320x50 ülemine bänner

Collapse

Teadaanne

Collapse
No announcement yet.

õlu vs viin

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Kustuta kõik
new posts

    #16
    kõige rohkem joon õlle aga vahest saab õlle ja viina segamini pandud.

    bensust mainisin aint seepärast et see kurat on ju kaks korda odavam kui õlu. 1 liiter 10eeku samas kui õlle hind on 20 eeku liiter

    Kommentaar


      #17
      Orginally posted by eston
      tegelt saab ikka mõlemat joodud vahest ka segamini mis on ikka eriti lahe.
      õlu ja viin: mmmmmmmm.......

      nii mõnus on hommikul ärgates võtta käima tõmbamiseks üks klähvakas viina ja see siis õllega alla aidata. siis poole tunni pärast protseduuri kurrata, kuid seekord peaks protseduur pikem olema. soovitav kestus õhtuni. (muidugi juhul kui järgmisel päeval tööle/kooli ei pea minema)
      üks hea omadus minuarust ka see, et ei ole hommikul seda rõvedat õllepohmakat.

      ps. ärge ainult koksi "õlujaviin" tehke.

      terv! margunn
      lahinguväljal kohtume, raisk!!!

      Kommentaar


        #18
        Orginally posted by margunn

        Orginally posted by eston
        tegelt saab ikka mõlemat joodud vahest ka segamini mis on ikka eriti lahe.
        õlu ja viin: mmmmmmmm.......

        nii mõnus on hommikul ärgates võtta käima tõmbamiseks üks klähvakas viina ja see siis õllega alla aidata. siis poole tunni pärast protseduuri kurrata, kuid seekord peaks protseduur pikem olema. soovitav kestus õhtuni. (muidugi juhul kui järgmisel päeval tööle/kooli ei pea minema)
        üks hea omadus minuarust ka see, et ei ole hommikul seda rõvedat õllepohmakat.

        ps. ärge ainult koksi "õlujaviin" tehke.

        terv! margunn
        Joo Sakut jääb ka rõve õllepohmakas ära, eks Margunn

        Kommentaar


          #19
          nii-nii

          Aru ma ei taipa, mis jutt see on, et viin on kibe ja juua ei kõlba ja maine rikub ära. On juba ammu tõestatud fakt, et mehed teevad viina juues krimpsus nägu ainult selle pärast, et jätta naistele muljet, et tegemist on tõsise tööga ja nad on ikka vanemad kangelased See on neile juba maast madalast külge poogitud ja ega nad enam teisiti ei oskagi.

          Lisaks ma ei mõista, miks viina igasuguse mõttetu ködiga rikkuda - sprite, coca, mahlad.. Kui juba, siis ikka haljalt, mulle nt viina maitse meeldib - kui just muidu ei saa, siis peale võib ju midagi rüübata, aga see pole üldse oluline.

          Kurb on lugeda, et kyps siin pea ainuke viina propageerija on, sest viin on ju ometi vägagi kultuurne jook. Viina ei jooda lihtsalt niisama, see on seltskondlik tegevus. Õlle võid libistada ajaviiteks, üksi, teleka vaatamise (sh. jalgpalli jälgimise) taustaks jne, aga viinaga niiviisi nalja ei tehta justnimelt on tegemist klassikaga ja hoidku selle eest, et see mingeid assotsatsioone põhjakihiga tekitaks. Ei näe seost - troinoi lemon omab vastavat prestiizi, aga mehed, austage viina ja hoidugem sellistest remarkidest

          Kuna teemaks on õlu vs viin, siis peab nentima õlu on oma valdonnas samuti asendamatu ja vägagi maitsev keelekaste Kuid siinkohal üksüheselt jalgpalli ühe joogi tarbimisele suunata pole küll mõtet, lõpuks oleneb joogivalik ilmast, tujust, seltskonnast ja kõigest muust olulisest.

          Aga mõjusid arvestades eelistan valdav osa aastast ikkagi pigem viina - kusjuures ei murra ta midagi nii kiiresti

          Kommentaar


            #20
            Yldrahvalikku joogina ja ennekõike jalgpalli kõrvale eelistan minagi õlut.Kui januga midagi lahjat siis vuti kõrval on pea alati tume kraam.Kui aga suuremat sorti pidu panemine on siis tõesti õlu jääb teisejärgulisex.kuid mitte viina mina ei joo siis ,vaid siin juba mingi jubeda omadussõnaga vürtsitatud viskijooki.Ma ei saa aru ,kuidas noored kuni 20 eluaastani muudkui viina panevad ja pruunist joogist lugu pidada ei oska - huvitav kas tegemist on materiaalse põhjustatusega.Mine sa tea - ikkagi maice asi.

            Kommentaar


              #21
              Ega siin vist mängivad kõige olulisemat rolli need lellega me kõige rohkem seotud oleme olnud: soomlased ja venelased panevad viina, mis hirmus ja ega siis eestlanegi kehvem ei saa olla.

              Ise eelistan viskit (loomulikult mitte Ameerika viskit) iga kell viinale. Loomulikult pole ka konjakil,brändil ja rummil suurt häda.
              May the Violet flag flutter in the wind on all fields of challenge and valour, a vivid hope is our solace, we have eleven athletes and one heart. Go, Fiorentina, we want you to be the queen of all teams, go, Fiorentina, fight with bravery and prowess everywhere! In any hour of dismay and victory, remember you're the history of football!

              Kommentaar


                #22
                Õlu on õnneks odavam , kui viin

                Kommentaar


                  #23
                  see on nüüd küll ilmselgelt mõttetu lahmimine, et eestlastel viina tarbimine naabritelt õpitud on.

                  Ei hakka siinkohal eriti pikalt targutada, aga just viski joomine on üks asjadest, mis mujalt kultuuridest üle võetud.

                  ja hoidku jumal selle päeva eest, kui viin õllega yhte hinda läheks! see oleks masendav..ja hind peab ju ometigi asja väärtusest tulenema

                  Kommentaar


                    #24
                    Orginally posted by Aramis

                    Ma ei saa aru ,kuidas noored kuni 20 eluaastani muudkui viina panevad ja pruunist joogist lugu pidada ei oska - huvitav kas tegemist on materiaalse põhjustatusega.Mine sa tea - ikkagi maice asi.

                    Ehh, mitte ei sa nõustuda selle väitega. Olgem ausad, et kunagi muistsetel aegadel, kui loomad rääkisid ja mina veel keskkoolis käisin, mekkisin ka mina seda viski värki ja nii tegid ka paljud teised, sest viski on popp ja noortepärane. Kõigi kurjad pilgud ja üldine hukkamõist langes sellisele inimesele, kes selle joogi \"head\" maitset hinnata ei osanud ja jumal hoidku selle eest, et viskile viina eelistas. Teadu pärast viin ikka titekate ja penskarite jook. No aga tänaseks päevaks on mu sõpradel pisut mõistus ja vanust juurde tulnud ja lõpuks vana armsa viina juurde tagasi pöördunud.
                    Ise olen selle üle hiiglama rõõmus, et enam ei pakuta sünnipäevadel miskit kõrbend kohvi ja puukoore maitselist vedelikku vaid ikka vana armastatud vägijooki. Ausalt öeldes tuleb lausa pisar silma, kui näed laual ühte härmas pudelit ja keegi sõber otsustab sinu pitsi selle veniva joogiga täita.

                    Eee..ma ei ole alkohoolik.

                    Aramis, selles oli sul küll õigus, et maitse asi, aga jutt 20-nest aastast...eeeei tea kust sa sellele mõttele tulid.

                    Kommentaar


                      #25
                      Ei ,ega ma sind konkreetselt ei mõelnud..pealegi sinu vanus on siin kuskil ju avalikustatud ...ma üldise pilgu viskasin üle noorte ja näen ,et emba-kumba - a la maamehed ,kes viina panevad või linnakutid ,kes amffi panevad...viskimehi pole mulle viimasel ajal ette jäänud -> ju ma olen siis valedel radadel käinud

                      Kommentaar


                        #26
                        viska viina võinägu

                        noh, ühinen siinkandis viinaviskajatega. Oh aegu ammuseid kui keskapeol, sai kammraadidega viina kulistatud pudelist otse kurku ning fantat peale rüübatud... viiv ning kröööks(viinamaitseline) tuli välja. Oli vahva.
                        ja ei ükski õlu ei paku seda varianti, mis hapukurk teeb viinaga. sheff:P
                        õlugi on mahe jook, kuid jah siiki võrdlust viinaga ta välja ei kannata.
                        parim viin...kord mingi 17-aastaselt sai semudega joodud mingit läti kirisviina, mis jättis igavese elamuse ning andis suure tõuke kujunemisel viinajoojaks!!!

                        Kõikide maade viinajoojad ühinege!!!!!!

                        Kommentaar


                          #27
                          Orginally posted by pyhadekypsis
                          see on nüüd küll ilmselgelt mõttetu lahmimine, et eestlastel viina tarbimine naabritelt õpitud on.
                          Ma ei ole küll koolis kodu- ja ajalugu eriti õppida viitsinud, kuid minu meelest oli esimene alkohoolne jook, mida eestlased jõid, ikkagi õlu.
                          Tõsisem viinajoomine sai alguse tsaariajal. Süsteem ise oli selline, et ärgitati talumehi kartuleid kasvatama, mille eest neile ka head hinda maksti, kartulitest tehti viina ja müüdi see külakõrtsis samadele talupoegadele kasuga maha. Sama süsteem toimis ka mujal. Seega võib vist väita, et viinajoomise õppisime me koos oma naabritega. Aga see selleks.
                          Tegelikult ei olegi eestlastel oma vägijooki, mille üle võiks uhkust tunda. Kõik teada-tuntud joogid on kuskilt mujalt pärit.

                          Kommentaar

                          Working...
                          X