja huvitavaid maitseid. Lisaks veel välismaised.

      -Eestis toodetakse mingid 80 sorti õllet http://www.beerguide.ee/estyld.html. Maitse on vast tõesti viinal kehvem ja teda nõnna ei libista, kui õllet. No aga kui võtad ühe hea suutäie ja tunned kuda seest soojaks teeb .... mmmm mis mõnu. Viinasortide vähesuse üle kah nuriseda ei saa ja kindlasti pole nad ühe maitsega.

      3) Õlle osa jalgpallikultuuris on suurem kui viinal. Tegelt ei teagi eriti muid maid peale endise N-Liidu maade, kus enne mängu midagi peale õlle juuakse.

      -Kultuuri loomine on inimeste enda kätes. Kui pole siis tuleb luua. Šotlased joovd ju näiteks seda hirmsat viskit...uuuuhh.

      4) Õlu on tervisele kasulikum. Seal leidub näiteks igasuguseid B-vitamiine. Kuna õllel on vett väljutav toime, siis aitab ta ära hoida neerukivisid.

      -Kasulik jah pärast mädaned üle kere ja kõht kasvab mis jube. Pealegi pole haigust mida viinaga ravida ei saa. Neerukivide teket saab takistada vältides ühel külje magamist. Miks sa ei maininud, et õlu on ka neerule kahjulik, sest sellise koguse vedeliku töötlemine koormab neeru päris kõvasti ja ühel hetkel ...

      5) Viin võib küll olla tarkade inimeste jook, aga minul seostuvad viinajoomisega ikkagi igasugused parmud ja ka siukesed tüübid keda kutsutakse JÕMMIDEKS. Õlle maine on viinaga võrreldes palju parem ja kuna jalkafännidel on tekkinud viimase suvega avalikkuse silmis maineprobleeme, siis ei maksaks seda viinajoomisega süvendada.

      -Paha poiss et sa nii mõtled. Minul seostuvad õllega kah loppis näoga parmud, kes Bocki või Saku pilku pudel käes pargipingil või bussipeatustes istuvad ja tühja pilguga kaugusesse vahivad.

      No ega need Tammsaare parki vedelema jäävad õlle pudeid ja -purgid kah seda mainet tõsta Ise viin ikka oma taara ilusti prügikasti ja olen muidu kah viks ja korralik.

      No ja jõmmide ja parmude koha pealt. Mina igatahes ei lase ennast teiste inimeste eelistustest häirida. Ei jäta ma vaatamata mõnd saadet, teades et see meeldib ka penskaritele või ostmata kapsapirukaid teades et need Savisaarele hirmsasti maitsevad.

      Rohkem ei tule praegu meelde.

      -no mul küll tuleks

      Võin öelda et ka õlu on mulle päris mokkamööda ja saunas lausa asendamatu jook.

      Kommentaar


        #4
        KYPS põhjendas viina nii (otsisin vanast foorumist välja):

        miks viun parem kui õlu
        Vot mina soovitaksin küll siiski enne mängu õlule viina eelistada. Miks?

        1. Jääb see pidev triivimine puu juurde ja tagasi ära.
        2. Õlu teeb uniseks, aga viunast lähed ikka särtsu täis (tavaliselt).
        3. Järgmisel päeval on kah kergem olla.
        4. Ükski \"geoloog\" ei tule tülitama ja uurima, kas mul pudel juba tühi.
        5. Üldjuhul ühest väljaminekust aitab ja ei tule poe vahet sõeluda, et oma varusid täiendada.
        No siin minu Top Eesti maitsestamata viunadele:
        1. Saaremaa
        2. Nr. 22
        3. Y2K
        4. Vana Toomas
        5. Viru Valge
        When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story!

        Kommentaar


          #5
          Mulle õpetasid Haapsalu kamraadid aga ära, et joomine ei ole joomine vaid hoopis LUGEMINE. Ja et alkohol ei ole alkohol, vaid hoopis kirjandus.
          SIIDRID - NAISTEAJAKIRJAD
          ÕLU- KOOMIKS
          VIIN- KLASSIKA
          SALAVIIN- KEELATUD KIRJANDUS
          PUSKAR- SAHTLISSEKIRJUTATUD TEOSED
          VEIN- UNEJUTUD
          VISKI- PILDIRAAMAT

          Viina puhul on veel - TOLSTOI JNE , eesti omadest muidugi kõige suurem klassika KALEVIPOEG (Viru valge)
          Päris hea on nii teistega suhelda, soovimatud inimesed ei saa aru, et kohe-kohe läheb peoks ja endal ei teki ka joodiku tunnet, vaid hoopis kultuurse KIRJANDUSSÕBRA tunne. Ning karsklane ei taha ju olla, sest olla KIRJANDUSKRIITIK ei ole üldse lõbus....
          keegi kukub siin veel kunagi nii kõrgelt, et nälgib tee peal surnuks....

          Kommentaar


            #6
            siinkohal pean gaskoff-iga nõustuma, ehkki, mind neerukivid ja siuke staff eriti ei koti. 1. ja 2. punktis arvan sama.
            Mis puutub õlle uniseks tegemisse, siis mina omal nahal pole seda küll eriti tundnud. Kui ikka miskit tegevust on, siukest lõbusat, siis ikka silm kinni ei vaju. Ja viina maitse on (minu arvamus) sitt.
            Mamps on tubli, nii päeval laudas kui ka õhtul klubist tulles hilja..

            Kommentaar


              #7
              Mis puutub kirjandusse, siis ma loen koomikseid parema meelega, kui klassikat, kuna viimane on suht igav.
              Mamps on tubli, nii päeval laudas kui ka õhtul klubist tulles hilja..

              Kommentaar


                #8
                Orginally posted by aojalgpall

                Mis puutub kirjandusse, siis ma loen koomikseid parema meelega, kui klassikat, kuna viimane on suht igav.
                Klassika igav? Ilmselt ainult siis kui sellest aru ei saa Soovitan soojalt Bulgakovi "Meister ja Margarita" Loe läbi ja ütle et oli igav.

                Kommentaar


                  #9
                  ega tea, äkki ongi uvitav. Siiamaani seondub klassika sellega, et ilma kaelata eesti keele õpetaja kireb kuskil klassi ees mingisugustest raamatutest, mida vaja oleks lugeda, aga see on ka kogu kokkupuude klassikaga

                  btw vibu. Bulgakovi "Meister ja Margarita". Mis sorti vägijook see oleks?
                  Mamps on tubli, nii päeval laudas kui ka õhtul klubist tulles hilja..

                  Kommentaar


                    #10
                    -Täiesti kohatu väide Esiteks kas alkohooli mõte selles pole, et ta mõjuks. Ka viina saab rahulikult libistada, kui endale sobiva kangusega lobi valmis segada.

                    ok, alkoholi mõte on selles, et ta mõjuks, kuid ta ei tohi mõjuda liiga kõvasti või äkki, aga see sinu Sprite ja viina segu, mida sa näiteks lätti minnes jõid, on igavesti salakaval värk. Pealegi pole sprite eriti maitsev ja mahla kasutamine viinakokteili tegemiseks on ausalt öeldes mahla raiskamine!

                    -Eestis toodetakse mingid 80 sorti õllet

                    80 ongi üle 30-ne

                    -No aga kui võtad ühe hea suutäie ja tunned kuda seest soojaks teeb .... mmmm mis mõnu. Viinasortide vähesuse üle kah nuriseda ei saa ja kindlasti pole nad ühe maitsega.

                    aga enne seda, kui sa selle endale suhu kallad, tungib ninna õudne lõhn, mis meenutab natuke aknooli, natuke seda vedelikku, mille sees bioloogia klassis igasugu surnud konni ja sisalikke hoitakse. Maitsete osas - nojah, tegelt ma pole siin eriti asjatundja.

                    -Kultuuri loomine on inimeste enda kätes. Kui pole siis tuleb luua. Šotlased joovd ju näiteks seda hirmsat viskit...uuuuhh.

                    viski on jah hirmus

                    -Kasulik jah pärast mädaned üle kere ja kõht kasvab mis jube. Pealegi pole haigust mida viinaga ravida ei saa. Neerukivide teket saab takistada vältides ühel külje magamist. Miks sa ei maininud, et õlu on ka neerule kahjulik, sest sellise koguse vedeliku töötlemine koormab neeru päris kõvasti ja ühel hetkel ...

                    seleta seda mädanemise asja. aga õllekõhtu aitab ära hoida kehaline aktiivsus, näiteks mängid nädalas 2 korda jalkat ja asi on normis. pealegi saab viinast ka päris palju kaloreid, võib-olla on seda natuke vähem, kui õllest, aga ega need tulemata jää.

                    -Paha poiss et sa nii mõtled. Minul seostuvad õllega kah loppis näoga parmud, kes Bocki või Saku pilku pudel käes pargipingil või bussipeatustes istuvad ja tühja pilguga kaugusesse vahivad.

                    nujah, inimesi on igasuguseid

                    No ega need Tammsaare parki vedelema jäävad õlle pudeid ja -purgid kah seda mainet tõsta Ise viin ikka oma taara ilusti prügikasti ja olen muidu kah viks ja korralik.

                    ei seda imet ole veel juhtund, et mõni pudel Tammsaare parki maha jääks.


                    Rohkem ei tule praegu meelde.

                    -no mul küll tuleks

                    selge see


                    \"geoloogidest\" seda, et mõnikord on päris toredad. teevad huumorit.
                    nagu ka geoloogid

                    Kommentaar


                      #11
                      Orginally posted by kyps


                      Klassika igav? Ilmselt ainult siis kui sellest aru ei saa Soovitan soojalt Bulgakovi "Meister ja Margarita" Loe läbi ja ütle et oli igav.
                      "Meister ja Margarita" on tõesti huvitav. lugend pole, aga käisin teatris vaatamas. võrdlus viinaga on siin üsna kohane - ma arvan, et lugeda ma seda poleks suutnud, samamoodi nagu ei suuda ma viina juua.

                      Kommentaar


                        #12
                        "Meister ja Margarita"- "Belõi Doktor"....
                        keegi kukub siin veel kunagi nii kõrgelt, et nälgib tee peal surnuks....

                        Kommentaar


                          #13
                          Orginally posted by kyps

                          -Kultuuri loomine on inimeste enda kätes. Kui pole siis tuleb luua. Šotlased joovd ju näiteks seda hirmsat viskit...uuuuhh.
                          Isegi iiri fännid täheldasid, et nemad joovad enne mängu ikka õlle, mitte viskit nagu shotlased, kes tihtilugu seetõttu üldse kogu jalkamängu maha magavad

                          Ja veel. Kuidas saab viina puhul üldse rääkida maitsest? Juua teda ju võib, aga degusteerida... öäk!
                          Jalgpallihaigla patsient #172
                          Diagnoos: raskekujuline futboliit

                          Kommentaar


                            #14
                            meister ja margarita on üks parimadid raamatuid mida lugenud olen. kui oskaks nii palju vene keelt loeks venekeelse versiooni läbi.

                            kuid natuke teemast kah.

                            õlu on ikka põhiline. odavam kah kuigi kui ikka palju juua siis tuleb viin odavam. kuigi jah bensiin oleks veel odavam. tegelt saab ikka mõlemat joodud vahest ka segamini mis on ikka eriti lahe.

                            Kommentaar


                              #15
                              Selgusetuks jäi mida sa siis vahest segamini jood: bensiin+õlu, õlu+viin või bensiin+viin.

                              Millegipärast arvan, et viimast
                              Mamps on tubli, nii päeval laudas kui ka õhtul klubist tulles hilja..

                              Kommentaar

                              Working...
                              X